41716
  • grayfox
    #32355
    Szia!

    Sok kérdésre a válasz!

    imho thief jobb lenne csillagjegynek, a naponta egyszer használható skillek szerintem nem túl előnyösek...
  • böröczk
    #32354
    Nos, én eddig nem játszottam Oblivionnal, viszont a héten sort kerítettem ennek is, és iszonyat bűnt követtem el azzal, hogy egy évvel ezelőtt nem szereztem be ezt a zseniális játékot! : )
    Még az elején járok, de már elég sok mindent értek, ennek ellenére majd lesznek hülye kérdéseim, de gondoljatok csak arra, mi volt, amikor még Ti kezdtétek a játékot, és kérlek, segítsetek : D

    Szóval kezdésnek Ritual csillagjegyű bérgyilkos Night Elfet választottam, aztán majd meglátom , mi sül ki belőle : )

    Viszont légyszi írjatok, szeritnetek baromi jó kombinációkat, amiket érdemes kreálni : )
  • PiszkosFred
    #32353
    Anno a legtobb levelet egy mod kapcsan kaptuk a Morrowind "korszakban". Volt egy hir egy "Jedi race" modrol, es egy link a mod hivatalos oldalara. De a link hamar halott lett, igy millionyi ember kerte levelben, hogy kuldjuk mar el a modot, vagy toltsuk fel valahova. Pech, hogy sosem probaltuk ki, csak epp hogy megemlitettuk :)

    Na ez a Jedi aztan marhara illeszkedett Vvardenfellbe :) Es megis, csak jottek a levelek ezzel kapcsolatban, csak jottek... Nagy az Isten allatkertje :)
  • Fantusz
    #32352
    Én is láttam egy modot, amiben többek között shurikent is lehetett vásárolni, mit mondjak ilyen katasztrófális baromságot szerencsére csak kevés modban tudnak összehozni.

    A Maddogs Fantasy modról van szó, George Lukas sem álmodott akkora csudákat,mint amit ebbe a modba belepakoltak az alkotók.
    Van benne zsebben hordozható űrsikló, hátascsirke, csodás páncélok (fortify athletics 1000pt, és hasonlóak),talán még lézerágyú is - csupa olyan dolog, ami illik az Oblivion világához...


  • koschwarz
    #32351


    bár nemrég láttam egy dobócsillagos modot
  • steweee
    #32350
    tényleg , dobófegyverek egyáltalán nincsenek benne?
  • haxoror
    #32349
    Ez a fegyversebzések formulája:



    The complete formula for Blades, Blunts and Bows is:

    Damage = WeaponRating * (Fatigue/MaxFatigue + 1)/2 * SneakMultiplier * PowerAttackMultiplier
    * OpponentArmorRating * OpponentWeaponResistance

    * The WeaponRating (WR) for Bows is the WR for the Bow + the WR for the Arrow.
  • haxoror
    #32348
    Persze hogy nagyobb hiszen az íjjal nem tudsz olyan gyorsan lőni mint ahogy egy baltával kaszálsz, mittudomén az íjjal 2 másodpercenként tudsz csak lőni egyet, ennyi idő alatt a baltával 3-4 ütést is be tudsz vinni de ha csak a powestrike-okat nézzük (elvileg minden lövés az íjjal annak számít asszem) na abban is a balta a gyorsabb, az íj alapsebzése szerintem ezért nagyobb, ritkábban de nagyobbat sebez hogy az íjász is játszható kaszt lehessen.
  • Fantusz
    #32347
    Érdekelne, hogy mi alapján számítódik ki a nyilak sebzésértéke.
    Én is gondoltam arra, hogy esetleg összeadódik az íj és a nyílvessző, de akkor sokkal nagyobb értéket kaphatunk, mint bármelyik kézifegyver esetében.
  • haxoror
    #32346
    A kettő összeadódik?
  • Fantusz
    #32345
    Kérdés: mi határozza meg pontosan a nyilak sebzését?
    A nyílvesszőknek van egy sebzésértéke, ezen túl esetleg még bírhat mágikus sebzéssel is, az íjaknak is van egy alapsebzés-értékük, plusz esetzleg a mágikus sebzés.
    Az Agility-t és a Marksman skillt figyelmen kívül hagyva hogy alakul a nyilak valós sebzése?
    Leegyszerűsítve azt kérdezném, az íj, vagy a nyílvessző minősége befolyásolja nagyobb mértékben a sebzést?
  • koppim
    #32344
    Köszi.
    Azt sejtettem hogy megkellene gyújtani azokat a tűzhelyeket csak nem tudtam, hogyan.
  • GamerAdams007
    #32343
    Hmm hát nemtom, nekem valamivel erősebb konfigom volt, amin mediumon egész jól ment (AMD A64 3000+, 1GB Ram, 9600XT), reméljük nálad is fog.
  • Beni521
    #32342
    Intel Celeron 2,4 Ghz processzor, G-Force FX5900XT 128MB video kártya, 1 GB RAM
  • Fantusz
    #32341
    A fáklyát telekinesis varázslattal, vagy az Y-gombbal tudod felvenni, s meg kell gyújtani vele a sarokban álló tűzhelyeket.
    Gyorsan kell csinálni, mert egy idő után kialszanak, amikor mindegyik ég ki tudod venni az amuletet a középső tartóból.

    A gyöngyre nem pontosan emlékszem, valamelyik koldusnak kellett talán, de a jutalamat a haverja adta
    (úgy rémlik egy highelf kereskedő adott néhány aranyat a gyöngyökért)
  • koppim
    #32340
    Még mindig a Shivering
    Van egy olyan alküldetés aminek valami storm a neve, valami világvégét kell megakadályozni benne, és elkell vinni pár dolgot egy nőnek a fővárosban, azután vagyok, hogy elvittem neki a Fimion nadrágját, de most elkellett mennem egy várromba, ahol egy tárolóedény féle áll egy terem közepén, de nem tudom kinyitni, mert valami fagy varázslat védi. Találtam itt egy fákját is ami szintén valami fagylággal ég.

    Mit kell itt csinálni.

    Volt egy olyan küldetés is, ahol 5 gyöngyöt kellett valakinek elvinni, de eltűnt a leírásaim közül. Kinek kellett adni őket?
  • Fantusz
    #32339
    Koronás - nem lehet megölni, amikor elfogy az életereje összeesik, de később magához tér.

    Gyógyíthatod a lovadat, ha van megfelelő spelled, és erős a Restoration skilled, +20-30 healtpont a lovakon meg sem látszik, ezért mondtam, hogy felesleges vesződni vele.
  • steweee
    #32338
    az mi hogy koronásak? nem értem. nem lehet csk simán gyógyítani őket?

    az meg hgoy inkább elfutnak mint leölessék magukat,nem hiszem hgoy baj
  • Fantusz
    #32337
    Lehet gyógyítani a lovat, de sok értelme nincsen, koronásak a pacik, a látványos gyógyításhoz pedig nagyon erős spell kellene.
    Érdekes ötlet volt a harcos csataló ötlete a játék készítőitől, szegény pacikák többnyire csak zavarónak jók a harcban, a Will-o-wispek elől meg olykor világgá is futnak
  • steweee
    #32336
    a lónak mikor töltődik az életereje? mikor én alszok? vagy lehet rá healt nyomni?
  • GamerAdams007
    #32335
    Milyen konfigod van?
  • Beni521
    #32334
    kössz, hát remélem medium-mal fog szépen futni
  • Fantusz
    #32333
    http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest
  • haxoror
    #32332
    A középkorban még nem voltak a mi folyóink se olyan szennyezettek mint ma
  • Beni521
    #32331
    gépigényt valaki tudna mondani?
  • Fantusz
    #32330
    Az mondjuk nem a realisztikusság jele, ha partról nézve minden víz alatt lévő követ, romot lehet látni, s a víz alatti látótávolság is hatalmas.(Natural Environments)
  • zira
    #32329
    Mivel az erdeti terület roppant dombos, kénytelen voltam olyan helyet keresni ahol elfér a farm. Alapvetően nem akartam a felszínt átalakítani így egy tavat kellett "eltüntetnem". Mivel nagy vízfelület csak IC mellett van ezért ide került a farm. (Ha a másik irányból, azaz
    a hídról nézzük sokkal jobban beillik a környezetbe.)

    Amúgy erdetileg nem használtam kövezett utat, de úgy nagyon "üresnek" éreztem.
  • Carmang
    #32328
    Fájintos
    Bár tényleg jobb lett volna, ha a karámon belül csak füvet használsz, kövezett utat nem.

    (a "cucc"-ot helyesen így ejtik ki: zabla)
  • haxoror
    #32327
    szép!
  • GamerAdams007
    #32326
    Ezen a képen látható leginkább, hogy mi a gondom vele: nem illik bele a környezetbe a karám, meg a logó grafikailag. Egyébként a lovak fején lévő cucc (nem jut eszembe hogy hívják :D ) szép, meg a nyereg is.
  • zira
    #32325
    Tesnexusról letölthető legújabb modom: Zira IC Horse Ranch

    Néhány kép:







    (További képek: Itt )
  • GamerAdams007
    #32324
    Aham oks, akkor azokat feldobom, esetleg más ilyesmi kategóriájú mod van, ami realisztikusabbá teszi a játékot? Planetelderscrollson nézelődtem, de olyan rohadt sok mod van, mire megtalálok 1-2 hasznosat lemegy a nap. :S
  • PiszkosFred
    #32323
    Ami a fenyviszonyokba beleszol, az az "Illumination Within Revived", es a "Natural Environments". Elobbi az epuletek ablakainak ad fenyforrast, igy picit eletszerubb egy ejszakai varosi latkep, utobbi pedig az egesz kornyezetet/idojarast reformalja meg, szinten eletszerubbe teve azt.
  • watto
    #32322
    köszi:) azt nem irtam hogy AA és AF nélkül:)
  • koschwarz
    #32321
    ha maxon nem is, de elég szépen
  • watto
    #32320
    na cs!gépfrissités lessz valszeg:)
    ilyen gépen menne highon?:
    Pentium 3GHz
    2GB ram
    Ati Radeon HD2600Pro 512mb DDR2

    remélem:D
  • koschwarz
    #32319


    fast travelt én sem használom már jó ideje, és a wait-et is csak akkor, ha kifejezetten szükséges. nice!
  • GamerAdams007
    #32318
    Elárulnád neked milyen modok vannak fent plz?
  • PiszkosFred
    #32317
    Van :) Ha vadonban ramkoszont az ejszaka, akkor meg faklyaval sem latok 5 meternel elore. (emiatt siman ugrottam mar le sziklafalrol, es kenodtem szet odalenn) Ha veletlenul leterek a foutrol, altalaban csak reggel talalok vissza ra... Ha csak nem bukkan fel egy lovasjaror, es ki nem szurom az o faklyajanak a fenyet. Vagy ha van barlang a kozelben, akkor bemegyek, es annak kipuculasaval kihuzom reggelig.

    Vannak alapveto szabalyaim a jatek kapcsan, egyik ilyen az, hogy sosem hasznalom a wait funkciot, max akkor, ha az adott kveszt idoponthoz kotott. (sem fasttravel) Csak "alvassal" szoktam leptetni az idot, igy aztan kalandjaim soran sotetedeskor legtobbszor egy kocsma korul lopom a napot. Kiveve, ha epp sietek, akkor nekivagok az ejszakanak, bar ritkan.

    Dungeonban ugyanez, szinte alig latni, leszamitva par beszurudo fenyt, vagy helyi kis fenyforrast, faklya nelkul az orraig sem lat az ember. Nomeg faklya nelkul a ladakat es koporsokat is lehetetlen eszrevenni. (nighteyet, es enchantolt light-t nem hasznalok elvbol, a light spellt meg csak ha nagyon szukseges harc kozben - kiveve persze a viz alatti teruleteket) Sz'al a hangulat miatt, szivatom magam a sotetseggel, mondhatni :)
  • koschwarz
    #32316
    akkor a legkirályabb ez a fáklyás vakoskodás, ha még valamilyen sötétséget fokozó mod is fent van...teljesen más a hangulat egy vaksötét folyosón tapogatózni :))