41716
  • PiszkosFred
    #32035
    Sajnos varhato volt, miutan bejelentettek hogy nincs tobb kieg sem addon, hogy kijon egy all in one csomag, valami barati aron, hogy meg utoljara fialjon egy keveset a game.
  • Fantusz
    #32034
    Az angol tudásom közelít a 0-hoz, mégis élvezem a játékot, 1-2 kivételtől eltekintve nyelvtudás nélkül is lehet boldogulni.
    Persze én is várom a magyarosítást, de az egyenlőre csak az alapjátékról szól a Shivering Isles egyenlőre még nincsen tervben, a modokkal berakott küldik, párbeszédek, tárgyak nevei pedig valószinű soha nem lesznek lefordítva.
    Ebben a játékban nincsenek olyan párbeszédek, amelyek igazán befolyásolnák a karakter fejlődésének irányát. (talán a Seridurtól kapott küldetésben kerülünk csak válaszút elé)
  • BBird
    #32033
    Brühühü... most vettem meg egy hónapja 2in1 csomagban, erre mit látok cdgalaxisnál?
    7e az év kiadása változat, 3in1. :'(
  • Ombika
    #32032
    Nah az franko lesz,de mig nincs magyarositas,addig varok, mert angol tudasom hianyos es nemertem meg ki mit akar! :(
  • s0n1c
    #32031
    Nem tudtok valami ui modot amivel user barátibb lenne a castolás? Esetleg valami quickbar, ahova ki lehetne pakolni a spelleket, mert eddig egy assassin szerű karival pörögtem, szűk keretű spell használatomnak bőven megfelelt a keybindes módszer, de most egy full caster karival néha igen körülményes váltogatni a rengeteg spell között.
  • haxoror
    #32030
    Nézőpont kérdése, mindhárom nehezítő-mod azoknak akik túl könnyűnek találják a játékot és most ezeket gyúrják egybe, az ellenfelek nem a szintedhez vannak kötve szal olyasmi is könnyen előfordulhat hogy rögtön 1-es szinten barnamedvékkel találkozol meg egy csomó egyébb cucc is van a modokban.
  • Ombika
    #32029
    Ez tulajdonkeppen a legjobb modok egyberakva vagy en ertelmezem felre?
  • koschwarz
    #32028
    fcom fórum

    bár még béta, de egész jó állapotban van, nagyon odafigyelnek erre a projektre a készítők és álítólag rövid időn belül már a végleges is kijön.
  • Fantusz
    #32027
    Létezik ez a mod, vagy csak tervezik, hogy lesz?
    Mi a pontos neve, ha már van ilyen?
    A Francesco, Oscuro és a Martigen Monster küztudottan nem kompatibilis mod csomagok, nekem még a FranOOOMMM használtaával sem sikerült elindítani (valamit rosszul csináltam volna?), kíváncsi vagyok mit hoznának ki a 3 legnépszerűbb mod csomag összegyúrásával.
  • koschwarz
    #32026
    nem, csak a hejtelen ragzás nem csak sércse-báncsa, hanem hasogassa is a fülem
  • SamuraiJack
    #32025
    köszönöm a segítséget ;)
  • matyi009
    #32024
    Meg mi vagy te nyelvtan tanár?
  • matyi009
    #32023
    És peóbáltam magyarosítani a szót
  • matyi009
    #32022
    Aha biztos nekem nincs meg az oblivion csak a haveromnál szoktam néha jáccani vele nekem csak a morrowind van meg
  • koschwarz
    #32021
    wow, egész értelmes volt, látom fejlődőképes vagy

    nem kötekedés, de egyébként construction set.

    egyébként szerintem pont hogy nem könnyíteni, hanem nehezíteni kell ebben a játékban, ezért szeretem az oscuro féle modot. soha nem értettem, hogy ki használ mod-os überfgyevereket meg varázslatokat, mikor a vanilla játék így is könnyű és teli van überfegyverekkel.

    mindenesetre ki fogom próbálni az új gépemmel az fcom-ot, ami az oscurot, a francescotés a martigen's monster modot egyesíti. na e a kombo az tényleg nehéz, állítólag.

  • matyi009
    #32020
    De te is csinálhatsz modot!Amikor felrakod az obliviont akkor felrakhatsz egy kontrukciós szettet amivel bármit belerakhatsz pl.: kiválasztasz egy házat imperial cityben kiválasztasz egy ládát és abba belerakod a legjobb dolgokat az összes szettet akár te is csinálhatsz páncélt fegyvert beállíthatod menyit érjen menyi legyen a sebzése és stb. , de így már nem jó jáccani csalással mert nem lessz benne kihivás mert csak mész puf puf és mindenki meghal az elsőre.Varázslatból olyat is lehet hogy kinyir mindenkit Oblivionban!
  • koschwarz
    #32019
    okosan megválasztva jól műkődnek együtt a modok, a lényeg hogy pl. nem szabad két ugyanazt megváltoztató modot egyszerre használni, egyértelmű.

    ha már ott kezdődik a kérdés, hogy hogyan kell telepíteni a modokat, akkor ajánlatos MINDEN esteben alaposan elolvasni a modhoz melléklet readme-t. olyan moddal nem is érdemes próbálkozni, amihez nincs ilyen.

    és modolás esetén az Oblivion Mod Managert is érdemes telepíteni, vagy a wrye bash-t.
  • Fantusz
    #32018
    Röviden:
    Amelyeknek nincsen telepítője azokat a Data könyvtárba kell kicsomagolni (bemásolni), és a játék indító-képernyőjén a Data menüben pipát kell rakni a használni kívánt modok elé.

    Nagyon sok mod van az Oblivionhoz, kompatibilási hibák ellen ajánlott az Oblivion mod manager, de ezzel együtt sem érdemes feleslegesen telepakolni modokkal a játékot, egy magyobb mod gyűjtemény és néhány kiegészítő mod is képes csodákra.
  • SamuraiJack
    #32017
    sziasztok. hogy tudom telepíteni a modokat ?
  • koschwarz
    #32016
    azért mondtam, hogy képeken. "élőben" még nem láttam.
  • grebber
    #32015
    Na ne idegejjál fel az a paralax mappinges texturázás olyan szinten nyom a grafikán + az élethűségen hogy mingyá összefosom magam
    Bár nem hinném hogy mostani gépemmel felfogom azt a paralaxosat tenni :D
  • koschwarz
    #32014
    megmondom őszintén én semmi különbséget nem látok (összehasonlító képeken)
  • grebber
    #32013
    Qarl's Texture Pack 3-ban benne van a paralax mappolás is mert láttam külön is van egy paralax cuccos és elég élethűen néz ki???
  • ashead
    #32012
    Ja ezt ismerem, csak nem értettem mire gondolsz. Ez a hologram szó kissé megzavart . Itt annyi a történet hogy valamikor régesrégen ayleidek telepedtek meg a barlangban, és a barlang mélyén megtalálták Meridia elfelejtett oltárát aki ezért "kőgyökereivel " elpusztította a várost csak néhány túlélő mmenekült meg. A feliratokat egy tudós fordította le , az ő holttestét is meg lehet találni a barlangban. Három tábla van összesen a szövegeikre nem emlékszem pontosan.
  • Fantusz
    #32011
    A börtönkijárattól nem messze van a Sideways Cave.
    Előbb egy barlangban bolyonghatsz, aztán egy vízzel borított részeken Ayleid romok között van egy tábla (Ayleid Tablet), úgy rémlik nem egyféle szöveget olvastam már rákattintva, de ebben nem vagyok azért biztos.

    Megnéztem most:
    (A hasty translation is scrawled here...)
    Meridia-child, Earth root power, seawave like (eart like a flood?).
    People-out (escape? present tense? imperactive?).

    Nekem talányos, hogy mi is lenne ez a tábla (ha jól emlékszem van másik is belőle, de azt most nem kerestem meg).

    (A barlangban magasszintű lények kóborolnak,taláni néhány halott kincsvadászt, néhány tárolót - a börtönből szabadulva nem harcos kariknak meleg lehet odabent, inkább később érdemes bemenni)
  • koschwarz
    #32010
    itt nézz utána a QTP III-nak
  • ashead
    #32009
    A Leyawini gróf által adott kulcs egy kis házikót nyit, ami Leyawintől északra közvetlenül az út mellett van, ágyak vannak benne meg ládák, amit a lovagrend tagjai használhatnak. Milyen hologramokra gondolsz és milyen barlangban? Ezzel én még nem találkoztam...
  • haxoror
    #32008
    50 véletlen és 10 fix kapu.
  • gyikic
    #32007
    Köszi , hogy megnézted így nem próbálgatom ott tovább.
    Ha valaki tudja honnan lehetne elérni azt nagyon megköszönném.
  • Fantusz
    #32006
    A Knight of the Nine kieg. modjai között van egy "vámpírlakosztály", szép csicsás koporsó van ágy helyett, bár elég kellemetlen lehet benne félig állva aludni
    Lehet valami hasonlót láttál, csak be volt csukva.
  • trialkornel
    #32005
    Egy térkép szerint 100 kapu van. 9 névvel ellátott ami küldetésekben kap elvileg szerepet és további 91 sima kapu.
  • trialkornel
    #32004
    Akkor jó:) Na jah én is már találtam 1-2 érdekes dolgot. Pl már nem is tom kinek a pincéjében(asszem vámpír volt az illető) érdekes sárga hologramszerü koporsóformákat vagy miket láttam. Először azt hittem valami játék hiba de valszeg nem. Mindenestre nagy rejtély hogy mik lehetnek azok.
  • Fantusz
    #32003
    error -

    nincs mit letölteni, csak a torrentfájl van meg, de a letöltendő fájl már nincs ott, ahová a parancs mutat
  • gyikic
    #32002
    Elvileg innen lehetne letölteni a Extreme HQ Graphics modot.Infó és képek is vannak az oldalon.

    http://fenopy.com/torrent/ES_IV_Oblivion_Extreme_HQ_Graphics___Game_Fixes_1_09/NDQwNTUx/index.html&update=1

    De nekem nem sikerült , pedig regisztráltam.Ha valakinek sikerül letöltenie , akkor légyszi írja le , hogyan lehetséges. Köszi.
  • Fantusz
    #32001
    Bocs, nem egyről beszéltünk a Knight of The Nine küldetés az első kiegneve (is), azt nem csinálhatod vámpírként (előtte meg kell tisztulni az oltároknál imádkozva).
    Azt a bizonyos kulcsot a count adta Leyawiinban, miután Black Brugo halálával megörvedeztettük - no azzal én sem tudtam mit kezdeni, egy idő után bevágtam a fiókba...

    Vannak talányos kérdések számomra is a játékban, az egyik ez a bizonyos kulcs a másik egy Imperial Cityhez közeli dungeon, ahol hologramokat lehet találni, de még nem jöttem rá mit lehetne vele kezdeni, és biztosan akad még...

    Azt tudje esetleg valaki, hogy elméletileg hány Oblivionkapu lehet max a játékban?
  • trialkornel
    #32000
    Már megcsináltam a Knights of the white stallion küldetést,bekerültem a céh-be vagy mibe és meg is kaptam a kulcsát. Csak azt nem tudom hogy hol van a hely amihez megkaptam a kulcsot:D Ja és mellesleg vámpír vagyok:D
  • grebber
    #31999
    Oké.
  • Fantusz
    #31998
    A Dark Brotherhood küldetései a legötletesebbek, legszórakoztatóbbak a játékban, ráadásul ott van jónéhány valóban értékes jutalom is (ha valóban csak a célszemély hal meg, nem mészárolod végig a pályát)

    A Knight of the Nine főhadiszállására csak a küldetés folyamán lehet bejutni (vámpírnak kizárt)
  • gyikic
    #31997
    Mindkettőt töltsd le.Elöbb a 2Gb-osat rakd fel és útána a 10.4Mb-os javítást is telepítsd.
  • grebber
    #31996
    Qarl's Texture Pack III -ból melyiket kell leszedni??

    Mert a planetelderscrolls-on ez a kettő van:

    QTP3_patch1_3.exeQTP3_patch1_3 10.4Mb
    QarlTP3.zip 2Gb