41716
  • Raptor 2
    #29234
    Hol tudom leszedni a "Kvárlz teksztúrpekk-et"?
  • MerlinW
    #29233
    Nem 5 van hanem millió:) IC market, és egyéb nagyobb piacokon vehetsz, de Mage guild-ekben is van, ill dungeonok mélyén itt-ott.
  • veterán
    #29232
    Hol találom meg mind az 5 grand soul gemet
  • Gyiik
    #29231
    megpróbálom leírni, bár alig emlékszem rá (SPOILER következik)...

    először is, beszélsz a dark brotherhood vezetőjével, aki megmart, az a vörösszemű vén gyökér. Ha minden igaz, ő elirányít Imperial citybe a varázslók céhéhez, ott van egy varázsló (raminus polus), aki foglalkozott a témával. Ő elküld vhova nyugatra, egy báróhoz, aki szintén vámpír. Megkeresed, beszélsz vele, ő fogja elárulni, hol van a boszorka, akivel beszélned kell (imperial citytől valahol keletre lakozik egy folyómenti házban. Ha sikerül beszélni vele (próbálj nem vámpírként menni oda, és szólítsd meg, mielőtt kitessékelne), onnantól kezdődik a gyűjtőgetős móka (szánj rá 1-2 életbeni napot), fog kelleni neki 5 üres grand soul gem, utána meg mondja a hozzávalókat a gyógyitalhoz (fokhagyma, meg effélék).
    Ha mind megvan, kapsz egy italt, megiszod, aztán visszamész nyugatra a báróhoz, odaadod neki az italt. Ő erre megjutalmaz, és jön egy kis baki is, ha nincs patchelve a játék (ugyancsak SPOILER):) többször is elveheted a jutalmat, sőt bármikor vissza is mehetsz plusz pénzért, ha szükség lesz rá:)
  • raepa
    #29230
    Az a proci nem eppen jobb, mint az ajanlott. (Es ha nincs, akkor hangkartya sem art, igazi, nem valami alaplapi ize.)
  • Pleomax365
    #29229
    köszönöm!
  • tep
    #29228
    Skingrad mellett van a Bloodcrust Cavern....pl ott
  • MerlinW
    #29227
    Az öreg nő rádtámad, de lehet vele beszélni erőszakkal. Ő megmondja mit gyűjts be (lásd lejjebb, ill FAQ) Térkép ezt nem fogja mutatni.

    Másik hogy varázslatok utolsó fülén látod milyen fertőzéseid vannak, ezeket lehet gyógyítani itzallal, varázslattal. Vámpírságot is. Lásd FAQ.

    Harmadik megoldás a Skingrad-i templom fertőzés utáni 3 napon belül ahogy alább is írták.

    Vámpírokat Skingrad-ban DB házban, IC csatornarendszeriben találsz, ill 1-2 dungeonban.
  • sebtib
    #29226
    3 napon belül a templomokba vissza lehet....Más módszert nem ismerek de lehet letölteni.....rámész a "Mielőtt kérdeznél kattins ide" feliratra megkeresed a vámpíros részt találsz egy olyat amit letölöltve és bemásolva a megfelelő helyre.Részletesen leírja ha letöltötted mit kell csinálni

  • Pleomax365
    #29225
    Szasztok!
    Hol lehet vámpírt találni?:D
    Régebben egy barlangban harcoltam velük de újrakezdtem és arra emlékszem hogy havas környék volt és egy hegy aljában lévő barlang...hmmmde ezt nem tudja valaki hogy hol van?:D
  • veterán
    #29224
    nekem semmit nem jelöl a térkép
    és a banya rám támad
  • veterán
    #29223
    Nincs egyszerűbb módszer
    mert engem egy erdőben egy öreg nőhöz küldtek el de onnan már nem tudom hogyan jussak tovább
  • sebtib
    #29222
    Sok féleképpen el lehet kezdeni.Leírom én hogyan csináltam először beszéltem a DB vámpírjával az eligazított ehez-ahoz de a végén a banyánál kötsz ki.Ha jól emlékszem valamelyk hegynél van..neki kell vinni egész pontosan 6 garlic,2 bloodgrass,6 nightshade, vampir dust de ezt bejelöli honnan kell,argonian vér ehez kapsz egy tőrt,azt hiszem ennyi.
    De ott a FAQ!!!!!
  • veterán
    #29221
    Valaki írja le nekem ,hogy hogyan lehet kigyógyulni a vámpírságból mert már rohadtul elegem van belőle.Nappal is akarok mászkálni.Köszi
  • haxoror
    #29220
    A legerősebb fegyvert te tudod enchantolni egy sima daedric fegyverből.
  • fradi
    #29219
    Hali!!!

    Hol lehet megszerezni a legerősebb fegyvert a játékban??

    Talán 1 barlangban vagy az alvilágban???
  • sebtib
    #29218
    Azt írják a Kight of the Nine-ról hogy Anvilba kell menni és látni egy papot szónokolni...namármost én nem láttam ott senkit.Mikor fogja adni???visszaolvastam és elég érdekesnek tűnik.
  • MerlinW
    #29217
    Gyiik: nekem simán felment.
    Danton: kicsit visszaolvasol(5), és okosabb leszel...
  • Danton
    #29216
    Ajánlott
    1GB System RAM
    3 Ghz Intel Pentium 4 vagy ezzel megegyező és/vagy jobb proci
    ATI X800 vagy Nvidia GeForce 6800 sorozat kártyái, vagy ennél jobb

    Ez az ajánlott gépigény amit a HQ-n találtam

    Kb fél éve játszottam az oblival, végig vittem a főszálat naon akadozott még oldblivionnal is.

    Most készülök egy kb ilyen konfigurációt beszerezni, a vidkártya sztem jobb lesz,
    milyen játékélményre számíthatok?
    Kb milyen mibnőségben fog futni így az obli? (medium, high)?

    Előre is thx respekt!!!
  • Gyiik
    #29215
    még akkor egy kicsit off, "Audigy 2 EAX 4.0 ADVANCED HD Driver Patch (SBA2_WEBUP_PCWDRV_1-84-40)", ezt hogy a rákos francba raktad fel? Nekem besír a telepítő, hogy nem észlel audigy2-es kártyát a gépen
  • Raptor 2
    #29214
    Meg amugy nálam inkább a szép városokban, pl Anvilban, vagy Imperial City-ben szokott belassulni...Erdőben nincs gond...
  • Raptor 2
    #29213
    Short grass? :S:S
  • Raptor 2
    #29212
    Igen :(
  • MerlinW
    #29211
    Nem igazán. Sőt a short grass pl növeli a sebességet némelyest.
    Ahogy írtam az alábbi modokkal Medium beállításon játszom, ezekkel a módosításokkal:

    800x600
    Víz efektek maxon
    Self Shadow on többi off
    distant trees off

    Így kapok stabil 20-25fps-t (erdőben 15)

    (iPrescott 3Ghz/1MB/800 - 2GB/Dual/DDR/400 - Inno3D/GF6600/256MB)
  • tobias88
    #29210
    sima ddr ramod van?
  • Raptor 2
    #29209
    Hát nem hiszem el. Valaki segítsen. Most lett kurvára elegem, hogy nekem több van az ajánlott konfignál, és a játék néha úgy be tud szaggatni, mint a disznó. (Persze szép grafon, bár a legtöbb csuszka 3/4-eden van, a látotáv maxon, látkép, épületek, fák bekapcsolva...)
    A gépem:
    AMD A64 3200+
    2GB Ram
    Ati X1950 Pro Ultimate

    Van valami ötlet, hogy csináljam gyönyörű szépppé a játékot, ugy hogy ne is szaggasson?

    A grafika tuning modok, amiket MerlinW használ, nagyobbitja a gépigényt???

    Esetleg van vmi beállítás, amitől sokkal jobban fut a játék, ha kikapcsolom, de nem is vesz nagyon a szépségből?
  • M.A.D.
    #29208
    Mi van??? Itt ez gyenge duma. :(
  • AC2
    #29207
    MAD, most esik le h te miről beszélsz. Én azt nem komolyan mondtam, te meg egyből anyázol, ez a szinted....
  • M.A.D.
    #29206
    Érdekes! Az FFdshow filtert pár játék nem igazán szereti (pl. Train Simulator 2006).
  • M.A.D.
    #29205
    Francescos optional new items creatures v4.1 mód jön lefelé. :)
  • MerlinW
    #29204

    OFF

    Semmi extrát nem csináltam..

    XP telepítés,
    CD-ről driver,
    Webupdate (1.00.0010),
    Audigy 2 EAX 4.0 ADVANCED HD Driver Patch (SBA2_WEBUP_PCWDRV_1-84-40),
    AC3 kodek (www.codecs.com)
    FFDshow (www.codecs.com)

    Így elméletileg mennie kell játékokkal is, ha nem akkor firmware vagy egyéb dologban tér el valami. Teszteld kábellel, nem optikain, hangfalanként stb.

    Sztem fejezzük be az offolást.

    ON
  • Gyiik
    #29203
    nyah, ez az eax4 driver új ösvényre terelte a keresgélésemet, és sok helyen írták, hogy az nx baffa támogatni hardveresen, és letölthető eax drivert se találtam hozzá... súgd má' mög, lécci, hogy a bánatba oldottad meg?:)
  • Pleomax365
    #29202
    kösz
  • SaGa Jr
    #29201
    1. Elég nagy lehetőségektől elesel ezzel, mert teljesen más jellegű a születési jegy által biztosított előnyök rendszere, más a fajok előnyeinek számszerűsítése is. Jobban jársz ha új játékot kezdesz, frissen alkotva mega a karaktert.

    2. Nem vehetsz rabot, legfeljebb kiszabadíthatod őket és akkor a csempészekkel majd tudsz boltolni ha megleled a fő táborukat egy barlangban.

    3. A staff-ok között van olyan ami pajzsként funkcionál. Azaz AC-t ad és háríthatsz vele. Nem hiba, ez is az OOO egyik újítása (van light és heavy armour változat is).
  • Gyiik
    #29200
    nem, maxon van
  • Gyiik
    #29199
    hát... a legfrissebb nx driver, amit találtam az a 1.00.0010 verziószámú, az a baj, hogy hivatalosan is megszűnt a supportja ennek a kártyának. Ami a többit illeti... a dx gyorsítás maxon van, be vannak állítva a hangfalak is a media centerben is, meg a windows setupban is (5.1-re állításkor érdekes mód' a mélyeket levágja ugyan, de a láda már nem kapja meg). Surround mixer... be van állítva, de baszik megszólaltatni mindegyik hangfalat, csak a bal-, és jobbcsatornát. A többi kussol. De mondom, ami érdekesség, hogy a film-DVDtől megkapja a jelet, az erősítő automatice átvált 5.1-be, és azon hibátlanul megy, mint a baba (optikai kábel viszi a jelet spdif-en keresztül.
    Az eac, meg az AC3...nos hát... fingom sincs:D ebben tudnál segíteni, miket keressek pontosan?
  • Pleomax365
    #29198
    értem, kösz hogy szólsz
    Két újabb kérdésem lenne::D
    1. Ha nem indítok új karaktert az nem olyan nagy gáz??, mert már ilyen üggyel kb olyan 40 szer gangoltam át a börtön csatornában
    2. Panther riveri rab táborokban lehet venni rabot??
    Jah és szereztem egy botot (staff) és arra light armort, ír ki:D:D
    (ez biztos valami hiba:D)
  • PiszkosFred
    #29197
    ooo... Ne rakd ujra a jatekot. A modok/addonok sosem irnak felul olyan filet, amely az alapjatekot megzavarna. Vagyis, a modok barmikor eltavolithatoak a rendszerbol, mindennel egyutt ugy, hogy az alapjatek marad csak meg, sertetlenul. Vagyis eleg csak a Data mappabol a Meshes es Textures mappat torolni, a gyokerkonyvtalbol az .esp fileokat, es kesz is, ujra a szuz oblivion fogad. (van egy ket addon, amely extra mappakat is hasznal, pl: "menus"), azokat is lehet torolni.

    Uj jatekot ugy ertettem, hogy uj karaktert kell - illetve ajanlott - kezdeni az ooo kapcsan. Nem ujrarakni az egesz Obliviont ;]
  • Pleomax365
    #29196
    Kösz,
    Nah a végén nem tettem újra a játékot, csak egyszerűen, leszedtem ezt a 400 megás pecset:D
    és ezzel megy faszán, csak még attól féglek hogy játéközben egyszercsak jelentkezik valami kis hiba, tehát lehet újrarakom az a biztos,
    De amúgy müxik kösz mindenkinek!
  • Chipii
    #29195
    Először az 1.3-ast kell felrakni, és arra az 1.31-est. Itt vannak linkek:

    http://jorgeoscuro.googlepages.com/oscuro'soblivionoverloaddownloads