41716
  • Adam II
    #30674
    Jól van tudom nem oszt nem szoroz csak kérdeztem.
  • koschwarz
    #30673
    vannak itt komoly problémák, kéremszépen
  • Adam II
    #30672
    Nincs valami mod amivel átlehet állítani a hónapot a játékban. Ugyanis a játékban most tél van és esik a hó és ez valahogy nem passzol ahhoz ,hogy a valóságban meg lehet sülni a melegtől.
  • Raptor 2
    #30671
  • Ombika
    #30670
    Jaja ,de parbeszed kellene legjobban! :(
  • PiszkosFred
    #30669
    Nem is meseltem meg, hogy vettem egy uj hazat, medencevel es jo nagy kerttel. Illetve majdnem, meg nem vettem meg teljesen, de a lakashoz mar megvettem a kulcstartot (nyulfarok is van rajta), illetve kaptam az anyosomtol egy vodor vizet a medencemhez. Halad a dolog, hamarosan meglesz a hazikom ;]

    Mindenesetre kitartast a forditoknak, kesz lesz amikor kesz lesz.
  • haxoror
    #30668
    Alacsonyabb szinteken még nincs szükség igazán védelemre szal nem kell full armorban rohangálni, elég csak Iron kesztyűt és csizmát hordani a többi lehet ruha is, ez még nem terhel le de ha ütnek akkor legalább fejlődik az armor szkill.
    Magasabb szinten meg már meg lesz a 75-100 armor szkill, onnantól már full armort is lehet hordani.

    A ruha előnyei:
    - nem kell javítani

    A páncél előnyei:
    - egyel több enchant slot, nem-páncél kesztyűből én csak a wristironról tudok ami kezdésből megvan, az első dolgom hogy leveszem mert hős nem mászkál bilincsben
    - BÁRMIT lehet enchantolni hiszen a védelmet a páncél önmagában megadja
    - Minden pajzs valamelyik páncélosztályba tartozik szal azok használatához is kell a szkill és a bloknak csak pajzsal van igazán fílingje
    - 100 heavy szkillel 0 azaz nulla leterhelést okoz a páncél (és a pajzs is), a ruhának viszont örökké lesz súlya
    - a páncélok dögösen néznek ki!
    - a kopácsolással fejlődik az armorer szkill, ez az egyetlen lehetőség hogy a fegyverek megkaphassák a +25% sebzést plusz még bónusz szorzót is ad az Endurance-ra
  • Ombika
    #30667
    Pont a parbeszed a legfontosabb nem?
  • Raptor 2
    #30666
    Ha ismerős a tes-obli-hun.uw.hu oldal, ami persze már nem létezik, ez még mindig az. Abból lett www.oblihun.extra.hu oldal, viszont a projekt átkerül hozzánk, (az Oblihunban is benne voltam) a PGH-hoz. www.pcgameshuns.hu

    Jelenleg a párbeszádek, meg a Questek vannak hátra. Nemtom ismered e a Construction Set-et, de már megvan minden a Topics-on kívül (meg egy-két Conversatinon kívül) a Dialogsban. SZal haladunk.
  • Sir Quno Jedi
    #30665
    De míg nehézvértben végigcammogod a játékot, pont ki is hullik a hajad. Nekem már kihullott elsőre, most viszont lefutom a lovakat is, nincs ellenfél. Meg ugye tízszer csapom meg, mire ő egyet ütne.
  • Sir Quno Jedi
    #30664
    Kesztyű nincs, de vannak tárgyak, amik kézre mennek és nem minősülnek páncélnak. Pl. a bilicsek, de van még pár csúnyaság. :D
  • ollie
    #30663
    Legalább lesz valaki, akin egész Tamriel röhöghet. :))
  • ollie
    #30662
    Ja hogy az Obliviont fordítjátok? Kb hol tartotok?
    Még évekkel ezelőtt én is egy csapat tagja voltam, mely nekiállt fordítani a Morrowindet, de kb egy hónap alatt befulladt az egész (a projectvezető lelépett egy szó nélkűl, és elérhetetlenné tette magát).
  • haxoror
    #30661
    100 szkillel a páncélnak már egyáltalán nincs súlya viszont maximum védelmet ad ezért egyáltalán nem kell már a shield enchantokkal szórakozni hanem akármi mást hasznosabb cuccot is bele lehet rakni pl fortify enchantokat + csak páncélkesztyű van a játékban ruha-kesztyű nincs, ez mégegy enchant slot amit csak páncélt viselők kaphatnak meg szal semmi értelme ruhákkal foglalkozni.

    (jó, tudom trendy bikiniben sokkal látványosabb nyomulni de mi van ha a srác egy ork barbárt indított? )
  • Raptor 2
    #30660
    Gondolom akkor neked is megvan a középfokú, akkor bizony tárt karokkal fogadunk, hogy segírs a fordításban, ha van hozzá kedved
    [És akkor valamennyivel gyorsabban is végzünk]
  • Raptor 2
    #30659
    Iene, de a Morowind sokkal nagyobb project, és ahogy tudom, sokszor akadozott is a munka. ÉN annyit mondtam, két évet bizti nem kell rá várni, egy év az valószínű, és nem nekem kell megtanulni a középfokút, mert már megvan, és egyébként is én vagyok a játék projektvezetője
  • koschwarz
    #30658
    attól függ milyen fajjal indulsz és milyen csillagjegyet választasz. pl. asszem a high elf-nek van a legtöbb magickája alapból, ha ehhez pl. atronach csillagjegyet választasz (vigyázat, mert ennél nem töltődik vissza a magicka), kapásból bőven 300 felett indítasz, és ha az intelligence-re gyúrsz, akkor még növelheted természetesen.

    egyébként minél magasabb a skilled egy adott mágiaiskolából, annál kevesebb manába kerül a varázslat. ha expert leszel pl. conjuration-ből, akkor már nagyon ócón tudsz mindenféle dremórákat idézni...
  • ollie
    #30657
    Ja, valszeg hamarabb megtanulsz középfokon angolul, és nem kell több fordítás neked.
  • ollie
    #30656
    Abból kiindulva, hogy a Morrowind magyarosításra 5 évet vártunk, és még mindig nincs teljesen készen...
  • daneelolivaw
    #30655
    hali!
    letöltöttem ezt a tes construction set-et, de nem tudom, hogy lehet a karakterem inventoryába felszerelést hozzáadni. tudtok nekem segíteni?
  • Sir Quno Jedi
    #30654
    Nem kell páncélt idézni. Sokba kerül és kevés ideig marad, nem is túl hatékony. Inkább sima rucikra, csuklyára, gyűrűre rakni shield varit, jó sokat és simán el lehet érni a legjobb nehézpáncélok védelmét laza ruházatban is. Így gyors is leszel, meg védett is és könnyű.
  • Carmang
    #30653
    Aham, értem. Kösz.
    Na a következő karim varázsló alapú lesz . Valami Conjurer féle. Néhány varázslat és az elegáns köpeny helyett máris páncélban, meg éles fegyverekkel feszítek .
    Bár ahogy érzékelem, még attól is messze vagyok, hogy az Ork barbárommal befejezzem.
  • Sir Quno Jedi
    #30652
    Vannak égjegyek és fajok, amik plusz magick-át adnak, akár 200-al többet is összben. Vannak varásztárgyak stb. amik szintén plusz magick-át nyomnak és mágiával is lehet időlegesen növelni a max. magick-át, aztán feltölteni tyotyóval, avagy elszívni mágiát és bumm máris kasztolhatóak az 500mp-s mágiák is! :D
  • WNW
    #30651
    Nekem nem, csak nagy ritkan.. Viszont ha eppen nyitott terkeprol alt+tab-ozok, akkor elkeni a terkepet, es egy szivarvanyszinu pacat csinal belole.. De egy vissza a jatekba, ujra terkepre akcio helyrerakja..
  • BlackShadow
    #30650
    alt+tabnál nekem világéletébe is crashelt az obli :)
  • Braveheart
    #30649
    Na felraktam a modokat, finomhangoltam, new game, hajrá... megcsinálom a "traininget", alt-tabozok, majd visszalépek a játékba és crash
  • Carmang
    #30648
    Valóban, kétszer annyi Magicka-m van mint Intelligence-m.
    Viszont akkor, hogy van az hogy némelyik varázslat több száz (500 - 900) Magicka-ba kerül? A max Magicka ezek szerint 200. "Fortify Magicka 1000pt" meg gondolom nincs.
  • Jahooo
    #30647
    Nagyon köszi, utánuk nézek. Egyébként nekem az ooo van és nagyon meg vagyok elégedve vele :)
  • koschwarz
    #30646
    az én musthave-jeim:

    horsesturnfaster (szerintem idegesítően és valószínűtlenül lassan fordulnak a lovak)
    less creey guild porters (ez csak annyit tesz, hogy a fighters guild portás nem követ mindenhová, ami elég hülyén néz ki szerintem)
    no psychic guards harder fix (ha elkövetsz egy bűncselekményt, nem teremnek ott az őrök a semmiből, hanem van egy bizonyos hallótávolság, + csökkenti az áldozat diszpozícióját irántad ha megtámadsz valakit)
    BT mod + color map mod(ez sokkal kezelhetőbbé és átláthatóbbá teszi az inventoryt)
    harvest flora (ha leszedsz egy növényt, akkor az tényleg el is tűnik)
    illumination within revived optimised (ez éjszaka világító ablakokat ad , hangulatos, de nem létszükséglet)
    natural environment (élővé teszi a természetet, időjárás, rovarok, pillangók, átlátható víz, szebb fák, stb.)
    quest award leveller (a szinthez kötött jutalmakat mindig az aktuális szintedhez igazítja, tehát ha egy ilyet megszerzel 5-ös szinten, akkor ha eléred pl. a 10-es szintet, akkor a jutalom tulajdonságait hozzá igazítja. ezt fel lehet egyfajta csítnek is fogni (én is annak tartottam korábban), de igazából ennél rosszabb az, hogy egy küldetést azért kell elhalasztani, mert nem kapnál olyan cuccot, amit szeretnél)


    és a legfontosabbak:

    vagy az oscuros oblivion overhaul vagy a francesco féle mod: mindkettő kiküszöböli azt,hogy a szörnyek a te szintlépésedhez igazodva szintet lépnek. ezt nem akarom részletezni, de vissza kell keresni a fórumban, mondjuk "ooo" vagy "francesco" szóra, rengetegszer volt szó róluk. valamelyiket használni KELL, ez alap.

  • MerlinW
    #30645
    quarl 3.1
    Improved Trees and Flora
    FPSFIX_Natural_Vegetation
    Immersive Interface
    natural feaces
    beautiful people 2.5
    Enhanced Water v2.0 HD
    Illumination Within
    Short Grass V2
    Visually Enchanted 2.1
    Giverse Grasses

  • MerlinW
    #30644
    nem túlzott, idén bizton nem lesz késu
  • Raptor 2
    #30643
    Ezt énis kérdezném, és nekem is olyan kéne, ami inkább javításnak nevezhető, meg esetleg grafikai tuning, és Quarl-on kívül!
  • Braveheart
    #30642
    Milyen modokat érdemes felrakni? Nem akarok sokat nehogy bezavarjon, épp csak az alap dolgokat...
    Ha nem válaszoltok megértem, olvastam régebben hogy volt 1-2 ilyen kérdés már csak lusta vagyok már éjfélkor...
  • AC2
    #30641
    Pontosan, méghozzá az intelligence 2x-ese.
  • Carmang
    #30640
    Kérdésem lenne a Nagyérdeműhöz.
    Mi dönti el, hogy mennyi Magicka-t kapok szintlépéskor?
    Mert ugye a HP elég egyértelmű: Endurance/10, gondolom lefelé kerekítve.
    Vagy bizonyos mennyiségű Magicka egyértelműen hozzá van rendelve bizonyos mennyiségű Intelligence-hez?
  • Jahooo
    #30639
    Plz megosztanád velem a musthave-jeidet, csak mert nem igazán vagyok a modokban tájékozott és szeretném még jobbá tenni a játékot :)
  • Raptor 2
    #30638
    Ezt te miből gondolod? Kicsit eltúloztad... KICSIT
  • Ombika
    #30637
    :))))))
  • haxoror
    #30636
    1-2 év.
  • Teppik Amon
    #30635
    MAgyar fordítás mikorra várható? :)