41716
  • Fantusz
    #31154
    Nekem amikor heavy-páncél volt a major skillek között, mégis könnyűpáncélt kaptam, amikor mindkét páncél minorban volt, akkor is könnyűt adott, a képeken is csak könnyűpáncélt láttam eddig...
    Lehet igaza van a haverodnak, nem vitatom, ráadásul ez talán a legjobban mod-olható játék, kicserél az ember néhány modot, és teljesen mást kap az addig megszokotthoz képest, mindenesetre most hallom először, hogy abban a küldiben van heavy mellvért.

  • recon12
    #31153
    Sehogy..Azért kérdeztem meg
  • Fantusz
    #31152
    Pofozkodtam én is az idézett lényeimmel (mondjuk egy csalás), de küldetés, akció közben inkább a "normális" utat követtem.

    Harcos nem tud alapból szellemet, vagy scampot idézni, addig még tanulni kell egy kevés idéző-mágiát, amihez szintén mana kell.

    (ha már itt tartunk, én a hand to hand tudományomat fejlesztettem skeleton heroval bunyózva, sőt voltam olyan aljas, hogy a saját idézett lényeim lelkét fogtam be...)
  • AC2
    #31151
    1 karakterből hogy sikerült leszőrnöd hogy könnyű? :) Csak mer elvileg van heavyben is, a haverom szerint...
  • haxoror
    #31150
    Idézel egy Ghost-ot, megütöd háromszor aztán hagyod hogy lövöldözzön rád.
  • Fantusz
    #31149
    Szerintem az mindíg könnyűpáncél.
    A küldetés után visszavittem az egészet a monostorba...
  • recon12
    #31148
    na még 1 kérdés oszt megnyugszok:D.A divine crusader páncélja minden esetben könnyű vagy igazodik ahhoz hogy miben profibb az ember(mármint nehéz vagy könnyű páncélban)?
  • Fantusz
    #31147
    Welkynd Stone...
    A lütyikkel szemben a kavicsok maxra töltik a magicka-t, igaz nem pihekönnyű darabok, de biztosításnak 1-2 kő elfér az investoriban.

    (Varázshasználó ellenfelektől az Altronach el is tudja nyerni a manát, de hát nem minden lény varázsol...)
  • AC2
    #31146
    Ajha, ez meglepett. Attól hogy nem regenerálódik a magicka,attól még lehet varázsolni, főleg hogy 150-nel meg is növeli a teljes magickát. Igazi harcosnak talán össszese jönne ennyi. Az más kérdés persze hogy hogy töltöd újra, ha nem vagy az alkímiában jártas...
  • koschwarz
    #31145


    ha nem akarsz nagyon varázsolni és akarsz némi védelmet a varázslók ellen, javaslom az atronach csillagjegyet.
  • recon12
    #31144
    köszönöm a segítséget.asszem a redguard lesz a szerencsés választott
  • Lockheed
    #31143
    Ahhh tényleg! :) Köszi!
  • AntiHero
    #31142
    nem, a 2007 juniusi
  • Lockheed
    #31141
    Az az októberi ? (2006. október 6.)
  • PiszkosFred
    #31140
    Esetleg a legfrissebb directx-et probald meg meg, hatha...
  • Lockheed
    #31139
    Rákerestem a *.ax -ra és egyedül ott voltak ilyen kiterjesztésű file -ok... De ez nincs, úgyhogy ez van. Sajnos nemtok mit tenni, hisz minden driver a legújabb és tök csupasz a gépem. ( Drivers+oblivion+patch )

    Azért thx a segítséget midnenkitől.
  • ashead
    #31138
    A windows/system32 mappában találod meg ha van( de nem mindenkinek van ).
  • AC2
    #31137
    Egyszerűen frissítsd csak a videokari drivert és müködni fog.
  • koschwarz
    #31136
    konkrétan nem tudom. ahova telepítetted a játékot, ott a bethesda softworks/oblivion mappában keress rá.
  • AntiHero
    #31135
    Akkor gépedbe van a gebasz.
  • Lockheed
    #31134
    Az égvilágon semmi nincs a gépen, nemhogy nyomtató! :) Tényleg. Kérdés : ez az "mpeg2dmx.ax" nevű file holvan ? Mert az XP keresője nemtalálta sehol...
  • koschwarz
    #31133
    # Frequent Crashing possibly due to old system file
    Some users may experience frequent crashing due to an older system file. These crashes may be attributed to the 'mpeg2dmx.ax' file. Simply renaming the file to "mpeg2dmx.ax.old" may correct this issue.



    # Frequent Crashing possibly due to connected HP printer
    A program related to HP printers may cause Oblivion to crash. Before running Oblivion: Press Ctr-Alt-Del to bring up the task manager. Go to the Processes Tab. Right click on any process starting with the letters HP and select End. Running Oblivion at this point may have this issue corrected. Note: The PC will need to be restarted to reinitialize printing or imaging.
  • Lockheed
    #31132
    Hmmm továbbra is fagy... Asszem kezdek kicsit ideges lenni! Pedig az égvilágon semmilyen mod sincs fönn...
  • koschwarz
    #31131
    tulajdonképpen bármelyikből lehet harcost faragni, csak idő kérdése és azokra a skillekre kell gyúrni. valakivel könyebb valakivel nehezebb.
  • Lockheed
    #31130
    Nemneeem, XP! :) Viszont most újraraktam! majd kiderül a turpisság... Csak a driverek és az Antivir+firewall van fönn... Most megy az Oblivion patch... Majd kiderül! :) ( kicsit ráfordultam játékra... :) )
  • AC2
    #31129
    Nah itt egy okos egy ember:) A bretont azért nem mondtam, mert alapból nincs heavy armorja, de azt hozzá kell tenni hogy a bretonjaimat sok harcos megirigyelheti, mert hogy másodpercek alatt fölbe döngölné őket, puszta heavy armorral és blade-del (és akkor még a mágiáról szósem volt). 5 breton karakterem van 30-as szint környékén, egy pedig 16-os, assszem érződik hogy ez a kedvenc fajom :) Szerintem nagyon jó harcos faragható belőle, de még akár tolvaj is! Bár ez azért már egy kicsit túlzás :)
  • aaasdd
    #31128
    Ha esetleg vistát használsz az is bekavarhat. Nálam ez volt a baj.
  • Lockheed
    #31127
    Thanks a lot! :)
  • haxoror
    #31126
    Gyors pénz ha rögtön a csatorna után átmész szembe Vilverinbe (az elf rom a víz túlpartján) és az ott szerzett Aylied statue-t eladod Umbacanonak (Talos district) 500 arany plusz a romban begyűjtöd a ládákból a potionokat, ez így összesen több mint 2000 arany lesz amiből már meg is veheted a házat az Imperial City-ben.

    Folyamatos jó pénkereset ha rendszeresen lemész olyan romokba ahol marauder warlord vagy bandit ringleader van, ezeken szinte mindig lesz valami varázscucc amit eladhatsz 1200 aranyért és hamar jó páncélokat és fegyvereket is lehet így szerezni, ha gyakran jársz romokba 8-9 szintre simán meglesz a 40000 arany.
  • haxoror
    #31125
    Breton.
  • Lockheed
    #31124
    Végigolvastam a FAQ -t, de egyik sincs fönn sajnos... Azért sajnos, mert akkor tudnám mi a baj! :)
  • koschwarz
    #31123
    esetleg ffdshow kodek pakk nincs-e fent? okozhat problémákat.

    hp nyomtatók is bekavarnak.

    kattints a banner linkjei közül a zöldre.
  • Lockheed
    #31122
    Köszi a sok választ, utánajárok a dolgoknak. Van egy idegesítő problémám : a játék rendszertelen időközönkánt fagy. Valai tapasztalt ilyet ? A gépem. C2DE6600 2x1GB CORSAIRDDR2900Mhz ASUS P5W DH Deluxe ASUS 7800GTX, 2x320GB SATA2WD. Mgőrülök! Komolyan! Minden más tökéletesen megy, próbaképpen ma éjszaka egész éjszaka videot tömörítettem, hogy lássam megfagy -e reggelre de nem. Egyszercsak merevre fagy a gép és annyi. Pedig játszom más játékkal is de ott nem! Hűtés mindenhol ok, úgyhogy nemértem... Játék eredeti, plusz a patch van rajta (Oblivion_v1.2.0416English) és a magyarítás, semmi más...
  • koschwarz
    #31121
    redguard a legkirályabb harcos karakter, nagyon jók a bónuszai és a képességei. imperial: az "átlag", ráadásul semmi érdekes nincs a különleges képességeiben (absorb fatigue és egy charm napi 1x). ork: jó harcos, meg jó a 25% magic resistance képesség is, de a berserk elég gyengus összehasonlítva a redguard adrenaline rush-ához. nord: ez ugyanolyan jó mint a redguard, ízlés kérdése melyiket választod, de a redguard adrenaline rush-a szerintem nagyon jó képesség:

    napi 1x: Fortify Agility/Speed/Strenght/Endurance 50 pt.,Health 25 pt. 1 percig. ezzel a kezdetekben a húzósabb ellenfeleket is le lehet gyakni, de később is használható.
  • Fantusz
    #31120
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szerezz egy glowdust (fénypor, a világító szellemek dobják, de ritkán előfordul boltokban is), keresd meg Azura szentélyét, áldozd fel a fényport - ad egy küldetést...
    A sikeres küldetés jutalma az Azura Star nevű újratölthető lélekkő.
    Ez mindíg legyen nálad, ebbe tudsz lelkeket befogni (sultrap varázslat), így nem kell aggódnod, hogy lemerül a varázspálcád.
    A kőre vigyázz, egyedi darab

  • Fantusz
    #31119
    Egy guard-gyilkosság 1000 septim, ráadásul elég húzós ellenfelek, azokkal még tán a vámpírok se mernek nagyon kötekedni...
    Pénzforrás lehet még a guildok kirámolása, természetesen, ha nincsen olyan mod fent, ami ezt tiltja (OOO)
  • AC2
    #31118
    Ez egyáltalán nem ehhez kapcsolódik, de most vettem észre, hogy a hq-n a szavazások közt annó volt egy olyan hogy "Mit szólsz a felröppent minijátékok (craft, zártörés, stb) ötletéhez?". Eleinte télleg szó volt benne craftolásról? Ha igen miért hagyták ki végül? Vagy pedig ez az alkímiára utal, és a kovácsolásra utal?
  • PiszkosFred
    #31117
    1. soulgem
    2. varla stone
    3. enchanter npck feltoltik penzert
  • Lockheed
    #31116
    Huuu köszi a sok infot, gazdálkodni fogom belőle... :)

    Another Question : Van egy ilyen staffom, ami igen jól sebez, viszont lemerült... ( No DURACEL ? ) Hogyan lehet ezt "töltőre rakni" ?
  • AC2
    #31115
    Igen ott van az is amit Fantusz említ, de van még egy bug ami írdatlan sok pénzt hoz a konyhára, de ha igazi szerepjátos vagy akkor nem mondom :)

    Egyébként ha kezdő vagy ha nem, nincs mese, ha házat akarsz teljes felszereléssel akkor alkímiázni kell keményen. Attól azonban ne ijedj meg, hogy az elején veszteséges az üzlet (20-as szintig kb.) Ez akkor fordulhat elő, ha úgy veszed az alapanyagokat (pl. kocsmában) és abból csinálsz potit, majd azt adod el. De ez a legjobb hosszútávú befektetés, de hangsúlyozom hosszútávú. Egyébként ez mellé érdemes még egy pénz forrás aréna vagy DB, esetleg mind2.

    Rövidtávra viszont ott van a fémkereskedés :D Alacsony szinten őrőket kell levágni majd eladni a teljes felszerelést, de büntetést von maga után. Magasabb szinten banditákat vagy marákat kell, de ezeket már büntetlenül. Én az örök ölését nem nagyon tanácsolom senkinek, nagyot bukni is lehet vele...