41716
  • Larvin
    #30074
    1ébként nálam is ezt csinálja de egészen más modokkal->Nálam nem ekll reset, mert regeditben átállítottam a waittokill bejegyzést, ami fagyott programok bezárására vonatkozik. XP tweak leírásokban találsz bővebb infót.
  • Larvin
    #30073
    Van egy OblivionModManager nevű progi ami kimutatja azokat a modokat amik konfliktusban vannak az alapfile-okkal, vagy egymással.
    A gond az, hogy tessource behalt és most fogalmam nincs honnan lehet letölteni dolgokat. A legújabb cuccokat mindíg oda rakták fel.
  • Code92
    #30072
    a szadistább megoldáés h. leszeded az összes modot, és eggyesével kipróbálgatod h. melyik okozza a problémát, a másik meg az h. csak azt teszed fel amire nagyon nagyon szűkséged van.
  • s0n1c
    #30071
    Üdv!

    1 év után újra neki kezdtem Oblivionnak, izmosabb hardverrel most már :), felraktam elég sok modot:

    - thieves arsenal
    - darkui/btmod
    - lockpicks
    - md saddlebags
    - natural faces
    - no physics guard
    - quarls texture pack v2
    - realistic ragdolls and force v3
    - ren's beauty pack 1.1
    - reznod mannequins
    - jog's stealth overhaul
    - natural environment
    - vaults of cyrodiil
    - oscure's oblivion overhaul 1.3 + 1.31-es fix

    Maga a game 1.2-re van patchelve. Első nekifutásra tökéletesen szuperál minden, azonban hosszabb eltöltött idő után, ha exitelek obliból kifagy, semmire nem reagál, egyetlen megoldás reset :/. Az lenne a kérdésem, hogy használ e valaki thieves arsenal modot ugyanis ez az a mod ami meghozta újra a kedvem a gammahoz, vagy van e rá valami mód, hogy megtudjam mi okozhatja a fagyást (a reseten kívül :).
    Alap game, ha nincs semmi mod nem fagy, tehát ezzel nincs probléma.
  • Kufii
    #30070
    OMG nekem kell ez a kararkter.. :D
    Ez alapbol benne van vagy ez mod? mert en PS3-on szeretnek majd oblivionnal jatszani es gondolom ott majd nemtudom modolni ...
  • koppim
    #30069
    Igen, ahogy mondod.
  • koppim
    #30068
    Bocs, hogy 2X ment, nem értem mért.
    Igaz offline-ban írtam és lehet azért csinálta.
  • koppim
    #30067
    OOO (Oscuro's Oblivion Overhaul)

    Megtaláltam a ranger-öket akiket a videóban mutatnak, de nem tudom rávenni őket hogy velem jöjjenek, pedig a videón együtt harcoltak a játékos karakterével.
    Csak a rumors lehetőség jön elő mikor beszélek velük. Valaki már találkozott velük? Egyébként Anvil mellett a Gold coast részen vannak egy táborban.

    Az állatokat, hogyan lehet az oldalamra állítani?
  • koppim
    #30066
    OOO (Oscuro's Oblivion Overhaul)

    Megtaláltam a ranger-öket akiket a videóban mutatnak, de nem tudom rávenni őket hogy velem jöjjenek, pedig a videón együtt harcoltak a játékos karakterével.
    Csak a rumors lehetőség jön elő mikor beszélek velük. Valaki már találkozott velük? Egyébként Anvil mellett a Gold coast részen vannak egy táborban.

    Az állatokat, hogyan lehet az oldalamra állítani?
  • Fantusz
    #30065
    Éppen az az elgondolkoztató, hogy a ládák "nevesítve" vannak, rajta van a céhtagok neve, de az ikon nem vörös, hanem rózsaszín, elvileg feltörhető (tréning), de ha nevesítve van a láda akár lopás is lehetne.
  • AntiHero
    #30064
    A lényeg hogy Sithis haragja súlyt reád mindig ha rosszalkodsz
  • BlackShadow
    #30063
    eléggé egyéni magyarításom ^^ de a lényeg érthető
  • AC2
    #30062
    Lopni itt se lehet a tagoktól,de a lopásba csak a zsebmetszés tartozik bele,a láda feltörés nem, így azt lehet. (Mint ahogy lehet ezt a többi guildben is, a lényeg, h ne konkrétan az embertől lopj. A tolvaj céh tagok házából is lehet lopni pl)
  • BlackShadow
    #30061
    asszem a bázison van egy könyv a szabályokról.. lényegében annyi, h ne ölj meg egy DB-set sem meg hasonlók :D hát én nyúlni a tesóktól nem szoktam, max a security-t tuningolni, h feltöröm a zárakat :)

    szerk:
    Tenet 1: Never dishonor the Night Mother. To do so is to invoke the Wrath of Sithis.
    Sose becstelenítsd Night Mother-t (nem jut eszembe semmi frappáns magyar verzio :P Éji Anya? :)). Ha megteszed, Sithis haragja súlyt reád.

    Tenet 2: Never betray the Dark Brotherhood or its secrets. To do so is to invoke the Wrath of Sithis.
    Sose áruld el a Sötét Testvériséget, vagy titkait. Ha megteszed, Sithis haragja súlyt reád.

    Tenet 3: Never disobey or refuse to carry out an order from a Dark Brotherhood superior. To do so is to invoke the Wrath of Sithis.
    Sose szegd meg, vagy utasítsd el, amivel egy Sötét Testvériségi elöljáró megbíz. Ha megteszed, Sithis haragja súlyt reád.

    Tenet 4: Never steal the possessions of a Dark Brother or Dark Sister. To do so is to invoke the Wrath of Sithis.
    Soha ne lopd el egy Sötét Testvértől tulajdonát. Ha megteszed, Sithis haragja súlyt reád.

    Tenet 5: Never kill a Dark Brother or Dark Sister. To do so is to invoke the Wrath of Sithis.
    Soha ne ölj meg egyetlen Sötét Testvért. Ha megteszed, Sithis haragja súlyt reád.
  • Fantusz
    #30060
    A Dark Brotherhood küldetésekhez volna két kérdésem.
    A csatlakozáskor Lucien Lachance elmondja az 5 szabályt, de sehol nem találom magyarul a neten - valaki felhomályosítana a szabályokról?
    A bázison vannak lezárt ládák, amik a többi csapattagoké, de elvileg nem lopás, ha kinyitom - valóban nem az?
    A többi céhnél kirugnak, ha tagtól lopok, itt mi a való, lehet nyugodtan ládákat feltörni?
  • Deloi
    #30059
    Akkor ha csak ki akarom próbálni érdemes egy mentést megőrizni előtte, amire nem mentek rá, és akkor vissza tudom állítani, nem?
  • koppim
    #30058
    El nem rontja, de ha később kiveszed, akkor már lehet gond, szólni is szok a játék betöltésnél, ha valami megváltozott (leszedtél egy modot).
  • koppim
    #30057
    >működik!!! jeeee! szar a dvd íróm jeeee!

    Nem biztos, hogy rossz az íród, inkább az lehet a baj, hogy az írott DVD nem kompatibilis más olvasókkal. Nálam is volt már, hogy más olvasóval telepítettem és hibát írt ki indításnál, pedig az install rendben lement, újratelepítettem az íróról, és akkor már jó volt. Más progiknál is előfordult.

  • Deloi
    #30056
    Ha felraksz pl egy exnem underwearet, akkor az beleszól a mentett állásokba? Nem rontja el, ugye? Ill. nemtud vki egy olyan modot ajánlani, ami pl. az npc nők fejét cseréli le szebbre? Mondjuk vhogy reálisan, tehát ne legyen a 60 éves mamából is bombázó, de azért pár npc a játékbelinél lehetene szebb is sztem.
  • Larvin
    #30055
    A framrate-et piszkálgató mod miatt hagyott ki a hang. A leírásban figyelmeztetnek is rá, de nem olvastam el elég figyelmesen.
    Egyébként össze kéne dobnunk az ismereteinket, hogy melyik általunk próbált mod kompatibilis a shivering islessel.

    íme a jelenlegi felállás: (még nem 100%, de modmanager progival tesztelve)

    Capes and cloaks
    movable bodies
    no psychic guards 1.1
    Smediguise
    unnoficial equipment rarity patch 1.1
    Kvatch aftermarth 3.0 (csak kvatch-kapu után szabad feltenni)

    hát nem sok...
    Kérlek titeket, hogy egészítsétek ki a listát, ha tudjátok!
    Jah, és egy honlapcímet is passzintsatok pls., hogy honnan lehet letölteni!
  • haxoror
    #30054
    Én az 1.2 patch után "megsüketültem" hátrafelé szal csak azt hallottam ami a látóteremben volt, ami mögöttem történt azt nem és a dialógusok eleje rendszeresen lemaradt, visszaraktam az 1.1-et azóta minden jó megint (várom a végleges patchet a Shiveringhez)
  • Code92
    #30053
    a rebulding the gatekeeper küldinél tartok, és van egy olyan problémám h. nem tudok se várni se teleportálni meert "when enemys are nerby"
    de ellenségek sehol, ezt orvosolja az a patch amiről lentebb írtatok???
  • Larvin
    #30052
    Üdv!
    Tapasztalt valaki hangproblémákat?
    Emlékeim szerint mikor korábban játszottam a játékkal akkor is előjött, de megoldódott. A probléma az, hogy már nem emlékszem hogyan. A probléma tünetei: A dialógusoknál a hang végét elharapja, tehát elkezdi lejátszani a hangfile-t, de nem fejezi be. Hardvergyorsítással próbálkoztam már minden állásban-> semmi változás.
  • AC2
    #30051
    Én most a képre mondtam h tetszik, de természetesen a kieg is nagyon bejön. :)
  • Code92
    #30050
    nekem is, a játék eléggé perrverz, szadista, elmebeteg, elvont, de ponmt ez hiányzott az alapjátékból szal nagyon odavág.
  • AC2
    #30049
    nekem tetszik
  • Code92
    #30048
    akit érdkel annak itt egy map a sivering isles-hoz
  • Code92
    #30047
    jah már továbbjutottam az volt a probléma h. a gróf csicskáját délben kellett lefövetni , és csak utána lehetett azzalé a zöld szarral megmérgezni a csávót, de már értem.
  • BlackShadow
    #30046
    nem vok hw zseni, de vmi oyasmi rémlik (faterom mondottá), h nemmind1 hányszorosan volt írva a dvd, mert egyes dvd olvasók/írók nem tudják aztat olvasni
  • gyuri12
    #30045
    működik!!! jeeee! szar a dvd íróm jeeee!
  • BlackShadow
    #30044
    jónak hangzik ez a SI.. én még az alap oblit se toltam ki
    épp DB -t ill mage guildet fejlesztem.. amikor meg unatkozok "esténként" a thievery in the IC mod-dal szórakozgatok.. berak egy boltot market districtbe és ha eladsz a faszinak lopott cuccot ad fasza tolvaj küldiket :)
  • gyuri12
    #30043
    minden mást beolvas,csak ezt nem... most bedugom a másikat,hátha műkszik
  • PiszkosFred
    #30042
    Hat hja, varjuk a hivatalos bugfixet, a veglegest, addig egyetlen egy ember sem jatszik tovabb azok kozul, akik a vegigjatszast irosgattak. Az hogy Sainteknek vagy a Seducereknek segitettel az Oltarnal, az nem oszt nem szoroz. De hogy melyik varosreszt valasztod a Great Torch meggyujtasakor, az mar azert nem mind1, bar meg ez sem jar helyrehozhatatlan hatranyokkal. Szal ennek nem kellene a Duke/Duchess "levaltasba" beleszolnia, valami mas lesz ott a gubanc. Esetleg rossz az idoszak, vagy az NPC nincs ott egyelore akire varsz, stb. De csak tippelek, en szem.szerint a Great Torch gyujtas elott alltam epp, amikor jott a bug hire. Igy aztan leultem Sheo melle az egyik padra a templomban, es azota is ott farasztjuk egymast kolcsonosen az oreggel... ;]
  • AntiHero
    #30041
    Valmi érintkezés hiba lehet.sztem.
  • gyuri12
    #30040
    help me! a játék nem eredeti ha ez lenne a baj!mert: amikor berakom a dvd-jét,és be mountolom,elkezdem telepíteni,és majdnem a felénél leáll,és azt írja,hogy a fájl nem áll készen(data3)és megáll! amikor megjelent,már akkor is megvolt,és mindig működött,de mióta új dvd-írót vettünk,nem műkszik:( ha lehet gyorsan,mert akkor visszarakom a régi dvd-olvasómat...:)
  • AntiHero
    #30039
    Akkor bocsika
  • Code92
    #30038
    ezt már olvastam de én ezeken már túl vagyok , ez nem taljes végigjátszás tehát itt még csak az eleje van leírva amin én már túlvagyok, de azért köszi.
  • AntiHero
    #30037
    ITT OLVASGASD.
  • Code92
    #30036
    hy elakadtam a sivering islesben ott amikor választani kell vagy a syl-t vagy a festő csávót (a másik oldal grófja) bármelyiket választom dumálok az utcán egy emberrel , utána map makert kapok 2 emberre akik a trónaj mellett szoktak ülni a kiválasztott embernek, de bármennyit beszélek velük mindig kint lesz a zöld jel, próbáltam őket megvesztgetni, de semmi....jah az azelőtti küldiben az arany páncélos csajoknak segítettem eljutni ahhoz az oltárhoz. pls help!!
  • haxoror
    #30035
    Nekem is csinálta ezt, újraraktam az xp-t és felraktam a sp2-t is (addig nem volt) azóta megszűnt ez a hiba.