41716
  • Ombika
    #31715
    HAt,ha profi lennek mar segitenek,nemhiaba varom annyira a forditast! :)
  • Raptor 2
    #31714
    Ezekből tagadhatatlanul az Arena a legjobb :)
  • Raptor 2
    #31713
    Elder Scrolls: Arena

    Elder Scrolls II: Daggerfall

    Elder Scrolls III: Morrowind
    -Elder Scrolls III: Bloodmoon
    -Elder Scrolls III: Tribunal

    Elder Scrolls IV: Oblivion
    -Elder Scrolls IV: Knights of the Nine
    -Elder Scrolls IV: Shivering Isles
  • Bmark
    #31712
    az Elder Scrollsnak hány része van mert tom van az oblivion morrowind de azlött mi van?:S
  • Raptor 2
    #31711
    Vagyunk, de ettől függetlenül mindig szívesen fogadunk fordítókat...
  • Ombika
    #31710
    Ez mondjuk jogos es vagytok boven akik segitenek forditain?
  • Raptor 2
    #31709
    azt még nem tudom, mert jelenleg már párbeszédeket fordítunk, és nagyon hülyén jön ki, hogy sétálsz az utcán, és ahogy beszélget mondjuk 2 NPC a dumának a fele magyar, a fele angol...
  • Ombika
    #31708
    Ideiglenes ujabb betat addig nem adtok ki,amig el nem keszul a vegleges az alapjatekhoz?
  • Raptor 2
    #31707
    Hát egyenlőre az alapot, de ha már az kész lesz egyszer akkor szerintem a kiegeket se hagyjuk úgy... főleg hogy azok légypiszkok az alaphoz kápest :)
  • Fantusz
    #31706
    Le lesz fordítva a Knight of The Nine, és a Shivering Isles is, vagy csak az alapjátékot magyarosítjátok egyenlőre?

  • Ombika
    #31705
    Koszonom,ezt szerettem volna hallani,mert amott nem reagaltal,hogy sikerult e kuldeni embereknek forditani valot?! :)))
  • sebtib
    #31704
    Hát elég jól,fullon néha beszaggat egy kicsit,de ha kiveszem a füvet akkor semmenyit.
  • Nuxa
    #31703
    Haverom is most vett ilyet, max grafon eléggé szaggat neki, de ha az anizotróp szűrést kikapcsolja akkor megy 25fps-sel erdőben, vagyis menne ha lenne egy jó processzora meg még egy kis ram.
  • Raptor 2
    #31702
    Van valakinek tapasztalata egy 7600 GS 256 mb-os karival? (mellette amúgy 2 GB ram van..) A lényeg h. egy ismerősöm nagyon nem akarja elhinni hogy ezzela géppel fog jól játszani Obliviont :)
  • Raptor 2
    #31701
    Jaja, haladunk :)
  • koschwarz
    #31700
    túl olcsó, hogy jó legyen a 2600-as (nem vicc). a 2900-as meg túl drága
  • koschwarz
    #31699
    én is így gondoltam. egyébként elvileg a crysis-t dx9-ben is lehet majd játszani. legalábbis a fejlesztők ezt mondták. ut3-at én kihagyom.

    a másik dolog meg igaz, a 8800-asok sem voltak még igazán tesztelve egy ilyen játékban mint a crysis. azért nagy valószínűséggel jól fogja futtatni a játékot. nem lehet a fejlesztőknek sem jobb kártyájuk
  • gyonax
    #31698
    Én még körülnéznék az új ati 2xxx fronton is. Itt van két oldal árösszehasonlítással együtt(1 ASUS 2600 és egy sapphire 2600):Sapphire, Asus
  • ZÓÓÓcsi
    #31697
    Valóban az ATI kártyák szeretik az obliviont, mivel egy nagy shaderorgia (jóértelemben) a játék. Az 1950pro egy jó választás EGYENLŐRE. De ha később váltasz Vistára, majd DX10-es kártyát is veszel akkor 8800GTS alá ne menj szerintem, mert egyszóval gyengék a 8500/8600-osok a DX10-hez. Még az sem biztos, hogy a mostani felsőkategória jól fog-e muzsikálni 10-ben.

    Amúgy én is xp-t használok, majd úgy november környékén átállok Vistára (UT3, Crysis miatt).
  • koschwarz
    #31696
    6420-at tervezek, de a kártyát még nem tudom. igazából eleve agp-ről pci-e-re akarok váltani.

    árban dx10-esnek jó lenne egy 8600 gts, míg teljesítmény miatt természetsen egy 8800 gts 340 Mb-os lenne jó, de az meg most drága, ahhoz képest hogy mindent kell még vennem most (alaplap, proci, memória)

    de igazából nem is érdekel a dx10 egyelőre, főleg, hogy vistát sem tervezek használni még egy jó darabig (amíg nincs olyan "vista only" játék, amivel mindenképp játsznai akarok, közel távol nincs ilyan játék számomra). tehát xp-t használok, ahhoz viszont lehet hogy felesleges geforce 8-as széria. lehet hogy radeon x1950 pro 512 Mb-osnál maradok, ami még mindig nagyon jó kártya és feleannyi mint a 8800 gts.

    teljesítményben meg a 8600 gts sem veri, kb. ugyanaz a szint. később, ha vistára váltok, és a 8800-as sorozat is elfogadhatób áron lesz, majd cserélek.



    speciel oblivionnal futattot tesztekben kifejezetten jól teljesít még az x1950 pro. az a baj hogy a 7600 gt-mel jelenleg épp a határon vagyok erdőben, de ha nagyon sok minden történik, akkor eléggé be tud szaggatni.
  • ZÓÓÓcsi
    #31695
    Annyit azért hozzátennék, hogy ez a 30-40 fps a KÜLSŐ területeken számító nagyon minimum, bármilyen belső területen 80-90 fps, vagy volt már 120 is.

    UI.: a kártya nincs húzva, egyedül a proci 2240MHz-re (320 FSB), ugyanis hosszas tesztelés után úgy véltem, hogy így bőven kihajt egy GTS-t. Tehát egy közel ilyen gép az obli-hoz bőven elég, de ha egy 6400-es, vagy 6600-os C2D-t veszel még húzni sem kell semmit (ez csak javaslat)!
  • koschwarz
    #31694
    thx.

    most tervezek egy új gépet, és az oblivionhoz lövöm be. ha az fut maxon, akkor mindent visz.
  • ZÓÓÓcsi
    #31693
    Minden maxon, tehát az összes fade is, 1280x1024-en 75Hz-en játszok. A fűre vetített árnyékot és a saját árnyékokat azért kikapcsolom, mert ha sokan jönnek eszméletlenül beakad néha. Ha az utóbbi két dolog ki van kapcsolva akkor viszont nagyon ritkán megy 30-40 fps alá. Egy szó mint száz : a game-hez brutál gép kell (max grafikán).
  • koschwarz
    #31692
    8600 gt hogy muzsikál?
  • koschwarz
    #31691
    elvileg igen
  • sebtib
    #31690
    Köszi megpróbálom
    Még egy kérdés:úgy meglehet oldani ha kiveszem a modot?
  • koschwarz
    #31689
    valszeg feltettél egy modot ami a textúrákat meg a mesh-eket módosította. kell egy archive invalidation. keress erre: oblivion mod manager
  • sebtib
    #31688
    Találkozott már valaki olyannal hogy az emberek helyett egy sárga négyzet volt meg nem volt meg csak a feje?
    Mit kell ilyenkor tenni?
  • Ombika
    #31687
    Honositas megyeget? :)
  • Raptor 2
    #31686
    thx
  • Nuxa
    #31685
    Nekem is pont ez volt a baj, egy konzolparanccsal szerencsére átugorható a quest. írd a konzolba: completequest MQ02 03
  • Limonade
    #31684
    Pls HELP

    Az alapgamét csinálom és a Weynon Priory questben hamarabb mentem be a Jauffre-hez mint ahogy kigyilkoltam volna a Mythic Dawn-okat. Emiatt Jauffre csak kérdezget, hogy van-e új infóm a csávókról és nem enged tovább a Cloud Ruler Temple-be. Mit csináljak? Ha lenne előző mentésem, használnám, de F5-tel mentegettem.... :(

    Segítség!!!!

    Limo
  • koschwarz
    #31683
    ezzel a konfigoddal hogy fut és milyen beállításokkal az oblivion?
  • ZÓÓÓcsi
    #31682
    Szevasztok!
    Elöször is bocs Fantusz és PiszkosFred hogy nem válaszoltam elég régóta, ugyanis egész nyáron nem jutottam netközelbe!
    Esetleg még emlékeztek erre a belassulásos problémára...
    Kipróbáltam egy új karaktert az 1.2.0416-os patch-el és tökéletesen működik a dolog VALAMINT tesóm karaktere is már 200 óránál jár és semmi baja.
    Na most az utóbb említett karaktert is még a "patchtelen" obli-val indítottuk és valószínüleg a patch-elés következtében 150 óra után sem romlott el.
    Tehát a patch a még nem "belassult" karaktereket megvédi, de a rosszakat már nem. Az új karakterekkel meg biztosan nem lesz gond a PATCH-elés után.
    Ha már rájöttetek erre akkor bocs az időrablásért, de ha nem, akkor remélem segítettem!

    UI.: Fantusz! A rossz karakteremmel én meg a Shiveringen nem tudok belépni a palotába, mert megáll a töltésben, de a többi karakterrel tökéletesen működik!
  • Fantusz
    #31681
    A mostani procid valószinűleg 462-es tokozású (tűs), az AM2-es procik duplamagosak, de sajnos a régebbi lapokba nem mennek bele.

    Néhány hete kitárgyaltuk a témát, a videokártya-csere miatt én is dilemmáztam, aztán egy összvér-megoldás mellett döntöttem: PCE videokártya, 939 tűs AMD Athlon64 3700-as proci, új alaplap + egy új táp - a memória maradt a régi.

    Gondolkoztam az AM2-es procin, de a memória-csere már nem fért be sajnos a keretbe, az összvér-megoldást azért választottam, mert úgy éreztem az AGP-s videokártyával viszont meg leszek fogva legalább 2 évig (nem fejleszthető a gép az AGP-s kártya miatt)
  • Nuxa
    #31680
    Én nem tudtam hogy 940 tűs lesz... Amd sempron 2600+, ez van nekem most, nemtom hány tűs mert már nincs meg a papírja, de a pcland-ról rendelném az Athlon-t is és ott csak az AM2-esek között szerepel csak a sempronnal együtt.
  • Fantusz
    #31679
    Ugye azzal tiszában vagy, hogy egy ilyen processorcsere egy teljes gépcserével jár?

    AM2-es processorok 940 tűsek, új alaplap kell, azokon a lapokon már PCE a videokártyaslot (most vettél egy AGP-s karit), a memóriát is cserélni kell (667-800MHz), sőt a tápon is 24 PIN-es cstlakozók kellenek a 18 PIN-es helyett.

  • ollie
    #31678
    Ha integrált videokarival nyomod, akkor semennyivel.
  • Nuxa
    #31677
    Ha veszek egy AMD Athlon 64 X2 AM2 4600+-t a mostani AMD sempron 2600-asom helyére akkor kb. hány fps-sel gyorsulna az obli?
  • Nuxa
    #31676
    tcl