41716
  • koschwarz
    #32315
    ha a konfigod többi részét is nézem, akkor full maxon fog futni erdőben is , kb. átlag 50 fps-sel. a tesztek alapján amiket olvastam, a 320 mb és a 640 mb-os között semmi sebességkülönbség nincs, pontosabban a 320-as picivel gyorsabb (!)
  • koppim
    #32314
    Shiveringben van egy hely a neve Xiditte itt van 4 szobor amiket elkellett forgatni és villámot belevezetni, így ledölt egy fal ahol végigmenve találtam egy fémládát, vagy koporsót, de nem tudom kinyitni, mert nincs hozzá kulcsom.
    Hogyan lehetne kinyitni, már mindent bejártam, de nem találok kulcsot hozzá.
  • Fantusz
    #32313
    Az Oblivion HQ-n tudod megnézni a pacik tulajdonságait.
    http://oblivion.gumininjahq.hu/modules.php?name=Tippek_Trukkok&funkcio=megmutat&pid=64

    Shadowmere a legjobb ló egész Tamrielben, megvenni nem lehet a Dark Brotherhood küldi során ajándékba kaphatod.

    A fekete lovak a legjobbak az ára csekély 5000arany, a tarka négylábúakat egy erős athletics skillel akár még gyalog is lefuthatod.

    Saját házadban szétszórhatod a felszerelésed bárhol, nem viszik el, idegen ládákból pillanatok alatt eltünhet, kivétel az Aréna, de ott is csak a harc ideje alatt rakhatod le a cuccaidat (fel kell ugye venni a páncélt, és lehet amiatt túlterhelt lennél, a harc ideje alatt nem tünnek el a cuccaid az Arénában)
  • steweee
    #32312
    na közben a mérget már megtalálátam a fegyón kijelezve. csak nem vettem eddig észre

    a lónak honnan lehet tudni a tulajdonságait? egy fekete paripa úgy lehagyott mint a picsa, az armored old nagon van még mindig. vannak pontjai amit meg lehet nézni és összehasonlítani?

    akkor tárgyakat csak saját tulajdonú házban szabad lerakni? még idegen ház ládájában sem?
  • steweee
    #32311
    ohh, köcce köcce, nagyon jól fog jönni nekem

    ha bekenem méreggel a fegyvert, miért nem mutatja a tualjdonságaiban?
  • PiszkosFred
    #32310
  • PiszkosFred
    #32309
    Kiegeszithetjuk meg azzal - bar nem nekem irtad, csak veletlenul :) - hogy lockpicket lehet venni harmincassaval egy Shady Dealertol, IC fobejarata mellett, a fal toveben. Naponta van nala 30, meg egy-ket seftes cucc. Cehtol vagy hirnevtol fuggetlenul eladja az arujat barkinek, szereti a penzt, nem problemazik a vevo miatt :) Terkep hozza valamelyik korabbi hozzaszolasban...
  • grebber
    #32308
    Akiknek akár 320 ill 640MB-os 8800GTS-ük van azoknál megy akadásmentesen a game full maxon ?
  • Fantusz
    #32307
    Útszéli ládákba ne pakolj, eltünnek a cuccaid.

    Lokpicket nagy mennyiségben csak orgazdák árulnak, (ha nem vagy tolvajcéh-tag nem üzletelnek veled)illetve a Sötét Testvériség relytekhelyén a macskánál lehet beszerezni.
    Lootban a goblinoknál van a legtöbb locpick, banditáknál kevesebb.
  • CinCeBerg
    #32306
    Ez most mni is akart lenni? :)
  • steweee
    #32305
    C:\patch\oblipeccs\html\[RELz] FCOM Convergence Beta 8_8 - Bethesda Game Studios Forums.htmű

  • PiszkosFred
    #32304
    Hat, ha csak kard van csak a kezedben (1H), es pajzs nem (nem "equip"-elted), akkor harc kozben is fogja a faklyat. Ilyenkor karddal block-olsz, de persze nem olyan hatekonyan, mint pajzzsal. Nighteye-t nem szeretem, light spellt meg nem enchantolok (minden egyeb hasznosabb helyette :)), varazslatkent van mindig, de hangulatosabbnak tartom a faklyat - szal a dungeonok nagy szazalekaban en is kard+faklya szoktam menni. Ha nagyon nagy gaz van, akkor gyors elokapom a pajzsot, es nyomok egy light spellt, mert persze meghalni nem akarok a konoksagom miatt :)

  • Carmang
    #32303
    Nekem ebből sosem volt bajom. Kiraktam gyorsbillentyűre a pajzsot meg a fáklyát is és amelyik kellett azt nyomtam be. Automatikusan bal kézben levő pajzs helyére tette a fáklyát, mikor rányomtam.
    Lehet, hogy rossz sorrendben adtad rá először a cuccokat.
    Előbb add a kezébe a kardot az inventory-n keresztül (ezt rakja jobb kézbe).
    Utána a fáklyát (ezt berakja balba). Aztán ha rákattintasz a pajzsra, akkor azt is automatukisan a balba rakja (ha ott a fáklya akkor lecseréli).
    Asszem így működik...
  • steweee
    #32302
    azért egyvalamit nagyon elrontottak benne, mégpedig hogy nincs benne kétkezes harc. bár én még kibírnám hogy ne lehessen két karddal aprítani, mert úgyis inkább kard+pajzs kombót szeretem, viszont az nagyon idegesítő tud lenni, hogy nem lehet azt sem beállítani, hogy a balkézben maradjon a fáklya, a jobba meg előveszi a kardot. dungeonokban nagyon idegesítő tud lenni hogy nem látok

    amúgy egy sima útszéli ládába ha pakolok ottmaradnak a holmik?

  • PiszkosFred
    #32301
    egyszer lesz :)
  • steweee
    #32300
    1 - a vándorló lovakat be lehet fogni vhogy ?
    2 - hol tudnék venni nagyobb mennyiségű lockpicket ? kellene

    amúgy a játékbalansz sztem az alapjátékban is kitűnő
    (obli->knight of->shivering isle->utolsó patch)most vagyok 6-os szintű, és már conjujerekkel futottam össze egy romban. tök jó ahogy megidézik a nagy impeket vagy miket, meg felkenik magukra a harci varázslataikat, aztán jönnek közelharcra. elég komolyan lesebeznek néha, futni is kell meg taktikázni, nem lehet csak úgy durrbelebumm módjára. szóval fasza
  • PiszkosFred
    #32299
    Lopd vissza a cuccaid, a sitten, a bortonor mogotti ladabol. Talan ott lesznek a kvesztitemek is.
  • CinCeBerg
    #32298
    Nem lenne rossz ötlet, ha nem lenne Quest Item, így nem lehet eldobni... Tudom, nem is számít lopottnak, de mégis elveszik ezek a gyíkok mindig. Egyébként meg, bemegyek a házba, nem látja senki, üres az utca... Akkor honnan a jó édes ****** tudják az őrök, hogy odabent vagyok. Még a házba is bejönnek értem... Ennyit az OOO realizmusáról, Francesco-ban nem volt ekkora marhaság. Kicsit túl "teak"-elték a városi örséget. Ma majd kipróbálok még ezt azt, de ha valakinek van kivitelezhető ötlete, MOD-ja, várom...

    ThanX
  • Bagoly81
    #32297
    lesz egyszer magyarositás?
  • steweee
    #32296
    sztem dobáld le a cuccot mielőtt kimész az emeleti ajtónál, aztán ha elkapnak sem tudják elvenni tőleg ami nincs nálad. később visszamész értük és kiviszed

    de ez most tényleg csak hiretelen tipp, lehet nem működik majd
  • CinCeBerg
    #32295
    Hi!

    Vicces ez az OOO, gondoltam úrja elkezdem az Oblit, de most OOO-val.
    Imperial City-be vok, a Thoroniros küldit csináltam volna, amikor a tahó egy hullarablótól veszi a portékáját. Ugye miután elmegy a hullarabló arc otthonról, be kell lockpickelni a lakásába, és a pincéből elhordani a bizonyítékot. Na most a mod miatt már kint várnak az őrök, (volt hogy már odabent is elkaptak), és elkobozzák a lopott cuccokat, vele bizonyítékot is (persze sittre is tesznek), amit le kellene adnom Jenis-nek a végén. De így az ásó megvan, amit a kriptából elviszek, de a könyv nincs, így meg nincs vége a kületésnek.
    Valami tipp, mit csináljak a gyökér falon is átlátó őrökkel?

    ThanX
  • koschwarz
    #32294
    nemá

    ha megint igazad van akkor kabbe
  • haxoror
    #32293
    "light armort viselj a sebesség miatt, és a varázslataid is hatékonyabbak, mint a heavy armorban."

    Az armor szkilltől függ hogy a varázslat-hatékonyság mennyi és nem az armor fajtájától, mindkettőé tökugyanaz
  • haxoror
    #32292
    A fővárosban nincs oltár.
  • steweee
    #32291
    vki mondjon már egy oltár fix helyet, mert hihetetlen hogy a fővárosban nem találok, pláne nem a tepmle districtben. le akarom szedni már magamról a fertőzést amit a zombi csinált

    amúgy direkt alapjátékkal játszom, és hihetetlenül jó, csak pár modot raktam hozzá fel:

    better water 1.1
    ANB.regeneration - az életerő is növexik lassan mint a mana
    a callsteedet enm tudom használni, nem értem hogy lehet a lónak parancsot adni
    faster turning horses - gyorsabban fordul a paci, hasznos és élethűbb
    better gold

    még vhol láttam olyat hogy külső nézetbe is adja a célkeresztet, meg a saddle bagsot is, hogy ló is cipelje cuccokat

    az aleyid szobrocskás ember megvan, megvette szép áron, de arról nem szól a nóta hogy hol van a többi rom amiben vannak még

    a sigil kövek mire jók? a zöld, a fehérnek más a neve, az a varázsfegyókat tölti

    ja és a varázsfegyverek idővel maguktól is feltöltődnek? mert nekem van egy tüzes nyilam amit kilövöldöztem, de most megint van már benne vmennyi magia
  • koschwarz
    #32290
    redguard+mage csillagjegy+combat specialization

    endurance, strength

    skills: blade vagy blunt, light armor, armorer, restoration, a többi, amit akarsz.

    light armort viselj a sebesség miatt, és a varázslataid is hatékonyabbak, mint a heavy armorban. armorer: minél magasabbról indulsz, annál hamarabb tudod a fegyvered sebzését +25%-kal növelni és a mágikus fegyvereket saját magad megjavítani, plusz nem kell 15 kalapácsot magaddal cipelni minden kalandra. válassz EGY meelee fegyvert és csak azt fejleszd. restoration alap.

    szerintem az oblivionban inkább harccal lehet érvényesülni, legalábbis az első pár szintig, de ez ízlés kérdése.
  • haxoror
    #32289
    Breton + The Mage csillagjegy + Battlemage kaszt

    Szintlépésnél mindig az intelligenciára, willpowerre és erőre rakj, ha valamelyik eléri a 100-at onnantól az agilityre pakolj.

    Használd az ÖSSZES szkilledet, varázsolj ÉS harcolj is.

    Hordj nehézpáncélt és magad javítsd, vegyél kalapácsokat.

    Ne kétkezes fegyvert használj hanem egykezest és pajzsot, BLOKKOLJ is ne csak kaszálj mint egy őrült.

    Először csinálgasd a mage guild küldetéseit és rendszeresen mászkálj le romokba, nem a küldetések alatt fejlődsz hanem a romok fosztogatásában.
    A főküldetést el se kezdd 17-es szint alatt.

    Csináld pl az ayleid-statue küldetést, jó pénzt fizet és eleve romokba kell menni ja meg a vámpírvadászos küldetést az is fix bevétel, jó loot és tudsz fejlődni is amíg csinálod.

    Nehézségi fokozatban szerintem a normál bőven elég, normálon az 1-4 szint még nagyon könnyű de aztán kezd erősödni körülötted a világ, nagyon-nehéz fokozaton már unalmasak a csaták mert rengeteg ideig kell ütni az ellent.
  • Fantusz
    #32288
    Nekem is volt olyan karakterem, amelyik kibirhatatanul lassan fejlődött, valóban nem szórakoztató úgy a játék.

    A karakter akkor lép szintet, ha a major skillek összesen 10-el növekednek, ezt a feladványt a karakter létrehozásánál kell valahogy megoldani.
    Kizárólag fontos skilleket majorba rakva gyenge, esetleg játszhatatlan karakter lesz az eredmény, de ha csak nem, vagy keveset használt skillek vannak majorban, akkor kibirhatatlanul ritkán léphet szintet.
    Kell egy középút, ahol néhány fontos skill húzza a karaktert, de a többi minorban marad, és minden szinten érdemes elmenni a mesterekhez tanulni, hogy a fontos Attributera minél több pontot tehess.
    Rajtad áll, hogy ezt hogy oldod meg, nekem nem sikerült közel sem tökéletesre:


    http://oblivion.gumininjahq.hu/modules.php?name=Karakterlap&akcio=megmutat&id=97

    A varázslatokról szándékosan nem írtam, minden iskolának vannak hasznos, és kevésbé hasznos varázslatai, lehet egy számomra kedves irányzat neked haszontalannak tűnik.
    Amikor bejutol IC-ben az egyetemre adott lesz a lehetőség saját varázslatok készítésére - ez a cél.
    Egyéni megitélés kérdése, a Destruction és a Restoration kivételével minden varázslat minorbol is könnyen felfejleszthető, a pusztító és a gyógyító iskolát viszont a játék elején is szeretem "azonnal bevethető" szinten tudni.
  • Dondark
    #32287
    "MIELŐTT KÉRDEZNÉL KATTINTS IDE!" ezt régebben elolvastam de teljesen más ha olyan emberek adnak tanácsot akik több minden megéltek.
    Régebben végigvittem a főszálat,bezártam az összes kaput,aréna bajnoka és az összes céh vezére voltam(kivétel mágus)stb...de mire ezeket megcsináltam 9es szintü voltam .
    Most gondoltam komolyabban nekiállok mert legkönnyebben semmi élvezet nincs a játékban.
    A modot most megnézem na meg a karaktert is tesztelem,de varázslatot nem mondtál(azokhoz totál hülye vagyok:))azért igy is köszi az infót.
    Később ha normális karakterem van felrakom a The Shivering Isles-t és a Knights of The Nine-t.

  • Fantusz
    #32286
    No jól belekérdeztél - ebből még vita lehet

    Szerintem a legjobb harcos-varázslós faj a breton, kap 50+ magickát, és 50% mágia-ellenállssal bír alapból.
    Vannak jobb harcos fajok (redguard), de azok varázslásban gyengék, ezért ajánlanám a bretont, saját kaszttal,mágikus csillagjeggyel.
    A harcos-csillagjegyek többsége a játék elején előny,de idővel elenyésznek.
    Érdemes a szabadulás után, még a kijárat elérése előtt felfejleszteni a karit, ha ez nem idegen a játékstílusodtól (block, heavy ill. light armor, sneak), így minor skillkén is jó értékről indul.

    A mod kényes téma lehet, mert szerintem egy Francesco csomagot érdemes lenne felrakni, ha mást nem is, javít néhány problémát, ugyanakkor a játékba kevésbé nyúl bele.

    Játékot kezdeni céhes küldetésekkel érdemes, de ez sem szabály, kezdheted a főküldivel is, ekkor azonban gyenge Sigil-köveket gyűjthetel csak (legjobbak 17-es szint fölött érhetők el)
    Amíg Martint vissza nem viszed a bladekhoz nem nyílnak Oblivion kapuk mindenfelé, a játék elején ez könnyítés lehet.

    Jah, és itt van egy szép zöld felirat valami olyasmi áll ott, hogy "MIELŐTT KÉRDEZNÉL KATTINTS IDE!" - ajánlatos
  • Dondark
    #32285
    Hali!
    Most kezdem el újra obliviont és pár tanács kellene.
    Először is milyen fajjal,classal és csillagjeggyel érdemes elkezdeni?
    Inkább olyan harcolós-varázslós karakter kéne ami megállja a helyét.
    Varázslatokból pedig mit érdemes megtanulni?
    Mivel érdemes kezdeni a játékot? pl:kapuk bezárása,főtörténetet végigvinni,valamelyik céhnek a vezetőjének lenni stb..
    Ja és a legfontosabb hogy legnehezebben szeretném elkezdeni és minimum 25ös szintet elérni vele!!!!!
    Bármilyen tanács jó lenne(hol találok jó fegyvereket,páncélokat stb)MOD NÉLKÜL
    Akinek van ideje és türelme leirni pár dolgot azt nagyon megköszönném!
    Sziasztok
  • Fantusz
    #32284
    Elenglynn egy régi elf-rom, benne van az alapjátékban.
    Odabent néhány neci és csonti ácsorgott, Palos nevű alakot nem találtam (lehet később kellett volna jönnöm?), a víz alatti részen a lépcső mellett egy ládában megtaláltam a Paladin-páncél light változatát (kinyitás előtt megkérdezte normál, avagy mágikus felszerelést szeretnék-e)
    Lehet hasznosabb lett volna egy normál páncélzatot saját enchanttal ellátni, mert ugyanazokat a tulajdonságokat kapták, mit a heavy cuccok, de nagy jelentőséget nem tulajdonítok neki - szép mind a két változat, a harmadik meg hasznos

    Köszi még egyszer a segítséget...
  • Fantusz
    #32283
    A mod nevét nem tudtam, de azt igen, hogy létezik, csak nem használom, mert fölösleges.
    A Duskfang/Dawnfang 30-as szint fölött került hozzám, de jobban szeretem az enchantolt daedric kardomat, a hullaszámlálós-változós játék nem szórakoztat
    A Heaven's Glory (lentebb a képen) is daedric-szintű fegyver állandóan lángol, fáklya sem kell a dungeonok mélyén
  • koschwarz
    #32282
    én kipróbáltam, de igazából nem tetszett a dolog. "ellenkezett az elveimmel"
  • PiszkosFred
    #32281
    Van egy mod, a "quest reward leveller", amellyel megoldhatod ezt a problemat. Jatek kozben csak egy kattintas, es maris a karakter szintjenek megfelelojere upgradelodik a korabbi jutalom, legyen az alapjatek, shivering vagy akar kotn kotodesu. Hasznos ki plugin, ha nem ellenkezik az elveiddel, ajanlatos kiprobalni - amennyiben nem ismerted eddig.
  • Fantusz
    #32280
    Szándékosan nem kezdtem bele alacsony szinten komolyabb küldetésekbe, inkább kivártam, hogy egy fejlettebb karakterrel szerezzek meg fegyvereket, páncélokat, stb, addig guildos küldetésekkel, városi megbízásokkal foglalkoztam.
    Persze ez nem az első játéknál alakult így, akkor még sokmindent nem tudtam (és van amit most sem).
    Ott van pl. a Shivering főküldetése során megszerezhető kard a Duskfang/Dawnfang, ami sajnos nem fejlődik a karakterrel, 30-as szint fölött érdemes csak megszerezni, ha használni is akarod (nálam vitrinben van), de a Mehrunes' Razor küldit sem mertem még a játék elején bevállalni (az igazi jutalom nem a kard, hanem a sokat emlegetett öltözék: a Bladeturn hood és a Spellturn cloak, plusz a rengeteg mágikus nyílvessző)

    Elakadni igazán nem tudsz, legfeljebb bizonyos küldetéseket későbbre halasztol, ha nem boldogulsz vele (Daedra Szentélyeknél is csak akkor áll szóba veled az istenség, ha bizonyos szintet elértél).
    Jelen esetben az a kérdés, hogy magasabb szinten erősebb Staffot lehet-e összeállítani, vagy csak a páncélzatod lesz később erősebb, a karaktered izmosodik-e tovább?
    Jól fejlesztett karakterrel 20-as szint fölött már nincsen ellenfél - addig még lehet - rajtad áll, hogy birkozol vele, vagy későbbre halasztod a csatát (egy jó kalandor nem könnyen futamodik meg)
  • koppim
    #32279
    Az baj, mert én újra kezdenem a játékot, 9-es szint körül vagyok.
  • Carmang
    #32278
    Kösz az infót.

    Amúgy a küldi a Heaven's Fury light armort említi, azt kell a csókához elvinni.
  • Fantusz
    #32277
    Angol nyelvű alapjátékhoz elegendő az angol Shivering Isles, a nagyobb csomag tartalmazza a spanyol, francia, olasz és német nyelű játék-pakkot is, amit többnyire felesleges letölteni.
  • Fantusz
    #32276
    Igen, arra gondolok,amit az előző küldetéseknél összeraktál.
    45-ös szinten jutottam oda, ahol most jársz, néhány castolás elég volt a győzelemhez, nem tudom a szint mennyire befolyásolja a sikert (estleg gyengébb a bot?), a Staff rengeteget eszik, viszont elég sok feltöltött lélekkövet találtam, plusz mindíg nálam van az Azura Star...