41716
  • haxoror
    #31434
    Nem nagyon írtam semmi olyasmit ami pár óra játék után ne kerülne elő amúgy is, ez a játék mechanikájáról szólt és nem a történetekről.
  • haxoror
    #31433
    A különbség a végén jön, nem mindegy hogy csak úgy vidáman továbbsétálsz a következő kaland felé vagy előtte még el kell-e kezdened áttúrni minden ládát zöldségekért hogy csinálhass magadnak végre egy potiont ami visszatölti a manádat.

    Szpell-láncok:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    1. Weakness to Magicka 100% 3sec + 1 sec paralízis on touch
    2. Weakness to Fire 100% 3sec + 1 sec paralízis szintén on touch
    3. Fire Damage 10 for 10 sec on touch

    A játék elég bénán kezeli a weakness effektet mert az időtartam nem azt jelenti hogy annyi ideig erősíti az utána jövő szpellt hanem azt, hogy az alatt az idő alatt (itt 3sec) bekapott spellekre vonatkozik még akkor is ha azoknak a hatása sokkal hosszabb mint a weakness szpellé.

    Példa: Weakness to Fire 3sec és utána Fire Damage 5pt for 20sec
    Ha az első 3 másodpercben (amíg hat a weaknes) bekapja az ellen a tűzsebzést akkor a weakness mind a húsz másodpercben duplázni fogja az 5 pont tűzsebzést így 100 helyett összesen 200 pontot sebződik az ellen.
    Ha mindez előtt még kap egy Weakness to Magicka 100% for 3sec-et is és a szpellek láncolatában nincs törés akkor ez duplájára erősiti az ezt követő Weakness to Fire-t így az 200% lesz ami a tűzsebzést még tovább növeli stb stb, e köré épül az egész móka.

    1+2+3 ez általában alacsony szinten kinyír mindenkit de lehet durvúlni magasabb szinten pl: 1+2+1+2+3 és így tovább mivel az "új" weaknes újra és újra felűlirja a "régi önmagát" és így egyre erősebb lesz, több ezres tűz (vagy akármilyen más) sebzést simán össze lehet így hozni, megfelelő előkészítés után egyetlen 6pt tűzsebzéses Flare szpellel le lehet nyomni egy barna medvét vagy egy Xivilait.
    Tűz sebzés helyett pl egy paralízis hosszát is lehet így nyújtani, csomó lehetőség van
  • WNW
    #31432
    Gondolom mar minden melled ut..
  • AC2
    #31431
    Erre meg csak azt tudom mondani, hogy télleg jó a láthatatlanság, de én már rég leszoktam róla :D Max néha benyomomok egy-egy általam kerált potit, de castolgatni nem szoktam.
  • AC2
    #31430
    A felfedezés örömét télleg szar elvenni, de te meg vedd figyelembe hogy nem tudunk (vagy nem akarunk?) minden üzenetet spoilerezni, szal azt tanácsolom hogy ne figyelj ide :)
  • Casper007
    #31429
    De nem németül. :(
  • steweee
    #31428
    bazz, ezt abbahagynátok ?

    mert nagyon jó ötleteket lehet így olvasni, haxoror te úgy látom nagyon kened vágod a játékot, de a felfedezés örömét hagyjuk már meg másnak is, ok ?

    nem biztos hgoy a legjobban generált karakterrel a legélvezetesebb játszani, meg amúgy is könnyű játék
  • WNW
    #31427
    A magus miert ne lathatatlankodna, azert magus, hogy okosabb legyen a tobbienel... Marpedig eleg nagy okossag, ha az ellenfel nem lat teged, es nem tudja honnet jon a halal..
  • AC2
    #31426
    Annyi manából ezt meg lazán meglehet csinálni, szal figyelembe se kell venni hogy milyen csillagjeggyel mész.

    Amúgy azt a spell-láncot te hogy szoktad megvalósítani? Mármint hogy melyik spell után melyik stb
  • haxoror
    #31425
    Arról meg hogy a láthatatlanság keveset ér csak annyit hogy a legdurvább szpell az egész játékban, olyan mintha egy boxmecssen te dönthetnéd el hogy mikor jön a szünet, láthatatlanná válsz és onnantól SENKI nem tud sehogyan sem támadni (idióta dolog de a detect life-os enchantokat viselő npc-k sem)
  • haxoror
    #31424
    Ha én elkezdek harcolni valamivel az nagyon hamar egy Weakness to Magicka effektet fog magán találni és onnantól ugrott az immunitása, Frost Attronachot is könnyen ki lehet nyírni fagyasztós spellekkel ha a weakness már rajta van.

    A reflektes szopatásnál egyébként főleg NPC-kre gondoltam nem pedig szörnyeke, pont a mágusokat lehet agyonszopatni pl amikor a silence vagy paralízis spellje visszaüt rá meg ilyenek, nem a hasznossága az über hanem a fun faktor

    100-as willpower rohadt gyorsan tölti vissza a manát bár ez mindegy mert amúgy is ritka hogy 30% alá menne a manám.
    Velkynd követ MINDENKI tud használni, a nem-attronach is csak nekik nincs rá szüksége mert NEM NYOMORÉK MINT AZ ATTRONACH!
    (elvből nem használok köveket vagy potionokat mert egy mágus az elme erejét képviseli, a mágia nem a Főzőcske Klubbról szól szvsz mindenhova egy bárpultnyi piával mászkálni egyáltalán nem stílusos...)

    A láthatatlanság meg mászthev, belőni az ellen közé egy Frenzy-t aztán csak hátradölni és nézni a műsort vagy pl tesztelni hogy hány daetrothal bír el egy marauder warlord, normál fegyveresek közé beidézni valamit ami csak mágikus fegyverrel sebezhető stb, kreativitás kérdése az egész és a monoton hent máris móka és kacagás lesz
  • koschwarz
    #31423

  • AC2
    #31422
    Má puhulsz, mi? :D
  • koschwarz
    #31421
    redguard: gyors, jó bónuszok, és a greater powerjét még magas szinten is érdemes használni.

    a másik kedvencem nekem is s breton.
  • Fantusz
    #31420
    Ezt azért nem gondoltam, hogy ekkora vita kerekedik
    Ne vesszetek össze nagyon, ebből is az a tanulság, hogy jó játék az Oblivion, már a csillagok állásán is el lehet filozofálni, a fajokról pedig még nem is szóltunk. (a breton a favorit)
  • koschwarz
    #31419
    ez jó, végülis a játékstílus a döntő. én mindig is a harcos karaktereket preferáltam, és egyszer kipróbáltam az atronach csillagjegyet. mint már mondtam, használok egy modot, ami a világban található potion-ök számát elég jelentősen csökkenti, ezért nekem rohadt nagy nehézségekbe ütközött egy-egy nagyobb csatát túlélni, mikor már se manám, se health potionöm, se mana potionöm nem volt.

    mondjuk az is igaz, hogy a sok velkynd stone-t meg nem tudom mire használni mage csillagjeggyel, mert egyszerűen nincs rá szükségem. természetesen eladom őket.
  • AC2
    #31418
    A végén jót röhögtem :D


    Az első fennakadás az hogy nem vagy képes belátni hogy a resist magicka és reflect spell NINCS olyan jó mint a spell absorption.

    Íme egy példa, hogy miért nem. Tegyük fel hogy egy frost attronach ellen harcolsz. Messziről elkezd osztani már faggyal, de hiába vered vissza nem érsz semmit vele, mert teljesen immunis rá.
    Meg aztán ha mágusok ellen harcolsz, lehet hogy teljesen röhelyes, de nagy "mana" igényű varázslatot akar rád rakni. Nem jobb az hogy elnyeled és TE DÖNTÖD EL H MIRE HASZNÁLOD FEL?!

    A következő az hogy hiába regenerálódik ha csak lassan képes (még 100-as Willpowerrel is) de ráadásul sokkal kevesebbet. Taktikai szempontól sokkal jobb az attronach, több magicka áll a rendelkezésére és azzonnal töltödik vissza (vagy az elnyelés miatt vagy a welkynd kövek miatt).

    És egyáltalán egy mágus minek láthatatlankodik? Egyrészt nem illik a karakterstílusához, másrészt sokkal többet nem is ér. Inkább szemtől szembe, földbedöngölő varászlatokat használva tud alkotni :)
  • koschwarz
    #31417
    a te apukád nem lehet erősebb, mert az enyém a chuck norris
  • haxoror
    #31416
    Ami az Attronach mellett szól(hatna):
    100-al több mana mint amit a Mage csillagjegy ad (2 db fortify magicka enchantos ruhadarabból ugyan ez a +100 mana összehozható) ráadásul teljesen felesleges, a legbrutálisabb szpellek a szpell-láncok amiknek szinte alig van manakígénye és még az 1 percig tartó magas szintű summonokhoz sem kell ilyen sok mana.

    50% Absorb:
    enchantokból simán összehozható, Bretonok EGYETLEN gyűrűvel teljes immunitást kapnak míg az Attronachnak több enchant is kell hogy meglegyen a 100% absorb.

    Ami ellene szól:
    Stunted Magicka, a mana SOHA nem fog magától regenerálódni, a Willpowerre adott szorzókat le lehet húzni a vécén mert az egész attribútum értelmét veszti.
    Az Attronach nem használhat tök jó szívatós Reflect Spell effekteket mert a reflekt az absorb előtt van, ha a spellt visszaveri akkor ugye nincs mit abszorbálni...


    Miről beszélünk?
    Az Attronach egy nyomorék amelyik teljesen rá van utalva velkynd kövekre és potionokra, abból él hogy hagyja hogy a mágia használók (ha egyáltalán vannak olyanok a környéken) eltalálják viszont ahhoz hogy eltalálják láthatónak kell lennie és nem szabad sokat ugrálnia mert akkor "elmulasztja" beszopni a varázslatot, ezzel csak az a baj hogy közben az ellenséges mágus összes haverja is látja az Attronachot és támadja is ezerrel szal..

    Egy "normális" mágus meg elsüt egy 30sec-es láthatatlanságot és mire az lejár már vissza is töltődött az összes manája, a mágia immunitást resist magickával ugyan úgy megkapja mint egy Attronach ÉS használhat reflekt szpelleket is.

    (koschwarz hazudik! Az én apukám a legerősebb!!! :P)
  • GamerAdams007
    #31415
    hogy teljesít a 8600 GT? milyen beállítások mellett hány fps-t produkál?
  • AC2
    #31414
    xD
  • koschwarz
    #31413
    nem a legjobb, és az én apukám akkor is erősebb
  • AC2
    #31412
    Továbbra is fenntartom hogy a legjobb csillagjegy harcosnak mágusnak egyaránt, talán bérgyilkosnak nincs szüksége rá.
  • haxoror
    #31411
    Gondolom nem ez volt a szándékod de jól összefoglaltad hogy az Attronach miért szar csillagjegy.
  • AC2
    #31410
    Jah sorry, kicsit spoileres :D
  • AC2
    #31409
    Még mindig ezen vitáztok? Itt a véleményem erről. Amúgy tényleg a breton a legjobb faj, de ez most mellékes.


    Sikerült összehoznom 100% reflekt damaget, meg 100% spell absorptiont attronach nélkül, azzal meg még sokkal egyszerűbb lenne, ráadásul még 150 plussz magickát is ad. A manát feltölteni meg nem nagy szám, még alkímia nélkül is lehetséges, csak bemegyekünk egy ayleid romba, gyűjtünk néhány kék kavicsot (mondjuk úgy húszat romonként) és akkor félistennek istennek érezhetjük magunkat. Hozzáteszem ha ezt az atronachos módszert használjuk, akkor még lesz "üres helyünk" magyarán egy enchant nélküli tárgy(ak)at spórolunk meg (pl. egy gyűrűt vagy kesztyűt), ha jól manipuláltunk akkor a gyűrűt spóroltuk meg és így berakhatjuk a ring of vitalityt. (Így elméletileg legyőzhetetlenek vagyunk, a gyakorlat viszont azt mutatja hogy az íjászok piszkálhatnak, illetve eséstől vagy fulladástól is meghalhatunk. DE Az íjászokkal úgyis közelharcot vívunk, a fulladásra meg esésre kell csak odafigyelünk.
  • haxoror
    #31408
    Az Attronach senkinek sem éri meg.

    A Morrowinddel ellentétben itt a Resist Magicka már minden varázslat ellen véd, 100% resist magicka ugyan azt az immunitást adja mint az Attronach.

    Breton faj + Mundane Ring = 100% immunitás minden mágiára és a mana is regenerálódik
  • koschwarz
    #31407
    ...vagy ha nem a jó peccset akarod felrakni (mittomén US-t EU-s helyett)
  • haxoror
    #31406
    Asszem ilyesmit akkor ír ki ha krekkelted a játékot és úgy akarsz patchelni, rakd vissza az eredeti .exe-t és használj inkább mini-imaget.
  • haxoror
    #31405
    Rögtön a játék elején a csatorna-kijárattal szemben a túlparton van egy elf rom Vilverin, annak a legvégén a necro termében találhatsz ingyen mozsarat.

    btw egyszerűbb ha megveszed akármelyik alkímia boltban mert ott egyben árulják a másik három alkimista felszereléssel együtt (pl IC market district, Main Ingredient)
  • AC2
    #31404
    Ez mér van?



    De mi az hogy a régit nem találja?! Addig ezt a xart meg nem lehet megcsinálni
  • Randelz
    #31403
    Kapsz ott fekete ruhát.
  • Casper007
    #31402
    Akkor most mozsárt keresnék, valamint bérgyilkosnak megfelelő öltözetet. :P
  • koschwarz
    #31401
    én kipróbáltam harcosként az atronachot, de azért elég kemény dolog, hogy nincs manaregeneráció (főleg úgy, hogy van egy mod fent, ami csökkenti a világban található potion-ök számát). úgyhogy harcosként is talán az egyik legjobb csillagjegy a mage vagy esetleg a lord, mert az a 90 pontos bármikor használható (nem napi egyszer) healspell elég hasznos, még a 25%-os tűzgyengeség mellett is. én a mage-et választottam, mert ha azzal az egy karakterrel akarok minden céh-be belépni, akkor legalább legyen valami ami a mágusokhoz köt
  • Fantusz
    #31400
    Altronach csillagjegyet a harcosoknak érdemes választani, mágusoknak nem - ez az én véleményem, vitatkozni persze lehet
    Nincsen mana regeneráció, de a +150 mana harcosnak bőven elégnek kell lenni egy kis varázsolgatásra, a ráküldött varázslatokból pedig képes manát is visszanyerni.

    Varázsló karakternél sokkal hasznosabb a Mage csillagjegy, a másik manatöblet faji specializáció lehet(breton, high elf)
  • GamerAdams007
    #31399
    :D
  • Casper007
    #31398
    Hidd el, megtenném, de boxon nyomom.
  • haxoror
    #31397
    Tölts le egy modot ami realisztikussá teszi a nyílvesszők sebességét ;)
  • haxoror
    #31396
    Válaszd az Assassin kasztot, azon kevés gyári kasztok egyike aminek tényleg jól vannak a szkilljei összeválogatva.

    Csillagjegynek akármit választhatsz de az Attronach-ot ne mert bukod vele a manaregenerálódást.

    (a legjobb a Mage csillagjegy, nincs semmi hátránya viszont a plusz mana amit ad még magas szinten is jól jön mindenkinek)
  • Casper007
    #31395
    Igaz, monfjuk nekem nem célom a gonoszkodás, csak jobban szeretem a sötétből agyonynilazni az ellent, mint csillogó-villogó páncélbam "kardkikardozni".