41716
  • Fido4life
    #31835
    Isteni ez a játék
  • ellington
    #31834
    hibával kilép uninstall elkezdése előtt .zárjak be minden futó programot, iylesmik. nem is megy semmi..
  • GamerAdams007
    #31833
    gondolom oblivion.ini-be tweakeltek meg, tobb infoval nem tok szolgalni :)
  • GazCamp3r
    #31832
    Sziasztok, anno egy haver mutatta, h egy német ujság írta, hogy hogy lehet mégjobban feltuningolni az Oblivion grafikáját. Esetleg vki nemtudna ebben segíteni. Vmi file-ban kellett átírni dolgokat, és sokkal jobb lett tőle a gém.
  • Kly9
    #31831
    Most néztem a hq-n az iron man versenyt, grat Kovács Krisztiánnak! :)
  • tHoMaSmAn
    #31830
    Köszi a segítséget! (mindkettőtöknek) Megyek akkor beszerzőtúrára...
  • haxoror
    #31829
    a nagyobb az a "greater"
    neked "grand" kell amit (kizárásos alapon) úgy úgy tűnik "remek"-nek magyarítottak

    Gyakorlatilag az összes alkimista árul legalább egy grand követ, körbejárod a mage guildeket + IC market district és meglesz az 5 darab pillanatok alatt
  • Fantusz
    #31828
    A magyaritásban a lélekkövek nevei valóban megtévesztőek lehetnek.

    A grand soul gem súlya 0.5 kg (léteznek ugye 0.1 0.2 0.3 0.4 0.5 tömegű kavicsok)
    Gond a visszaváltozós küldivel az is, hogy sajnos bugos, a banya nem hajlandó mindíg elfogadni az összetevőket.

    (Legvégső estre megoldás lehet a curevampirepotion mod)
  • tHoMaSmAn
    #31827
    Sziasztok!

    Még mindig szenvedek a Cure for vampirism-mel... most konkrétan az a bajom, hogy a boszinak grand soul gem kell, és én "nagyobb lélekkövet" szedtem össze, természetesen üres lélekszinttel, mert ugye azt kéri, ha jól értem...
    Namármost akkor mi kéne neki, mert ez nem jó.... félrevitt a magyarítás? Választhatnék még kicsi, átlagos remek lélekkövet... de én a grand-et nagynak gondoltam....

    Tanács?
  • Fantusz
    #31826
    A játék indítóképernyőjén katt a Data menüre és ott ki kell pipálni a használni kívánt modo(ka)t...
    Vannak modok, amelyeknél nem kell új játékot kezdeni, másoknál csak akkor jó, ha új játékot kezdesz - fogalmam sincsen, mi a helyzet ennél a modnál.

    Mondanám, hogy tedd fel a Francesco Modot (535Mb), és kezdj új játékot, az javítja ezt a hibát, és érdekesebbé teszi a játékot is, de nem tudom mennyire van hajlandóságod ehhez...
    A másik nagy mod csomag az Oscuro s Oblivion Overhaul már elég jól belenyúl a játékba, sokan szeretik, de kezdő Oblivionozónak az talán túlságosan nehéz - statikus a lények szintje, de már a játék elején erős lényekkel is össze lehet futni (medve, 8-10 fős dai katanával felfegyverkezett banditacsapat az elején kihívás mindenkinek)
  • ReMeK
    #31825
    NPC Static Level 1.2 (az NPCk szintje statikus, tehát nem lesznek erősebbek, ha szintet lépsz --> ezt a modot csak simán bekell másolni a data mappába és cső? És ez működik ugy is ha a mentett játékot folytatom??
    THY
  • Kly9
    #31824
    "Az Oblivion pont az a játék ahol akármilyen nyomorék karakter gond nélkül boldogulhat, annyi a trükk hogy be kell zárni a kapukat és használni kell a sigil köveket. "

    Ezt azért így nem mondanám :D
  • ashead
    #31823
    Erős karaktert úgy tudsz csinálni hogy a major skilleket úgy válastod meg hogy attribútumonként kiválasztod azt a skillt amit kevésbé szándékszol használni és azt teszed majorba. És ezt minden attribútumra így csinálod. Pl a strength-hez tartozik a blade a blunt és a hand to hand, én kardot szoktam használni teheát majorba a bluntot vagy hand to handet teszem. Így általában minden szintlépésre megvan 3 attribútumra a +5. Azonkívül bár a szinted nem nő olyan gyorsan de a fő skilljeid ( amiket használsz és nem a majorok ) magasak lesznek, és ez az ami többet számít mint a szint, ráadásul az ellenfeleket a szintedhez igazítja a a játék , tehát így sokkal könnyebb mivel a szinted viszonylag alacsony de pl a blade skilled ahoz képest magas tehát az ellenfeleid könnyebben levered.
  • haxoror
    #31822
    "10-15 szintig gond nélkül ment a játék, de utánna egyre nehezebben boldogultam az "előregyártott" kasztokkal, sokkal játszhatóbb a játék saját kasztokkal."

    17-es szinttől Transcendend Sigil Stone-okat lehet az Oblivion kapukban találni pl 25% Frost Shield és hasonlóan erős enchantok (de az alacsonyabb szinteken szerzett sigil kövek is nagyon erősek: 1-es szinten is 10% elemental shield meg ilyenek) szal simán össze lehet szedni 85% védelmet még bőven azelőtt hogy a daedric/glass páncélok egyáltalán megjelennének a játékban, pont hogy 17-es szinttől lesz könnyű a játék MINDEN karakternek.

    Az Oblivion pont az a játék ahol akármilyen nyomorék karakter gond nélkül boldogulhat, annyi a trükk hogy be kell zárni a kapukat és használni kell a sigil köveket.
  • koschwarz
    #31821
    az a legegyszerűbb és leginkább szerepjátékosabb megoldás, ha leszedsz egy olyan modot mint a francesco féle leveled creatures vagy az oscuro oblivion overhaul, amik statikussá teszik az ellenfelek szintjeit. így máris nem kell aggódnod meg számolgatnod,hogy mikor mennyit mire adj mert különben a szörnyek túlságosan beerősödnek...
  • Fantusz
    #31820
    Abban semmi kivetnivalót nem látok, hogy "normális" spelleket elcastolva fejlesztem a karakteremet ( a többi mágus is állandóan varázsolgat a guildokban).

    Az általatok leírt technikák legnagyobb hiányossága, hogy oda kell jutni egy oltárhoz, mire ez megtörténik többnyire már "egyenesben van" a karakter, de akinek van hajlandósága az ilyen gyakorláshoz, az ötelet nem rossz, csak ahogy írtátok is semmi köze a szerepjátékhoz (kicsit olyan öngyilkosos)

    Jónéhány karakterrel belekezdtem én is a játékba, az elején And5-höz hasonló problémákkal találtam szembe magam, a 10-15 szintig gond nélkül ment a játék, de utánna egyre nehezebben boldogultam az "előregyártott" kasztokkal, sokkal játszhatóbb a játék saját kasztokkal.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Minősülhet az is csalásnak, hogy a börtönből kiszabadulva a block, heavy armor, light armor skillem minorban is 25 fölött van - mire jók a patkányok?
    (kijárat előtt egy mentés, és innen lehet új karaktereket indítani)
  • Kly9
    #31819
    Én még ezt is tovább fejleztettem

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Disintegrate armor on self 3, ezáltal még az armorer skillünket is tudjuk fejleszteni, de ez má télleg elcseszi a szerepjátszást :D
  • Chipii
    #31818
    Ez így nem igaz, a destruction is fejleszthető harc nélkül.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    pl: Készíts egy weakness to valami custom spellt, azt tudod magadra tolni. A custom spellek a többi osztálynál is jól jönnek, ha kreálsz olcsó spelleket, akkor nincs gondod gyakorlás közben a mannával - de természetesen az ezekkel való fejlődés jelentősen ronthatja a játékélményt, mert ezeknek semmi köze az rphez!
  • Fantusz
    #31817
    Szerintem olyan kasztot csinálj magadnak, ahol van ugyan néhány fontos skill majorban, amivel tudod húzni, fejleszteni a karakteredet, de a fontos skillek többségét hagyd minorban.

    Számtalan lehetőség van a variálásra, csak egy egyszerű példa: az armorer skill attribute-ja az endurance, ami ugye az életerő pontokat növeli...
    Az armorer skillel 50-től mágikus tárgyakat is tudsz javítani, 75-töl pedig 125-re javíthatol egy-egy tárgyat, fegyvert, de megjavíttathatod a tárgyakat a kovácsnál is...
    Én csináltam olyat, hogy az elhasznált tárgyakat nem javítottam rögtön, gyűjtöttem (ehhez ugye kell egy ház, és néhány fegyver, páncél), 2-3 szintenként megkalapáltam az elhasznált tárgyaimat, az endurance rögtön 4-5 szorzót kapott a szintlépéskor.

    Vannak könnyen fejleszthető skillek (pl. a varázslatok többsége), azokkal is lehet befolyásolni a karakter fejlődést - destructiont csak éles harc közben tudod fejleszteni, de a többit bármikor, bár a restoration elég lassan fejlődik.
  • Carmang
    #31816
    Ezt is csinálhatod, bár így elég lassú lesz a fejlődésed, mindenesetre jobban "irányítható". De úgy is csinálhatod "gyári" kasztnál, hogy odafigyelsz a major skillek fejlődésére (lehet hogy kell néhány karit indítanod mire kitapasztalod), és tudatosan harcolsz/varázsolsz úgy hogy szintlépésnél meglegyen a minimum +3 pont mindegyik Attribute-ra, ami major skilleket tápol.
  • And5
    #31815
    Ezt nem egészen értem, tehát olyan skilleket válasszak majornek amiket kevésbé vagy nem igen használok, hogy lassabban fejlődjek ?
  • matyi009
    #31814
    Hello Amugy arra rájöttem és ajánlom hogy ne cheat eljetek mer elszarodik az egész én már kipróbáltam és az egyik küldetés nem volt jó amikor azt a tűzgolyót kell elvinni na azt hiába fogtam meg nem történt semmi mert beirtam a kodot csak mondom!
  • ReMeK
    #31813
    Egy MOD csomag by Kandurex - én ezt MOD csomagot töltöttem le az elöbb..
    DE nem tudom hogy, hova kell bemásolni ezeket vagy mitkell csinálni velük..
    Meg azt olvastam, hogy egyes modok csak uj játék kezdése esetén működnek.
    Ennek a mOd csomag használata esetén ujjátékot kell kezdeni?
  • Fantusz
    #31812
    OFF: Nem tudom használsz-e modokat, de néhányat mindenképpen célszerű lenne.
    Az alapjátékban az ellenfelek szintját a karaktered szintjéhez generálja a játék, tökéletlen a rendszer, még a patkányok is szintet lépned veled együtt.
    Blama,ha egy patkány gyilkol szét, de egy gyenge karival még akár ez is előfordulhat
    Szóval vannak modok, amelyekkel az alacsonyabb szintű lények nem követik a karakter szintjét, a szintenként belépő erősebb ellenfelek miatt unalmassá sem válik a játék sőt inkább valósághűbb lesz.
    http://www.oblivionfaq.extra.hu/#mozTocId778273

    Komolyabb modok (OOO) egy másik alternatívát nyitnak a játékban, alacsony szinten is belefuthatsz erős, magas szintű ellenfelekbe,gyakorlott kalandozókat is megizzasztanak
  • Fantusz
    #31811
    A gyíkmamánál rá kell kérdezni, hogy mi van Darma kisasszonnyal akkor befejezi a küldit, kapsz jutalmat (a hüllőknek kevesebb az IQ )


    Lelkeket befogni lélekkövekbe (soulgem) lehet soultrap varázslattal (min. 25 mysticism skill), az értelme pedig az, hogy ezekkel a kövekkel mindenféle képzettség nélkül fel tudod tölteni a mágikus fegyvereidet.

    Mágikus tárgyak készítéséhez is feltöltött lélekkő kell, de az már kicsit bonyolultabb művelet.



  • Fantusz
    #31810
    Itt tér vissza az a probléma, hogy gyári kasztot választottál...

    Szintet akkor léphetsz, ha a major skillek összesen 10-el emelkednek, és ez nálad gyorsan bekövetkezik, kevés szorzóval tudod a szinteket meglépni.
    Szintlépésekkor, ha egy-egy fontos tulajdonságra nem tudol legalább 3 pontot rárakni, az ellenfelek valóban egyre erősebbek lesznek, ami miatt esetleg el is lehetetlenül a játék magasabb szinten.

  • And5
    #31809
    Ahogy lépem a szinteket egyre jobban csak azt érzem, hogy a lények erősödnek körülöttem én nem, ez miért van ? ://
  • ReMeK
    #31808
    Az lenne a problémám, hogy sok esetben az van hogy nem tudok befejezni egy questet mer a zöld nyil azt mutatja, hogy beszéljek az emberrel, de hiába beszélek vele nem tekini befejezettnek a questet! ( PL: Choroll-ba felvett quest hogy az egyik kereskedönek kikell szabaditani a lányát egy barlangbol ami egy kisebb falu alatt van a lány iylen mocsáribéka fajbol valo, kiszabaditom visszaviszem az annyának és beszélek vele de hiába mer a zöld nyil ottmarad az anyján.. és nem irja ki hogy küldetés teljesitve...egyszerüen nem értem!!
    A másik: Hogy lehet és mivel lehet lelkeket beszivni illetve mi értelme van??
    THX
  • Fantusz
    #31807
    Lockpicket nagyon kevés helyen lehet venni, ha tagja vagy a tolvajcéhnek, vagy a sötét testvériségnek, könnyebb a dolgod, de elég sok lockpicket lehet találni a goblinoknál és a banditáknál.

    Alteration spellek között van zárnyitó varázslat is, a legalacsonyabb szintűre Brumában meg is tanítanak.

    Nem csak a pusztító varázslatokat érdemes fejleszeni, minden iskolához tartozik hasznos spell, az illusion spellekkel pl. ivisibile, paralyse, chameleon, silence is varázsolható, amelyek olykor többet érnek bármelyik pusztító mágiánál....
  • And5
    #31806
    Aha, már tag vagyok el is kezdtem begyűjteni az ajánlásokat. Cheydinhal-ban viszont nem találom a fekete köveket. Van egy zárt szekrény amibe nem tudok belenézni mivel elfogyott a lockpickem. Ezt a problémát, hogy tudnám orvosolni ?
  • Nuxa
    #31805
    A térkép neve: Cyrodiil terrain map, a tessource-n megtalálod.
  • Fantusz
    #31804
    http://www.gamebanshee.com/oblivion/searchspells.php
  • PiszkosFred
    #31803
    Pontositas: a Wizard Tower egy onallo plugin, semmi koze a KotN fele modhoz. Az, hogy a bolti KotN DVDre rakerult az osszes addigi mod bonuszkent, az mar csak egy reklamfogas.
  • Fantusz
    #31802
    Saját kaszttal talán jobban jártál volna, mint egy választottal, de ez a kérdésed szempontjából mellékes.

    Varázslatokat venni tudsz ImerialCityben is, de inkább a Mages Guildokat javaslom, szerintem nem feltétlenül kell tagnak lenni a vásárláshoz, bár az igazán ütős varázslatokat, mágikus tárgyakat saját magadnak kellene később összeállítani, amihez be kellene jutni az Arkane Egyetemere, ami gulid tagság nélkül nem fog menni.

    (másik alternativa lehet a Knight of The Nine kieggel kapott Magus-torony Bruma közelében, ahol szintén megtalálható az oltár)
  • And5
    #31801
    16-os Nightblade vagyok és egy olyan kérdésem lenne hol tudok erősebb támadóspelleket szerezni mint a cold touch meg ilyesmi.
  • And5
    #31800
    Egy csónakban evezünk. Én is most kezdtem nem rég a játékot és egyből a kieggel. Amikor felrakod a kieget kapsz egy questet miszerint pletykákat halottál egy titokzatos átjáróról amit Niben Bayként bejelöl a térképed.
  • Fantusz
    #31799
    Vörös, vagy zöld nyíl mutatja a célt az iránytűn és a térképen (nagy segítség).
    Érdemes figyelni, megnézni...
    A külső világ hatalmas, és nem lineáris a játék, könnyű eltévedni, de szerencsére a nyíl kevés kivételtől eltekintve mutatja a célt...
  • Fantusz
    #31798
    Az Őrület szigetét hagyd meg későbbre, a játék elején inkább a guildos küldetéseket csináld.
    Semmi gond nincsen, ha rögtön a Shiveringgel kezded, de magasabb szinten szerintem sokkal érdekesebb - táposabb cuccokat kapsz.

    Nagyon sok lehetőség van a játékban: gulidos küldetések, magánakciók, Oblivion-kapuzárások, Knight of The Nine küldetések, főküldetés, stb.
  • haxoror
    #31797
    Ott kell továbmenni ahonnan a császárt megölő orvgyilkos felbukkant, Baurus mellett van az átjáró, a császár hullája mögött.
  • ágybanalvó
    #31796
    szevasztok!

    elkezdtem játszani az oblivionnal és már egyből az elején elakadtam (tudom hogy béna vok) de amikor megölték az uralkodót az elején onnan hogyan kell továbbmenni? :D