41716
  • Fantusz
    #32995
    Vérdíjnak semmi köze nincs ahoz, hogy milyen guildoknak vagy tagja, a Dark Brotherhood nem fizeti ki a bounty-t, legfeljebb, ha nem vagy elég ügyes még többet összeszedhetel a küldetéseik során.
    A Tolvajcéh annyiból előnyös, még bérgyilkosoknak is, hogy közreműködésükkel a vérdíjaktól meg lehet szabadulni.
  • ColdFire
    #32994
    hát már sinen vagyok, csatlakoztam is a Dark Brotherhood-ba, most járok a börtönös küldinél :)
  • Fantusz
    #32993
    Ha voltál olyan pancser, hogy összeszedtél egy nagyobb bountyt, akkor vagy visszatöltöd a játékot, vagy rendezed a számlát, az őrök nem fognak békén hagyni.
    Tolvajcéh-tagként megkérheted valamelyik elöljáródat, hogy fizesse ki a büntetést (te is fizetel + a fench), ha elfognak az őrök választhatol börtönt is, viszont, ha valami nagyobb bűnöd van azonnal támadnak
  • ColdFire
    #32992
    hmm,hogy lehet egy őrt lerázni? :o
    már a tököm tele van hogy kifutok a világ végére, de jön utánnam...
  • ColdFire
    #32991
    msnt acce? :D
  • simonviktor91
    #32990
    az én thiefem könnyűpáncélos és szúrófegyveres! enchatoltam olyan fegyót ami 1 szúrással kivégez mindenkit lesből oszt kész! vagy pedig valami sima ruha
  • ColdFire
    #32989
    thiefnek milyen fegyót, és ruhát ajánlotok?
  • koschwarz
    #32988
    megtaláltam, hmmm, kár hogy nem folytatja a modder nyár óta.
  • koschwarz
    #32987
    ez honnan van??? eléggé figyelem a modokat, de nem is tudtam, hogy van ilyen.
  • SaGa
    #32986
    Az ooo-hoz van Shivering Isles kieg, itt.
    Még nem jutottam odáig, hogy elmenjek a szigetre, így nem tudom, működik-e valóban...
  • koschwarz
    #32985
    amire tudok válaszolni:

    az aev vwd azt csinálja, amit írtál, viszont iszonyatosan stresszeli a géped. szerintem a legtöbb UL-lel nem lesz kompatibilis. a grafikai hibák, roszul illeszkedő textúrák az UL-ben egyébként előfordulnak, sajna.

    vim and vigor mod ez kell neked az éhségre, alvásra.

    én próbáltam a natural environmentet az időjárásra, nem is lenne rossz, de sajnos túl gyakran változik az időjárás. elvileg vannak rá javítások, de én időközben áttértem az AWS-re, ami eddig bejött nekem.

    fcom-ot mostanában tesztelgetem...nem rossz, sőt...csak sajnos tényleg van jó néhány furcsaság és hiba még, de érthető, mert 4 elég nagy modot kell úgy összehozni, hogy minden mindennel klappoljon.

    nekem az OOO önmagában nagyon tetszett, de sajnos a shivering-re nem hat, és kevés benne az új szörnyfajta (nincsenek pl. pókok ami alap :), stb. stb.), viszont rohadt idegesítőek a mystical imp-ek.

    kipróbáltam a francesco-félét is, ez is nagyon jó mod, ez érinti a shivering i. kieget is, viszont nem érinti a varázslás rendszerét, ami nekem az OOO után nagyon fontos lett volna. sok varázslós mod van, de szerintem mindegyikben túlzásba estek a készítők, és olyan feature-öket pakolnak bele, ami számomra teljesen elfogadhatatlan. egyedül az ooo rendszere az, ami változtat a varázsláson, kiszedi a "kihasználható" részeket (mint pl. invisibility, drain health)de nem ad hozzá idióta, túlerősített varázslatokat.

    szóval én most "fcom-ozok", de igazából nem tudom, hogy ezzel fogom-e igazából játszani...kicsit hack'n'slash-es az egész, túl sok szörny és ellenfél mindenfelé, nem lehet megtenni 3 lépést harc nélkül. elvileg készül hozzá egy olyan plugin, ami jelentősen redukálja a spawnoló szörnyek számát.

  • koschwarz
    #32984
    ha használod az obmm-et akkor nem lesz baj, válaszd valamelyik módszert a 4 közül (talán a bsa-redirection és a bsa-invalidation a legjobb). a lényege egyébként az, hogy azokat a modokat, amelyek megváltoztatják a játék eredeti textúráit vagy a mesheket, a játék a betöltéskor felismerje. tulajdonképpen azért szükséges, mert a játék "alap" archiveinvalidation rendszere bugos.

    különösen a textúramodoknál kell ezt az archiveinv.-t használni.
  • SaGa
    #32983
    Még egy kérdés:

    Nem egészen tiszta az Archiveinvalidation.txt file szerepe.

    Egyrészt van az OBMM, aminek van egy ilyen funkciója. Ez tulajdonképpen megcsinálja ezt az "invalidációt", vagy készít egy ilyen fájlt és maga a játék indító programja "invalidálja" a fájlban szereplő elemeket minden alkalommal? Azért nem értem, mert egyes modok eleve tartalmaznak ilyen file-t, másoknál meg az obmm-es módszert adják meg. Akkor most ki kivel van?
  • SaGa
    #32982
    Üdv mindenkinek...

    Egyszer már végigvittem az Obliviont, majd előszedtem a Morrowindet, jól feltunningoltam és végigtoltam azt is. Karácsonyra a családomtól kaptam egy 8600GT kártyát így előszedtem újra az Obliviont és körülnéztem némi tunning után. A Morrowind esetében ez viszonylag egyszerűen összejött, de az Oblivionhoz eszement mennyiségű cucc van, nem tudok köztülük választani, így a gyakorlati tapasztalatokra lennék kiváncsi.

    Textura javítás: Qarl 2 csomag és a hozzá tartozó "foltok" (a Qarl 3-ohoz kicsit kevéske a 8600-as 256M RAM-mal, megpróbáltam). Ebből van a "normál" és a "Parallax" verzió. Ez utóbb, ha jól értelmezem a leírásokat, másfajta shadert aktivizál a kártyán, szebb és nem veszít túl sok tempót. Kérdésem: elég csak a parallaxed verzió, vagy előbb toljam fel a normált a kiegészítőivel, majd erre a parallaxost?

    Találtam egy halom "Unique Landscape" modot. Ezek a világ egyes részeit alakítják át. Pl ahogy kijutok a csatornából, az első barlang jobbra nem egy szimpla barlang, hanem egy Ayleid rom része kívülről nézve. Ezeket használja valaki? Nekem a barlang mögötti tavacska pl texturahibás lett miatta (a víz a tó egyik felében 2, a másik felében meg vagy 6 m mély úgy, hogy a felszín került magasabbra. Érdekes látvány. Ezt vajon mi okozza és javítható-e?

    Van egy olyan mod, amivel a távoli dolgok is mindig látszanak (almost everithing vwd), nem csak akkor, amikor megfelelően közel kerülök hozzájuk. Ezt felrakva megszünt az, hogy némely épületek egyszercsak "felépülnek" a távolban. Ez pl mit szól a UL csomagokhoz? Az egyikhez odaírták, hogy illeszkedik hozzá, de mi van a többivel?

    Élőlények: Van egy halom (Exnem, Eshme, BOB, meg még pár) body replacer és hozzájuk megfelelő páncélok, hajak, ruhák, miegyebek. Ezek közül melyik a normálisabb kinézetű embereket produkáló? Hajviseletre találtam egy kupac emo-s meg mangás stílusút, de én inkább valami emberi formájút keresnék. Első nekifutásra az Exnem modhoz készülnek olyan páncélzatok, amik pl az OOO meg a MMM "nehezítőkhöz" készülnek, így talán azt tenném föl, de ha van jobb, akkor azt. Nem a nudizmus, hanem az esztétikum érdekel...

    Van-e olyan mod, amitől éhes, álmos, szomjas lesz a karakterem? Egyet (Addendum - sleepy 2.0) találtam, elvileg az mindhármat tudja, de igazából csak az éhséget tapasztaltam eddig. Lehet, hogy türelmetlen vagyok?

    Jó időjárás mod. Az Arthur Natural Environmentet felraktam, tetszik. Jobb van?

    "Nagy" modok:

    Kipróbáltam az FCOM-ot, de nem lettem vele túl sikeres. Leszedegettem a hozzávalókat (OOO, MMM, Francesco's cuccok és a Tamriel csomagok), végigküzdöttem magam a telepítésen a leírások szerint, de első nekifutásra nem lett túl sikeres a dolog. Pl egy halom őz ácsorog a csatornakijárat közelében és addig nem mozdulnak, míg oda nem megyek közéjük. Csak az OOO-t feltéve szépen élik az életüket, mozognak, legelésznek, stb.

    Ahogy elnézem az OOO és az MMM keverhető FCOM nélkül is. Az OOO 1.32 önmagában tetszett, amennyit eddig próbálgattam (pár nap), de pl a MMM-ből tetszik a saját kezű fegyver és páncél készítési lehetőség, ezért szivesen összapakolnám a kettőt legalább. Van valakinél ilyen párosítás?

    Van-e valahol olyan mod lista, ahol olyanokat sorolnak fel, amik kipróbáltan mennek egymás mellett?

    Bocs a hosszúságért...




  • Fantusz
    #32981
    Amit leírtál a teljes chameleonozásra igaz, az invisibilityre csak részben (egyik sem kétszükséglet a játékban).

    Az invisibility rögtön megszünik, ha kinyitol egy zárat, varázsolsz, fegyvert, potiont használsz, ezzel szemben a chameleon csak az idő lejártával szünik meg.
    Lopakodni használom az Invisibilityt (tolvaj, bérgyilkos küldetéseknél nem kell minden utamba kerülőt legyilkolni), chameleont nem szeretem, azt meg nyugodtan lehet bugnak is tekinteni, hogy van olyan spell, ami teljesen hatástalan (25%, 50%, 75%, avagy a 99% chameleon)

    Expert sneak-kal lehet mozogni is, hacsak nem rád néz az ellenfél el lehet osonni, vagy mögé lehet lopakodni.
  • haxoror
    #32980
    Én is így vagyok vele, az AI egyáltalán nem tud mit kezdeni a láthatatlansággal, szerencsétlen marauder nem tudja hogy hol vagyok de miután megöltem kiderül hogy detect life-os kesztyűje volt...
  • Henk4444
    #32979
    Nem akarok Invisibility-t használni mert úgy unalmas a játék, csak azt akartam hogy jobban lopakodja. Végig lehet rohanni az egész játékon láthatatlansággal, teljesen unalams úgy. Azért kösz.
  • Fantusz
    #32978
    Használj Invisibility-t, bár az megszünik, ha valamit csinálsz, osonni jó.
    Chameleonnak csak akkor van értelme, ha legalább 100% (levonásokkal együtt), drága spell, sokszor elég az Invisibility, s az lényegesen kevesebb manába kerül.
  • Fantusz
    #32977
    Egy dark elf sétálgatott ott?
    Az még csak a bejárat, nem oda kell a gyöngy, a túloldalon lesz a város.
    Volt az ajtó mellett egy könyv, azt kell elolvasnod (remélem jól emlékszem)
  • Henk4444
    #32976
    Üdv, lenne egy kédésem. Mire jó a kaméleon varázslat?

    Nekem 50%-on van és az ellenség távolról észreves amikro kinézek valami mögül éjjszaka.
  • simonviktor91
    #32975
    én most a térkép szélén lévő erődben vok! bemegyek van 1 ipse azt kinyirom! egy nagy teremben vok! ott egy nagy kapu ami nem nyílik ki! labirintust nem is láttam arrafele meg házat sem csak farkasokat
  • Fantusz
    #32974
    Már mondtam : a barlangváros vezetőjének házaban van az egyik (nézz körül, olyan tárgyat keress, aminek 0 a súlya)
    A másikat nehezebb megtalálni, egy labirintusszerű úton kell eljutni a várostól a kovács sátrához (itt minden karakteremmel elég sokat bolyongtam)

    Az is lehet, hogy már többször elmentél a gyöngy(ök) mellett
  • Fantusz
    #32973
    Nem ott található, hanem később, amikor Baurussal nyomoztok a Mythic Dawn után (ők a pirosköpenyesek), de akkor sem lesz feltétlenül náluk a gyűrű - nem vesztettél legfeljebb egy-két itókát a kutatás elmulasztásával

    Reflect Spell = rádküldött varázslat visszatükrözése a támadóra
    Refelct Demage = sebzés visszatükrözése a támadóra
    Resist Magic = ellenállás mágiának
    Spell Absorption = rádküldött varázslat egy része manává alakul (varázslat elnyelés)
  • simonviktor91
    #32972
    lécci mondjátok már meg hogy hol van az a két gyöngy ami kell a mehrunes razoros küldihez
  • haxoror
    #32971
    kizárt hogy a tutorialban lenne ilyen kaliberű tárgy, gyenge potionokon és a ruhájukon kívül semmi más nincs a tutorialban a mythic dawnosoknál (mindig kifosztom őket).
  • Flora2
    #32970
    Pont mostanában olvastam valahol, hogy a Mundane Ring ott lehet az egyik pirosköpenyesnél (Mythic Dawn?) még a legelején, a tutorial questben, amikor a királyt megölik, és ki is írja a tutorial szöveg, hogy hogyan tudjuk átkutatni a holttesteket - én meg verem a fejem a falba, hogy nem kutattam át akkor mindenkit, de hát egy kis kezdő a tutorialban honnan tudná, mire lesz jó egy Reflect spell-Resist magic gyűrű? Ott és akkor nem is értettem volna, hogy ez mit jelent.
  • Csacsi
    #32969
    Most olvasgatom, hogy első mágus karakteremnek hamar véget fogok vetni, mert elég sokmindent elrontottam a kezdésnél :D Na mind1. Majd a k9vetkező jobb lesz.
  • Fantusz
    #32968
    Mundane ring: Reflect spell+35, resist magic+50

    Ring of the iron Fist: Fortify Hand to hand+25, Reflect demage+33

    Sorcerer Ring : minden mágikus skill+10

    Ezek benne vannak az alapjátékban (remélem nem tévedek), de változó, hol, és mikor kerülnek elő.

    A Spelldrinker amulet mágusoknak jutalom Polustol, miután Skingradból visszatér hozzá.
  • Csacsi
    #32967
    Ez a mundane ring is valami moddal szedhető csak elő?
  • Fantusz
    #32966
    Sehogy, sajátkezűleg csak egyféle tulajdonsággal lehet felruházni tárgyakat, megtévesztő az a felsorolás (különösen a 450 Fortify magicka szembetűnő).

    Magusommal sokáig nem robe-ben jártam, hanem normál öltözékben (nem páncél!), cipő, nadrág, mellény, hood külön-külön enchantolható, plusz 2 gyűrű és 1 amulet, de azokból nem echantoltam, vannak jobbak, mint amit én tudtam volna alkotni (Spelldrinker amulet, mundane ring, stb)
  • Csacsi
    #32965
    Kérdésem. Az itt leírt Arch Mage's robe-ot hogy tudom összehozni. Mert ha enchantolni akarok, akkor csak egy tulajdonságot enged hozzáadni a ruhámhoz. Vagy például miért nem tudok olyan varázslatot hozzáadni, amit én csináltam?
  • simonviktor91
    #32964
    PLS SEGÍTSEN MÁR VALAKI HOGY A FRANCBA TALÁLOM A MEHRUNES RAZOROS KÜLDIBE AZOKAT A NYOMORULT GYÖNGYÖKET!!!!! thx
  • Flora2
    #32963
    Igen, ilyen lebukási kockázatokra gondoltam... bár a gondos save-elgetéssel megelőzhetőek ezek a kockázatok, gondolom.
    Köszönöm, biztos járok majd még erre kérdezgetni.
  • Fantusz
    #32962
    Minden guildnál alapszabály, hogy a többi guild tagot nem bánthatod (kivéve, ha erre parancsot kaptál).
    Tagja lehetel minden guildnak, az előbbi szabályt figyelemmel tartva, csak magadat buktathatod le(vigyázz, mert sokszor szemtanú sem kell, az őrök átlátnak a falon).

    Tolvajcéh tagnak számít minden koldus, kizárás jár, ha koldust megölsz, de ami még érdekesebb: a zsebtolvajlás.
    Nem tudhatot mindenkiről céhtag-e, vagy sem, sikertelen zsebtolvajlásért azonnal kizárnak, ha guildtagtól próbáltál lopni.

    Mágusoknál a küldetések közben találkozol baráttal, ellenséggel, támadás előtt győződj meg róla kivel állsz szemben.
  • Flora2
    #32961
    Köszönöm! :) (Igen, még csak alapjáték, semmi mod.)
    Akkor még egy utolsó kérdés a guild-ekről: Mages Guild tag vagyok, de van meghívásom a Tolvajok közé is és a Dark brtoherhood-ba is. Az oké, azt olvastam itt, hogy minden guildnek egyszerre tagja lehehetsz, de nincs olyan, hogy valamelyik bünteti ezt? nem fog a Mages Guild kirúgni engem, ha megtudja, hogy a DB-ben bérgyilkolok?
  • Fantusz
    #32960
    Alapjátékban álatalában 1-2 ellenfél ellen kell szembenézni, kivéve néhány nagyobb csatajelenetet (brumai kapu) - modoknál lehetnek kezdettől fogva többen ellened (ez egy más téma, de pl egy Franceso mod nagyot dob a játékon).
    Szintlépésekkor nem az ellenfelek száma változik, hanem erősödnek, és újabb lények jelennek meg (pl. medve 7. szinttől, Xivilai 20. szint fölött)
    Az alpjátékban a lények is veled együt lépnek szintet, ezt estleg érdemes egy moddal javítani, a patkány patkány

    Szellemek is lesznek erősebbek, kardot viselők, de szellemeknél általában jelentéktelen a loot (echtoplazma + a kard)
    Oblivionban vannak jó lootok, (oda 17-es szint utánérdemes menni), dungeonokban vámpíroknál, necromantáknál, idézőknél, és a ládákban, de ez is szintfüggő.
    A Guildok között a bérgyilkosok jutalma is hasznos (itt lehet megszerezni a játék legjobb lovát is)

    Szerintem nem saját boltot nyithatol, hanem anyagilag beszálhatsz a működő üzletekbe 500 arannyal.
    Ennek annyi a jelentősége, hogy miután kifizetted az 500 aranyat, az adott kereskedőnek annyivel több pénze lesz, többet tud fizetni minden értékesebb cuccért (pl 1500 helyett 2000 aranya lesz) - nem egy jelentős dolog, majd eléred egyszer, szándékosan nem éri meg erre gyúrni a karit.
  • Flora2
    #32959
    Új vagyok az Oblivionban, az ünnepek alatt kezdtem el játszani, és semmi Elder Scrolls előtapasztalatom nincs (azért ennek a topicnak a legutóbbi 300 oldalát elolvastam).
    Lenne pár kérdésem:
    - most még elég jól elbánok az ellenfelekkel, mert főleg egyesével jönnek, és eléggé korán észlelni lehet őket (level 2). Ha feljebb lépek a szintezésben, gyakrabban lesz egyszerre több ellenfelem, és gyorsabban fognak rámjönni? vagy marad így, csak maga az ellenfél lesz erősebb kaliber?
    - azt hamar felfedeztem, hogy a templomok kriptáiban könnyen (most még könnyen) kinyírható szellemek vannak, akiket az ektoplazmájukért szépen be tudok gyűjteni. De a szellemeken kívül van valami loot ezekben? Én nem találok semmit, pedig szép síremlékek vannak...
    - a betöltési képernyő tippjei között olvastam, hogy aki Expert szintű lesz Kereskedelemből, az nyithat boltot - ilyet próbált már valaki? Mágus vagyok, és nem lenne rossz, ha saját boltomban adhatnám el a kotyvalékaimat...
  • haxoror
    #32958
    thx!
  • koschwarz
    #32957
    nem a polgárijog a területem, de szerintem nincs ilyen alsó határ. elméletieg bármilyen értékű pertárgy, vagy összeg miatt lehet pert indítani.
  • dlopmar1029
    #32956
    Üdv. A Mehrunes Razor ugye képes arra, hogy azonnal elpusztíthatja az ellenséget. Ezt számolja is. Ennek van valami jelentősége?