41716
  • böröczk
    #32395
    hihetetlen, ha lopok valahonnan, akkor minden városban üldöznek : D gyáj, kénytelen voltam visszatölteni, pedig igen zsír cuccokat szedegettem aljas mód össze : D
  • koschwarz
    #32394
    hát jó hamar eljutottál addig...én leszállítottam a király amuletjét, aztán eleve csak 15-ös szint után álltam neki a fősztori további küldetéseinek, addig csak kalandoztam, mászkáltam, intéztem a népek ügyes-bajos dolgait...
  • böröczk
    #32393
    az arra volt válasz, hogy miért nem női karakterrel játszanak a fiúk : D

    Egyébként most Oblivion kapuját kéne bezárnom, de szerintem én ehhez a küldetéshez még túl gyenge vagyok : D

    Nagy nehezen legyőzzük azokat a benga állatokat, aztán még át kell lépni azon a térkapu szerűségen, ahol egyszerűen lehetetlenség megbirkózni az ellenekkel
  • koschwarz
    #32392
    soha nem akartam egy nő bőrébe bújni...még játékból sem
  • böröczk
    #32391
    nem, szerintem ezt maga a SZEREPjáték teszi.
    mondjuk én az összes 3rd person-ös játékban jobban kedvelem a női karaktereket, ezért sem csíptem, hogy pl max payne hímnemű (máshogy pedig elég elképzelhetetlen lenne: D ), és a matrix-ban sem neoval játszottam : D

    és bármily fura, én sem lennék hapekkal az Oblivionban, pláne nem orkkal : D

    talán azért választanak a fiúk is sokszor női karaktert a szerepjátékokban, amiért játszanak a tomb raiderrel : D

    egyébként Obliviont is pajtásommal fogom játszani, és előre látom, min lesz a vita : ) Ami Witchernél nem okozott túl nagy problémát : D
  • koschwarz
    #32390
    speciel te lány vagy, de egyébként mindig kiváncsi voltam, hogy miért van az, hogy nagyon sokan férfiak/fiúk női karakterrel játszanak...nemcsak itt, de pl. wow-ban is. a hivatalos fórumon is van egy olyan topic, amiben a karaterekről lehet képeket betenni, de ott is úgy kell férfikaratert keresni...

    lehet hogy én vagyok túl nemtudommmi macsó, de nekem eszembe se jutna, hogy nőnenmű karaterem legyen
  • böröczk
    #32389
    és igen! anti-aliasingot kellet deaktiválni : D

    breton néni karakterem : )
  • böröczk
    #32388
    És aztán mégis mit csinálok onnantól, fára mászok? : D : D : D

    Mindenesetre tuti, fel fogom tenni ezt a modot is, nem fog kimaradni, nagyon jól hangzik : )
  • haxoror
    #32387
    Asszem az élsimítást kell kikapcsolni hogy menjen a screenshot vagy valami ilyesmi
  • Fantusz
    #32386
    Azok a modok kellenek, de másról beszéltünk.
    Az alapjátékban elméletileg veled együtt minden lény szintet lép, ezzel elég nevetséges helyzet áll elő, azzal a moddal statikussá válik a lények szintje, a patkány marad első szinten, a medve 7-es szintű lesz, de azzal csak a 7.-ik szint után találkozhatol.
    No ezt változtatja meg az emelgetettt OOO, ahol már első szinten összefuthatol macival (jobb esetben 3 macival, menekülés közben pedig belefutol egy 8 fős, day-katanával felfegyverzett bandita csapatba )
  • Fantusz
    #32385
    Az ine-ben átírtad a 0-t 1-re, elméletileg a játék főkönyvtárában ott kellene lenni a képnek - nem tudom miért nincs ott

    Az Oscuro Oblivion Overhaul egy mod gyűjtemény, kibontva nagyobb a mérete 1Gb-nál, elég jól átformálja a játékot, sokkal nehezebbé, ugyanakkor életszerűbbé teszi.
    Első szinten is összefuthatol kemény (alkalmanként legyőzhetetelen) ellenféllel.
    Az alapjátékban ugye zavartalanul lehet "kukázni", jól jön minden egyes arany a játék elején, az OOO-val ez a lehetőség minimális, lopásnak minősül, de cserébe majd minden kacatnak van értéke.
    A kereskedőknek elfogyik a pénze, ha csak eladol nála, soha nem vásárolsz.
    Lecserél nagyon sok páncélt, fegyvert, illetve újakat is rak be, de azok illeszkednek a játékba. stb.
  • grayfox
    #32384
    még nem. de a következő nekifutással úgy nyomom :) csak most váltam meg a gtx-emtől, uh az nem most lesz :(
  • böröczk
    #32383
    feltettem..

    najó, most megpróbálom ablakban indítani a játékot, aztán úgy szkrinsotolni : P
  • böröczk
    #32382
    fel tettem azokat a modokat, amik az ellenek és npc-k szitjeit állítja statikussá, azt hiszem, ezekről beszéltetek..
  • Fantusz
    #32381
    Nem arról van szó, hogy mennyire tökéletes a kari, hanem amit koschwarz is említ.
    Próbáltad már az OOO-val játszani?
  • böröczk
    #32380
    na majd utánanézek, mi ez az Oscuro mod : D
    nos igen, pl diablo 2.. én azt hittem, Oblivionnál is el tudom követni azt a hibát , hogy össze-vissza adogatok mindenféle skillekre, kvázi a skillpontokat szétszórom, minden képességem idővel totál elgyengül, és az utcai csöves lehelletétől is eldől a karakter, mert gyenge..
  • böröczk
    #32379
    a screenshottal kapcsolatban valaki tudna nekem választ adni, mert azóta nem megy
  • Fantusz
    #32378
    Egy jó karakter fő attributei 10-15. szinten már ki vannak maxolva, valahova utánna el kell költeni a pontokat

    Nézőpont kérdése, hogy ez a szabadság jó-e, vagy sem, nagyon sok rögzített-kasztos játéknál meg azért bosszankodtunk, hogy rengeteg volt a használhtatatlan tárgy, éppen a kasztfüggőség miatt.
    Való igaz, hogy az Oblivion játékmenete nem sikerült túl nehézre, de ezen valamelyest segíthet az Oscuro mod használata.

    Az egy jogos felvetés, hogy mennyire életszerű, ha a karakter minden céhben guildmessterré küzdi fel magát, s mosolyogva hallgatja az olyan beszédet, hogy befellegzett a Dark Brotherhoodnak, új vezető áll a harcos céh élén
  • böröczk
    #32377
    Talán a korlátoltabbság nem lett volna megoldható, mert nincs az az ember, aki minden karaktert minden személyiséggel, csillagjeggyel, stbvel kombinálva kipróbálna.. lehet, hogy jobb ez így, mindenesetre kösz a válaszokért : )
  • koschwarz
    #32376


    főleg akkor igaz ha olyan modokat használsz, mint ooo vagy francesco, ahol az ellenfelek szintje meghatározott, és nem a te szintedhez igazodik, mint az alapjátékban. ezekkel a modokkal már a kezdetektől találkozhatsz durva ellenfelekkel, amik elől futni kell. szó szerint.
  • grayfox
    #32375
    Szerintem csinálj amilyen classt szeretnél, válaszd majornak amit használsz, játsz ahogy te szeretnél. Nem igazán lehet nagyon elrontani. Ne ess a hibába mint sokan, hogy a tökéletes karit akarják legyártani, játsz, élvezd a hatalmas bejárható területet, kincsvadássz, vidd a storyt stb. Ez nem egy online játék, ahol a legjobbnak kell lenned és "poonolni" mindenkit :) hajrá.
  • koschwarz
    #32374
    talán ez a legnagyobb hibája az oblivionnak, hogy bárkiből bármit lehet csinálni, igaz vannak modok, amik ezt visszaszorítják.

    szerintem pont az az igazi kihívás, ha valaki tiszta mágust vagy tiszta harcost akar fejleszteni. úgy értem, nehéz megállni, hogy ne fejlessz egy másik kaszt skilljeire, ha pl. már kimaxoltad a fő képességeket. a harcos gyakorlatilag heal-en kívül nem is varázsol, míg a mágus legfeljebb egy tőrt tart magánál (ha szalonnázni akarna esetleg...).
  • Fantusz
    #32373
    Az "előregyártott" kasztoknak az a legnagyobb hibája, hogy minden lényeges skill majorban van, nagyon oda kell figyelni, hogy meglegyen a fő attributokra szintlépésenként a minimum 3 pont.
    Megoldható, de egy saját ízlésednek megfelelően összeválogatott skillekkel könyebb, kalkuláld ki, hogy milyen kasztot választol, végülis mindegyik játszható.

  • böröczk
    #32372
    Mostmár mindegy, mert végülis Mage lettem : ) Annyi választási lehetőségem volt, mint ahány kínai van, szal végülis emellett döntöttem : )
    Azt hiszem, csillagjegyem thief, aztán személyiségem Mágus...
  • böröczk
    #32371
    Nightblade-t érdemes választanom?
  • böröczk
    #32370
    helyzet az, hogy mindent megcsináltam, amit a faq-ban leírtak screenshot készítésével kapcsolatban, átírtam az init, de akárhogy böködöm a print screen gombot, nem akar lőni egyetlen képet sem..
  • Fantusz
    #32369
    Nekem a Breton a legszimpatikusabb faj, a +50 magicka, és az 50% resist magic miatt, a karakter-generálástól, is függ, hogyan indul, de a börtönböl kivezető úton már lehet fejleszteni a karit.
    A Breton mágus-harcos, de a játék elején még nem egy földbe-döngölős tipus, (ez a kompromisszum ára)
    Egy Warrior csillagjegyű Redguard a jó példa, a vérbeli harcosra, de ahogy már leírtuk a harcos csillagjegyek előnyei egy idő után elenyésződnek, a Warrior kap ugyan +10 pontot az Endurance és Strength értékéhez, de a max ugyanúgy 100 pont lehet, mint bármely más fajnál, csak néhány szinttel hamarabb elérheti, míg a plusz mannapontok mindíg jól jönnek. (persze, aki nem akar sokat varázsolni, annak felesleges)
  • böröczk
    #32368
    volt ren bjuti pekje, vagy mi a tüdőrák, volt közte allhair is, valamint olyan mod, ami lehetővé tette az összes szem és haj használatát bármelyik fajnál. ilyesmik.. most nem tettem fel az összeset, egyelőre műkszik is rendesen.
  • böröczk
    #32367
    Igen, arra hamar rájöttem, be volt mind ikszelve, de történhetett valami gigszer, úgyhog újrainstalláltam a játékot, újracsináltam mindent az elejétől (mentések persze maradtak), és mostmár működik : ) valószínű, a mappákban csinálhattam némi keveredést : P

    Apropo O. mod manager, nem működik : / hibát ír, kilép. majd azzal is újrapróbálkozom. Mert tervezem a textúra turbózását minden téren. Mondjuk én még így is elégedett vagyok vele, annak ellenére is, hogy mostanában vadizsírúj játékokkal játszottam, szerintem ennek is remek a grafikája. nodehát , ha lehet jobb is : D

    Értelek. Olvastam a vámpirizmusról, de nem így elsőre nekem nem tetszik, úgyhogy nem szánnám a karakternek azt az életvitelt : D

    Most valószínű, kezdek egy Bretonnal, ketten is ajánlottátok, próbára teszem, meg magamat is : D

  • Fantusz
    #32366
    http://oblivion.gumininjahq.hu/modules.php?name=Vegigjatszas&funkcio=megmutat&pid=197

    A modok csak akkor aktiválódnak, ha a Data-menüben engedélyezed (pipa a mod neve elé), a modok ivfo-ját pedig el kell olvasni.
    Kezdőként ajánlatos a Francesco-mod, és néhány kiegészítő modocska (sokszor leírtuk már, érdemes visszaolvasni is)
    Összeakadás kivédésére Oblivion Mod Manager ajánlatos, ha sok modot szándékozol használni.

    Az előző hozzászólásokban már leírták, hogy bármelyik fajból csinálhatsz bármit, vannak előnyei, és hátrányai mindegyik fajnak.
    A High Elf érzékeny a mágikus támadásokra, a Breton 50% resest mágicka képessége nagyon hasznos. Vámpírkodáshoz a Dark Elf 75% tűz elleni immunitása lehet előny, de a High Elf is lehet jó vámpír a tűz elleni érzékenysége ellenére, stb. - rajtad áll, mennyire vagy kreatív.
  • haxoror
    #32365
    Mi a mod neve?
  • böröczk
    #32364
    kérdésem lenne, ha letöltök "skin"-eket, vagyis inkább, ha letöltöttem skineket, leginkább pack-ek formájában, mert máshogy nem találtam (ha mégis létezne, légyszi sikítsatok, hol találok... szóval letöltöttem, és akárhogy pakolom a textures stb mappába, sehogysem akarja a játékba belerakni, ha mégis, akkor hibásan... pl legutóbb két fél szeme volt az összes karakternek... -.-""
  • böröczk
    #32363
    Oké, értem, köszi : ) Én meg most kipróbálnám kb az összes karaktert, illetve 4-et biztosan : D De annyi évet nem élek : P
    Na megyek játszani, meg tapasztalatot gyűjteni : )
  • haxoror
    #32362
    Teljesen lényegtelen hogy a dark elfek vagy akármelyik faj alapból miben jók mert az csak az első pár szinten ad minimális előnyt (első egy óra max) ebben a játékban tényleg semmi nem korlátoz, egy nord-ból is csinálhatsz mágust és egy hihg elfből is csinálhatsz Conant, a különbség csak annyi hogy a nord pár szinttel korábban érné el a maximumot.

    "gyáá, akkor most Tolvaj vagy Mágus? : )"

    Simán lehetsz egyszerre mind a kettő is, nincsenek kőbe vésett kasztok, csak a szkillek számítanak és azt MINDENKI szabadon fejlesztheti, volt már olyan karakterem ami full tolvajnak indult de a végén mégis mágus lett (valamiért az összes karakterem előbb-utóbb mágusként végzi )
  • böröczk
    #32361
    Na most épp a faqban keresem, hogyan lehet print screen lehetőséget előcsalogatni, mert ám szeretnék lőni pár képet : D

    gyáá, akkor most Tolvaj vagy Mágus? : )
  • böröczk
    #32360
    Nos , most kreáltam egy "Night" Elfet ( : P ), nem késő újrakezdeni a játékot, és most tartok a csillagjegy beállításnál, úgyhogy akkor, ha azt tanácsolod , hogy a Mage az optimális, akkorhát ámen : P Thief ne legyen?

    Viszont ahogy olvastam, Dark Elfek jók a destruktív mágiában is, meg a kardozás is megy nekik... Ezért is találtam szimpatikusnak...
    Aztán csillagjegy meg annyi volt, mint a kutyagumi, nem is tudtam magamtól választani..

    Azt gondolom, nem mindegy, hogyan kombinálod a fajt, csillagjegyet és skilleket... Ha jól sejtem a main skilleké a főszerep, azoka kell odafigyelni..? mert egy idő után, ha össze vissza adogatok képességekre, totál elgyengül a karakter, nem specializálódik semmire... mitn a többi szerepjátéknál általában : )
  • haxoror
    #32359
    Ez a játék főleg a szkillekről szól és nincsenek megkötések szal akármilyen karaktert is indítasz később még szinte mindenen változtsathatsz viszont van két dolog amin soha, a faj és csillagjegy.

    Fajnak szinte mindegy hogy mit választasz (szerintem a Breton az ami mindenre jó), csillagjegynél a "The Mage" a legjobb egy kezdőnek, csak előnye van ami mindenfajta karakternek hasznos és nincs semmilyen hátránya, az atronachot NE válaszd, teljesen másfajta játékstílust követel mint egy "normális" karakter (magyarán szar :P)
  • Fantusz
    #32358
    Ráadásul a naponta egyszer használható képességek többsége idővel megtanulható, illetve feleslegessé is válik.

    Mindezzel együtt bármelyik csillagjeggyel élvezetes lehet a játék, a mana-növelő csillagjegyek nálam előnyben vannak, ugyanakkor a Thief is nagyon hasznos csillagjegy - kár, hogy csak egyet lehet választani
  • böröczk
    #32357
    : D : D : D

    véletlen vót : P
  • Fantusz
    #32356
    A Dark Elf és a High Elf figyéből megszületett a Night Elf