41716
  • Fantusz
    #32275
    Kösz a fordítást, mostmár csak arra kell rájönnöm meylik páncélról is lehet szó, van már jónéhány a gyűjtekényemben (heavy és light is).
    A dokumentumaim között találtam az idézett szöveget, 500 arany a papiros értéke (nekem már jelentéktelen összeg), egy-egy kalandos küldetés sokkal jobban érdekel, mint a pénz.
  • koppim
    #32274
    Erre gondolsz? staff of shegorath
    Csak ezzel kell rá lövöldözni, és hányszór kell eltalállni? Csak 20-as töltése van.
    Ha rálövök elkezd pirossan izzani vagy mi, rögtön lehet rálőni a következő adagot, vagy meg kell várni míg elmúlik az izzás?

  • PiszkosFred
    #32273
    Feltehetoen az egyik csak az angol valatozat, a masik tartalmazza az egyeb nyelveket is.
  • Carmang
    #32272
    Na egy nagyon csúnya kérdéssel zaklatnálak titeket :)
    Találtam két Shivering Isles "állományt", az egyik 1.08 GB, a másik 3.21 GB (mind a kettő Proper-Reloaded). Melyiket "szerezzem be" ?
  • Carmang
    #32271
    Nem ismerem a körülményeket, szóval lehet pongyola fordítás lesz:

    Az új heavy armor kézhezvétele után úgy döntöttél, hogy a light armort nyugdíjazni kellene Palos nevű havernál. Aki megőrzi neked a lépcsője alatt. Elenglynn-ben lakik Palos, de valami balhé van ott, szóval később kellene meglátogatni. Addig is elmehetsz Chorrol-ba, hogy beolajozd a páncélt, vagy Skingrad-ba, ahol egész Tamriel legjobb mézsöre található.
  • Fantusz
    #32270
    Heaven's Fury

    Upon receiving my new set of heavy armor, l have found that my light suit of armor (Heaven's Fury) needs to be retired.
    I called upon my old, if not slightly paranoid, friend Pelos.
    Pelos said that he would keep my armor chest at the base of the stairs for me.
    I should go back to Elenglynn and visit Pelos when tings settle down.
    Afterwards, i can either go directly Nord to Chorror and aquire some fine oil for my armor or l can go due south to Skingrad for the best mead in all of Tamriel.


    Valaki volna szives ezt lefordítani nekem?
    Előre is köszönöm
  • Fantusz
    #32269
    A Mage’s Staff-fal.
  • koppim
    #32268
    Shiveringben az utolsó főküldetésnél, mikor már elpusztítottam a két tornyot előjön egy hatalmas ellenfél, ezt, hogyan lehet megölni?

  • koschwarz
    #32267
    csini
  • Fantusz
    #32266
    Képfeltöltésekben nem vagyok jártas, az Utolsó Paladin öltözéke és fegyverzete itt nem annyira látványos, mint a játékban.
    A látványon van a hangsúly, mert bár minden egyes darab mágikus tulajdonságokkal bír, nincsenek eltúlozva, de együttesen elég jók, és látványnak sem utolsó, bár a kedvenc viseletem továbbra is a Bladeturn hood és a Spellturn cloak marad
  • Fantusz
    #32265


  • Fantusz
    #32264
    A templom oltárak nem feltétlenül gyógyítanak minden nyavalyát.
    A skingradi tempomban meggyógyul a vámpírharapás okozta kór, de az intelligencia sérülés nem, azt pl. a brumai temlomban imádkozva lehet kezelni.
    Cure disease italok, varázslat a legjobb megoldás nem kell keresni a megfelelő oltárt.
  • PiszkosFred
    #32263
    Keress egy alkimista boltot, es vasarolj egy uvegcse cure disease-t. De egyebkent minden nagyobb templomban van egy oltar, ami ele ha leterdelsz es imadkozol az aktualis istenhez (egyszerusitve: use gomb az oltaron), akkor meggyogyulsz. Persze nem art, ha kisebb/nagyobb hoskent tisztelnek az emberek, es nem egy korozott gyilkost, rablot latnak benned. Mert akkor neccesebb... :)

  • grayfox
    #32262
    persze azt zombie-tol nem kaphatod el :)
  • grayfox
    #32261
    ha nem Porphyric Hemophilia akkor elvileg bármelyik templom főoltáránál megtisztulhatsz. Persze ha vérdíj van a fejeden nehéz lesz :)
  • steweee
    #32260
    egy zombitól kaptam vmi fertőzést. hol van oltár vagy gyógyító aki leszedi rólam?

    már bejártam egész chorrolt, a fővárost, és a temple districtben sem találtam senkit
  • Fantusz
    #32259
    Páncél helyett:
    Bladeturn hood : Resist normal weapons - 15
    Reflect Demage - 15
    Shield - 17
    Spellturn cloak : Resist magic - 15
    Reflect spell - 15
    Spell absorption - 15

    + enchantolt kesztyű és csizma...



    A breton leányzó teljes harci díszben:

    Resist magic -115
    Resist normal weapons - 15
    Shield - 17
    Reflect demage - 83
    Reflect spell - 50
    Spell absorption - 33
    Fortify magicka -200
  • grebber
    #32258
    Anno ezt valaki irta azt elraktam magamnak txt-be.Ezt probálom majd most megvalosítani:

    "
    Kérdezték hogy hogyan kell összerakni egy közel sérthetetlen állapotot:

    - Breton születés 50% magic resistance
    - Mundane Ring 50% resistance to magic 25% reflect spell (főküldiben lehet elvenni a Mystic Dawn-osoktól a főváros csatornájában, mikor Baurus is velünk van)
    - Base Amulet of Reflection 14% reflect spell (ebből lehet jobbat szerezni)
    - Escutcheon of Chorrol pajzs 35% reflect damage (Chorrol-ban vissza kell adni a Honor Blade of Chorrol kardot a kastélyban a stewart-nak)
    - 50%shield glass armor (sisak+cuirass+greaves+gauntlets+pajzs mindre 10%shield) csináld magad, enchantolva grand soulgemekből
    - Ring of Iron fist 33% reflect damage 25 hand to hand skill (loot valamelyik küldiben, már nem emléxem)

    Ennyi. Ha pedig az ember lopakodni akar akkor elég a 100%+ chameleon ruciban."
  • Fantusz
    #32257
    "kis tulzással" OOO-moddal végig lehet futni a játékot satnya Endurance-s karival.
    Még dungeonokba sem kell bemenni, hogy 6-7 fős bandita csapattal (day-katanával felszerelt némelyik), medvével, és más barátságos lénnyel randizzon a kari, mindezt első szinten.
    20-as szint fölött valóban már szinte legyőzhetetlen a karakter, nem csak a páncéloknak, ha nem a képességeninek is köszönhetően, de addig a szintig el is kell jutni.
    Akik már benne vannak a játékben nem hiszem, hogy ez gondot jelentsen, de egy kezdőnek lehetnek nehéz pillanatai, mert igenis el lehet rontani egy karaktert, hogy menthetetlenül elakadjon.

    Nem mindenki kezdi Oblivion-kapuzárkolással, Sigil-kövek gyüjtögetésével, és tankszerű nehézpáncélben se szaladgál mindenki.
  • haxoror
    #32256
    "kis túlzással"

    Inkább NAAAAAGY túlzással, a 85% a plafon de 50-60 védelm is már über azt még végképp pillanatok alatt meg lehet szerezni, onnantól meg tiéd a világ!

    Persze hogy igazam van NEKEM MINDIG IGAZAM VAN!!!!!!!

    (kéne az végre az sg-re egy megalomániás-szmájli, gyakran használnám! )
  • koschwarz
    #32255
    tulajdonképpen igazad van. akkor meg kabbe

    CSAK, ha az ember egy kicsit kalandosabban akarja az obliviont játszani, akkor nem teheti meg, hogy kis túlzással minden dungeon-ből pár lépés után ki kell rohannia, mert ha nem goblinnal, banditával vagy egy nyeszlett ghost-tal találkozol, akkor minden küzdelem kemény (OOO-val persze)
  • haxoror
    #32254
    10-es szintig eleve nem tudsz összeszedni annyi HP-t hogy ezeket a harcokat bevállald, amit 200 hp-val le tudsz verni azt 100-al is letudod ha meg nem megy akkor nem mindegy hogy egy-két csapással később halnál-e meg ha leálnál velük erősködni ahelyet hogy elfutnál?
    Így is úgy is meghalsz ha maradsz...

    Amit le tudsz verni egy baltával azt megölöd, ha túl erős akkor lelövöd, ha még így is esélytelen akkor meg elfutsz, ilyen egyszerű egy harcos élete!

    Még a legesleggyengébb sigil-kövek is 10 elementál shield-et adnak szal már EZEKBŐL is össze lehet rakni egy 85%-os páncélt már nagyon alacsony szinten is, nem is beszélve a későbbiekről!

    A legtöbb ember elfelejti hogy a futás is opció, a speed SOKKAL többet ér mint az endurance + a restoration egy mászthev mindenkinek, lassan fejlődik szal megéri inkább trainerhez menni, legalább van mire költeni a pénzt.
  • koschwarz
    #32253
    hát ez egy oscuro használatával nem igaz. tizes szintig annyi mindennel találkozhat az ember, amik egy.két csapással levernek...persze lehet futni is ilyenkor, az viszont meg nekem nem játék, ha minden szir-szar elől kénytelen vagyok elfutni. így is elég a mystic impek, ghostok és egy 2-3 tagú conjurer csapat és megidézettjeik elől elfutni...
  • haxoror
    #32252
    Az ütéseket nem neked kell bírnod hanem a páncélodnak, 85% védelmen jóformán semmi sebzés sem jut át.
  • haxoror
    #32251
    10-es szintig szinte semmi olyannal nem találkozol ami ki tudna nyírni, a medve kivétel, azt le kell lőni vagy el kell futni előle de még azt is le lehet verni, tehát 10-es szintig gyak semmi komoly nincs de addigra a 30-40-es páncél már simán megvan, sőt ha kapukat is zársz akkor ennél is több, eddigre már összejött egy egészséges block szkill is, 17-es szinttől a sigil kövekkel legyőzhetetlenné válik az ember, 20-astól van daedric szal...

  • AC2
    #32250
    Sztem meg kib@szottul de fontos a magas HP (mind az elején, mind a végén), vhogy bírni kell az ütéseket.
  • koschwarz
    #32249
    mé' kijabálsz

    nem tudom miért nem fontos a hp az elején. az egyértelmű, hogy magas páncélszkillel tényleg nem fontos...lécci magyarázd el, de ne kiabálj velem, mert megijed az aranyhalam
  • grayfox
    #32248
    kinek mi éri meg, az sztem teljesen szubjektív :)
  • haxoror
    #32247
    Olvasd el mégegyszer, 100-as szkill mellett már semmit sem ér a Luck és a fontosabb szkilljeid hamarabb fogják a 100-at elérni minthogy te a Luckot felfejlesztenéd egy hasznos szintre.

    Minden Luck-ra rakott 5 pont 2-vel növeli láthatatlanul a szkilleket (de ez a szkillhatárokba nem számít bele szal hiába 75 a luck-al a szkill az expert perket nem fogod megkapni), 60-as Luck a háttérben 4 (négy) pontot ad a szkillekhez -> nem éri meg
  • haxoror
    #32246
    NEM NINCS SZÜKSÉG AZ ELEJÉN SOK HP-RE ÉS ÁLTALÁBAN SINCS SZÜKSÉG SOK HP-RE DE EZT MÁR EZERSZER ELMONDTAM ÉS AZT IS HOGY MIÉRT!!!!!!!!!
  • grayfox
    #32245
    http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Luck

    ha jól értem kb befolyásolja a sebzést, de még azt is, hogy az éppen elcastolt spell mennyi manádba került. (persze ha 50 -es a luckod se pozitiv se negativ hatast nem gyakorol)


    tudom, hogy a breton jobb lett volna, de nem sikerült számomra szép "modellt" találni :> de ha jol emléxem ennek is van 40% magic resistje, igaz +50 magica nincs :(
  • ZÓÓÓcsi
    #32244
    Én se!
    Nem tudom mi értelme van?
  • Fantusz
    #32243
    A Breton talán a legjobb mágus-képességekkel felruházott faj, s harcosnak sem utolsó... +50 magicka, resist magic 50.

    (egy-két jó moddal a breton leányzók is majdnem olyan szépek lehetnek, mint a mystic elfek)
  • koschwarz
    #32242
    sose raktam luck-ra
  • grayfox
    #32241
    Hát én az arany középutat választottam. az az 50+ magica is kell :)
  • Fantusz
    #32240
    A Luck szerepe a játékban már volt néhányszor megvitatva itt a fórumon.
    Szintlépésekkor valóban nem éri meg egyesével növelni a Luckot, aki szereti magas értéken tudni a legjobb választás a Thief csillagjegy (+10 Speed +10 Agility +10 Luck)
  • ZÓÓÓcsi
    #32239
    Hát akkor felejtős a game!
    Marad az obli...
  • grayfox
    #32238
    luck kell. sztem, az egész játék során minimum 55-60. és így jobban megéri mint játék közben egyesével pakolgatni szintenként. (mivel a luckra nem jár szorzó később).
    Hp meg imho azért kell, időt nyersz vele stb. És ha már raksz endurancera, (szintlépésenként az endurancod 1 tizedét kapod meg hp-ban) akkor az elején érdemes, gondolom az magától érthető hogy miért. (sűrűbb szintlépés az elején,stb)

    Amúgy nem a tökéletes buildra megyek, kb ennyi volt ami mellett az észérvek szóltak :D nem fogok egy varázslatot se feleslegesen castolni a + szorzókért :D
  • koschwarz
    #32237
    elején nincs szükség sok hp-re?
  • haxoror
    #32236
    A luck nem éri meg szvsz.

    Nekem most sima breton+mage battlemage-em van, a restorationt traineltetem és eddig ez a karakter amit a legjobban élvezek, endurance-ra mondjuk én nem rakok mert eleinte nincs szükség sok hp-re, a végén meg már a páncél miatt tökmindegy hogy mennyi a hp mert úgy se tudnak igazán megsebezni