41716
  • simonviktor91
    #32755
    lehet hogy hülye kérdést teszek fel de hogy lehet csatlakozni a tolvaj céhhez? már kéccer végigtoltam 15-ös szintű az első karim de sehogy sem jön össze pls help valaki! lah és ne küldjetek gumininjara! thx
  • bgabor
    #32754
    Köszi!
  • koschwarz
    #32753
    érdemes a speed-et is fejleszteni, mert az érintéssel elsütött varázslatok olcsóbbak manában, és meg lehet várni míg üt az ellen, odaugorni, varázsolni, hátraugrani.
  • Fantusz
    #32752
    Haxoror leírta a lényeget, néhány kiegészítés...

    A Fortify Magicka enthant mellé érdemes még Spell Absorption kövekkel is felturbózni néhány ruhadarabot. (mágus nem jár páncélban, csak akkor 100% hatékonyságú a varázslata, ha nincsen rajta páncél)

    Spelleket megvenni csak akkor érdemes, ha már használni is tudod.
    Példa: a Summon Dremora Lord spell ára a játék elején kb.1500 arany 100-as Conjurtaion skillel "kérve" kb 600 aranyért megvehető (persze itt más szempontok miatt is olcsóbb, de a lényeg, hogy felesleges megvenni, amíg nem tudod használni)

    Vannak spellek, amelyek kimaxolt tulajdonságokkal is hatalmas manaköltséggel használhatók csak.
    25-ös szintű humanoid irányítása (érintős) 30sec. 196 mana.
    25-ös szintű humanoid irányítása (távolról)30 sec.245 mana.
    A Spell Absorption enchant segít visszanyerni a manát a rádküldött varázslatokból (a breton meg immunis is valamennyire a varázslatokra), de egy mágusnál mindíg kritikus, ha nincsen elég manája, alkalmanként szégyen-nem szégyen el is lehet bújni az ellenség elől, amíg azok egymást ütik.

  • haxoror
    #32751
    Minél magasabb a szkilled annál kevesebb manába kerülnek a hozzá tartozó varázslatok, amihez 70-es destructionnál még nem elég a mana az 100-as destruction szkillel már lehet hogy elég.

    Ja és Fortify Magicka enchantokat pakolj a ruhádba, a legjobbak a 17+ szint fölött szerzett sigil kövek, azok darabonként 50 manával növelnek.
  • bgabor
    #32750
    Lenne egy kérdésem.
    A varázsló karakterem breton fajú, mágus kasztú, és 100-as intelligence-e van. Ehhez van neki 300 magicája. Nade vannak varázslatok, amik 350-500 magicába kerülnek. Akkor ezeket hogyan lehet használni? Több pontot nem tudok rakni az intelligencre, mert kimaxoltam.

    Próbálkoztam intelligencet adó gyűrűk enchantolásával, és így sikerült is 119re felvinni az intelligence-t, de ez még mindig csak 338 mana.

    Szóval mi van ilyenkor?
  • Hrisskar
    #32749
    minden megmarad
    (csak akkor tönnek el dolgok ha valamit kiszedsz pl: kieget vagy módot [akkor a általa adott dolgok eltünnek és ott fog görcsölni hogy valami hiányzik])
  • oszitheace
    #32748
    ha felteszem vmelyik kieget (a cd másolt), akkor az állásom megmarad igaz? és folytathatom ugyanazokkal a fegyverekkel, páncélzattal, stb.

    kár hogy nem lehet LANban tolni... :)
  • haxoror
    #32747
    easter egg, poénból van csak a játékban, már a Morrowindben is ott volt :)
  • Fantusz
    #32746
    M'aiq the Liar-nak van valami szerepe a játékban azon túl, hogy 360-as athletics skillel rohangál Cyrodiil-szerte?
  • koschwarz
    #32745
  • Fantusz
    #32744
    Közepes videobeállításokkal, nem lesz vele gond...
  • Christopher44
    #32743
    szerintetek hogy fog menni?
    procesor:Athlon64 X2 4400+ 2,3Ghz dualcore
    RAM:2GB
    VGA:7600GS,256 mb
  • Gnorb
    #32742
    Na ez bejött! Hálám örökké üldözni fog! :)
    Remélem már a Hearts of Iron 2 is menni fog, az volt a másik ami ugyanezt csinálta.
  • Hrisskar
    #32741
    Már rég felfogtam mit kéne tennem, sőt egy másik karakterrel meg is néztem hogy biztos nem bugos-e és nem.
    Az volt nekem a gondom hogy túlságosan jóságos karaktert alakítok és eddig nem válaszhattam mást, most hogy egy picit rosszalkodtam így már megkaptam a térképet.
  • woy
    #32740
    köszi.kb fél éves az alaplapom,de integrált hangkártyát használok.le is szedem a mod-ot
  • tarti19
    #32739
    sajnos igazad van , alkalmazkodni szükségeltetik:)
    de egy Witcher szinkronosan vagy akár egy Fable feliratosan akkora élményt tud adni a játékosoknak,hogy képtelenség szavakban kifejezni:)
    Említésképpen még egy "klasszikus"-t a KOTOR sorozatok myagyarítását is megemlíteném, tovább minden fordítónak nagyon hálásak lehetünk, amiért időt s olykor nem kevés pénzt is rászánnak a gfordításokra

    Elnézést az OFF-ért:)
  • zerosdfd
    #32738
    Szedd le és tedd újra a codecjeid. (Pl K-lite) Nálam egyértelműen az okozta a kékhalálozást.
  • koschwarz
    #32737
    mert a lovak és egyéb négylábú állatok lépéseinek zaja valamiért belassítja a gépet ha nincs egy jobb hangkártyád vagy régebbi az alaplapod és az integrált hangkártyát használod.

    ennyi az oka, van egy mod, a neve quiet feet, azzal lehet ezt orvosolni, csak akkor nem lesz patkódobogás.
  • koschwarz
    #32736
    nekem úgy tűnik, mintha még most sem értenéd: pont az a lényeg, hogy azt mond a prófétának, hogy érdemtelen vagy rá. remélem azt tudod, hogy alkalomadtán lejjebb is lehet görgetni a lehetséges válaszok listáját...
  • baggins
    #32735
    Mondom, nem lehet a marhát, csak kiütöm és felkel. Gondolod, nem próbáltam, agyba-főbe vertem, de nem tágít. Valami nagyon fontos személy lehet. Köcsög of Cyrodiil...
  • PiszkosFred
    #32734
    Nem tudom ez a gondolatmeneted hogy jott az en kommentembol, de oke. Egyebkent egyetertek, tiszta sor. Ennek ellenere, azok a piszok fejlesztok hat nem angolul adjak ki a jatekok 90%-t? Felhaborito :)

    (Morrowind forditasa nem tudom mikor kezdodott, de biztos van 3-4 ev mar mogottuk. 3-4 ev alatt egy diplomat is meg lehet szerezni lassan, nem hogy egy kozepfoku angol nyelvvizsgat, amivel mar azert konnyen lehet boldogulni az Oblivion/Morrowind kapcsan. De a jatekoson mulik termeszetesen. Van aki megvarja es magyarul jatssza majd vegig, van aki elebe megy a dolgoknak, es van, akit nem erdekel, csak jatszik "vakon". Es hiaba a legszebb nyelv a magyar, hiaba tudunk olyan kifejezeseket "gyartani" magunknak, amelyet a vilag tobbi nyelven keptelenseg lenne, ha egyszer az elfogadott gamer nyelv az angol, akkor muszaj valamilyen szinten ehhez alkalmazkodni, akar tetszik nekunk, akar nem...:))
  • Carmang
    #32733
    Ja, meg azt, hogy "Goblinok támadják folyamatosan a farmom, a két fiammal el akarjuk intézni őket, de én nem merek oda menni. Nem tudnál segíteni?" egyszerű mondat elég furcsán hangzana költői nyelven.
  • Carmang
    #32732
    Akkor kérj fel egy költőt, műfordítót a fordításra, mert akik most hobbiból csinálják... Hát szerintem nem az alapvető szempontjuk, hogy ékes anyanyelvünk minden egyes finomságát kihasználó szófordulatokat alkalmazzanak.
    (no offense)
  • tarti19
    #32731
    Ne haragudj, de azért mégis az anyanyelvünk a magyar, ráadásul sokkal szebb, értékesebb, kifinomultabb, érzékibb, hangzatosabb stb. , mint az angol...
  • PiszkosFred
    #32730
    Azert azt tisztazzuk, hogy az Oblivion forditasa technikai szempontbol egyszerubb mint a Morrowind fele linkes rendszer. A munka hosszat nezve, az Oblivion talan rovidebb idobe kerul majd, mint a Morrowind. Ha a MorroHUN csapat folytatna a munkat, akkor a Morrowindbol orokolt dolgokat (konyvek, scrollok), nem kell majd megint leforditani, ez is kis elony. No meg talan nincs annyi szoveg az Oblivionban ugy egeszeben, mint a Morrowindben volt/van.

    Egyebkent ketsegtelen, iszonyat nagy melo ezt vegigcsinalni. Egyszerubb lenne megtanitani a nepet angolul :) (az ugysem art)
  • Hrisskar
    #32729
    Tudod, hogy az egész fordító csapattól függ,
    csak szerettem volna érzékeltetni hogy egy ilyen kaliberű játék magyarosítása az irdatlan hosszú ideig eltart míg elkészül teljesen.
  • Gnorb
    #32728
    Igen, azt is próbáltam. Azt olvastam valami angol oldalon, hogy az új nvidia drivereket nem szereti, bár ezt kétlem. Azért egy próbát megér.
  • Fantusz
    #32727
    Nem hiszem, hogy a készülő magyarosítások között párhuzamot kellene vonni, vagy a Morrowind magyarosításától tenni függővé az Oblivion honosítását.
    Az Oblivionhoz letölthető egy kezdetleges magyarosítás - magyar a karaktergenerálás, a tárgyak neve, és néhány könyv is le van fordítva.
    (véleményem az, hogy a részleges magyarítás nem feltétlenül előny)

    A Morrowind magyarosításáról az volt az utolsó hír, hogy készen van, tesztelik, de aztán csönd lett...
    (le is lehetett tölteni egy cirka 200 megás fájlt, ami azonban jelszót kért, amit elméletileg a hivatalos tesztelők ismerhettek csak)

    Zéro angol tudással is átlátható, hogy egy-egy játék honosítása számtalan akadályba ütközhet, aminek a többsége technikai jellegű, sajnos voltak olyan játékok, amiket a legnagyobb elszántság ellenére sem sikerült magyar nyelvűre varázsolni, az Oblivionnál, Morrowindnál hatalmas a lefordítandó szöveg állomány , bízzunk benne, hogy hamarosan lesz hozzá teljes magyar nyelvű szöveg.

    (Raptor néhány hete azt mondta, az alapjátékkal haladnak, a kiegészítők fordítása egyenlőre még nem készül - várjuk az újabb híreket)
  • Hrisskar
    #32726
    Még a Morrowindhez sincs kész magyarosítás XD
    miért készült volna el előbb a Oblivion mint a Morrowind-é:P
  • PiszkosFred
    #32725
    Oblivion reinstall megvolt a csere utan?
  • Gnorb
    #32724
    a gépemet 3000+ ról 4200 x2 re bővítettem, és 6600gt helyett 8600gt került a gépbe. Azóta kékhalálozik az oblivion, majd újraindul. Mi lehet a gond? Más játék tökéletesen működik...
  • tarti19
    #32723
    értelek:P akkor remélek:)
  • PiszkosFred
    #32722
    Nincs egyelore. Intro le lett szinkronizalva, tovabb nem. A magyaritas meg elvileg keszulget, majd Raptor megmondja, mikorra lesz kesz :)

    Isten hozott Tamrielen, jo kalandozast!
  • tarti19
    #32721
    Na uraim az éjjel elkezdem az Oblivont:)
    végre megvan a gépem amin el is fog futni:D
    Párhuzamosan tolom majd a Witcherrel:)
    Úristen mots irigyeljetek:D:D:D::D elérkezett ezen idő is mikor belekóstolhatok az Oblivion felejthetetlen világába:D
    egy apróság magyarítás vagy szinkron esetleg nem készült a játékhoz?
  • woy
    #32720
    sziasztok.miért van az hogy ha lóra ülök akkor olyan mintha szaggatna a játék pedig az fps nem esik le?highon van a grafika,fps 30 körül mozog,gépem p4 3ghz, 7600 gt 256mb ,2gb ram /800 mhz ,legújabb driver van fent a vga-hoz, novemberi dx9,most volt újratéve a windows, játék is fel volt többször telepítve,patch fent van a játékhoz (v1.2.0416).olyan mintha akadna be a ló,mintha nem bírna menni.a választ előre is köszönöm. u.i: kerestem rá megoldást de nem leltem ...
  • Hrisskar
    #32719
    Charm varázslat sem müködött rajta
    poénból pofánvágtam egy baltával amit nemrég szerettem egy utonállótól és egy nagy repülés után szépen nyekkent, aztán leporolta magát és mondta tovább a magáét:P

    Ha nem válik be az, hogy a dark brotherhood küldetések után megint odamegyek hozzá és elmondom neki hogy milyen jó kisfiú voltam az elmult időkben:D, akkor megkeresem a konzol parancsot
  • Fantusz
    #32718
    Valami bug lehet ott, ha csak egy ágyékkötővel felvértezve rohangál a hős után...

    (a küldetések során mindíg próbáltam megszabadulni a felesleges koloncoktól, de gondolom azért normál esetben páncélban követne a lovagjelölt)
  • sirdond
    #32717
    mondd neki,hogy elfogadod az ajánlatát és befogadod a lovagok közé :)
    és miért ne lehetne kinyírni,annyira nem fontos ő
  • baggins
    #32716
    Van egy nagy problémám. Már vagy 10 órája lohol a nyomomban Carodus Oholin, az egyik küldetésnél csatlakozott hozzám. Csak egy ágyékkörő van rajta, nem árt, nem bánt, de idegesít, olyan érzésem van, mintha egy perverz vadbarom rohangálna utánam. A haverjaim jókat röhögnek rajtam, ez a majom meg csak jön és jön...
    Megölni nem lehet. Van valami megoldás, hoyg eltüntessem? A küldetést, amiben szerepelt már teljesítettemm.