41716
  • Morlan
    #40476
    Tényleg? Én csak a "fővárosiról" tudtam. Kik a többiek, és hol vannak?
  • Anonymusx
    #40475
    köszi már sikerült, az orgazda akkor valamiért nem adott el semmit, aztán még egyszer megpróbáltam és utána már tudtam vele üzletelni, lehet nem volt mindegy hogy mikor megyek hozzá, vagy ilyesmi...

    Amúgy sikerült megoldanom a térkép -problémát, egy régebbi ini fájlt felülírattam a mostanival, és jó lett!
  • koschwarz
    #40474
    lemész egy banditával vagy goblinnal teli barlangba, és kijössz 15 álkulccsal.
  • SaGa Jr
    #40473
    Minden város környékén van olyan visszahúzódó figura aki árusít tolvajkulcsot. A fővárosnál például a falon kívül nézz körül az istállótól elindulva, szorosan a fal mellett. Meg fogod találni.
  • Anonymusx
    #40472
    Fasza sehol nem tudok venni tolvajkulcsot, az orgazdával miért nem lehet üzletelni? Nincs egy tolvajkulcsom se, akiktől kapom a tolvajos küldetéseket nem árulnak semmit, az orgazdáknál meg nincs most üzletelési lehetőség. A legerősebb zár varázslathoz nyitása meg 75-ös átváltoztatás képesség kell, nekem meg van 30kb
  • Anonymusx
    #40471
    A hirtelen feltűnő növényzettel nem lehet valamit kezdeni?
    Hiába állítgattam az ini fájlt a documents mappában, eme leírás szerint:
    http://gamepod.hu/teszt/maximum_oblivion_minimum_pc/teljes.html

    Ugyanolyan mintha nem is csináltam volna semmit,a hirtelen megjelenő fű eléggé zavaró.

    Pedig a fGrassEndDistance -hez beírtam 20000.0000 -et
    és a fGrassStartFadeDistance -hez 17000.0000


    Csináltam egy képet:

    ITT
  • csabikácska
    #40470
    Üdv! A DLC-k letölthetők valahonnan ingyenesen,illetve tudtok egy jó mod gyűjteményt? Köszi!!
  • Anonymusx
    #40469
    Angolul nem tudok annyira, szóval inkább nem írok neki.. Na meg úgyse olyan fontos.
  • Although
    #40468
    Jaja egyesével kikapcsolni őket amíg meg nem szűnik ez a legegyszerűbb és leghosszabb verzió :) Bár ez a szöveg inkább mintha modereknek készült volna. a llényeg még küldj jelentést a szerzőnek a hibáról aztán. Hátha kijavítja :)
  • Anonymusx
    #40467
    Hát ezt olvastam:
    http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=5296

    annyira nem tudok angolul, de ezt találtam azon az oldalon:

    "Bug: You can't see the player marker and other markers on the local map
    Solution: If a mod alters ANYTHING at all in the cell of (3,3) in any worldspace it will cause this bug to happen; if a mod is causing this bug for you the best thing you can do is go through your mods and disable them one by one until you find the culprit and report this information to the author of the mod. Also this bug can happen when going through certain cells, but it's only temporary; no mods cause this one and there is no way to fix it either."

    kb annyit tudtam kivenni belőle hogy nincs rá megoldás, és hogy keressem melyik mod miatt van.
  • Although
    #40466
    Érdemes elolvasni mit ír a readme szinte mindig írják mivel nem érdemes együtthasználni biztosan. Például az Oscuro nem jó az UOP-pal, etc.
  • DragonTom
    #40465
    Engem nem zavar, ha nem látom magam a helyi térképen. :)
    Már megszoktam.

    Fogalmam nincs, hogy milyen hibákat javít ki az UOP.
    Én nélküle is meg voltam.
    Bár most telepítve van az oblivionomban, de semmi különöset nem vettem észre,amire azt mondhatnám, hogy: Hűűűű, milyen jó hogy feltettem ezt az UOP modot. :)
    De azért nem mondom azt, hogy nem hasznos. Biztos sok hibát javít, csak én nem látom ezeket. :)
  • Anonymusx
    #40464
    Rájöttem csak akkor jön elő ez a hiba ha az unofficial oblivion patch be van kapcsolva.
    Gondolom elég sok hibát kijavít, nem érdemes kikapcsolni?
  • Although
    #40463
    Hm valami mod probléma lehet ha használsz térkép modot. Nekem is volt hasonló bár a főtérképen. És igazából csak a Dark ui működött jól. De nem biztos.
  • Anonymusx
    #40462
    A játékban ha kint vagyok a szabadban, akkor a helyi térképen nem jelzi hogy hol vagyok, ha városban vagy barlangban vagyok, akkor van jel.
    Csináltam erről is egy képet:

    Kép

    Ilyen a játék, vagy nálam van a hiba?

    DragonTom:
    Hát azt tudom hogy van hozzá sok mod, de elsőnek azok nélkül szeretném végigvinni, egyedül csak grafikai, és egy térkép modot használok.
    Az általad készített lefordított modokat majd biztosan kipróbálom, sok sikert a fordításokhoz.
  • rikkcsicsi
    #40461
    Köszi a segitséget Piszkos Fred. igy már könyü lesz megtalálni!!
  • PiszkosFred
    #40460
    Kovesd a varosok szerte hallhato pletykakat, es keresd meg a predikatort Anvilban, a templom elott.
  • rikkcsicsi
    #40459
    Sziasztok!
    Lene 1 olyan kérdésem , h a Knights of The Nine keget feltettem.
    A játék inditásakor az adatfáljok közt ott van,ki is van pipálva.
    DE a játékon belül hol van? hol találom?????
    Segitsetek lécci
  • DragonTom
    #40458
    Az Elsweyr módhoz már csak 3 könyvet kell lefordítanom.
    Utálok könyveket fordítani. :)
    Hamarosan letölthetővé teszem a magyar fordítást.
    Nekem nagyon bevált az Elsweyr mód.
    Remélem előbb-utóbb akad valaki aki beszáll az ElsweyrHUN csapatba fordítóként. :) Egyedül lassan haladok.
  • DragonTom
    #40457
    Anonymusx.
    Tényleg nagyon az elején járhatsz a játéknak.
    Rengeteg küldetés van. Csak meg kell őket találnod. A céhek is sok küldetést adnak. Állj be valamelyik számodra szimpatikus céhbe.
    Kevesen vannak a városban?
    Az oblivion egy agyon tuningolható játék. Van olyan módosítás amelyik több emberkét rak a városokba. :)
    Ha te is beleölsz 3-4 évet az oblivionnal való játékba, akkor mást látsz majd, mint most a játék kezdetén. :) Az én oblivionomban kb. 150 mód van telepítve. :)
    Egyébként az oblivion eléggé összetett játék rengeteg lehetőséggel. Szóval még van mit tanulnod.
    Harcra fel! Győzni kell! :)
  • SaGa
    #40456
    Az alapanyagokból egy mozsárral már tudsz italokat készíteni. Alkímia a kulcsszó. Mozsarat már az első dungeonban találtál.
    Meg is eheted az összetevőket, de akkor a hatás csak részleges és nem tudhatod pontosan mit is fog okozni, míg az összekotyvasztott cuccokról pontosan tudható, mire jó. Meg el is tudod adni a kész lötyiket. Az alapanyagokat is, csak azokért alig adnak valamit.
  • MaRee
    #40455
    Lehet :) Mindenesetre a mellékküldetések számát szerintem jól érezteti, hogy én minimum 3 év játék után EGYSZER SEM csináltam még végig a főszálat :)
  • steweee
    #40454
    lehet második szinten jár még...
    :)
  • MaRee
    #40453
    Minden céhhez csatlakozhatsz.

    Alig vannak az utcán? Két mellékküldetés? Te rossz játékkal játszol szerintem :D
  • Anonymusx
    #40452
    A játékban lehetséges több céhez csatlakozni?
    Egyébként vajon a karakterünk mit csinálhat az alapanyagokkal? Megeszi? Csak mert ha igen akkor elég furán néz ki hogy zabálja a Daedra-szíveket, növényeket, és egyéb moslékokat korlátlanul...

    Amúgy nemrég kezdtem az Obliviont, és kissé fura volt hogy a fővárosban alig vannak az utcán, és mellékküldetés is csak kb kettő van.
    Na meg benéztem egy pár házba és sok helyen ugyanaz a szerelmes levél volt...
  • erikn
    #40451
    sziasztok!
    azt szeretném kérdezni hogy miért van az hogy miután felraktam a magyarosítást a játékban föld lila,fehér meg fura színű mindenhol, közelebbről megnéztem és imperial city van rajta meg a környéke,fogalmam sincs hogy miért lett ilyen.Valami ötlet?:)
  • Although
    #40450
    Reedstand
    Arthmoor mester egyik új alkotása. Szerintem érdemes megnézni a files listán a többit is. Azon nagyon kevesek egyike aki lore hű modokat használt illetve az egyik legérdekesebb legtalálóbb,szerintem, NPC és karakter cserélő modal integrálva a TNR-el kombinált TIE mod. Nagyon jók a falvak amiket csinált és talán az egyik legjobb brotherhood mod is ott van,szerintem. Tényleg minőségi javításokat csinált az Oblivionhoz. És látom még mindig készít dolgokat szóval remélhetőleg felturbozza majd a néhány elemében elég egyszerűnek igérkező Skyrimet is :)
  • DragonTom
    #40449
    A showracemenu nem rossz, de lehet hogy megvariálja egy kicsit a karaktered statjait, ha nem vigyázol. :)

    Ja. Most jut eszembe. Nem tudok letölteni a Tesnexusról, mert ha a download gombra bökök, csak az oldal tetejére dob, de majdnem minden gombnál ezt teszi. Mi lehet a probléma. A régi nexusról tudtam letölteni, de mióta az új design van azóta nem megy a dolog. A felugró ablakok tiltását is kikapcsoltam az oldalon, meg az ABP-t is, mégsem működik. Tud valaki segíteni?
  • gyonax
    #40448
    Character Generate Amulet
  • PiszkosFred
    #40447
    console-t elohivod, majd showracemenu parancs
  • DragonTom
    #40446
    Atilorn.
    Nem vagyok teljesen biztos benne, de talán a COBL móddal lehetséges a karakter játék közben történő változtatása. Keresgélj utána és olvass róla.
    http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=21104#

    Ne kérdezd, hogy hogy működik, még nem használtam. :)
  • Atilorn
    #40445
    Sziasztok. Van olyan mod az Oblivionhoz, hogy játék közben is tudjunk a karakterünk kinézetén változtatni? Esetleg új hajakat, szakállakat belerakni, és milyen oldalon lehet ezeket letölteni?
  • SaGa
    #40444
    A magyarításba csomagolt patch-csel annyi lehet a gond, hogy nem tudni, melyik Oblivion verzióhoz tartozik. Külön van egy USa és egy európai angol változat és a nem a megfelelőt akarod rátenni, akkor nem megy föl. Ha nem az az alapverziója a játéknak, amihez a magyarítást készítők becsomagolták patch-et, akkor nem lesz jó.
    Ezen kívül - ha jól tudom - a magyarítás a DLC-k fordítását is tartalmazza. Ha azok nincsenek fent és mégis bepakolja valaki valamelyik fordítását, abból lehet ilyen probléma. Mivel hiányzik az az esp/esm, amire hivatkozik egy másik, a program hibaüzenettel elszáll induláskor.
  • DragonTom
    #40443
    Üdvözletem.
    Még mindig fordítókat keresek az ElsweyrHUN csapatba.
    A csapat az Oblivion módok fordításával foglalkozik.
    Ha kedveled az Obliviont, és szeretsz hobbiból fordítgatni, akkor jelentkezz! :)
    Üdv.: DragonTom

    A csapat készülő weboldala:
    http://elsweyrhun.atw.hu/
  • ntex
    #40442
    Magyarításhoz fel kell tenni az 1.2-es patchet... Ami elvileg benne is van a magyarításban, plusz legalább az Unofficial Oblvion Patchet ami ha jól tudom szintén része a magyarításnak és kb 1800 bugot javít ami az utolsó, 1.2-es patch után még mindig benne maradt a játékban szóval mindenképpen ajánlott...
  • santibi
    #40441
    Most letöröltem a magyarítást és így müxik. Ott jelölhettem ki valamit amit nem kellett volna.
  • santibi
    #40440
    sziasztok!

    Felraktam a gammát csak nem indul el:(. Magyaritást is feltettem. De a betöltésnél leáll. APPCRASH hibaüzenetet látok. WIN7 64 bit.
    Játék alap nem raktam fel semmilyen javítást.
    Köszönöm aki tud segíteni.
  • 1349
    #40439
    Hát minden video lejátszó programot letoltam a gépről és még most is sípol!:S :S
  • SaGa
    #40438
    Stimmel...
  • PiszkosFred
    #40437
    ffdshow (audio / x64 audio)?