41716
  • serito
    #25954
    Tudnál mondani egy példát egy orgyilkosra?
    Milyen kaszt, milyen csillagjegy, melyik a legjobb fegyver stb?
    Köszi.
    Bár még csak 3-as szintü vagyok de most nincs kedvem egy új karakter indításhoz, majd ha megcsináltam a Harcosok Céhe küldetéseket, bár nagy kedvem van a gyilkoláshoz is főleg ha még fizetnek is érte! :-)
  • zsilike
    #25953
    simán,nem kell uj kari.jol is néznénk ki.
  • koschwarz
    #25952
    SPOILER!!!!!


    speciel véletlenül találkoztam ilyenekkel a cheydinhali mages guild egyik vitrinjében
  • deadcode82
    #25951
    399-es évjáratú Tamika és Surille Brothers bor merre található?
  • Hoz_Hun
    #25950
    Ja és orvgyilkosnak természetessen az orvgyilkos jó. De ha ismered a skilleket elég jól, akkor inkább magad válogasd össze, hogy egyensúlyt találj a tolvaj és az orvgyilkos között. Természetessen lehet menni a főszálon és az általános (nem guild specifikus) questek is mindenkinek elérhetők. A guildes küldikhez Guildtagnak kell lenni.
  • Hoz_Hun
    #25949
    Meg lehet csinálni, ez csak rajtad múlik. Én csak azért nem csináltam meg mert úgy gondoltam nem "illik" lovaggal, illetve próbáltam jó karakter játszani.

    Feltétlenül ajánlom, hogy indíts erre a célra egy külön karaktert. Nekem totál más élményt nyújtot. A játékstílus is más:
    1. A lovaggal full vértben, egykezes kard és pajzs. Nem ugrabugrálok inkább cammogok. Megyek mint a tank, sosem lopakodok, nem lopok és többnyire csak a gonoszakat ölöm meg meg, aki rámtámad. A döntéseknél ígyekszem az igazságos döntést meghozni, vagy az etikussat. Rögtön beléptem a Fighter Guildbe.

    2. Orgyilkos karakterem könyűvért, íjj és/vagy rövidkard (pajzsot nem használok). Sunnyogva hátulról támadok rejtőzködve, minél messzebről nyilazok. Gyorsan futok, magasra ugrok. Aki kicsit is az utamban van kinyírom, illetve ha úgy itélem meg valami értékes van nála (akár városban is). Lopok, hazudok, fosztogatok. Nincs morális alapja a döntéseimnek; ami tetszik, vagy több haszonnal kecsegtet, de előnyben részesítem a gonosz számomra "poénos" döntéseket. Rögtön a DB. tag lettem és meg sem áltam a csúcsig, Thief Guild a második otthonom. Mivel illusionom magas így a Magus Guildet sem vetem meg, bár egyszer kibasztak onnan mert megöltem egy tagot (hja aki külön kis toronyban terpeszkedik,... honna tudtam volna, hogy a tanács tagja... jó cuccai voltak). Visszakuncsorogtam magam. Duskálok a lovéban.
  • Hoz_Hun
    #25948
    Nem tudom, nekem az nem volt fenn, de szerintem igen. Nem írták, hogy gondot okozna.
  • serito
    #25947
    Meglehet csinálni egy Inperial Heavy Armor-os Harcos Céh tag lovaggal is a DB küldiket? Vagy Indítsak egy új karaktert (orgyilkos tolvaj?)
    Az orgyilkos és a tolvaj az ugyanaz?
    Melyik kaszt alkalmas az orgyilkos szerepre?
    Orgyilkossal lehet menni a főszálon?
  • koschwarz
    #25946
    szóval?......
  • Hoz_Hun
    #25945
    Nyogodtan nyomjad a DB küldiket, tényleg azok a legjobbak. Én csak a lovag karakteremmel nem csináltam meg, de csak azzal a karakterrel. Az orgyilkosom természetessen már a ranglétra tetején van.
  • serito
    #25944
    Akkor amint végeztem a melóban, estére már ki is csinálom az első áldozatomat.
    Az a baj , hogy a karakterem nem egy assassin típus, de iszonyatos erővel tud lesújtani az áldozatára. A settenkedés sem az erőssége a Heavy Armor miatt, de majd leveszi a csizmáját!! :-)
  • Hoz_Hun
    #25943
    Lehet, hogy megy, de az NPC fejlődése meg ereje nem működik teljessen úgy mint azt az OOO-ban megálmodták. Asszem ha a régi mentésedet használod akkor erősebb leszel mint normál esetben, mert a karakteredre nem érvényesülnek azok a korlátozások amivel arányt képeztek az NPC és a játékos között. Valami olyasmival függ össze, hogy New Game esetén elmenti (a mentett állásba) valami paramétereket. Így tehát fut az OOO szerint mindenki körülötted, a te karaktered viszont a régi rend szerint fejlődik. Az általam leírt modon a kiválasztott mentésbe "átvezeti" az OOO mod értékrendjét. Olyan mintha OOO1.3 kezdted volna a játékot (éd ha nem tetszik, ugyanezzel a modszerrel vissza is teheted a mentett állásod a régi rendszerben csak akkor az Oblivion.esp-t kell választani, azaz eredeti).
  • MerlinW
    #25942
    Nem zárnak, ki. Csináld a DB-s küldiket, azok a legjobbak:)
  • serito
    #25941
    Egy kérdés:
    Ha a harcosok céhének tagja vagyok. Meglátogatott a DB csuhás és elfogattam, hogy kifingatom az embert akit megnevezett, ha megteszem kizárnak a harcorok céhéből?
  • koschwarz
    #25940
    na már csak egy kérdésem van az OOO-val kapcsolatban: a natural environment 2.0-sal kompatibilis???
  • ollie
    #25939
    nekem sincs netes számlám, elég dombornyomott kártya
  • ollie
    #25938
    viszont így nem működik minden a modban
  • Kly9
    #25937
    Ez a válaszod teljesen elkerülte a figyelmem. Hogy lehet az hogy nem megy a régi save?! Hát nekem megy!
  • Kly9
    #25936
    Neked meg thx hogy elmondtad hogy kell megcsinálni. Naon fasza a mod! Még 1x thx
  • Kly9
    #25935
    Ha nincs és nem is lesz netes számlám, hogy tudnám megszerezni?
  • ollie
    #25934
    meg is vettem, 1 dolcsiért megéri :)
  • ollie
    #25933
    Nem kaphatsz több feather pontot, mint amennyire pont akkor megvan terhelve a karid. Merhogy valójában úgyx működik, hogy mondjuk 50 pont feather, 50 kilónyi cuccnak elveszi a súlyát. Tehát valójában nem nő a max súly amit cipelhetsz (pl 150-ről 200-ra), hanem az eddigi mondjuk 100 kiló helyett csak 50-et fog nyomni a cucc. Viszont sajnos nem így jelzik az inventorynál. Ezért van az, hogy hiába varázsolsz mondjuk 100 feather-t, ha csak 50 kiló van nálad, az csak 50 kilót fog számítani.
  • Hoz_Hun
    #25932
    A #25733 hozzászólásomban bővebben leírtam (kb 3 lappal hátrébb innen). Azt érdemes elolvasni, abban benne van az is, hogy kell a mentett állásodat megtartani (ha akarod).
  • Hoz_Hun
    #25931
    Az .../Oscuro's Oblivion Overhaul/OOO-FULL/ könvtárból a "Oscuro's_Oblivion_Overhaul.esp"-t másold be a Data könyvtárba. Ugyanis van egy kissebb pak része is (mi dönthetjük el, hogy a full vagy a lite kell nekünk), ami nem tartalmaz annyi modot, de azt szerintem nem érdemes feltenni, csak a fullt.
    Ezután már be tudod pipálni és indulni fog a mod. :)
    Jó játékot.
  • Kly9
    #25930
    Nektek működik a mod? Kicsomaglotam (extractoltam) a oblivion/data mappába, erre oda csinált egy oscuro oblivion overhaul (vagy mi a bánat) nevű mappát és benne vannak a fájlok , de nem megy. Amikor bejött a launcher rámentem a datafilesra, de nem volt. A játékban pedig nem vettem észre változtatásokat. 5let?
  • Hoz_Hun
    #25929
    Amikor én töltöttem le biztos még kevesebben töltötték. Csak erre tudok gondolni.
  • Hoz_Hun
    #25928
    Mod. Hát nagyon nagy vonalakban kb arra amit a #25902.

    ITT találsz hozzá egy trailert. Ez csak egy Trailer videó érdemes megnézni a bizonytalankodóknak.
  • serito
    #25927
    Megnéztem a linket én is , nagyon gyengén muzsikál kb23k/s-el jön lefele.
    Na mindegy, úgy érzem érdemes megvárni.
  • serito
    #25926
    Köszi közben elolvastam az OblivionHQ-alatt!
  • GoKu x
    #25925
    bocsi a láma kérdésért,de mire is jó ez a mod patch vay akármi is
  • Hoz_Hun
    #25924
    Én INNEN töltöttem le. Nekem hamar lejött.

    Természetessen a középső EUROPE ONLY-t.
  • Hoz_Hun
    #25923
    Nagyon egyszerű. Nyírj ki egy (vagy több) ártatlan védtelen embert. Aztán egyik este (alvási tevékenység esete forog fenn) meglátogat egy fekete csuhás alak. Na ő az akit akkor ne ölj, meg csak sűrün bologas bármit mond.
  • Hoz_Hun
    #25922
    Jogos. Hát izé-bizé... csak azért, hogy a hirnevét felhasználva többen forduljanak hozzá segítségért... hehehe
    Egyébként ez a full jó lovag ugyan úgy kifossza a hullákat és felveszi a rewardokat még a legszegényebbektől is. De hát a szándék a fontos...

    Nem is tudtam! Komolyan ki lehet nyírni!?! HÁHÁ mekkora poén... a Speakert elhalgatattni.
  • Hoz_Hun
    #25921
    Ja ha most lennék ott, akkor úgy csinálnám ahogy mondtad. Kihagynám a küldetését a fenébe. Egyébként sem kihívás úgy lenyomni.
  • Hoz_Hun
    #25920
    Szerintem lehet.
  • serito
    #25919
    Csak egy egyszerű kérdés:
    Hogy lehet bekerülni a DB-ba? Hogy lehet a küldetéseiket elvállalni?
  • haxoror
    #25918
    És egy egy talpig becsületes, full jó Lovag mégis miért állna gladiátornak hogy gyilkolással szórakoztassa a plebszet és kétes hírnevet hajszoljon?

    A csuklyás faszit ha rögtön az első találkozáskor megölöd (mivel gonosz) akkor megszabadulsz a DB küldetésektől.
  • SaGa Jr
    #25917
    Nem x3 za a blade és blokk skill. :-) Jó lesz az +3-nak is.
    Amúgy azért könyveli el gyilkosságként, mert megkér rá hogy öld meg. Nem küzdelembeni halál van, hanem védtelenné teszi magát a csapásoddal szemben. Ha valaki nem tud védekezni ellened és úgy nyírod ki, azt könyveli el a progi gyilkosságnak. Ezért lesz a GC legyőzése gyilkosság.

    Az a quest meg nem egy akkora nagy élmény szvsz. Sem nem kihívás, sem nem hosszú és még csak nem is érdekes. Egyszerű futármeló.

    Kezdeni meg lehet vele valamit. Csináld végig a küldetéseiket vagy hagyd a francba az egészet. Helyet folgl csak tömege nincs annak a tőrnek. :-)
  • Takimate
    #25916
    Nekem dark elf a karakterem és nem engedi változtatni a szemét... mer ugye neki piros.
    Lehet mégis ?
  • koschwarz
    #25915
    ezt az OOO-t honnan lehet leszedni, ahonnan nemhogy engedi, de még gyorsan is jön? mert a korábban belinkelt helyről (fileplanet???) lassú és szarakodik