41716
  • koschwarz
    #31234
    nem tudom, szerintem ez egy jó konfig, én szívesen bevállalnám, ha lenne rá módom (enyém: athlon63 +3000, 2 G ram, agp 7600 gt 256 Mb), csak 2 dolgot még figyelembe kellene venned:

    1. gondolom ez már pci-expresses cucc lenne, ha nem az akkor nem ajánlom

    2. ha már váltassz, akkor szerintem érdemes a dx10-es kártyákban gondolkozni, várhatóan lejjebb mennek majd az (nvidiás) árak is, most hogy megjelentek az új közép és alsókategóriás ati radeon kártyák is. bár személy szerint MOST még nem látom értelmét a dx10-nek, de "sajnos" ez a jövő.

    ettől függetlenül az x1950-es még mindig nagyon jó kártya, az új dx10-es kártyáktól alig marad el a teljesítménye.

    azért tervezz még legalább 1 giga ramot a későbbiekben.
  • GamerAdams007
    #31233
    hja csak nincs honnan gyűjteni :D sajat keresetem nincs... :/
  • PiszkosFred
    #31232
    Akkor varj meg vele, gyujts hozza egy keveset, es vegyel kesobb egy meg jobbat.
  • GamerAdams007
    #31231
    Na akkor azt hiszem E6600 + 1 GB RAM + Sapphire x1950pro (256MB)-re fogom cserélni a mostani konfigom, remélem jó lesz, most ettől jobbra ugyanis nemtok költeni... :/
  • koschwarz
    #31230
    még játszható. és mi van harc közben, varázseffektekkel, több ellenféllel?
  • AC2
    #31229
    Még jóhogy eszembe jutott közbe. :)

    Full grafon a következő értékek jöttek ki:

    -puszaközepén 32 körül
    -erdő közepén fortal vagy vmilyen más objektummal 25 körül
    -dungeonban 52 körül

    Grafikailag nagy változás nem is nagyon történt, szal inkább visszaraktam közepesre :P
  • Carmang
    #31228
    A 9600XT az a "suppurted VGA" legalsó határa. Nekem is ilyen van, minden beállítás minimumon volt, talán csak a külső meg belső árnyékok voltak "valamicskét" feltolva. De szerintem a legfontosabb, hogy a látótávolságot vedd nagyon kicsire (asszem Object fade/Tree fade/Actor fade), a füvet meg teljesen kapcsold ki. Meg mintha már mondtam volna a töredezettség mentesítést :)
  • AC2
    #31227
    Mi az fps konzol parancs? Csak mert elfelejtettem, a fraps meg nincs fönn :)
  • AC2
    #31226
    Menne
  • koschwarz
    #31225
    szép graffal tudnál játszani. az x1950pro nagyon jó kártya.
  • GamerAdams007
    #31224
    hmmz, ez az Oldblivion a Sapphire 9600 XT-men is segítene?
  • PiszkosFred
    #31223
    Ne felejtsd el majd reinstallalni a jatekot, ha megvetted az uj kartyadat.
  • DaemoonHunter
    #31222
    Hallottam az oldblivion nevű programról és kipróbáltam, meglepő de az fps szám 40-50fps-re a városban, épületben 30-35, tudok játszani:)
  • DaemoonHunter
    #31221
    Töredezettségmentesítés után:
    Minimum grafon a városban 18-24fps, erdőben 23-26, mediumon szinte ugyanennyi (furcsa), persze csak a textúrák vannak közepesen, fű kikapcsolva stb...
    Sajna a vidikari tényleg elég gyenge, talán pár hónap múlva veszek egy újat, ha lesz annyi pénzem :)
  • AC2
    #31220
    Ilyen karim még nem volt, de azért biztos lehet vele alkotni. Ha minden igaz ma már üzemképes lesz a gépem az új karival és a RAM-mal, szóval csinálok egy tesztet és megnézem mennyit hoz ki belőle, aztán majd viszonyítok.
  • GamerAdams007
    #31219
    radeon x1950 pro, vagy xt szted mennyit adna ki ebből a gameből magas graf beállítások mellett? mellette core 2 duo e6600 +1-2 gb ram lenne
  • AC2
    #31218
    Én nem hinném hogy annyit kihúzna belőle, a konfigjába pont a legfontosabb alkatrész - a VGA a buktató. Az a töredezettség mentesítés megítélésem szerint nem jelent annyi FPS-t, de driver frissítéssel, féregtelenítéssel és egy kis virtuáis memória növeléssel olyan 5-6-al nőhet.
  • GamerAdams007
    #31217
    gépedet elnézve elképzelhető de nem biztos
  • DaemoonHunter
    #31216
    Azt tényleg nem ártana. Töredezettségmentesítés után minimum grafon 25-30fps reális lenne?
  • recon12
    #31215
    köszi,sikerült
  • Carmang
    #31214
    Töredezettség mentesítsd a vinyót, sokat segít.
  • DaemoonHunter
    #31213
    Elkezdtem megint játszani, de sajnos annyira akad hogy nem tudok haladni:S
    Minimum grafikán 13-18fps, mediumon 8-10, régebben jobban ment és nem tudom mi lehet a baj
    PLS segítsetek!
  • Fantusz
    #31212
    Vissza a fogadóba ... megtudakolod hol van a csóka, aki eladta neked az elátkozott kastélyt.. megkeresed ... az ajtót kizárólag csak ő tudja kinyitni.
  • recon12
    #31211
    HI ALL! Lenne 1 fontos kérdésem:mi a fenét kell csinálni amikor megveszem a benirus manort(vagy mit) anvilban alszok egyet és megtámadnak a szellemek?Találtam az alagsorban valami varázs vagy milyen ajtót de cseszik kinyílni.Help plz!!
  • benőmenő
    #31210
    Nekem egy Breton karakterem van és alig varázsolok.Töbnyire kardolok meg esetenként egy kicsit tolvajkodok.
  • Fantusz
    #31209
    Oblivion... Knight of the Nine... Shivering Isles... Shivering Isles Patch v1.2.041

    v1.2.041 patchról tudok (létezik újabb?) ennek van egy Béta változata is a neten, azt nem ajánlom, a végleges változatot tedd fel (a Béta állítólag még bugos)

    Elrontani nagyon nem tudod, mert pl. ha a sima Oblivion Patchet akarod telepíteni,és fent vannak a kiegészítők, akkor nem engedi felrakni...
  • steweee
    #31208
    mi a peccslés menete? ha a knoth-ot és a SI is telepíteni szereném, meg peccselni is ?
  • Lunki88
    #31207
    Hi! Tudtommal nincs olyan patch, csak úgy tod ezt elérni ha vga driverből erőlteted rá az élsímítást.
  • GazCamp3r
    #31206
    Sziasztok, az a kérdésem, hogy van-e olyan patch a játékhoz, amivel a 8800 tulajok be tudják kapcsolni a hdr-t, meg az antialisinget egyszerre. Meg anno olvastam egy amolyan grafika felturbozásrol. vmi cfg-t kelltt átírni. ezt is belinkené vki? előre is köszönöm
  • Chipii
    #31205
    Az SI az eredeti területektől teljesen elkülönülő, más jellegű területen/világban játszódik, ez nem mondható el a knightsról, amely a meglévő világba épül be (még ha vannak is saját areái).
  • recon12
    #31204
    hát még ott van a knights of the nine de az nem tudom mennyire számít kiegnek.
  • PiszkosFred
    #31203
    Igen, es nem is lesz tobb jelen allas szerint.
  • steweee
    #31202
    még csak a shiverign isle jelent meg hozzá mint kieg ?
  • grebber
    #31201
    Igen már utánnaolvastam torrent oldalakon vanlóban az 1Gb-os csak angol!
  • PiszkosFred
    #31200
    Csak tipp!

    Az eredeti SI ugy jelent meg, hogy tartalmazza az osszes nyelvi specifikaciot is, angol, nemet, olasz es talan spanyol, bar igy fejbol csak az elso kettoben vagyok biztos. Gondolom az egyik verzioban mind benne van, a masikban csak az egyik nyelv, feltehetoen az angol.
  • grebber
    #31199
    The Elder Scrolls IV: Oblivion The Shivering Isles *PROPER* *DVD* RELOADED 69x50 MB
    The Elder Scrolls IV: Oblivion: Shivering Isles *DVD* PROCYON 24x50 MB


    Mi a kettő között a különbség mert méretben nagyon eltérnek?
  • ágybanalvó
    #31198
    sokan szoktak neten játszani? :D
  • recon12
    #31197
    jó tudni hogy nem csak én útálom andorin fant.... http://www.youtube.com/watch?v=iK7n_9a5O-Y&mode=related&search=
  • Ombika
    #31196
  • SD456
    #31195
    Hy all!

    Kösszönöm! De elég lett volna az is ha annyit mondtok, hogy van! De azért még1x kösszönöm!!!

    Bye all!