41716
  • basho
    #41676
    A videokártyám:

    NVIDIA GeForce 210
    Ilesztóprogram verziója: 9.18.13.4052
    Illesztóprogram dátuma: 2014. 07.02

    Most már tudom, hogy irtózatosan gyönge. Nem maradhat sokáig a gépemben. Még szerencse, hogy nem integrált.
    Ez közelebb visz vajon a probléma megoldáshoz?
    Előre is Köszönöm a segítséget!
  • gyonax
    #41675
    Nem kell felülírnod semmit, a betöltési sorrenddel pedig nem kell foglalkoznod. Egyszer futtatod a korábban linkelt LOOT nevü programot, azon belül Sort plugins (vagy valami hasonló), aztán egy "Apply". Ezután felejtsd el a betöltési sorrendet, úgyis csak több kárt okoznál. A videókártyád típusát nem ártana tudni, anélkül nehéz megmondani, hogy elég erös-e.
  • basho
    #41674
    Vajon jól látom, hogy ezzel az Unofficial Official Mods Patch-al fölül kell majd írnom az eredeti Unofficial Oblivion Patch fájljait? Vagy eleve az Unofficial Ovlivion Patch helyett kell berakni mindet?

    Sajnos kiderült, hogy a videokártyám abnormálisan gyönge, miközben a gép többi része nagyon megfelelne a játéknak. Lehet, hogy ez is a hibák oka?
  • basho
    #41673
    Sikerült letöltenem - nagyon nehezen adta be, nem tudom, hogy miért.

    kérdezem Tőled, sőt - Mindenkitől, hogy ezt az Unofficial Official Mods Patch a betöltési sorrendben hol kell helyet foglaljon?
    Ugyanis a másik Patch a sorrendben a negyedik.

    Emlékeztetőül a listám:

    A Játék verziószáma: 1.2.0416

    És természetesen ott van még a magyarítás, meg a frissített magyarítás is.

    A teleptett módok listája:

    1.Oblivion.esm
    2.Cobl Main.esm
    3.CM Partners.esm
    4.Unofficial Oblivion Patch.esp
    5.UOP Vampire Angng & Face Fix.esp
    6.DLCShiveringIsles.esp
    7.Unofficual Shivering Isles Patch.esp
    8.Akatosh Mounth.esp
    9.Purger.esp
    10.DLCHorseArmor.esp
    11.DLCOrrey.esp
    12.DLCVileLair.esp
    13.DCLMehrunesRazor.esp
    14.DLCSSpellTomes.esp
    15.Charon's Call by Nicirishi.esp
    16.Wymfrang.esp
    17.Dude Wheres My Horse.esp
    18.DLCThieves Den.esp
    19.slaughterfish addon.esp
    20.AABTSv1.esp
    21.Archery Shop.esp
    22.Castle_Highrock.esp
    23.Tower_of_Hadarath.esp
    24.DLCBattlehomCastle.esp
    25.DLCFrostcrag.esp
    26.Knight.esp
    27.HeartOftheDead.esp
    28.FriendsAndLowers.esp
    29.CuteElf11.esp
    30.Ren_BeautyPack_full.esp
    31.eyja.esp
    32.KT_CustomraceFix.esp
    33.Sauron_Armor.esp
    34.DLCBeretva.esp
    35.DLCFolians.esp
    36.MorroHun.esp
    37.magyarjavitas.esp
    38.Golden saint.esp
    39.Dark seducer.esp
    40.Tower_AlchemySorter_COBL.esp
    41.HeroofKvatch.esp
    42.alchemyshop.esp
    43.TNPC.esp
    44.idojaras.esp
    45.CM-Yesmin_Cute-elf.esp
    46.ExtendedPrivateQuarters.esp

    Kész vagyok újrakezdeni a játékot! Szeretnék becsületesen a végére érni, természetesen hibáktól, bugoktól és rendszerakadályoktól mentesen. Ha kell, ennek érdekében, kész vagyok akár újratelepíteni az egész játékot, tokkal-vonóval együtt.

    Előre is Köszönöm a Segítséget, Segítségeket!
  • basho
    #41672
    Regisztráltam, de nehezen igazodok el. Részben azért, mert angol az oldal nyelvezete, másrészt pedig rengeteg az információ. Valami közelebbi?
  • Madi92
    #41671
    De ez itt egy fórum. Értem én, hogy van saját "stílusod", de te meg azt értsd meg, hogy borzasztó olvasni amit írsz, ahogy írsz, ahogy látsz dolgokat.
    Rád hagyjuk a stílusodat, de ha nem változtatsz rajta, akkor nem fog válaszolni senki, bár így is egyre kevesebb a vállalkozó lelkű egyén.
    Én is nehezen tudom megértetni magam emberekkel, de elfogadtam, hogy ez egy fórum, úgy kell ide írni, hogy megértsék egyszerű legyen, pláne, ha segítséget kérek valamiben.
  • genndy
    #41670
    Büntipontot adatlapodon megnézed. Vagy a modi topikban. Egyébként a Stalker LA topikban unták meg hamarabb a szerencsétlenkedésed, mint itt.
    A stílusod meg idegesítő. Nem véletlenül nem válaszolok én is már jó ideje. Olvasni is fárasztó amit csinálsz.


    Akkor regisztrálsz. Nagy fájlok letöltéséhez már kell. Semmi gond. Ingyenes. Lényeg hogy ne pipálj be semmit.
  • basho
    #41669
    A Stílusom - Én vagyok! A stílust hagyjátok rám! Az csakis az Én dolgom.
    A segítségkérésem pedig komoly.
    Nem jókedvemben járok ide.
  • Madi92
    #41668
    Nem mondom, hogy megérdemelted volna, de ettől függetlenül kiakasztó a stílusod, valaki lehet megunta.
  • basho
    #41667
    Köszönöm, de regisztrációt követel. Ez itt a Baj.
  • basho
    #41666
    Látom - kaptam egy "büntetőpontot". Természetesen kikérem magamnak, és föl vagyok Háborodva!!!!! Aztán, ha szabad megtudnom bárkitől, vagy akárkitől is, miért - és mire föl is kaptam?? Azonnali tájékoztatást követelek!!
  • gyonax
    #41665
    Nem tudom melyikröl beszélsz: az Unofficial Patchet a linkelt oldal "Files" fülén lehet letölteni, a LOOTot az oldal alján található LOOT.Installer.exe gombra kattintva. A LOOT feladatát egy kicsit hosszabb elmagyarázni: az Oblivion a fetelepített modok .esp kiterjesztési fájljait egy bizonyos sorrenden töltik be (ez alapértelmezett módban az .esp utolsó módosítási idejének függvényében rendez). Mivel van egy fix sorrend, ezért a késöbb betöltödö modok felülírhatják a korábban betöltödö modok módosításait, ami elég sok inkompatibilitáshoz és problémához vezethet. A LOOT ezeket az .esp-ket próbálja "megfelelö" sorrendbe rakni.
  • basho
    #41664
    Köszönöm! Ez konkrétan mire való?
    Egy apró Probléma - nem lehet onnan letölteni. Nem engedi. Más útja-módja nem létezik? Máshonnan letölteni nem lehet?
  • gyonax
    #41663
    Köszönöm, végre egy adatokban gazdag hozzászólás! A modjait listájából látszik, hogy nincs fent az összed Unofficial Patch, ami releváns: Unofficial Official Mods Patch.
    Csak ránézésre a betöltési sorrend nem tünik a legjobbnak, javasolnám a LOOT egyszerti futtatását (ez olyan modokat is jó sorrendbe tud állítani, amik nincsenek benne egy központi adatbázisban). Az indítás után, ha jól emlékszem, akkor a futtatás lépései valahogy így jönnek: Indítás -> "Sort plugins" -> "Apply" -> Kilépés. (ha valahol elakadnál, akkor az aktuális állapotról posztolj egy képet; sajnos most nem tudom személyesen kipróbálni az aktuális változatot).
    A telepített modokról: elhiszem, hogy a telepített modok MorroHun által ajánlottak, a probléma viszont a következö: ezek szinte kivétel nélkül ösrégi (és nem túlságosan ismert) modok, amiket már senki nem támogat. Nyelvtudás nélkül elhiszem, hogy nehéz az aktuális dolgok közül válogatni a nexuson, de régi és potenciálisan összeütközö modok használata akkor sem a legjobb.
    A játék verziója rendben van, ez a legújabb patch.
    Az 5-ös pontra megoldást nyújt a korábban linkelt LOOT nevezetü program: egyszer futtasd, aztán ne piszkáld a modjaidat (értsd: ne nyisd meg a modok listáját az Oblivion gyári indítójából).
    #41662-re válaszul: sok mod nem reagál a legjobban a kikapcsolásra, ha nem vagy biztos a dolgodban, akkor inkább hagyd öket bekapcsolva.

    Bocs a cinizmusért, de frusztráló amikor valaki a saját (tudatos vagy önkétlen) hibájáért másokat okol, és nem hajlandó elfogadni, hogy esetleg ö lehet a vétkes. Ez a legutóbbi hozzászólás sokat segített abban, hogy továbbra is próbálkozzak a gondjaid megoldásával, mert ha tudsz ilyen hangvételü hozzászólásokat is írni, akkor sokkal könnyebb lesz az együttmüködés.
  • basho
    #41662
    Még egy kérdésem volna ezzel kapcsolatban. A feltelepített módok mennyire befolyásolják az lapjáték menetét? Úgy értem, hogy attól, hogy nem kapcsolom be őket, még ott vannak, és beleszólhatnak az alapjátékba, netán ütközéseket is okozhatnak más módokkal??
  • basho
    #41661
    Köszönöm! "Unofficial Patcheket" - vagyis több is van? Többek kell lennie?? Pedig fenn van. És a betöltési sorrendben a negyedik helyen áll. Sem előre, sem hátra nem lehet elmozdítani.
    A kettes pontban aprócska cinizmust csempésztél, de hiábavalóan - ez ugyan nem segíti a valóságos probléma megoldását!
    A hármaspontban igazad lehet, de már csak olyan módot telepítek, illetve kapcsolok be, amelyet a MorroHun Team is ajánlott:

    http://www.morrohun.hu/oblivion/oblivionpluginok.php

    A Játék verziószáma: 1.2.0416

    És természetesen ott van még a magyarítás, meg a frissített magyarítás is.

    A teleptett módok listája:

    1.Oblivion.esm
    2.Cobl Main.esm
    3.CM Partners.esm
    4.Unofficial Oblivion Patch.esp
    5.UOP Vampire Angng & Face Fix.esp
    6.DLCShiveringIsles.esp
    7.Unofficual Shivering Isles Patch.esp
    8.Akatosh Mounth.esp
    9.Purger.esp
    10.DLCHorseArmor.esp
    11.DLCOrrey.esp
    12.DLCVileLair.esp
    13.DCLMehrunesRazor.esp
    14.DLCSSpellTomes.esp
    15.Charon's Call by Nicirishi.esp
    16.Wymfrang.esp
    17.Dude Wheres My Horse.esp
    18.DLCThieves Den.esp
    19.slaughterfish addon.esp
    20.AABTSv1.esp
    21.Archery Shop.esp
    22.Castle_Highrock.esp
    23.Tower_of_Hadarath.esp
    24.DLCBattlehomCastle.esp
    25.DLCFrostcrag.esp
    26.Knight.esp
    27.HeartOftheDead.esp
    28.FriendsAndLowers.esp
    29.CuteElf11.esp
    30.Ren_BeautyPack_full.esp
    31.eyja.esp
    32.KT_CustomraceFix.esp
    33.Sauron_Armor.esp
    34.DLCBeretva.esp
    35.DLCFolians.esp
    36.MorroHun.esp
    37.magyarjavitas.esp
    38.Golden saint.esp
    39.Dark seducer.esp
    40.Tower_AlchemySorter_COBL.esp
    41.HeroofKvatch.esp
    42.alchemyshop.esp
    43.TNPC.esp
    44.idojaras.esp
    45.CM-Yesmin_Cute-elf.esp
    46.ExtendedPrivateQuarters.esp

    Az 5.pontból /Load order/ semmit nem értek, mert elfelejtetted magyarul is leírni. A Google fordító pedig hülyeségeket ír ki erre...

    A betöltési sorrendeken talán tudok változtatni, de nem szeretnék belenyúlni a mostani játékomba.
    Kivéve, ha valami hibát találtok, és újra kell kezdenem az egészet.


  • basho
    #41660
    Köszönöm! Attól félek, hogy igazad van. De annyira nehezen jutottam el idáig, és nem szívesen kezdeném előröl.
  • gyonax
    #41659
    Nem azt mondtam, hogy nincsenek a játékodban hibák, hanem azt, hogy ezekért te vagy a felelös (egy állítás, amit minden 2. kommentedben cáfolni akarsz).
    1. Nem telepített az Unofficial Patcheket, többszöri említés után sem. Ha már modokat telepítesz, ez az, amivel kezdened kéne.
    2. A világosan dokumentált hibáknál el sem olvasod a lehetséges megoldást, ehelyett itt panaszkodsz, hogy mennyire kitolt veled az élet (és a gonosz Bethesda fejlesztöi, akiknek életcélja, hogy a te életedet nyomorúságossá tegyék).
    3. Modok eszetlen telepítése és használata: sok mod telepítése és együttes használata nem triviális feladat (közhiedelemmel ellentétben). Ha hajlandó vagy utánaolvasni a dolgoknak, akkor viszonylag kevés moddal kezdöként is kivitelezhetö, viszont sok, egymással konfliktusban lévö mod esetén már valamilyen szinten értened kell a dologoz.
    4. Nyílvánvalóan fogalmad sincs róla, hogy a konzol mit csinál és hogy müködik. A konzol önmagában való használata SEMMILYEN bughoz nem vezet, amíg nem használsz olyan parancsokat, amik bugokat okozhatnak (NPCk eltávolítása, timescale módosítás, quest stage módosítás, stb.). De még ezek is használhatók a kellö körültekintés mellett: önmagukban ezek sem okoznak hibákat...
    5. A sok mentésnél elfelejtettem megemlíteni, amit #41657-ben a kolléga kifejtett: sok mentés valóban tud hibákat okozni, ha közben modokat cserélgetsz, de egyébként amit korábban leírtam, az érvényes.

    Nem tudom, hogy mit vársz tölünk. A legtöbb kommentedben lényegében nincs tényszerü információ a felmerülö hibáról, helyette egy féloldalas siránkozás és a Bethesda fejlesztöinek pocskondiázása, miközben a hibáért (legtöbbször) nem is ök a felelösek. Csak hogy a jövöben tudd elmondom, hogy milyen információk lehetnek nagyon hasznosak akkor, ha segítséget vársz:
    1. A bug tömör leírása, lépések a reprodukáláshoz.
    2. Ha azt sejted hogy ez a probléma, akkor rendszerspecifikációk
    3. Játék verziója, telepített hivatalos kiegészítök (KotN, SI)
    4. Telepített modok listája
    5. Load order
    4. és 5. nélkül esélytelen, hogy segíteni tudjunk, ha a probléma modokkal kapcsolatos.
  • SziszeeintSz
    #41658
    Ráadásul a modok nagy része nem is passzol a játékba, igazából csak a grafikai, főleg az NPC-k külsejét javító modoknak van értelme.
    Bárhogy is hangzik azt javasolnám neked hogy kezdd újra friss telepítéssel, új játékkal és maximum 1-2 grafikai moddal mert idővel a problémáid csak sokasodni fognak.
  • b-type
    #41657
    Nem. Nem kell elhinned, csak fogadd el: az alapjáték végigjátszható, aki szereti ezt a stílust annak élvezhető.
    A kiegészítőket, vagy inkább moddokat olyan alkotók készítik akik valami mást szeretnének, és megosztják...van mai hozzátesz a játékélményhez, van ami nem, vagy elrontja...pl. lézerkardot nem mindenki látna szívesen a játékban, ez egyesek számára emeli a játékélményt, másoknak rontja.
    Ezért kell körültekintéssel választani, és ezeket egymáshoz összefűzni.
    Ez nem a játék készítőinek hibája....ők nem készültek fel arra, hogy valaki lézerkarddal akar harcolni, vagy csipkés fehérneműben.
    Ezen kiegészítők mind tudnak működni az alapjátékkal....különben nem lenne értelme...de nem biztos hogy egymással is tudnak működni.
    A sok mentés nem jó, de igazán káros akkor tud lenni, ha a mentések között moddokat telepítesz, és visszatöltögetsz.

    A te gondod az hogy úgy közlekedsz mint aki nem olvasta a kreszkönyvet, és most azért haragudna a rendszerre mert nem tud közlekedni.
    Nem a rendszer hibája.
    ..vagy ne telepíts semmiféle nemhivatalos kiegészítőt, vagy legyél tisztában a veszélyeivel...
  • basho
    #41656
    Nahát, nahát... Mit nem írsz!! Én meg azt hittem, hogy én játszom, és én látom a játék problémáit és hibáit! Erre kiderül, hogy nem is így van. Az alapjáték csak önmagában élvezhetetlen és játszhatatlan. És végigvihetetlen, annyi benne a bug és a hiba. Nem véletlen alkották meg hozzá az egyéb kiegészítőket. Lehet, hogy ezen kiegészítők nem mindegyike kopatibilis az alapjátékkal - de ez nem az én hibám! Viszont az én gondom! Azt pedig már kitárgyaltuk, hogy a sok konzolparancs és rengeteg mentett állás Hibákhoz vezet! Ez okozta a előző játék összeomlását a döntő pillanatban!
  • gyonax
    #41655
    Nem, nem az élet. Nem tudom, hogy meddig bírom még türelemmel, de leírok neked egy szép hosszü összefoglalót arról, hogy mit csináltál rosszul és milyen téves információkat terjesztettél (és csak az elmúlt pár hozzászólás alapján).

    1. "Egyáltalán nem használok konzolt!"
    A konzol használata teljesen ártalmatlan.

    2. "Keveset mentek - (...) Árt a játéknak, a játék memóriájának, meg a mit tudom is én már mi-minden fenének."
    Ez így egyszerüen nem igaz. Az Oblivionnak vannak bugjai, a mentésekböl származó memory leak nem tartozik ezek közé.
    A régi Gamebryo enginet használó Bethesda játékokhoz hasonlóan a játék összeomolhat egy mentés során (bár sokkal ritkábban mint a Fallout szériában, és van 70-80%-os megoldása egy OBSE plugin keretében). Ezen felül a konkrét mentésekkel merülhet fel még probléma - a hozzáértöbbeknek savegame bloat és az Abomb bug -, de ezek Wrye Bash és egyéb eszközök használatával könnyen megoldható. Annyit menthetnél, amennyit csak akarsz.

    3. "Na kérem szépen - ezt a valóságosan is huszonnégy órát tette semmissé a Bethesda bugja!!!"
    Miért törlöd a mentéseket, mielött meggyözödnél róla, hogy van-e más megoldása a problémának? Ebben az esetben lett volna (ld. lejjebb). Ha végképp nem talász, és feltétlen folytatni akarod a játékot, akkor javaslom a törlés helyett a kivágás+beillesztés használatát.

    4. "Tudnotok kell. hogy az opciókban a játékidőt egy az egyhez állítottam be." "(...) és egy kulcs formájában létezik a hátizsákban"
    Nem hiszem el, hogy fel sem merült benned, hogy a hátizsákodban található játékidö módosító kulcs esetleg egy modból származik... Elárulom, hogy de igen, onnan. Ha nem hiszed el, akkor felölem felmásolhatod a load orderedet, és szinte fogadni mernék rá, hogy az .esp nevéböl megmondom, hogy melyik modból származik. Ezen felül a timscale (a te 1:1 idöbeállításod) módosítása dokumentáltan bugokat okoz.

    5. "É r t i t e k-e m á r, m i r ő l is v a n s z ó???!!!"
    Szóközök beillesztése a szavak egyes betüi közé inkább idegesítövé, mint nyomatékossá teszi a hozzászólásaidat.

    6. "(...) írjátok meg nekem akár itt, vagy akár levélben, hogy mire való."
    Arra sem vetted a fáradtságot, hogy megnézd a megoldást tartalmazó linket. A megoldás pár konzol parancs lett volna.

    7. #41653 elsö felében leírt problémának semmi értelme. Most mi van a kulcsokkal? Megvannak, nincsenek meg? 5 mondaton belül sikerül ellentmondásba kerülnöd önmagaddal. Szép teljesítmény.

    8. "A Logika ezt eleve Kizárja! Ez - Program, illetve a játék alatt futó Programozás Hibája."
    Kérlek ne beszélj logikáról és programozásról. Elöbbiröl nem tudok objektíven nyilatkozni, de utóbbihoz nyílvánvalóan nem értesz. Egy bugnak nagyon szépen felismerhetö jelei vannak, ezek közül a legfontosabb az, hogy reprodukálható. Az általad leírt "bugok" nagy része nem is létezett, mielött te írtál volna róla.

    9. "beragadt idézetek és varázstárgyak eltávolítása":
    Egy újabb mod, amiröl láthatólag fel sem merül benned, hogy problémákat okozhat

    10. "Jól tudom, hogy a Dicspenge és a Címerpajzs együttes birtoklása bugokhoz, bugosodáshoz vezethet!!!"
    Elhiszem, hogy azt gondolod hogy tudsz valamit, sajnos azonban az említett bug nem létezik.

    Remélem a fenti lista alapján látható, hogy miért téged okolunk a hibákért...
  • basho
    #41654
    Mi? Az Élet?
  • basho
    #41653
    Problémám van.

    Chorrol - Pingáld a Palotát küldetés!

    A kulcsokat, amelyeket a küldetéshez kaptam, visszavette a grófnő.
    Addig nem is nyúltam semmihez és senkihez, amíg ezt a küldetést be nem fejeztem.
    Pont azért, mert kiismerem már ennek a játéknak a Hibáit!!

    A küldetés sikeres befejezése utáni beszerző körút alkalmával a kulcsokat nem lehet kidobnia zsákból.
    Ez a Hibás Program azt pofázza nekem, hogy az bizony küldetési tárgy - nem dobhatom el...
    És ennek semmi köze nem lehet semmiféle modhoz.
    A Logika ezt eleve Kizárja! Ez - Program, illetve a játék alatt futó Programozás Hibája.

    És nem segít még az opciók menü "beragadt idézetek és varázstárgyak eltávolítása" alkalmazás sem...

    Félek - megint mentett állás visszatörlés lesz a vége...
    ű
    Még valamit - lenyúltam a grófnő heroldját némi pénzzel, erre visszakerült a hátizsákomba Chorrol Dicspengéje is!!!
    Azt hittem ülő helyemben megüt a fészkes-fekete guta!
    Jól tudom, hogy a Dicspenge és a Címerpajzs együttes birtoklása bugokhoz, bugosodáshoz vezethet!!!
    Mert ne haragudjatok már meg, de - nem most másztam le a falvédőről!
    És ne Engem okoljatok már lépten-nyomon minden Hibáért, Problémáért!
    Én csak játszani szeretnék,
    Egy szép és csodálatos játékot.
    De egyre inkább úgy látom, hogy ez a kívánságom lehetetlen.
    A TES IV-el ez kivitelezhetetlen.
  • Madi92
    #41652
    fáááj
  • basho
    #41651
    Ilyenekben nem hiszek.
    Van egy opciók menü, ahol ezt be lehet állítani, és egy kulcs formájában létezik a hátizsákban.
    Ennyi.
  • b-type
    #41650
    ..csak tudnám miért a fejlesztőket szidod, mikor belebuherálsz a játékba, a játék máshogy számolja az időt, ha real time szeretnél játszani akkor bele kell nyúlni és átírni dolgokat, vagy moddot használni....de az ezekből eredő probléma innen már a sajátod, nem a készítőké.
  • basho
    #41649
    Köszönöm!
    De! - ezzel tisztában vagyok...
    Amint fölvettem a küldetést, a szobornál készítettem egy Nagy Mentést.
    És ez volt a szerencsém.
    Szerencsét írok, mert magától a játékmenetétől akár föl is fordulhatnék nyugodtan.
    Keveset mentek - ezt is az előző játékmenetemből Tanultam meg! Nem lesz még egyszer ezerháromszáznál is több mentett játékállásom! Árt a játéknak, a játék memóriájának, meg a mit tudom is én már mi-minden fenének...
    Ezúttal csak két törlést kellett végrehajtanom.
    De közben volt számtalan gyorsmentés is, természetesen.
    Mind elveszett.
    Elvesztek a közben megszerzett képességek, és egyéb megszerzett tárgyak...

    Mert a sztori szerint huszonnégy órát kell várakozni, amíg Armand újra fölbukkan a Vízivárosban.
    Tudnotok kell. hogy az opciókban a játékidőt egy az egyhez állítottam be. Magyarán - egy óra játékidő az én időmből is egy valóságos órának felel meg!!!
    És elmentem huszonnégy órás kaland-körútra: úgymint - settenkedés, lopás, polgárpukkasztás...
    A karakter fejlődés mértékét mindenkinek a széles fantáziájára bízom!!!
    De közben csak gyorsmentéseket végeztem. Semmi mást...
    Na kérem szépen - ezt a valóságosan is huszonnégy órát tette semmissé a Bethesda bugja!!!
    É r t i t e k-e m á r, m i r ő l is v a n s z ó???!!!

    Visszatöröltem egészen a szobor mentéséig - csak két mentés... Meg számtalan gyosmentés. És tömérdek képességnövekedés. Meg számtalan ebül szerzett jószág...
    És rámentem a küldetés végrehajtására.
    És lássatok Csodát - működött a dolog!
    Így már igen...

    De a szám íze egyre keserűbb.

    Köszönöm a linket, de Kérlek, írd, vagy írjátok meg nekem akár itt, vagy akár levélben, hogy mire való.
    Ugyanis kiegészítőket már csak a MoroHun weboldaláról, és az általuk hitelesített, azaz odalinkelt weboldalakról töltök le.
    Kizárólag.
  • basho
    #41648
    Egyáltalán nem használok konzolt!! Tanultam az előző játékmenet hibából! A végigjátszást réges-régen letöltöttem - ki is nyomtattam. Persze nem lehet "forgatókönyvből" játszani ezt a játékot...
  • gyonax
    #41647
    Egyet kell értenem az elöttem szólóval. Nem hozzáértöként modok tömkelegét telepíteni nem a legjobb ötlet, föleg azzal a hozzáállással, ami neked van. Ha valami történtik, akkor minden lehet a felelös: az oprendszer, a játék, a készítök, csak te nem.
    Itt egy jó filozófia a meglévö helyett:
    1. Tanuld meg használni az elérhetö eszközöket, hogyha problémáid vannak: alapesetben Boss/Loot a load oder rendezésére, ha ez nem oldja meg a problémát akkor Wrye Base/Tes4Edit a problémás konfliktusok felderítésére és kiküszöbölésére.
    2. Ha ez nem megy (nyelvi akadályok pl.) akkor hagyd a modokat a fenébe, vagy csak nagyon triviálisakat telepíts (ezek alatt kb. csak és kizárólag az Unoffical Patcheket értem).
    3. Ha hozzáérték nélkül mégis kísérletezel, akkor ne lepödj meg, hogy a játék néha megadja magát. Ezekben az esetekben az elsö gondolatod ez legyen: "Milyen modot telepítettem ÉN, ami befolyással lehet erre a küldetésre".

    A Bethesda dolgozóinak pocskondiázását nyugodtan be lehet fejezni. Emberek miliói végigvitték a játékot minden probélma nélkül: a hiba valószínüleg benned van.

    Emelett természetesen elöfordul, hogy a játékkban van egy bug. A most leírt helyzet ilyennek tünik. The Elven Maiden. Amit ezzel kapcsolatban meg szeretnék jegyezni:
    1. 15 másodpercembe került a probléma azonosítása és a megoldás megtalálása. Ez a jéték annyira jól van dokumentálva, hogy ez kb. minden bugra igaz.
    2. Ha már modookat telepítesz, és többszöri tanácsom ellenére nem tetted fel az Unofficial Patcheket, akkor nem tudom, mit csináljak.
  • Madi92
    #41646
    Már megint a játék a hibás... hogyne. Hogy nem unod még?
    Javaslatom, hogy lőj ki minden módot, ne használj semmit, ne használj konzolt, egyáltalán ne is nyúlj semmihez.
    Nézz YT-n végigjátszást egyszerűbb.
  • basho
    #41645
    A tolvaj céh küldetésénél az ellopott szobrot berakattam a tégla szekrényébe. De amikor Lex kapitány kinyitja a szekrényt - meghal a játék. Leáll.
    Kidob az asztalra.
    És ezt műveli velem hosszú órák óta...
    Hiába törlöm el a játékállást és veszem föl újból a küldetést - ugyanezt cselekszi velem!!

    Nagyon-nagyon nehezen jutottam el idáig!
    Nagyon-nagyon nehezen!
    Szó szerint hetekbe telt.
    És nem akarom újra kezdeni az egész játékot csak azért, mert valakik a Bethesdánál egyszerűen fizikailag és szellemideg is képtelenek arra, hogy egy normálisan végigvihető, hibáktól mentes játékot dobjanak a piacra!!!

    Nem akarom újrakezdeni a játékot!
    És nem akarom kihagyni a tolvaj céh egyetlen küldetését sem!!

    Tud valaki megoldást erre a Problémára, erre a hatalmas Hibára??
    Ki élt már át hasonlót?
    Mi volt a megoldás??
  • basho
    #41644
    Köszönöm!
  • SziszeeintSz
    #41643
    Akármilyen a karaktered hírneve végre tudod hajtani a főküldetést, továbbá a Knights of The Nine kiegészítővel lehetséges egyszer megszabadulni a rossz tettek által rádragadt negatív híredtől.
  • basho
    #41642
    Ha a karakter hírneve rossz, akkor nem tudja végrehajtani a főküldetést.
    De a karakterem pénztelen - tehát lopni küldtem.
    Merthogy a harcosok céhe ocsmánymód és gyalázatosan keveset fizet. Nevetségesek...
    A kereskedők mind hazugok és becsapják a karaktert.
    A sok lopástól a karakterem hírhedtsége már az eget veri. Jó tettekkel sem lehet ellensúlyozni.
  • SziszeeintSz
    #41641
    Totál nem értem mit akarsz mondani pedig vagy tízszer elolvastam...
  • basho
    #41640
    Sziasztok! Lesz-e abból probléma a későbbiekben, ha túlságosan sokat lop a karaktere?
    Most a fő küldetésre, valamint az egyéb küldetésekre gondolok, és nem a vámpírlétből történő kigyógyulásra...
    Rákerestem erre, de mindig a vámpírlétezés kigyógyítását dobja föl. És nem ejt szót a küldetésekre gyakorolt esetleges nem kívánatos mellékhatásairól...
    Ha minden város minden katonai barakkját és őrtornyát kiraboltatom a karakteremmel, akkor sem jön össze húsz-huszonnyolcezer pénznél több. De a jó hírnévnek - lőttek.
    Pedig sokat, rengeteget F9-ezek, és még így is...
    Valakinek valami ötlete, okossága, meglátása, vagy egyéb tapasztalása??
  • basho
    #41639
    Sziasztok!
    Ez talán segíteni a fog a játék memória zavaraiban...
    Ismeri valaki közülletek?

    http://www.nexusmods.com/oblivion/mods/45033/?
  • basho
    #41638
    Köszi! Lehet, hogy igazad van. De eddig is eljutottam konzolparancsok nélkül, és inkább többször nyomok F9-et. Fárasztó ez, de nem piszkál bele a játékba.

    Anyagilag bajban van a karakterem. Hogyan lehetne sok pénzt keresni?
    Természetesen konzolparancsok nélküli pénzkeresetre gondolok.
    A karakterem varázsfőzetekért nem adnak szinte semmi sem. Pedig sok esetben már most jobbak, mint a bolti varázsfőzetek.
    És hiába a maximális kedveltség az eladóknál - nem adnak többet.

    Még arra sincs pénze a karakteremnek, hogy a szintlépés után a kiképzéseket kifizesse.
    Az aréna fogadások fárasztóak, időigényesek és színtiszta lutri az egész. Ami rendben is van. De nagyon kevés pénzzel lehet csak fogadni, és maximum a dupláját lehet visszanyerni. Ami nagyon tisztességes dolog, de a célnak, sajnos, nem megfelelő.

    Ennyire csóró karakterem még soha sem volt.
    Már megbántam, hogy a Tiber Septim bordély beépülőt nem töltöttem be ebbe a játékba. De az csak a kezdetén jó, aztán pedig hidegen hagy. Hogy egészen őszinte legyek...
  • genndy
    #41637
    Az tökéletesen jó, hiszen újabb mint amit a mod igényel. A modról fogalmam sincs miért nem megy, nem használom. Akkor inkább tcl-ezz.