41716
  • haxoror
    #32475
    "a Cure Disease italok nem minden esetben gyógyítják a vámpírharapást"

    Nekem eddig mindig működött a lötyi és a szpell is.
  • koschwarz
    #32474
    mondjuk amíg magasabb az infamy mint a fame, addig be se tud lépni a harcos céh-be
  • Fantusz
    #32473
    Harcos céh küldetései, mágus céh küldetései, általában a városi küldetések végrehajtásáért fame pontot kapsz, a tolvajoknál, bérgyilkosoknál teljesített megbízatások infame ponott hoznak, ugyanúgy mint a városban elkövetett többi törvénytelenség.
    A két legális céhbe totális bűnözőket nem fogadnak be (hírneved nagyobb legyen, mint a hírhedség), tolvajok, bérgyilkosok szivesen látnak, ha kiállod a próbát.

    Totálisan gonosz karakter (nagyobb infamy, mint a fame) templom oltáraknál nem imádkozhat, innen már csak egyetlen lépés a vámpirizmus, a Cure Disease italok nem minden esetben gyógyítják a vámpírharapást, arra a skingradi templom oltára a gyógyír.

    Az Oblivion kapuk zárkolása is hősi cselekedet, de azzal talán érdemes várni, néhány szintet meglépve izmosítani a breton leányzót...
  • PiszkosFred
    #32472
    Zarj be oblivion kapukat, csinalj kuldeteseket, viselkedj "hos"-kent :)
  • AC2
    #32471
    Köszönöm szépen, úgy látszik akad még egy-két igaz hívőm
  • böröczk
    #32470
    hm, és azon hogy tudok javítani?
  • haxoror
    #32469
    Valszeg nagyobb az infamy-d mint a fame-ed.
  • böröczk
    #32468
    basztikuli, még aludni sem alhat így, ameddig bűnhődik, csak nem értem, meddig műveli még ezt : D
  • böröczk
    #32467
    nem, csak kellett a zsé : D

    Tolvajok céhét merrefelé találom? Melyik szitében?
  • koschwarz
    #32466
    miután szétloptál-raboltál mindenkit...az istenek látják mit teszel...

    kutasd fel és lépj be a tolvaj céh-be, úgy le tudod szedetni magadról a vérdíjakat

    hogy te milyen antiszociális vagy...
  • böröczk
    #32465
    Namármost, megyek a Chapel-hez, és azt írja ki az oltárnál, hogy bánjam meg a bűneim... mégis hogy? : D
  • böröczk
    #32464




    Nos, kiraboltam az összes Castle őrét, totál lecsupaszítottam őket, vérdíj volt ugye fejemen, börtönbe vonultam, aztán eladtam a "kacatjaikat", egy ezüst kardot pedig megtartottam magamnak : DDDD


  • koschwarz
    #32463
    ...akit te hoztál létre, tehát az isten meg te vagy
  • AC2
    #32462
    És ha még 100% resist magickát rányomsz, akkor fél-isten
  • haxoror
    #32461
    Egyik sem mászkál 100% shielddel de ettől még lehet adni ennyit nekik magyarán a szörnyekre (csak az idézetteket próbáltam, ellenségre nem rakok pajzsot hehe) nem vonatkozik a 85%-os armor limit.

    Ha egy idézett daedrothra 100% shieldet raksz akkor fizikailag sebezhetetlenné válik, csak varázslattal illetve enchantolt fegyverrel lehet onnantól megölni.
  • koschwarz
    #32460
    MIVAN????????
  • AC2
    #32459
    Pl melyiknek? Csak mer eggyel se talalkoztam még^^
  • Cormac
    #32458
    Sziasztok!
    Olvasgatva a fórumot ismét kedvem támadt elővenni a "jó régi" oblit és játszani vele csupán az élvezetesség kedvéért.
    Kérdésem annyi lenne, hogy hol találhatok leírást (FAQ és HQ kivesézve) arról, hogy ha átlényegül a karakterem a szellemvilágba (mert keményen megüti egy Dremora Lord pl), mit kell tenni és hogyan lehet visszajutni a valós világba? A szellemvilágban emlékeim szerint lehet találni egy ghost sword-öt egy labirintusban, egy híd lábánál egy fényözönben egy kulcsot, ami a várban egy kaput nyit és a várat magát, ahol a rácsos kaput ki lehet nyitni a kulccsal, de a teleportot nem jöttem ár hogyan lehet használni...... Mi a megoldás, ha megint lecsapnának? :)
    Help pls!
  • koschwarz
    #32457
    te egy szörnyeteg vagy...
  • koschwarz
    #32456
    ilyesmikre gondoltál?
  • offkorz
    #32455
    helóztok.régebben toltam a gammát.de abba hagytam bizonyos okok miatt.most ismét elővettem,mert igazán tetszett és most játszani szeretnék.a kérdésem az lenne pedig hogy,láttam már akkor készülőben lévő női karaktereket,meg minden féle skineket,nem tudom pontosan mik voltak azok a modok.szóval nagyon szép női karaktereket lehetett kihozni.meg hajszín meg mindne,ez érdekelne pontosan hogy honnan tudnám ezt letölteni.nameg a lényeges modokat.plz help.faq-t olvastam.
  • haxoror
    #32454
    Embereknek tényleg 85%-a maximum de szörnyeknek lehet 100% is ()
  • koschwarz
    #32453
    ebben lehet valami, tehát megkapod a szokásos -edet

    egyébként úgy tudtam, hogy az maximális védelem amit kaphatsz az 85%. lehet hogy névleg többet mutat az adatlap mert valami varázslatot vagy bármi mást használsz, de 85%-nál soha nem lesz több.
  • haxoror
    #32452
    Ha a pajzsot kétkezes fegyverrel használod akkor megkapod az enchantját és a varázslatok hatásfoka is 100% marad, ha egykezessel használod akkor viszont a hatásfok lemegy 100%-ról akár 88%-ra is (5-ös armor szkillnél) de 95%-nál jobb soha nem lehet még 100-as armor szkill mellett sem ami azért elég gáz főleg 25-ös szint feletti genyák ellen mert pl a command csak 100%-os hatásfoknál működik rajtuk, magyarán ha akarsz pajzsot használni blokkoláshoz akkor fel kell tolni a hozzátartozó armor szkillt is hogy legalább a 95% hatékonyságod megmaradjon de ha már akár egyetlen páncéldarabot is hordasz létrejön ez a hátrány szal ha pajzsot akarsz akkor nyugodtan hordhatsz mellette teljes vértezetet is, ez egy ilyen mindent vagy semmit szituáció.

    A Conjurationt és az Alteration is megéri szerintem master szintre fejleszteni mert onnantól már lehet az oltárnál pl egy perc hosszúságú daedroth idézést gyártani amire rögtön rá lehet rakni egy 100-as shield varázslatot ami szintén egy percig tart, master szinten ez nem is kerül sok manába és egy ilyen summon garantáltan életbenmarad amíg le nem jár a szpell.

    A varázslatok manaigény csökkenése 75 és 100-as szkill között hatalmas, ha már másért nem hát csak ezért is megéri mindegyik iskolát master szintre fejleszteni.

    A mysticism szerintem elég béna iskola, én a soul trap kivételével nem használok onnan semmit.

    Ja és ebben a formában és szabályokkal szerintem a multi teljesen értelmetlen lenne, túl könnyű legyőzhetetlen karaktert csinálni :)
  • haxoror
    #32451
    Ha a summon közelében mászkálsz akkor tényleg rád is támadni fognak, ha hagyod hogy előre fusson akkor általában mindenki őt fogja támadni (a genyák többnyire a közelebbi célpontra mennek főleg ha az már aktívan támadja is őket közben) pont ezért a legjobb summonok szerintem a clanfear, a daetroth és a dremora lord mert ezok rögtön az ellen nyakába ugranak, a xivilai, lich, spider daedra meg hasonlók nekem nem jönnek be mert miután megidézem őket elkezdenek hátrálni hogy a gagyi szpeljeiket lövöldözhessék, a xivilai szpellt csak azért veszem meg mert grand soul-juk van ami a legjobb az enchanthoz.
  • Fantusz
    #32450
    http://www.gamebanshee.com/oblivion/searchspells.php

    Itt meg tudod nézni, hogy milyen spellek vannak,kinél kell keresni.
  • AC2
    #32449
    Mivel nincs multi a játékban, ezért neked adok igazat, de különben harcosra kéne gyúrni. (Máskérdés hogy csak mágikus skillekkel durvább harcost össze lehet hozni, mint amilyet eredetileg is "annak szántak". Tehát egy mágusnak mindössze egy robe-ra, egy jó kardra és pajzsra (Umbra és Escutcheon of Chorrol) és a fontosabb mágiákból 100-as - (des, res), a többiből skillből (mys, alt, ill, conj) 75-ös szintre van szüksége (nah meg az alchemy magasabb szinten még egy kis "boost"-nak. (A mágiák fontosságáról lehetne vitatkozni, de a myscticizmus szerintem minden igazi mágusnak kötelező, gondoljunk csak a reflect spell/ spell absorption párosra. A conjuration se olyan rossz, full daedric armort és egy segítőt (mondjuk egy xiviliat) megidézve.)
  • koschwarz
    #32448
    lehet hogy az ooo miatt van, de nagyon ritkán támadják a summont, inkább mindig engem....
  • haxoror
    #32447
    Már miért kéne egy mágusnak futnia?

    A conjuration pont arra van hogy lényeket lehessen idézni amik lekötik az ellent, Summon Daedroth és nézed a showt vagy esetleg besegítesz a summonodnak.

    Illusion -> command humanoid és az ellen egymást kezdi írtani helyetted.

    Master destructionnál a feléd futó ellen meghal mielőtt hozzádérhetne, a spell making oltár azért van az universityn hogy használd is.

    A mágus nem egy "mágia-íjjász" aki hátrálva futás közben nyílvesszők helyett tűzgolyókat lövöldöz hanem ennél sokkal több és pont ezért nem is íjjászként kell használni hogy élvezetes legyen vele a játék
  • koschwarz
    #32446
    mondjuk én meg azt a harcmodort nem szeretem a mágusságban, hogy destruction varázslat, majd futás, majd varázslat majd futás...legalábbis egy jó shield varázslat megtanulásáig.
  • haxoror
    #32445
  • haxoror
    #32444
    nem
  • koschwarz
    #32443
    ha megint igazad van, akkor megint
  • böröczk
    #32442
    Ha éjjel mászkálok, néha-néha összefutok egy-egy lovas őrrel, azt le tudom kaszabolni anélkül, hogy vérdíjat tűznének a fejemre? : )
  • haxoror
    #32441
    Oblivion:Magical Effects
  • haxoror
    #32440
    A high elfet a +150 mana miatt választják sokan meg azért mert baromi magas és ezért tök jól "le lehet nézni" az embereket vele!
    Ja meg a hangja is baromi jó!
    (a férfi elfek voice actorát nagyon eltalálták)

    A weaknes dolgokat általában az Attronach csillagjegy absorb tulajdonságával kompenzálják, ennek nagy előnye hogy a high elfnek rengeteg manája lesz és teljesen immunissá válik idővel a varázslatok ellen (a breton is, csak ő másképp) a hátránya viszont az hogy soha nem fog a mana magától regenerálódni.
  • haxoror
    #32439
    Egy mágus már első szinten a gyárilag kapott destruction varázslataival nagyobbat sebez mint egy harcos a kardjával és ahogy fejlődnek tovább ez a szakadék csak egyre hatalmasabra nő, a harcos kardjára senki sem "gyenge" viszont egy csomóan páncélt hordanak ami mindig csökkenti a kard sebzését, a varázslatok közül viszont szinte minden lény "gyenge" valamelyik fajtára és a páncél sem véd semmit mágia ellen.

    Első szinten egy mágus már tud zombit idézni ami MINDENT le tud verni alacsonyabb szinteken, magas szinten a summon meg akár egyedül is egy egész dungeont ki tud takarítani, az illusion magas szinten elintézi hogy az ellen egymást mészárolja le, a varázslatok egyszerre több ellenfélre is hathatnak a kard csak egyre és arra se folyamatosan mert állandóan blokkolják, a varázslás változatos a kardozás halál monoton stb.

    A harcos a fíling miatt éri csak meg (ami nálam hamar elég unalmassá válik blokk-ütés-ütés-blokk-ütés-ütés) szal a harcos nem azért jó mert hatékony, őszintén szólva a harcos a leggyengébb karakter az egész játékban.

    A mágus magas manaigénye sem teljesen igaz mert egyedül a hosszan tartó summonoknak van csak magas mana igénye (mivel azt sehogysem lehet csökkenteni) de 200 magicka bőven elég egy főállású mágusnak az egész játékban.
  • böröczk
    #32438
    2.-re kérdés, ezeket megtalálom valahol, hogy mit tudok velük kezdeni? láthatatlanság egyértelmű, a silence is, de a másik kettő?
    Illusiont beraktam majorba, és egyelőre csak a starlight elérhető, asszem : D
  • koschwarz
    #32437
    1. high elf: iszonyat sok magickája van alapból, és ezeket a gyengeségeket az alteration-ben található fire, frost, shock shield varázslatokka ki lehet küszöbölni, vagy enchantolni kell ezekkel páncélt, gyűrűt, vagy a restorationban van asszem a resist fire,stb. varázslatok.

    2. illusion: ott van a 4 legkirályabb varázslat: láthatatlanság, kaméleon, paralyze és silence. csak elég magas szinten kell mívelni ezt az iskolát ezekhez.
  • böröczk
    #32436
    Illusiont hogy tudom kamatoztatni, hogy használom?