41716
  • böröczk
    #32435
    Fú, köszönöm a válaszokat, azok szerint teszek, nagyon jól jönnek : )

    Most olvasgatom a HQ-t, és nem értem, mirét választana valaki High Elfet.
    - Weakness to Fire
    - Weakness to Frost
    - Weakness to Shock
    Nem túl csábító.. A Dark Elf már annál inkább, lehet, hogy lesz egy Dark Elfem is, arra godnoltam...vagy hogy egy harcos (a fajt még nem tudom), paladin, aki mindeféle védővarázslatot használ a kard mellett : )
    Csakhát még ezt sem tudom igazából, hogy lehetne a legjobban összerakni..
  • koschwarz
    #32434
    szerintem az oblivionban alapvetően harccal lehet érvényesülni, legalábbis az elején, tehát érdemes egy relatíve jó harcos fajt választani, amit az első pár szint alatt felfejlesztesz harci képességek terén. aztán később lehet a varázslat vagy a lopakodás képességekre is gyúrni. de mindháromra - ha nem is lehetetlen - de már macerásabb lehet.

    persze ha valaki kicsit kifinomultabb, és elviseli, hogy az első pár szinten esetleg szív egy kicsit, akkor elindulhat tiszta mágius irányba, hiszen olyan jó varázslatok vannak, hogy gyakorlatilag mindenkit le lehet küzdeni csak varázslatokkal, csak győzni kell manával.
  • haxoror
    #32433
    Ja hozzátenném hogy 1-5 szint között mindenkit le lehet zúzni akár 5-ös blade szkillel és egy rosdás késsel is szal ne az első élmények alapján ítélj mert magasabb szinten bekeményedik a világ, SOKKAL erősebbek lesznek az ellenfelek.
  • haxoror
    #32432
    Lehet hogy elvileg a breton harcos és mágus is viszont gyakorlatilag a breton egy mágus aki halál béna a közelharcban, persze KÉSŐBB lehet belőle jó harcos vagy akármi más is de kezdésből csak a varázslásban jó de abban nagyon.

    Válasz egyet a három alaptípusból és ne akarj rögtön Gandalf-Conan-Robin Hood lenni egyszemélyben, döntsd el hogy harcos, varázsló vagy íjász akarsz-e lenni és ha abban már jó vagy akkor belekezdhetsz másba is szal először specializálódj valamire, a mindenhez-értek-de-csak-kicsit karakter ebben a játékban elég szívás.

    Ja és a lopkodás, még az utcai ládák guberálásával is több pénzt lehet keresni szal a lopás egyáltalán nem éri meg mint pénzkereseti forrás, a Tolvaj Céhbe igazából csak az érdekes küldetések és a sztori miatt éri meg belépni.
  • Fantusz
    #32431
    Jah, azon túl, hogy a lopott cucokkat el tudod adni (ha visszavásárolod már nem lopott), kifizetik az esetleges vérdíjat is, ha kéred, de el is kell jutni hozzájuk vérdíjjal a fejeden, ezért ajánlottam, hogy ne kaszabolj ámokfutó módon.
    A legjobb küldetéseket, jutalmakat bérgyilkosként lehet megkapni, abban az esetben, ha kizárólag csak a célszemély hal meg. (lopakodás+orvtámadás+illusion magia+találékonyság)
  • böröczk
    #32430
    igen, ezekre rájöttem : D, kivéve, hogy sok hátrány megsemmisül azzal, ah belépek a Tolvajok Céhébe...

    Viszont el is ment a kedvem a tolvajkodástól, most inkább kardra és mágiára gyúrok : ) a major skillek is ennek felelően lettek (remélem, jól) elosztva : ) és a csillagjegyet is The mage-re változtattam véglegesen (fő a biztonság : D )
  • Fantusz
    #32429
    Ámokfutó kaszabolás nem kifizetődő, egy tolvaj nem öl, csak lop, a kaszabolás miatti vérdíjak miatt nem tudol mozogni, azonnal megtámadnak az örök, a letartóztatás után pedig nem kapod vissza a lopott tárgyakat.
    Amíg nem vagy tagja a TolvajCéhnek, lopott tárgyakat eladni sem tudsz - felesleges teher.
    Biztonságosan tárgyakat csak saját házban lehet lerakni, idegen tárolókból eltünik.

    Szintenkén 5 skillt lehet tanulni oktatóktól - természetesen fizetség fejében.
  • böröczk
    #32428
    asszem már rátaláltam a legelső karakteremmel, de baromi drágák voltak, úgyhogy loptam pár eladásra szánt cuccot, mire az egyiknél lebuktam, és lekaszaboltam pár tagot, irány is volt a börtön : D

    trénerek?

  • Fantusz
    #32427
    I.C. kereskedőnegyedében tudol venni novice varázslatokat, esetleg vannak még a trénerek a skill fejlesztésére.

    A minor conjuration példánál maradva egy bound dagger varázslattal tudod fejleszteni pl. Nirnoote gyűjtögetés közben, rákokat szeletelve a daggerral - így fejlődik a conjuaration és a blade skill (atribute az Intelligencia és a Strenght). Nagyon gyorsan el lehet érni a 25-ös szintet, amikor már lényeket is képes vagy idézni, és nem kell állandóan kalkulálni, hogy merjed-e használni, vagy sem.
  • böröczk
    #32426
    Mégis nagyjából ráéreztél az én elképzelésemre (is) : )

    Szóval kicsit mohó voltam, és picit akartam tolvajból,varázslóból,kardmájsztróból is : P

    Viszont tanácsod megfogadom, és pl a conjurationt meghagyom miniskillnek, meg még másokon is variálok egy keveset : )

    a sneak remélem így is hasznos marad..
  • Fantusz
    #32425
    Az a nagy harcihelyzet, hogy én a börtönből kivezető úton picit csalok - ebben segítenek a patkányok.
    A börtön kijáratnál a heavy armor, light armor, block és a sneak skillem minorban is legalább 25-ös.
    Fontosak a minor skillek is, csak a szintlépésben nem játszanak szerepet, ezért mondottam, hogy egy mágusnak sem feltétlenül kell minden mágia majorban, minorból is ugyanúgy lehet varázsolni, a Destruction, és a Restoration azért nem árt, ha már a kezdéskor azonnal "harcrakész"
    Rengeteg a variációs lehetőség, sokféleképpen megoldható, nem rossz az sem, amit Te elképzeltél, de pl az Illusionra oda kell figyelni, nehogy elhúzza az Intelligencia és a Willpower elöl a pontokat (nagyon hasznos varázslatok vannak az illuzion suliban)

    Az Oblivion HQ-n vannak karakterlapok, eredeti, és saját kasztos adatlapokkal, már azokból is lehet látni, hogy a variációs lehetőség majdhogynem végtelen, gondot ne csinálj ebből, próbáld ki azt amit megálmodtál, ha nem sikerül úgyis rájösz a hibára néhány szint után.

    Akarva-akaratlanul, a segítőszándéktól vezérelve beleesünk abba a hibába, hogy azt mondjuk így csináld, mert ez így tuti, pedig egyszerűen arról van szó, nekünk úgy tetszik - másnak meg másképpen.
  • böröczk
    #32424
    gyá, hát most nézem, hogy 14-es szintű szörnyet győztem le a szerencsétlen 1-es szintű karakteremmel : D persze egy kis segítség, valami pasas is segítségemre volt : )
  • böröczk
    #32423
    akkor a karddal való harcmodorra ne is gyúrjak egyáltalán, azt modnod? vagy jók az eddigi major skillek, és a többit majd alakítom minor skillekkel, stb? Mert még mindig cserélhetek : )
  • Fantusz
    #32422
    Nagyon sok vita volt már ezen a fórumon is, hogy ven-e értelme a Lucknak, de akár igen, akár nem a Thief az egyik legjobb csillagjegy, egy tolvaj-mágus Bretonnak, ha nem akarsz mágikus csillagzat alatt megszületni.
    A kaszt alakulgat
  • böröczk
    #32421
    nem tudom eldönteni, főleg milyen legyek, harcos-varázsló VAGY harcos-tolvaj VAGY varázsló-tolvaj : )
  • böröczk
    #32420
    gondoltam rá, írtam is : )

    majd esetleg, ha nagyon kreatívkodni akarok, ergo karakterkreálásnál kezdek full új játékot : )
  • böröczk
    #32419
    Breton elvileg harcos is és mágus is, lehet ezt a kettőt egyszerre kamatoztatni?

    mert választhatok mást is, nem csak varázs major skillt, mit tanácsoltok? : P pont elmentettem a sewersben még : )

    Thief csillagjegynél nagyon tetszik a Luck, stb... ehelyett melyiket ajánljátok? : )
  • haxoror
    #32418
    Ja és ha nem írták még akkor egy tipp, tarts meg egy mentést a csatorna kijáratánál a rács előtt, ha később új karaktert akarnál kezdeni akkor nem kell így az egész tutorial részt újra végigcsinálnod.
  • haxoror
    #32417
    Ha a 7 major szkilledből 5 varázslat akkor valószínűleg varázsolgatni is akarsz majd szal talán jobban járnál valami mananövelő csillagjeggyel, a Thief bónusza pár szint alatt lényegtelenné válik
  • böröczk
    #32416
    köszi szépen : DDDD

    apropó új játék, kezdtem : D
    csakhogy ugyanazzal a fajjal, Breton... saját összeállításom: (The Thief csillagjegy)

    Strenght
    Willpower


    Destruction
    Restoration
    Alteration
    Illusion
    Conjuration

    Sneak
    Blade


    Asszem, így vagyon, ni..
  • haxoror
    #32415


    "gyáá, akkor most Tolvaj vagy Mágus? : )"
    hehe

    Szerintem kezdj új játékot egy nord + warrior csillagjegy + warrior kaszttal.
  • Fantusz
    #32414
    Amikor kasztot választasz, megkapod a lehetőséget, hogy saját kasztot készíts, magad választhatod a specializációt, és a major skilleket is.

    Varázsló-párti vagyok, ugyanakkor úgy gondolom, hogy a Destruction, és a Restoration skillek kivételével az összes többi mágikus skill minorból is jól felfejleszthető - de ez ismét az a téma, hogy mindenki olyan karaktert próbál létrehozni, amelyiket szimpatikusnak vél
  • böröczk
    #32413
    major skilleket gondolom személyiséggel együtt választasz..? illetve azokkal járnak együtt
  • Fantusz
    #32412
    Kb. igen, ezekkel a skillekkel arra figyelj, hogy az intelligencia és a willpower is egyenletesen fejlődjön, és azért a harmadik attribut is kapjon többet egyetlen pontocskánál.

    Nekem is van egy "majdem tiszta mágus" karakterem, annyit csináltam, hogy az Alchemyt kivettem majorbol, a lütyikből származó bevétel jól jön a játék elején, így tudtam zavartalamul kotyvasztani - az Alchemy minorból is 100-as lett már a 8.-ik szinten.
  • böröczk
    #32411
    értem, szóval akkor érdemes kotyvasztani, ha már biztosan szintet akarok lépni, és elegendő pont van minden más képességre is.. merthogy gondolom, potion készítéssel igencsak megugrik az experience vagy mi..
  • Fantusz
    #32410
    A két legális céh a harcosoké, illetve a mágusoké, az illegális pedig a tolvajok és a bérgyilkosok szervezete, azokhoz csatlakozol, amelyikhez kedved tartja (akár mindegyikhez), csak a szabályokat be kell tartani.
    Mindegyik guildnál küldetések sorozata vár, de vannak céhtől függetlenül megkapható küldik, rangok is.
    Mágusként a fő cél az lehet, hogy bejuss az Egyetemre I.C.ben, később pedig Arch-Mage legyél, de ez nem zárja ki a többi céhtagságot.
  • Fantusz
    #32409
    Beraktad az Alchemyt majorba, óvatosan a kotyvasztással
    Pillanatok alatt szintet lépel, ha nem figyelsz oda, intelligenciára lesz 5 pontod, willpowerre (és a többire) 1.
  • böröczk
    #32408
    csatlakoztam valami harcos klubhoz, az az lenne? : P
  • Fantusz
    #32407
    Inteligencia:
    Alchemy
    Conjuration
    Mysticism

    Willpower:
    Alteration
    Destruction
    Restoration

    Mágusnak ez a két attribute a legfontosabb.

    Az illusion attributja a personality, tolvajnak és harcosnak is nagyon hasznos lehet (invisybility, chameleon, paralyse)

    Az intelligence, willpower mellé válassz tetszésed szerint egy harmadikat, amit fejlesztel ( endurance, speed, strenght), de próbáld meg elérni, hogy arra sem csak egyetlen pontocska jusson - tanulhatsz mesterektől is szintenként 5 skillt.

  • böröczk
    #32406
    igen-igen, meg gondolom, kotyvasztani is kéne : )
  • koschwarz
    #32405
    jó sokat kell használni azokat a képességeket, amiket majornak választottál. láttam, hogy minden varázslós skillt választottad: hát varázsolj sokat.
  • böröczk
    #32404
    hát az még elég vérszegény : DDD
    mivel tudom kissé felpörgetni?
  • koschwarz
    #32403
    alul van egy nagyobb csík, az a lényeg. "progress to next level"
  • böröczk
    #32402
    most így fest:

    kép
  • böröczk
    #32401
    aludtam, de nem történt lópikula sem : P
  • böröczk
    #32400
    nálam a major skillek mindegyikénél ugye van egy szám, plusz valamelyiknél a piros csík már full piros..
  • koschwarz
    #32399
    a legutolsó patkány megvagdosása is gyűjti a tapasztalatot. aztán ha a major-nek választott skilljeidből összejön összesen 10 pont, akkor aludni kell egyet és akkor szintet léphetsz, pontokat oszthatsz, stb. stb.

    tehát nem önmagában a küldetések teljesítése ad xp-t, ahogy esetleg más rpg-ben szokott lenni.
  • böröczk
    #32398
    de az épp a kovács asztalán volt,amiket összeszedegedtem : D őt még csak-csak lekaszaboltam, sőt egy olyan 3 fős őrcsoportot is, de aztán már fel kellett adjam : D a jail mókás, de én inkább visszatöltöttem : D
  • böröczk
    #32397
    ahha, minden harcban gyűlik a tapasztalatpont? mert akkor én is tovább állok, nem hiszem, hogy 1-es szinten bármit is kezdenék ott magammal : D
  • koschwarz
    #32396
    úgy kell lopni, hogy ne vegyenek észre

    vagy lépj be a tolvaj céhbe, akkor le tudod féláron szedetni magadról a vérdíjat és a lopott cuccot is el tudod adni