41716
  • grayfox
    #32235
    kifundáltam egy uj classt:
    Death Knight (nem a wow, hanem a wc3 ihlette :P)

    Race: Tetszőleges (én mystic elf lánykával tolom, csak a külseje miatt _:)
    Birthsign: Mage (+50magica) vagy Warrior

    Combat
    Endurance, Luck
    (csak azért, mert az elején +5 a luckra jobban megéri, mint egyesével növlelni később, endurance meg alap, hogy kell, abból calculálja a hp-t szintenként, szal elején minél több annál jobb)

    Blade, Heavy armor, Block, Restoration, Conjuration, Destruction, Alchemy

    Egyenlőre nagyon bejövős a játékmenet vele. (egy kis summon, kőkemény közelharcok, touchokkal hp/mana leech-el támogatva +pot)

    Remélem később is megállja a helyét :))
  • koschwarz
    #32234
    a willpower hozzájárul a fatigue összegéhez, de ha atronach vagy akkor inkább az agility, endurance és strenght-tel érdemes növelni a fatigue-ot, tehát én nem gyúrnék willpower-re.
  • Fantusz
    #32233
    Altronach csillagjeggyel van értelme a Willpowernek?
  • grebber
    #32232
    Nagyon szar mondhatni.Ellenfélre ráviszed a kurzort azt akkor nyomod egérgombot megcsapja 2-3x majd vár mire megint tudod csapni.Tehát az kurzort kell figyelned mikor csapkodhatsz megint. :(

    Nemtudom miből tartott volna beletenni olyan harcot hogy akkor csapkod ha nyomod az egérgombot.Mint pl Obliba!
  • GamerAdams007
    #32231
    Forradalmian elk**ták. Nem kicsit, nagyon :D (legalábbis egyik ismerősöm véleménye szerint)
  • ZÓÓÓcsi
    #32230
    Nem jó a harcrendszer?
    Nem ez lett volna a forradalmi újítás benne az Oblivionhoz képest?
  • koschwarz
    #32229
    olvastam a másik topicban, hogy meglepő módon milyen lineáris lett a witcher, meg nem jó a harcrendszer sem. hát elbizonytalanodtam. viszont a hangulat és az élő környezet nagyon ott van állítólag.
  • grebber
    #32228
    Hát semmiben nem veri az tuti harc is olyan béne benne :(
  • Raptor 2
    #32227
    The Witcher :D valami új RPG ami az én szememben úgyse veri meg az Obliviont :P :)
  • zsilike
    #32226
    mi az a witcher
  • koschwarz
    #32225
    ja.
  • steweee
    #32224
    most látom hogy mi a furcsa. lóra felülve eltűnik a tegez a kari hátáról. korábban ez nem így volt. sztem ezt hagyni kellett volna

    amúgy találtam olyan hogy saddle bags 2.5. elég sok minden van benne már. na ez amolyan összefoglaló mod?
  • koschwarz
    #32223
    bár az obliviont nem hagyom abba még pár évig, az fix, de nemsokára itt a witcher...
  • grayfox
    #32222
    Rpg éhségemre tekintettel újra felraktam a gémet. Jól elvagyok, most kivételesen heavy armor és közelharc mellett döntöttem (+egy két destruction touch), már a lopakodós stílust kicsit untam, de a hent is nagyon bejön :)) Tudom a faj nem igazi harcos, de annyira szép egy törékeny lány egy atom páncélban :D

    01
    02
    03
    04
  • koschwarz
    #32221
    jaja.

    ennek a khajit modnak végülis a lényege az, hogy a khajitok "természetes" képességét teszi mindenféle varázslás és enchantolás és egyebek nélkül használhatóvá.
  • steweee
    #32220
    ilyen már csináltam annak idején a morrowindben. de régen volt
  • PiszkosFred
    #32219
    Gyurube enchantolj nighteye-t (sigil kovel, vagy akar sajat kezuleg tanult varazslatbol/enchanttal), majd a gyurut tedd "gyorsbillentyure". Igy aztan ha akarod, egy gombnyomas, es hordod is, egy masik, es leveszed.
  • koschwarz
    #32218
    ha ilyeneket kérdezel, akkor az bonyolult lesz se a modolás, se a módhasználat nem így megy.

    szerintem ne foglalkozz ezzel, hanem a modhoz mellékelt readme alapján tedd fel a modokat. vannak olyan lovas modok, amelyeket egyébként egybegyúrtak és a fontosabb modokat már így egyben tartalmazzák. keresd ezeket.
  • steweee
    #32217
    hogyan lehet kisebb modokat összeilleszteni egyetlen nagyobbá?

    pl:

    lovasmodnál egybe lenne rakva a

    callsteed3a (benne saddle bags 1.1)
    Horses Stay Put
    Faster Turning Horses v1.0

    és akkor csak egy fájlt kellene kijelölni, amit mondjuk elnevezénénk "lónak"
  • koschwarz
    #32216
    lehet fegyverre mérget kenni, ehhez csak ki kell választanod a mérget, ha van, és bekenheted vele az aktuális fegyveredet.

    víz alatt akkor láthatsz, ha felteszel egy modot ami tisztábbá teszi a vizet.

    a modolatlan játékban attól függ inkább, hogy melyik kereskedő mit ad a cuccért, hogy milyen a mercantile skillje. ha magas, kevesebbet ad.

    a zöld kövek a welkynd stone-ok, teljesen visszatöltheted velük a magickádat. ha mágus vagy, érdemes megtartani őket, ha gyorsan kell visszatölteni harc közben, egyébként akár el is adhatod, esetleg egy-kettőt megtartasz vész esetére.

    a varla stone-okkal pedig a lemerült varázsfegyvereket lehet visszatölteni teljesen. szerintem ez utóbbit mindenképpen érdemes megtartani, mert hiába ér 1000-et, akkor sem adnak annyit érte, viszont a visszatöltés nagyon sokba kerül a mágus céh-nél. (ha ismered a soul trap varázslatot vagy van ilyen enchantolt fegyvered és van soulgem-ed is, akkor magad is visszatöltheted a fegyvereidet.)
  • steweee
    #32215
    ja igen, melyik kereskedőnél melyik tárgyakat érdemes eladni?

    mert azt látom hogy nem egyformák az árak, de pont hogy azok adnának érte keveset akik azzal foglalkoznak, ami azér érdekes, hiszen egy olyan kereskedőnek akinek fingja nincs az adott tárgyról, meg nem is azzal kereskedik, miért adna érte többet

    az első romban ami a csatornákhoz van közel találtam vmi zöld lámpásköveket meg egy varla stonet. van bennük pénz, de kinek adjam el a legjobb áron vajon?
    és mire lehet még hasznláni őket?
  • steweee
    #32214
    na végre van elég erős gépem hozzá, úgyhogy feltettem. azt hiszem mostmár míg végig nem játszom marad is fennt.

    fantasztikus milyen sokat javítottak az eredetihez képest már.

    jól meg lett csinálva mind a varázslás, mind az hogy ha leváltasz fegyverről akkor automatikusan visszaveszia fáklyát a kezébe

    amd 2800+ bartom
    gf 7600 GS
    1,5 giga ram

    bennt tökéletes, kinnt is nagyszerű látvány, néha PICIT lassul, éppenhogy észrevehetően, úgyhogy elégedett vagyok nagyon

    lehet a fegyverre mérget kenni?
    olyan mod érdekelne hgoy lássak a víz alatt
  • koschwarz
    #32213
    van olyan mod ami a khajitok night eye-át egy gombnyomással kapcsolja be és ki, és nem lesser power, szerintem ez még sokkal természetesebb is.
  • JuanG
    #32212
    kösz a válaszokat!! :))
  • AC2
    #32211
    Még egyszer mondom, ez egy lesser power, amit naponta akárhányszor használhatunk. (Annyiban igazad lehet, hogy a macsekoknak még van az eye of fear képességük, amit asszem csak napi 1x lehet)

    UI.: Rühellem a khajiitokat, illusiont meg nem használom szal enm kell győzködni :)
  • Fantusz
    #32210
    Nem túl hasznos skill, naponta csak egyszer lehet használni, érdemesebb picit gyúrni az illusionra, s, ha tegja a macsek a Dark Brotherhood-nak az ottani cirmos-testvértől megvenni a night-eye varázslatot, ami 3percig tart.
  • AC2
    #32209
    Igen, a khajiitnak vane gyolyan lesser powerje, ami night-eyet ad.
  • GamerAdams007
    #32208
    Gondolom ez egy skillre vonatkozik, amit minden Khajit kap. Ha azt használod, akkor majd látsz a sötétben.
  • JuanG
    #32207
    Hali!

    Elkezdtem elejétől újra a játékot, Khajiit választottam, azt írja hogy a Khajiit-ok látnak a sötétben, de én ezt nem tapasztaltam, hogy van ez?
  • AC2
    #32206
    LOL, de jó h leszedtem
  • Csero90
    #32205
    Srácok leszedtem ingyért a fighters strongholdot és fel is raktam be is pipáltam és nincs ott a Black Road végén :( miabaja?
  • PiszkosFred
    #32204
    Mar az sem, csak egy hetig volt ingyenes.
  • koschwarz
    #32203
    talán még a fighters stronghold ingyenes, a többi sosem volt az.
  • koppim
    #32202
    Már sikerült, nagy nehezen eljutottam a konyháig, kikellett figyelni az őrök mozgását és apránként haladni.
  • tarti19
    #32201
    ps3-ra nemakarom megevnni az obliviont így is mire összespóroltma ráa dellát:)
    játékokat szoktam cserégetni általában^^
    bár rmeélem megjön majd a warez is ps3-ra jöv tavasszal:P
    Na igen 6600-as nem mai vga :) de sebaj a cél nem a max grafika hanem a játékélmény megízlelése:D
  • steweee
    #32200
    http://obliviondownloads.com/StoreCatalog_ProductList.aspx?SubCategoryId=1

    ezek a modom megszerezhetőek non-payment akciósan is ?
  • Fantusz
    #32199
    1 - alapjáték ( Oblivion)
    2 - Knight of the Nine (az alapjáték nyelvével megegyezőt - egyenként- ebben van a lópáncél is)
    3 - Shivering Isles (az alapjátékkel megegyező nyelv)
    4 - Patch Shivering Isles
  • GamerAdams007
    #32198
    Úgy tudom benne van. a telepítési sorrend jó, a patchet a legvégén kell felrakni, van külön 1.2 SI-hez, azt tedd fel.
  • steweee
    #32197
    hogyan kell telepíteni? vki írta már, de hiába keresem vissza nem találom

    Elder Scrolls IV: Oblivion
    -Elder Scrolls IV: Knights of the Nine
    -Elder Scrolls IV: Shivering Isles

    a peccset az alapjáték után kell telepíteni és utána a többit? (OBLIVION PATCH v1.2.0416)

    ja és a lópáncél mod az már alapban benne van a knights of the nine-ban?
  • Fantusz
    #32196
    Leírhattad volna a küldetés nevét, akkor talán könyebben segítenek...

    Nem tudom melyik küldi ez pontosan, Thadont, Mania hercegét kellett megmérgezni (erről van szó?)

    Ennél a küldinél Wide-Eye délben lemegy a titkos alagútba, őt kell követni, megszerezni a mérget és azt beletenni Thadon ételébe és borába.
    A Shiveringes küldiket ajánlott már felfejlesztett karakterekkel csinálni, úgyhogy 100-as lopakodó skillel nem nagyon háborogtak az őrök.
    Alacsonyabb skillnél esetleg invisibility, ill. chameleon varázslat, vagy ital jöhet szóba.