41716
  • basho
    #41636
    Köszönöm! Már be is rendeztem őket.

    Hanem a lebegés varázslat nem működik.
    Rákerestem az obse 0020 beta5 verzióra, de mindenütt ugyanazt az obse 0021-est adja ki. Még egy japán weboldalra is rátévedtem, de ott is ugyanez a helyzet. A karakter nem lebeg, hiába van meg a lebegés varázslata, teljesen hiábavalóvá lett az elért 50-es segédszint...
    Szóval, Kérlek, Benneteket, segítsetek, mert bajban vagyok.
    A gépemen az obse 0021 van meg.
  • SaGa
    #41635
    Gyakorlatilag azt jelenti, hogy az utána következő esp fájlok nincsenek benne a BOSS listájában, így nem tudja eldönteni, hova is tegye őket a betöltési sorrendben. Neked kell kézzel, pontosabban valami modmanagerrel a megfelelő helyre raknod.

    Ha tudod, hogy melyik hova való, a linket megnyitva megadhatod a helyüket és a lista karbantartói be fogják sorolni a megfelelő pozícióba és a következő verzióban már ezeket is kezelni fogja.
  • basho
    #41634
    Sziasztok!

    A BOSS ezt a hibát találta:

    "The following plugins were not found in the masterlist, and must be positioned manually, using your favourite mod manager or by using BOSS's user rules functionality. You can submit unrecognised plugins for addition to the masterlist directly from this log by clicking on a plugin and supplying a link and/or description of its contents in the panel that is displayed."

    Beraktam a Google Fordítóba, de annak se füle, se farka nincsen:

    "A következő moduljai nem található a jegyzék az, és úgy kell elhelyezni kézzel, a kedvenc mod-kezelő vagy a BOSS felhasználói szabályok funkcionalitást. Akkor küldje el nem ismert plugin mellett a jegyzék az közvetlenül a napló kattintva egy plugin és beszállító kapcsolat és / vagy leírása annak tartalmát a panel, hogy megjelenik."

    Kellene egy kis segítség...
  • basho
    #41633
    Utána néztem a Wenyandawikban föllelhető Ayleid szobornak, és - igazam volt:

    https://www.youtube.com/watch?v=6PQEEH6CTAo

    A bejátszás a hetedik percnél kezdődik.

    Pontosan ott kellene állnia a szobornak, ahol a filmbejátszás is megmutatja.
    De nincsen ott.

    Nem tudom, mi lehet ennek az oka.
    Félek, ez valami katasztrofális bug lesz már megint.
    Ilyennel, ekkora hibával, még soha nem találkoztam eddigi TES IV. játékaim során

    Értetlenül állok az esemény fölött!!

    Valakinek valami ötlete, meglátása?
    Ki élt már át valami hasonlót közöttetek?
    Hogyan oldotta, illetve hogyan oldottátok meg a problémát?

    Egyébként ez a hiba mire engedtet következtetni?
    Mi más hibát, hibákat vonhat még maga után?

    Umbacano küldetését még nem vettem föl, de a szobornak igenis ott kellene lennie.
    Utoljára szerkesztette: basho, 2014.11.25. 13:35:12
  • basho
    #41632
    Sziasztok!

    Nagyon komoly problémám adódott.
    Braviltól É-ny-ra van egy Ayleid rom: Wenyandawik.
    Elvieg lennie kellene benne egy Ayleid szobornak is.
    De ahol a legjobb tudásom szerint lennie kellene, ott nincsen semmi...
    Nem tudom, hogy ez miképpen történhetett meg, Ilyen gondom még soha nem adódott...
    A kulcs formában megkapott hibajavítások nem tudnak segíteni.
    Részint, mert angol nyelvű, és így használhatatlan a számomra.
    Másrészt az a program inkább a karakter tulajdonságait teszi a helyére...

    A Szobornak Wenyandawik Edesel-ben kellene lennie.
    Van valakinek valami ötlete?
    Utoljára szerkesztette: basho, 2014.11.25. 12:59:24
  • basho
    #41631
    Köszönöm! Igazad lehet. De a lebegéssel a konzolparancsokat szeretném kiküszöbölni. Most konkrétan a rossz helyre leesett welkind kövekre, és az akrobatika edzések sokaságára gondolok. Arról már nem is beszélve, hogy a lebegés varázslat alkalmazása is növeli valamelyik képzettségemet.

    Már csak azt kellene megtudnom, hogy a lebegést a betöltési sorrendben hová érdemes beilleszteni?
    De erre hiába kerestem rá az interneten...

    Alkalmazta már valaki közülletek ezt a varázslatot?
    Hová töltöttétek be?
    Mert talán nem mindegy.
  • Fantusz
    #41630
    Ebben a játékban a lebegés cheat, nem véletlenül hagyták ki a készítők.
    A Morrowindben alapvető varázslat volt a lebegés, olyan helyekre lehetett-kellett oda lebegni, ahová másképpen nem lehetett feljutni.
    Ezzel szemben az Oblivion, dunegeonjainál az volt a készítők célja, hogy a játékos menjen körbe, lebegéssel jórészt értelmét veszti a játék.
    Amúgy azt csinálsz, amit akarsz, de már említettük, hogy a magyarítás mellé óvatosan kellene pakolgatni a modokat - nem is a magyarítás a gond, hanem minden egyes használt modról tudnod kellene a használati útmutatót (mit módosít, milyen segédprogramokat igényel, inkompatibilis-e más modokkal, stb)
  • basho
    #41629
    Köszönöm! Az OBSE-t használom - rendesen föltelepítettem. De be van kapcsolva a KT_CustomFaceFix.esp is, amely valami máshoz kellene.
    Gondoljátok, hogy ez a kettő ütközik?
    Az OBSE verziója - 0021, ez a kicsomagolatlan RAR fájl, de nem tudom, hogy ez valójában mit is jelent...
  • gyonax
    #41628
    Ez azt jelenti, hogy a KT_CustomRaceFix.esp-t kapcsold ki, és használd helyette az Unofficial Oblivion Patchet. A lebegéshez: használod az OBSE-t? A mod leírásában benne van, hogy 0020 beta 5 verzióra van szükség a mod használatához.
  • basho
    #41627
    Sziasztok!

    Letöltöttem a lebegés varázslatot a TES IV-hez innen:

    Letöltése: http://www.nexusmods.com/oblivion/mods/39694/?#content

    Végre eljutott a karakterem a segédszintig, és tudja már használni is.

    Csakhogy nem lebeg.

    Mit hagyhattam ki?
    Mit nem vehettem figyelembe?

    Van erről valami észrevételetek és saját tapasztalásotok?
  • basho
    #41626
    Köszönöm! Ez nagyon hasznos tanács volt! Egy hibát találtam.
    Ezt:

    KT_CustomRaceFix.esp Active

    Warning: Remove this and use the UOP instead.

    Nemigen értem ezt a figyelmeztetést, mert azt írja, hogy az UOP helyett használjam ezt.

    De hát nálam a KT_CustomRaceFix.esp már használatban van.
  • gyonax
    #41625
    Igen, ez a Mod Organizer használható Skyrim/Oblivion/Fallout játékokhoz is, és én is ajánlanám a használatát. A lényege a következö: a modokat ezen a programon belül telepíted, a játék /Data mappájába semmi nem fog kerülni, így könnyen újrakezdheted, ha esetleg elrontasz valamit. A hátránya az, hogy még egy extra dolog, amit meg kell tanulnod, a használata nem igazán váltja ki az OBMM és Wrye Bash használatát, hanem kiegészíti azt (legalábbis amikor legutóbb próbáltam, akkor még nem volt a MO-ban .omod támogatás).

    Az elsö dolog, amit feltétlen tanulj meg használni (szerencsére ezeket meglehetösen egyszerü), az egy load order beállító (a 2 közül egyet használj):
    BOSS: a régebbi és kiforrott program, az esetek nagy részében megbízhatóan müködik
    LOOT: az újabb program, ha müködik akkor az esetek nagy részében jobb load order generál. Ha nem használsz nagyon egzotikus modokat akkor én ezt használnám (Skyrimhez pedig már kizárólagosan ezt).
  • Although
    #41624
    Ha kitapasztalod egyszerű és könnyű rendszer, nem babrálja az eredeti fájolkat egy fajta virtuális könyvtárat csinál. így kedvedre kísérletezhetsz a modokal. egyszerű ki be kapcsolással és mindezt gyorsan. Hamar megtalálod mi az ami galibát okoz pl egyesével kikapcsolva a probléma megszűnéséig. Persze rosszabb esetben több mod egymással is problémát okoz. Ezért érdemes olvasni a mod kompatibilitásról szóló részt mert a főbb ismert problémákat leírják.
  • basho
    #41623
    Találtam egyet, de azt a Skyrimhez ajánlották.

    http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/1334/?

    Ez is megfelelő lenne?
    Mi a Ti meglátásotok, a tapasztalatotok,?
    Utoljára szerkesztette: basho, 2014.11.23. 08:39:48
  • basho
    #41622
    Köszönöm! Ez nagyin hasznos információ!
  • Although
    #41621
    Próbáld meg azért élménybeszámolós részt egy hszba nem többet egymás után, főleg nem ilyen méretben. Ha más nem én elolvasom őket :)
    Edit: Egy észrevételem van, láthatóan nehezen boldogulsz a rendszerrel. Ezen a forum résztvevők akik már sokat magyaráztak sem tudnak segíteni neked!
    Anno mikor megjelent még nem volt ennyire elterjedt az internet kis szótárral fordítgattuk magunknak és próbáltuk megfejteni ha valami nem világos. Próbáld ki te is. Elvileg nem tudod elrontani ha használod a mod organizert meg egész biztos nem. Szóval próbálkozol próbálkozol és közben tanulod a használatát.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2014.11.23. 07:32:13
  • Although
    #41620
    Nem tudom miért kell bántani ezért. Értem én egy forum ahol kérdez-felelek van. De szerintem van stílusa. Nekem tetszettek a beszámolói. Mégha láthatóan sokszor értelmetlen dolgokon rágódott is. Nem troll, nem kötözködik, vagy másokat fikáz. Kis termékén mérgelődik amit megvett és úgy gondolja joggal mérgelődik. :)
    Utoljára szerkesztette: Although, 2014.11.23. 07:26:28
  • Fantusz
    #41619
    Magyarítással játszva legfeljebb csak azokat a modokat érdemes használni, amelyeket a honosítás készítői ajánlanak.
    Olyan modokat pedig egyáltalán nem, amelyeknek szöveges tartalma is van.
    Nem véletlenül készült nagyon sokáig az Oblivionhoz a magyarítás, nem egyszerű Text fájl cseréről van szó, a magyarítás is egy komoly mod, kezdetben még a játékmenetet is megzavarta, ezeket a hibákat kijavították, de a kismillió lehetséges további modokkal képtelenség kompatibilitást tekintve tökéletesre hangolni, s ez nem is lehetett a cél.
    Alapjáték, hivatalos DLC-k, esetleg valamelyik overhaul mod - magyarításhoz kb ennyi.
  • gyonax
    #41618
    Erre csak annyit mondanék, hogy bár szívesen segítünk a fórumon, de az eszméletlen méretü angol nyelvü irodalmat (szerintem) senki nem fogja neked magyarra fordítani. Lényegében minden, modolással kapcsolatos kérdést már megválaszoltak valahol. Egy stabil load order összeállítása nem egy nagy tudomány, ahogy a Wrye Bash, BOSS, Tes4Edit, és egyéb programok használata sem, de anélkül, hogy te energiát fektetnél bele nem nagyon fog menni. Ha semmilyen angol nyelvtudásod nincs, akkor javasolnám a Google Translate használatát, ha az abszolút alapokat tudod, akkor a modoláshoz nem kell egy hatalmas szókincs.

    Még annyi, hogy egyetértek az elöttem szólókkal: amikor segítséget kérsz, akkor probálj a lényegre koncentrálni, mert ezen a terjengös stíluson nehézkés átrágnia magát az embernek minden egyes alkalommal. Ha mindenképp elmélkedni is akarsz a hozzászólásaidban, akkor javasolnám hogy osszd két részre öket: az elején a technikai információk szépen, tömören összefoglalva, a végén pedig az egyéb gondolataid.
  • gyonax
    #41617
    Annyi kiegészítést tennék, hogy én úgy vettem ki, hogy eljut a fömenüig, de ezután a Kilépés gomb megnyomása után összeomlik az Oblivion ahelyett, hogy kilépne. Ha erröl van szó, akkor ez teljesen normális és ismert hibajelenség. Ennek a helyzetnek a megoldására (és egyébként az instabilistások, teljesítményproblémák kiküszöbölésére is) több OBSE plugin is létezik, például:
    Fast Exit
    weOCPS
    Oblivion Stutter Remover
  • basho
    #41616
    Köszönöm!

    Tíznél többet használok.
    Bár talán azt sem ártan tudnom, mi a különbség - már ha van különbség - a mod, a beépülő meg a kiegészítő között.

    Hiába van meg a játék régóta - nekem itt még sok minden új.
    Persze, hogy rengeteget hibázok.
  • basho
    #41615
    HIba.
  • bajgunar
    #41614
    " Végre egy olyan kérdés, amire érdemes válaszolni, a sok felesleges ömlengés mellett, amiről ha nem szoksz le, hamarosan a kutya se fogja olvasni a posztjaidat és a jogos kérdéseid is elvesznek a levegőben."
    - csak a nevét meglátom és áttekerek a hsz-a felett.
  • SaGa
    #41613
    Végre egy olyan kérdés, amire érdemes válaszolni, a sok felesleges ömlengés mellett, amiről ha nem szoksz le, hamarosan a kutya se fogja olvasni a posztjaidat és a jogos kérdéseid is elvesznek a levegőben.

    Igen, az, hogy a betöltés közben a menümegjelenése előtt kilép teljesen normális, ahogy azt már számtalanszor leírtuk korábban. Ez akkor történik, ha eszetlenül, mod manager és a telepítési leírások alapos átpolvasása, betartása nélkül telepítgetsz modokat és nem állítod be a betöltési sorrendet, vagy nem teszel fel egy olyan modot, ami valamelyik fennlévőnek előfeltétele.

    Ez ugyanis azt jelenti, hogy valamelyik mod esp-jének egy vagy több "master" esp-je vagy esm-je hiányzik, vagy később töltődne be. A modok esp fájljaiban taláható objektumok gyakorta más esp-kben vannak, itt csak a módosítása, vagy valami kiegészítője és ha az alap objektumot tartalmazó esm vagy esp nincs már betölte, amikor az aktuálisat töltené be a motor, szimplán hanyatt esik.

    Az említett OBMM nagyon jó, de 10-nél több mod esetén minimum a BOSS, de inkább a Wrye Bash kell, hogy meg tudd állapítani, melyik modnak hiányzik valami, illetve hogyan kell sorba rakni a modokat a betöltési sorrend listában. Ez utóbbi pontosan megmutatja, (színkódokkal) melyik esp hiányol egy másikat (és meg is tudod benne nézni, hogy konkrétan melyiket), illetve melyiket kellene hátrébb vagy előrébb tenni, hogy ne okozzon gondot.
  • basho
    #41612
    Köszönöm! Megkérdeztem egy programozó barátomat, és szinte szó szerint ugyanezt mondta el a Wyre Bash programról... Bár Ő soha nem használja a gépét játékokra, de ismeri ezt a programot, és nemigen zárta a szívébe...

    A OMM természetesen a gépemen van.

    Viszont - a Data mappába a kicsomagolt modokat és egyéb kiegészítőket a bennük leírtak szerint alkalmazom - azaz kicsomagolom egy helyre, és másolással, majd beillesztéssel teszem a helyére.
    Remélem, hogy ez nem gond.
    Pontosabban - remélem, nem ez a gond...

    Azért írom most ez így le, mert azt vettem ki az írásodból, hogy ezt is az OMM-el kellene megtennem...
    De ehhez már nemigen értek.
    Főleg azért, mert angol.

    Mindig úgy jártam el, ahogyan azt a MorroHun oldalán olvastam: megkerestem az eredeti angol beépülőt, föltelepítettem, majd a MorroHun magyarításával fölülírtam.
    Aztán pedig bekapcsoltam az adafájlokban és az OMM-ben is.
    Eddig még működött...

    Nincsen két egyforma betöltési sorrend.
    A probléma gyökere az, hogy magukkal az alapelvekkel nem vagyok tisztában.
    Tehát a - mit-miért-minek-mivel-miképpen az igaz gond.

    Szívem szerint beletennék mindent a játékba.
    De azt látom már, hogy ez a játék tökéletesen alkalmatlan arra, hogy minden, létező beépülőt vagy modot kezelni tudjon...
    De jól is van ez így.
    Nem létezik két egyforma játékos - nem létezik két egyforma játék.

    Egyébként még mindig akadnak problémák, pedig nincsen vége a teljes telepítésnek.

    Próbaképpen minden egyes beépülő után elindítom a játékot, a kezdőképernyőig.
    De ha ezután kilépek - ezzel a hibaüzenettel lép ki - "Az Oblivion működése leállt"
    És csak a feladatkezelővel tudok végleg kilépni belőle.

    Ez normális szerintetek?
    Jó lenne már most megtudnom, mi lehet a probléma, nehogy a játék felénél, vagy a végén érjen megint kínos meglepetés.
    Előre is Köszönöm!
  • b-type
    #41611
    linkeltem egy cikket, de idemásolom azt ami téged mindenképpen(!) érint:
    ---------------másolás:
    "
    - OBSE-t nem részletezem, egy modern Oblivion installhoz elengedhetetlen, egyszerüen KELL. És kész. Eléggé low-level hack, külön betöltőt biztosít a játék indításához. Telepítése a readme-jében leírtak szerint:
    - Kicsomagolod a tartalmát az Oblivion fő mappájába
    - Létrehozol egy parancsikont
    - A parancsikon NEM az oblivion.exe-re fog mutatni, hanem az obse_load-exe-re, ami automatikusan behúzza az Obliviont. Ha így indítjuk, az OBSE jelen lesz a játék alatt, minden OBSE-t igénylő mod menni fog.
    ...
    - OBMM, alias Oblivion Mod Manager. Szintén az alapok alapja, enélkül komolyabb modokat használni eleinte öngyilkosság, később lehetetlen. Legfőbb funkciója a modsorrend tetszés szerinti állítgatása, ütközések detektálása, BSA archivumok validálása (pl a QTP-nél majd), stbstb. Ami bennünket érinteni fog, azokat a releváns résznél részletesen ismertetem. Egy fontos tudnivaló. OBMM használatával, kiváltképp ha egyszer már rendezted vele a modsorrendet - SZIGORÚAN TILOS a gyári launcher, vagyis az indító használata. Összezagyválja, elkeveri a sorrendet, ráadásul OBSE nélkül indít. Felejtsük el azt örökre. Az OBMM másik nagy erénye az OMOD formátum. A modok készitői tetszésük szerint kiadhatják OBMM-ként a munkájukat, így a telepítés, sőt még az alapbeállítások is csupán pár kattintás, az égvilágon semmit nem kell másolgatni, piszkálgatni. Nem minden mod támogatja sajnos. A QTP itt bemutatott verzioja viszont igen:) Ha még nem lenne fent, akkor az OBMM-et legyetek kedvesek zokszó nélkül feltelepíteni mielőtt nekivágtok
    ..
    - Wyre Bash. Ez egy Python-ban írt script, hasonló "mindentudó" mint az OBMM, de egyes részleteiben annál többet tud. Ha nem kell, ne telepítsük, igen könnyü vele többhavi kardozás eredményét kukába vágni a program megfelelő ismerete nélkül. egykét esetben, pl BAIN installereknél szükség lehet rá.
    "
    ---------------másolás vége

    én többet nem írok a problémáidra, nem mert gond lenne, hanem mert úgy gondolom, hogy olvasással már mindent meg tudsz oldani, ebben a topikban is lehet keresni, rengeteg hasznos infó le lett már írva.

    De moddok telepítése odafigyelést igényel, pláne ha Magyar nyelven játszol!!!! Ne telepíts minden hülyeséget, vagy keress modsorrendeket ami másoknál stabil
    Utoljára szerkesztette: b type free, 2014.11.22. 07:17:22
  • basho
    #41610
    Ezt találtam...

    De ebből egy árva szót sem értek.

    Tud valaki valami okosságot mondani erről::

    http://www.oblivionmodwiki.com/index.php/Wrye_Bash

  • basho
    #41609
    Vidámabb játék is lehetne az oblivion, ha zsebmetszés közben lehetne átpakolni tárgyakat a zsákomból a kiszemelt áldozat zsebébe vagy zsákjába. Nincsen erre valahol valami mód, vagy beépülő-kiegészítő?
    Ez a tiltás - nagyon sokszor a kedvemet szegi...
  • basho
    #41608
    Ezt sehogyan sem értem - létezik a barátok és szeretők modul. Mindig föltelepítem, de még s o h a sem tudtam használni.
    Van egy szép leírása, amely akár kínai is lehetne bátran, annyira nem érthető a számomra:

    Íme: "Ezzel a beépülővel különféle szex aktusokat lehet létesíteni az NJK-kkal,
    állatokkal. H betűvel kérhetsz segítséget, 'Szex gyorsbillentyű' nevű tárggyal
    lehet újra beállítani a használni kívánt gyorsbillentyűt. Tárgylistában
    találhatsz egy összesítést a karaktered züllött életviteléről.
    Valószínűsíthető, hogy tolvaj karakterek élete nehéz lesz ezzel a beépülővel,
    mert állítólag mindenki ébren lesz éjszakánként egy bizonyos célból... :) "

    Ez teljesen érthetetlen.
    Az un. "Szex-gyorsbillentyű" nevű tárggyal soha nem akadtam össze.
    Nem volt ott a karakterem hátizsákjában semmi ilyesmi...
    Semmiféle züllött életvitelről nem találtam összesítést a tárgylistában...
    A klaviatúrán a "H"-gomb lenyomása után soha semmi nem történt...

    Végül arra a következtetésre jutottam, hogy talán a mod a hibás.
    Hiszen mindent úgy telepítettem föl,ahogyan le volt írva,és a modhoz szükséges programok is telepítve voltak.
    És még sem működött soha a beépülő...


    Azt nem hittem volna, hogy a tcl-használata csalás.
    Hiszen mindig nyilat használtattam a karakterrel, végső megoldás volt csak a tcl-parancs konzolba gépelése...

    Úgy hiszem, inkább a föltámasztott, és többször is legyőzött karakterek, na meg a cuccaik lehetek az okozói a memória túltelítettségének.
    A főküldetés végére szépen-lassan összegyűlt a probléma, no meg a több mint ezerháromszáz mentett játékállás is...
    Mindenképpen szükségem volna arra a memória tisztogató programra.
    De több "hullát" már bizony föl nem támasztok.
    Akkor sem, ha kéri.
    Másképpen is lehet edzeni.
  • Fantusz
    #41607
    Rendszeresen hangoztattad, hogy csalások nélkül játszol, most szépen leírtad, hogy gyakran konzollal "varázsolsz" - nincs ezzel gond, de a játékot instabillá teheted a sok konzol-trükkel.
    Amikor olvastam, mennyi mentésed van, rögtön arra gondoltam, ebből még lehetnek később gondok - hát lett is.
    Nem tudok érdemlegesen állást foglalni, hogy valóban javítva lett-e a hiba, vagy sem (mindkettő mellett van komment), de az eseted ismerős.
    A program nevére sajnos már nem emlékszem, csak arra, hogy fura dolgokat szedett elő a karakterem hátizsákjából :-)
  • basho
    #41606
    Köszönöm! De honnan kerítsek ilyen tisztító programot?

    Egyébként oldalról nyilaztatom a welkind köveket, mégis előfordul, nem is egyszer-kétszer, hogy a tartóoszlop és a fal közé pottyan. és hiába ugráltatom a karaktert - nem képes elérni. Jó esetben növekszik az akrobatika képessége, de a kőre is szükség volna.

    Kedvencem a Birodalmi Erőd.
    Négy szintes bástyája van.
    Onnan aztán lehet ugráltatni a karaktert...

    Na de amikor már az sem elégséges??

    Jöhetnek a templomok tornyai: azokhoz kimérve az ugrás magasságát is lehet fejleszteni az akrobatikát, hiszen magasabb a templomtorony, mint akármelyik erőd bástyája.
    De ezekhez kellett a konzolparancs - már ami a lebegést illeti...

    Végül pedig nagy Kedvencem - Észak. És a hegyek.
    Semmi konzolparancs.
    Csak a futkározás és ugra-bugra.
    És persze a medvék...
    Meg a farkasok...
    Meg az ogrék...
    Meg a tömérdek alkímiai alapanyag...

    De ezt újoncként nem érdemes erőltetni.
    Nincsen sok értelme.
    Minimum kezdő karakter kell hozzá.
    Mert a farkasok és medvék kitartóak, és jobban, gyorsabban futnak...
    Az ogrék pedig úgyis erősebbek. Még...
    Utoljára szerkesztette: basho, 2014.11.21. 13:01:45
  • Zozo0122 #41605
    Uhhh. Ennyit csalni...most komolyan, ne már :D Simán fejleszthető bárhol az akrobatika, a welkynd köveket is csak ügyesen kell meglőni oldalról, meg egyébként is, a lebegés varázslat mocskosul elcseszné a játékélményt...ez nem a Morrowind, ott nagyon jó volt, a Risenben is jól működik, de ebben nem. Nem véletlenül nem került bele. Ennyi mentést csinálni is fölösleges amennyit csináltál, bőven jó, ha fél óránként vagy nagyobb küldetések előtt csinálsz, egyébként mehet a quicksave 5 percenként. De az igazi gond az, hogy az adott karaktermentés ahogy előrehaladsz egyre több szemetet tárol el és egy idő után hatalmas méretűre dagad, ez pedig NEM lett kijavítva, erre vigyázz majd. Nálam minden kieggel + fullra patchelt játékkal is produkálta 150-200 óránál, öcsémnek szintúgy. Jó előre készíts be vmi tisztító progit !
  • basho
    #41604
    Elég lesz a MorroHun oldaláról letöltött fájl, vagy mindenképpen kell az eredeti (is...)???
  • basho
    #41603
    Megtaláltam! Azért nem láttam, mert ott volt a szemem előtt. Még pontosabban - a letölthető beépülők legalján... Köszönöm!!
  • basho
    #41602
    4GB Ram és 64bit-es operációs rendszer.
    Processzor: Intel(R) Core (TM) i3-3240 CPU @ 3.40 GHz

    Szóval - hasít...

    Bennem van a hiba.
  • basho
    #41601
    Köszönöm! Ez valóban nagyon hasznos információ! Nem tagadom - igen sokszor használtam a konzolban a tcl-parancsot, főleg, amikor elérhetetlen helyre esett egy-egy welkind kő, vagy csak egyszerűen nem találtam meg az utat, és időt valamint fáradtságot akartam megspórolni, és szépen átlebegtettem a karaktert a falon, falakon...

    Ha viszont valóban letölthető az a mód,amelyben meglehet vásárolni egy lebegés-varázslatot - az szinte m i n d e n t megoldana!
    Szó szerint...

    A játék közepe táján küldtem a karaktert északra - edzés céljából.
    Hegyeket mászni és jó nagyokat ugrálni.

    Ám addig a tcl konzolparanccsal lebegtettem, aztán egy magasságból szépen alázuhantattam a karaktert.
    Sokat fejlődött, igaz, nagyon sokszor el is patkolt - de megérte a ráfordított idő és fáradtság.

    A hegyekben nem kellett a konzolbillentyű.
    Csak menni, futni kellett, és nagyokat ugrálni.

    De végül is - elkéstem a váltással.
    Valószínűleg az sem tett jót a játéknak, hogy a dremorákat konzol parancsokkal újraélesztettem és újra harcba küldtem ellenük a karaktert.
    Edzésnek is nagyon jó volt!!
    A fegyverek is jól jöttek!

    Na - ez hiba volt. mégpedig Óriási.

    Honnan tölthetem le a lebegés varázslatot??
    Nagyon fontos lenne.
    És célszerű - legálisan fejleszthetném vele a karaktert, plusz a nyereség is jól jönne...
    De fárasztó volt mindig a konzollal babrálni...
  • b-type
    #41600
    szvsz:
    - nem kell ennyi mentés, mert a java már problémás valszeg.
    ..és ha majd újra játszol, akár az Oblivion-nal is, akkor sem kell ennyi mentés.
    ..
    -normál játékmenet, nem hívod elő a játékban a konzolt-nem használsz konzolparancsokat.
    ...
    olvass, szedd ki ami neked fontos, értsd meg miért kell menedzselni ha moddokat használsz:
    -Ez mondjuk legyen az első
    kell neked valaki aki Magyar nyelven játszik, és a tapasztalatai hogy milyen modsorrendet ajánl.!!!!

    olvasnivaló magyar pluginok esetleg
    szintén zenész
  • basho
    #41599
    Ezt találtam - unofficialoblivionpatchv2.2.0

    Netán ez kellene nekem?
    Ez hiányzott?

    De azt sem tudom, hogy ez micsoda...
    És azt sem, mire való, mit hivatott javítani...
  • basho
    #41598
    A játék, jelenleg, az 1.2.0416 patch-el fut a gépemen.
    Azt nem tudom, hogy ez volna-e a legmodernebb, vagy a legutolsó patch...

    Nem tudom, hogy mit értesz normál játékmenet alatt?
    De nagyon jó lenne tudnom, hogy a jövőben elkerüljem ezt a hibát.

    Csak azt tudom, hogy ész nélkül mentettem mindent, amit csak tudtam.
    Írtam már - több mint ezerháromszáz mentett játékállásom volt...
    Ez még gombócból is sok kissé.

    Minden apró előrehaladást elmentettem gyors mentéssel (F5), majd rögtön utána nagy mentéssel is (Esc és mentés).
    Erre gondolsz, illetve erre gondoltok?
    Ez lett volna a probléma?
    Vagy valami más?
    Utoljára szerkesztette: basho, 2014.11.21. 09:18:08
  • basho
    #41597
    Köszönöm!

    Keresni kezdtem az interneten. Erre kiadott vagy száz tisztítószer oldalt...
    Nagyon kellene valami elérhetőség, link, ahonnan letölthetném.
    És az sem ártana talán, hogyha megírnátok, hogyan kell használni...