41716
  • adammmmmmm
    #30834
    Kösz így már sikerült.
    Megy az install.
  • AC2
    #30833
    Nem kell ide mod, vedd le a brightnesst a monitoron 0 ra. xD Egyébként a tessource-ön bármit meg lehet találni, csak jól kell keresni.
  • Tensor2
    #30832
    Valaki betudna rakni egy linket arrol a modrol hogy igazán sötét éjszaka legyen a játékban?Elöre kösz!
  • PiszkosFred
    #30831
    #29814

    Probald ki - szinten archivalas utan - ezt a fajta konzolparancsot, amelyett Haxoror kollega ajanlott anno. Hatha.
  • ZÓÓÓcsi
    #30830
    Én föltettem ezt a formid-s modot(egyszer valaki belinkelte ide a fórumba), de semmi változás!
  • PiszkosFred
    #30829
    A jelenseg majdnem pontosan illeszkedik a form_id neven elhiresult bugra, amelyet az 1.2es peccs orvosolt. A gond az, hogy a peccs csak megszunteti a hibas "scripteket", de nem javitja ki a mar meglevo hibat. Ezert a peccs mellett erdemes felrakni azokat a usermade modokat, amelyek "nullazzak" az id-ket, vagy legalabbis visszaallitjak egy olyan ertekre, amely "normalis".

    Persze lehet, hogy ettol fuggetlenul, az altalatok tapasztalt bug egeszen mas okra vezetheto vissza, de egy probat meger (termeszetesen savegamek archivalasa utan)
  • Fantusz
    #30828
    Egy olyan kellemetlen buggal találtuk magunkat szemben, ami minden egyes karakternél csak sok-sok óra játék után jelentkezik...
    Nem akarnak kinyílni az ajtók, a varázslat-effectek idegesítően szaggatnak, de, ha ugyanazzal a gépen csinálok egy új karit semmi gond- tehát a játékidő függvénye lehet, hogy kijöjjön ez a hiba....
    A főküldetésben elakadtam, nem tudom bezárni a brumai kaput, a lift sem mozog normálisan, és az is érdekes, hogy a kari mozgása, és az idő nem lassul - így 15 perc alatt képtelenség bezárni a kaput.

    Arra gondoltam, hogy a bug forrása a sok láthatatlan szemét (hullák, kinyitott ládák, stb.) lehet, amit ugyan eltüntet a monitorról a játék, de terhelődik vele a memóriája , és egy idő után besokall tőle.
    Ez is persze csak egy tipp, lehet semmi köze az egésznek ehhez, de az biztos, hogy MOD-okkal, MOD-ok nélkül, patch-el, patch nélkül nálam ez a bug mindenhogy kijött, s azt is írtam, hogy semmi kedvem állandóan előröl kezdeni a játékot, hisz csak idő kédrése lehet egy másik karival is ide jutni (csak azt a brumai kaput zártam volna be időben)
  • ZÓÓÓcsi
    #30827
    1.2.0416-os van fent!
    De a probléma még bármilyen kiegészítő fölrakása előtt a szín tiszta obli-ban jött elő.
    Nem tudom pontosan, de úgy 150 óra játékidő után jelentkezett és azóta is olyan.
    Próbáltam mentésekkel buherálni, de semmi.
  • PiszkosFred
    #30826
    1.2es peccset felraktad?
  • ZÓÓÓcsi
    #30825
    Na én kipróbáltam a másik gépemen is és ott is ez a gond (7800GS,AMD proc), úgyhogy valóban bug lesz, ahogy írtad is!
    Csak az a kérdés,hogy mi váltja ki? A sok játékidő, vagy egy küldetés talán?
    Nekem azt hiszem a főküldi után jött elő, de a többi küldit is tudtam taljesíteni csak egy csöppet zavaró a dolog: pl amikor menekülök egy Fort-ban és az ajtók nem nyílnak... stb.
    A Shivering szigetre is úgy tudtam bejutni, hogy elkezdtem csépelni a szoba (amikor belépsz a kapun közvetlenül az elején) falát és nagy nehezen, percenként egy képkockával "elröpült" a fal...!
  • Sir Quno Jedi
    #30824
    sempron és integrált kártya... még finom voltál szerintem... köhhh...
  • koschwarz
    #30823
    sajnos ez a gép a minimumok minimumának legalját súrolja. a játék elég gépigényes, ne várj csodát. ennél csak rosszabb lesz, ha erdőbe érsz, vagy még több ellenség támad rád agy csak szimplán sétálgatsz a városban. a dungeonokban van a legjobb fps-e mindnekinek. nekem általában 2-3x annyi mint szabadban.
  • Gnome
    #30822
    kártyából kéne neked jobb a többi eléglenne magasabb felbontáson is !élvezhető! futtatásra...ajánlom neked az extra low beálltást + rengeteg optimalizációs mod van fenn neten...a kettőt kombinálva normálisan mehet amíg be nem tudsz szerezni egy erősebb kártyát...mert sajnos extra low-on nemigazán szép:(
  • chicco24
    #30821
    Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni,hogy megvan az Oblivion játék,és 800*600as felbontásban játszva eddig semmi gondom nem volt,de amint kiértem a szabadba a játék elején és jön 2-3 ellenség akkor eléggé belassul.
    A gépem: AMD sempron 3000+,ASrock aliveNF6G-DVI alaplap,integrált Geforce 6100 256mb videókártya, és 1 giga memória.
    A gépem szar ehez a játékhoz vagy én cseszem el a beállításokat?
    Sajnos nem nagyon értek a számítógépekhez.
    Előre is köszönöm a segítséget.
  • Nuke1988
    #30820
    Még 1 kérdés. Megvan minden hozzávaló az a szakatt **** mégse akarja vmiért átvenni a blood grass-t. Miért lehet ez?
  • AC2
    #30819
    Jól emléxel, de ezenkívül is lehet szerezni. Egyrészt alkimista boltokban, másrészt 2 daedra quest is van ami oblivion területén játszódik, ahonnn tonnaszámra gyűjthetünk.
  • BBalee
    #30818
    Akkor uninstaláld manuálisan:
    Először töröld az OBLIVION mappát, ahová telepítetted, bár ez szerintem megvolt.

    Regisztrációs takarítás:
    Startmenü / Futtatás… Feljön egy kis ablak, oda gépeld be: REGEDIT, majd okzd le!
    Ha feljön a rendszerleíróadatbázis-szerkesztő, akkor üss egy F3-at, majd írd be OBLIVION
    Ezután amit talál, azt töröld ki!
    Majd ismét F3, töröl, F3 töröl… amíg csak találsz bejegyzést.
    Ha ezután se megy az install, akkor passz.
  • PiszkosFred
    #30817
    Ha minden kotel szakad, ott a wizard tower nevu hivatalos plugin, annak koszonhetoen orokolsz ugyebar egy Magus Tornyot, amelynek van egy botanikus kertje, tobbek kozott Oblivionban honos novenyekkel - na onnan esetleg tudsz szerezni. Vagy az egykori/bezart kapuk korul (tamrieli oldalon) is szokott lenni par darab, ha jol emlexem.
  • Nuke1988
    #30816
    Hali!
    Van 1 kis gondom! Vámpír a karim. Nem is ez a gond hanem hogy már végig vittem a játékot és a kigyógyuláshoz bloodgrass kell. Viszont az oblivion kapuk bezárultak. Honnan tudnék szerezni?
  • argo001
    #30815
    Lehetséges, hogy rosszul volt leírva a receptekben, mivel a Smock Leaves-nek meg az aloe veranak nincs egyező tulajdonsága. Lehetséges, hogy a Lady's Mantle Leaves kell hozzá. Na ez hol van?
  • argo001
    #30814
    Hol találok Lady's Smock Leaves-t? Mi ennek a magyar neve? Szívesen keverném az aloe vera-val...
  • BlackShadow
    #30813
    próbáld azt (ha már próbáltad akkor sry), hogy a cd-n ne az autorunt használd, hanem nyisd meg külön a setup.exe -t és kezd felrakni.
  • adammmmmmm
    #30812
    Hát nem működött.
  • adammmmmmm
    #30811
    Megpróbálom.
    Egyépként a windowst nem telepítem újra mert tele van a családtagok dolgaival is.
  • Fantusz
    #30810
    ha a játékod nem eredeti, akkor a patchelés után valószinüleg kell egy patch-el megegyező verzriószámú crack is (pl v.1.2 NoDVD Crack)...
  • AC2
    #30809
    Ha mentest töltöttél be, akkor valszeg az utolsót elcseszte a gép. Szal szerintem töröld az utolsót és helyette töltsd be az utolsó előttit.
  • bobby8702
    #30808
    Hi!
    Remélem ti tudtok segíteni. A helyzet a következő újítottam a gépemen, és most nem indul el az oblivion:S Más játékok elindulnak, de hát az Oblivion az egészen más:D. Letöltöttem a legújabb drivereket, meg a legújabb patch-et, de továbbra is: az Oblivion hibát észlelt, ezért leállt.
  • Fantusz
    #30807
    Próbáltál valami rendszer-takarítót végigfuttatni? (pl. Ashampoo Win Optimizer)
    Talán, ha sikerül megszabadulnod a regisztrációs bejegyzésektől, hajlandó lesz újra feltelepülni a játék... - ez is csak egy tipp, végső esetre marad a Windows telepítés.
  • Fantusz
    #30806
    Lehet nem véletlen, 33-as szintű a karim, több mázsa daedric páncélt összeszedtem, de sisak és kesztyű csak egy-egy darab volt közte, úgyhogy becsüld meg, ha egyszer találsz egy sisakot :)
    Ugyanez a helyzet nálam a glass sisakkal egyetlen egy volt, azt meg sikeresen elhagytam (lelopták a fejemről ), azóta sem találtam másikat...
    Lehet vannak olyan cuccok, amiket "betart" a gép, majd később elkezdi dobálni...
  • haxoror
    #30805
    Menj le akármelyik marauderes romba és minden második faszin daedric sisak lesz.
  • adammmmmmm
    #30804
    Hát az se működik.
    Még mindigcsak uninsralt ír és mégsem töröl le semmit.
    Valami más ötlet?
  • Lunki88
    #30803
    Már 31-es szintű vok de egyszerűen nem akar esni oblivionban a daedric sisak, pedig már leöltem egy csomó dremora-t aminek sisak is volt a fején de a lootban nem adta be sosem. :D
    Ez mitől van? :S
  • Fantusz
    #30802
    Nos, kíváncsi voltam, hogy egy másik karival hogy működik: megyen gond nélkül, csak semmi kedvem előrül kezdeni, mert félek idővel azzal is ugyanígy járok (no meg unalmas is ugyanazokkal a küldetésekkel bíbelődni!
    Mostmár biztosra veszem, hogy ez egy bug, idegesítő hiba...
    Érdekesnek találtam eleve, hogy a szaggatásokkal együtt nem lassul az idő a játékban, a brumai kaput képtelenség így bezárni (ott szaggat a legjobban), 15 perc alatt az első toronyból sem juttam ki, vártam a liftet...
    Most mindenféle dungeonokban, és a szigeten bóklászok, a főküldetésben a vázolt ok miatt teljesen elakadtam...
  • Fantusz
    #30801
    Írtam is, hogy az Atronach fifikás, érdekes csillagjegy, az Appentrice-nel nem tudom megéri-e kockáztatnia 100% mágia elleni gyengeséget a 100 manáért - persze abban a csillagjegyben is megvan a szépség :)
  • koschwarz
    #30800
    a harcosomnak atronach jegye van, az 50% spell absorption igen hasznos, ezen kívül elég sok plusz manát ad, úgyhogy még komolyabb spelleket is el tudok sütni, pedig nem gyúrok intellingenciára, nyilván.
  • Fantusz
    #30799
    Töröld ki az egész mappát...
  • adammmmmmm
    #30798
    Megtaláltam.
    Most elkezdtem leszedni a játékot de valamiért nem szedi le tejesen.
    Tög gyorsan befejezi az uninstalt ki írja hogy finis de a játék fájlainak nagy része még fent van ezeket érzékeli és de azok a fálylok miatt amiket letörölt nem indítja el.
    Az uninst meg már semmit nem ér mert nem szedi le. Újra rakni meg nem tom.
    van valami mód hogy letöröljem?
  • Fantusz
    #30797
    Bizonyos szintet el kell érned az adott iskola mágus-tudományában, a varázslatokat (kevés kivételtől eltekintve) meg kell venni, később esetleg kreálhatsz saját varázslatokat is.

    A komolyabb varázsolgatáshoz magas Intelligencia és Willpower kell, különben hamar kifogysz a manából, még akkor is, ha kaptál egy kis bonust (breton, high elf,illetve Apprentice, Atronach, vagy Mage csillagjegy)
    A Mage ad legkevesebb(50)plusz manát, kezdő játékosnak mégis biztonságosabb, mint a másik kettő, nincsen hátránya, azok szerintem már gyakorlottabb játékost kívánnak.

    Azt nem tudom, hogy az Apprentice 100 manájáért cserébe megéri-e felvállalni a 100% mágikus támadás elleni érzékenységet, az Atronach fifikás csillagjegy, nem termelődik vissza a mana, de szórakoztató lehet ilyen karival varázsolgatni:)
  • PiszkosFred
    #30796
    doksett/profil/mygames/oblivion/saves
  • adammmmmmm
    #30795
    Valaki meg tudná mondani hogy a játék hova ment.
    Mert át akarom másolni a mentést de valamiért nem találom hogy hol van.