41716
  • koschwarz
    #25994
    na vaze, kipróbáltam az OOO-t, és nagyon tetszik a sok apróság amit eddig észleltem (nagy poén volt, hogy a patkány nem támadott meg, miután odapörköltem neki, hanem elmenekült és leült vakargatni magát, vagy a varázslatok gyorsabbak) VISZONT:

    minden egyes ellenségnél mielőtt megtámad olyat swappol a gép, hogy rohadt zavaró. biztos hogy nem grafikai szaggatás, mert közben kiirítom az fps-t, és főleg az elején a börtönben simán 50-60 felett van. konkrétan mielőtt megtámad valami, van egy makdnem egy mp-es szünet. előtte nem volt (legalábbis ellenségeknél nem, inkább nagy tereken, ahogy töltötte be a következő részt), vagy ha volt is, egyáltalán nem volt feltünő, de most zavaró.

    gépem: athlon 64 +3000, 1,5 giga ram (400 MHz), geforce 6600GT (AGP)
    beállítások: 800x600, textúra medium, árnyék nincs, bloom.


    valaki tapasztalt ilyet???? az a baj, hogy így számomra játszhatalan, pedig tetszik a mod, méghozzá nagyon.
  • Kly9
    #25993
    Te most azér vetted ki a destructiont, hogy szabadon fejlődhessen?
  • herczeg
    #25992
    én is full varázslót nyomok (azaz majnem, mer kivettem, a destruction-t, beraktam helyette a speechcraftot és elneveztem loremasternek) és ahogy látom csak egyetlen megoldás van, 10. szinten 100 destruction... ha ehhez még hozzáveszed valameik mágus csillagjegyet és néhány házi varázslatot akkor már elég ütős karid lehet. + nem árt ha szerzel vmi jobb burden/paralizálás varázslatot. mert akkor nem kell 10 méterről menekülve szórni a varázslatokat, hanem mehetnek az érintésesek. mongyuk asszem most nem sok újjat montam mer elég sokáig nyúztad a morrót
  • ollie
    #25991
    Nagyjából minimumom fog elég jó sebességgel menni.
  • zolo
    #25990
    Nálam is így van beállítva,csak a fű van kikapcsolva ,mert akkor grafikai hibás, de így is korrektül néz ki
  • Kly9
    #25989
    Nekem 256 mb-os 9600-om van , és asszem minden legalább közepesen van. Csak az fps szokott néha 10 alatt lenni.
  • Cowek
    #25988
    Mit tud a kártyád?
  • zolo
    #25987
    Na még korábban írtam a rossz csillagjegy választásom miatt, akkor Cs@ adott egy cheatet, és csak azt szeretném közölni hogy MŰKÖDIK!!!
    Atronachról sikerült megváltoztani Magera hogy jöjjön magicka.

    Köszi Cs@
  • koppim
    #25986
    Letöltöttem a lebutító programocskát, de nem működik, mit kell vele csinálni?
  • sebtib
    #25985
    Ati radeon 9550-es 128MB-os videó kártyám van,ezen meddig mehet??
  • sebtib
    #25984
    Milyen videó káryával lehet mindent közepesre húzni??
  • Hoz_Hun
    #25983
    Huh, nem tudom, nekem nem nyult hozzá (de mondjuk nálam eléggé maxon van minden).
  • koschwarz
    #25982
    hoz hun!!! az lehet, hogy az OOO-val (meg feltettem a natural environmentet is) most a video beállítások jobbak? default-ként pl. large textúrákat, hdr-t a bloom helyett, és egyebeket tett be, tehát jobb beállításokat!
  • deadcode82
    #25981
    köszi, megnézem!
  • haxoror
    #25980
    Az íjászat Master szinten lesz nagyon erős.

    "csirke tüzgömböket eregetek 100asával" Pont így lehet a leggyorsabban fejlődni ;)
  • zsilike
    #25979
    ti is ugy látjátok,hogy az ijászat aránytalanul gyenge?régota nyomom és morroval is több évig nyomtam,de van egy kis gond,full varázslot inditottam,nehézségi szint majdnem maxon.mégsem állja meg a helyét rendesen,komolyabb varázslatokkal is rendelkezem,de egyenlöre vagy nincs elég mágikám hozzá,vagy 75ös tulajdonság szkill kell a használathoz,most kb 50 en van pl/destruction,igy csak csirke tüzgömböket eregetek 100asával.kéne valami fortély,mert feladom.hogy bhuzzam ki amig felfejlődik?van e valami tipp varázslatokra,amit most is tudok nyomni,level2.help,mit használjak h király legyek az elején is,nagy nehézségi szinten,a nagy szint csak a fejlődésem miatt fontos
  • serito
    #25978
    Köszi megnéztem, letöltöttem, bár a mentések talán nem is kellenek mert új karaktert indítok, egy gátlástalan tolvaj orgyilkost... :-)
  • Hoz_Hun
    #25977
    Igen. De a #25931 és a #25932 részletesebben leírtam.
  • serito
    #25976
    a ooo1.3as mod ugyanúgy használatos mint a többi? .../data és csak bemásol?
  • Hoz_Hun
    #25975
    Nem írta hogy igényelne patchet. De a GCW-n találsz hozzá No-DVD exe-t a v1.1.511-hez.
  • serito
    #25974
    A ooo1.3 as mod igényel valamilyen patch-et?Ha igen melyiket?
    Ja és ha igen a patch nem írja felül az exe-t mert a game-m nem igazán jogtiszta?
  • koschwarz
    #25973
    én elhiszem, biztos így is van, eddig én is elboldogultam a karakteremmel. nem is ez a bajom, hanem az, hogy az elején nagyon rosszul válogattam össze a major és a minor skilleket, van amit szinte még nem is használtam majorban, a csillagjegyem által adott plusszok teljesen feleslegesek, alig használom őket, meg hasonló hibák, amik a tudatlanságomból fakadtak. most úgyis fel akarom tenni az OOO-t úgyhogy indítok egy újat úgyis...
  • haxoror
    #25972
    Ha csak +2 pontot tudsz adni az erőre az miért baj?
    Ha 40-es erővel kezdesz és csak 2 pontokat raksz az erőre akkor is 30-as szintre eléred a 100 erőt.

    Teljesen fölösleges tápolni, elég csak arra figyelni hogy a +2 azért meglegyen, és meg is lesz mivel egyetlen(!) szkillnövelés is már elég a +2-höz. Annál nagyobb nem is igazán kell.

    Az elrontott karakter soha nem az attributumokon (erő, ügyesség stb) van elrontva hanem a szkilleken, 30-as erővel és endurance-al is simán le lehet verni közelharcban egy minotaur lordot ha az armor és a fegyver szkill magas, akik szívnak a gyakori halállal azok általában ott szúrják el hogy az AC-jük nagyon alacsony.

    85-ös AC-vel szinte halhatatlannű válik MINDEGYIK karakter, teljesen fölösleges tápolni.
  • ChevyG work
    #25971
    ki, milyen konfigon nyomja? (cpu, ram, vga)
  • serito
    #25970
    Köszi mindenkinek azt hiszem indítok egy új karaktert, és rögtön belépek a tolvajokhoz, és DB-hoz. A rendes mindenkit megmentő fickót egy kicsit félre teszem.
  • koschwarz
    #25969
    monnnyuk most mindent elolvastam erről a modról, amit találtam a neten, mindenki dícséri
  • koschwarz
    #25968
  • koschwarz
    #25967
    én sem vagyok egy nagy ász, de az utóbbi időben sokat foglalkoztam ezzel a témával. engem is megzavart az az írás, de aztán lassan de megértettem (asszem): végülis az a lényeg, és a következő karit is úgy fogom indítani, hogy azokat a skilleket, amiket leginkább szeretnél használni, inkább minor skillnek rakd be, míg a keveset használtakat majornak, mert így valamennyire tudod szabályozni, hogy mikor lépj szintet. ha a major skillekből összejön összesen 10 pontnyi növekedés, akkor fogja engedni a szintlépést (megjelenik az alvós jel). viszont a major skillek mellett 2 minorból is összegyűjtesz 10-10 pontot

    pl. inkább harcos karaktered van, berakod minorba a blade skillt, amit a strength, és a block skillt, ami az endurance irányít. és mondjuk berakod majorba az alchemy skillt. pl. ha az alchemyből összegyűjtesz 10 pontot (viszonylag egyszerű, gyártod a lötyiket ezerrel) akkor megjelenik a szintlépés jel. közben kardozol és blokkolsz, ezekből is összegyűjtesz egyenként 8-10 pontnyi növekedést. miután aludtál, választhatsz: valószínűleg a strength-re és az endurance-ra (ezek a harcoló kariknak a legfontosabbak) fölajánl +3-4-5 pont növekedést, amit meg is adhatsz magadnak. így tudsz kellemesen fejlődni. meg egy harmadikat is bejelölsz, kedved szerint.

    a jelenlegi karimmal volt úgy hogy egymás után 3x tudtam szintet lépni (ahogy ébredtem, suhintottam egyet a karddal és rögtön megint jött az alvós jel), mert szinte csak a major skilleket használtam és annyi pont halmozódott fel. viszont így egy kicsit elaprózódott a fejlődés, mert harcos karakter létemre a stregtn-re soxor csak +2-őt tudtam hozzáadni.

    egyébként ez egyelőre nem baj, 11-es szinten vagyok, de állítólag - mivel az ellenfelek veled együtt, illetve egy kicsit mindig jobban fejlődnek - később nagyon nehéz lehet a játék. mondjuk szerintem jó sok varázscuccal, lötyivel és egyebekkel csak ki lehet bekkelni minden ellenfelet, legfeljebb soxor nyomsz a quickload-ra, de azért jobb ha figyel az ember az arányokra. márcsak azért is, mert a leírt módszerrel egy kicsit még kellemesebb a játék, hiszen ANNYIRA nem kell figyelni a fejlődésre, mintha úgymond "elrontott" karit akar valaki feljavítani. (pl. az elején még soxor adtam pontot a luck-ra, merthogy az mindenre hat, pedig most már tudom, hogy teljesen felesleges)

    remélem jól értem, ha nem, akkor valaki engem is világosítson fel
  • b-type
    #25966
    Ezt már annyiszor kitárgyaltuk :(, egyáltalán nem kell ezt csinálnod.
    mivel 3féle tulajdonságból tevődik össze így ahoz hogy 5-ös szorzód legyen nem kell kitámasztani a patkányt a sarokban block-ra....mert nem kell csak block-ból megcsinálni, ezt azok csinálják akik ezt akarják csinálni és/vagy lusták.
    DE nem kell ahoz felrakni egy moddot hogy ezt megszüntesd...csak sokan inkább az egyszerűbb utat választják, de erről nem a játék tehet.

  • haxoror
    #25965
    Alap kasztok közül orvgyilkosnak jó az Assassin (elég kézenfekvő, nemigaz?) vagy a Thief, ezekkel gond nélkül boldogulhatsz.

    Szerintem az Assassint válaszd és szintlépésnél mindig a speedre és az agilityre rakjál pontokat, harmadiknak esetleg az erőre.

    Ja és gyúrj rá az illusionra (nem kell hogy major szkill legyen) mert 50 illusion szkilltől már tudod a láthatatlanság szpelleket használni, a DB-ben kapható jobb szpellek is megkövetelik a magas illusion tudást.

    Csillagjegynek a Mage szerintem a legjobb mert egy olyan előnyt ad ami magasabb szinteken is használható, főleg ha illusiont is használod akkor jól jön majd az a +50 magicka.

    Én speciel bretonnal játszottam végig a DB küldetéseket de ha újra kezdeném akkor 100% hogy khajiit karakterrel tenném, az egész orvgyilkolás-tolvajkodás mintha csak nekik lenne kitalálva!

    A legjobb fegyver a daedric bow, 20-as szinttől már találhatsz olyat és sigil kővel enchantolhatod.

    Persze nehézpáncélos harcos karakterrel is meg lehet csinálni a DB küldetéseket de akkor egyáltalán nem fog átjönni a "fíling", a lopakodás, árnyékban rejtőzés stb ha egy csatabárddal vered le az ellenfeleidet szemtől-szembe az nem assassin hanem Conan a barbár szvsz
  • Hoz_Hun
    #25964
    Ja a csillagjegyed Thief legyen semmi más (Agility +10, Speed +10,Luck +10).
  • Hoz_Hun
    #25963
    Nekem fel se tünt. Csak kicsivel lassab ám, hogy tovább élvezkedhess a játékkal.
    Egyébként tényleg Zoltán vagyok.
  • Hoz_Hun
    #25962
    Ha fenn van az OOO akkor a tápolást mint olyat nyugodtan elfelejtheted. Nincs rá szükség mert remekül kiegyensúlyozza a világot az OOO.
    Meg amúgy is meilyen az, hogy kiakasztom a jobb egérgombot egy sarokban a patkány előtt, hogy kimaxoljam a blokkot és +5 erőpontot kapjak (ez szerintem már nem játék és nem is élvezetes).
  • koschwarz
    #25961
    nemtom mért írtam hogy, hun zoli (gyökér vagyok, összekevertelek hirtelen egy másik fórum másik hunával)

    szóval hoz hun...!
  • b-type
    #25960
    pénzt keresni->elkölteni tanítóra
    a fentmaradó pontokra pedig kalandozni.

    muszáj lesz megérteni, mert a Major-Minor tulajdonságokat csak akkor tudod úgy belőni hogy ne zavarja a játékélményt.
    Ha rákeresel a kulcsszavakra itt a topic-ban, akkor dobja magát pár hsz.
    (pl. táp, major, minor, szorzó,..stb)
  • koschwarz
    #25959
    hun zoli! az OOO-ban mennyire jött be a lassabb fejlődés? vagy te mire állítottad?
  • Hoz_Hun
    #25958
    Ahogy Zsilike mondja. Annyi külömbség, hogy én az íjjat ajánlom mint alapfegyvert. Azaz a Marksmanra jobban menj rá mint a bladre (Blunt, Block, stb nyugodtan felejsd el vele, ahogy nehézvértet se hordj, könnyüt viszont igen a DB. egyenruha [BEST!] miatt). Faj: Dark Elf, Khajiit, Wood Elf (nem ebben a sorrendben). És igen az orvgyilkosod legyen tolvaj is egyben.
    Alapskillek (szerintem): Marksman, Sneak, Acrobatics, Security, Light Armor. Ezután jön az összes többi (Blade, Illusion, Alchemy, stb...)
  • zsilike
    #25957
    sztm felesleges végignyomni,ha uj karit akarsz!időpazarlás!1 jo kari kell az összes küldihez.orvgyilkos:wood elf,egyben tolvaj is,gyik,tört tudom ajánlani.orvgyilkos és tolvaj hasonló karit igényel!hq t nézd át,mindent megtudsz!csillagjegyet is hqn válassz,nézd át
  • serito
    #25956
    Ja még egy kérdés: Olvasta a "tápolás művészet"-ét az oblivionHQ-n de nem értem, elmondaná valaki, mit kell tennem, hogy gyorsabban fejlődjön a karakterem?
    Köszi
  • serito
    #25955
    Jobbanmondva egy tolvaj orgyilkosra!!!