41716
  • haxoror
    #33035
    Később majd lesznek még küldetések ahol találhatsz újra DB ruhákat de asszem Brumában lopni is lehet, régen volt már, nem emlékszem.
  • Carmang
    #33034
    Ajánlott töredezettség mentesíteni is. Ha lehet ne a vindóze alap defrag-ot használd, a Diskeeper az mondjuk tud valami.
    A mini image meg egy Virtuális CD-meghajtóba mountolható kamu kép fájl (mds, mdf általában), ami arra jó, hogy nem kell krekkelni, az eredeti exe azt hiszi, hogy az eredeti cd van benn.
  • ColdFire
    #33033
    megvan a mester :D
  • ColdFire
    #33032
    még egy kis gondom van, thief guildban az utolsó Armand küldinél járok, de nem tudom megcsinálni, mert másnap éjfélkor nem jön Armand a szokásos helyre :(
    (The Elven Maiden küldi)

    remélem nem zavarok senkit a gondjaimmal, legalább újraéled a topik :)
  • persil
    #33031
    Épp most dobott ki megint:D

    Yup legújabb patch, tegnap húztam le, viszont mini-image alatt nem tudom mire gondolsz O.o
  • ColdFire
    #33030
    itt a Sithis rózsájánál járok
  • haxoror
    #33029
    Legújabb patch és mini-image?
  • haxoror
    #33028
    Ha jól emlékszem valamelyik brotherhood tag házából lehet lopni egy ruhát amit eladhatsz és rögtön visszavásárolhatsz akármelyik fence-nél, nem tudom hogy tartasz-e már ott a DB küldetésekben.
  • persil
    #33027
    Hali!

    Az mi a fészkes, göröngyös ördög korbácsától lehet, hogy ez a rohadék játék állandó jelleggel kilép asztalra, hülye, gyökér windows-os hibaüzenettel? Kb 4 agyvérzést már kaptam e miatt.

    Nem, nem olvasok el 19 ezer oldalt a fórumon, kereső meg nem ér semmit, úgyis kipróbáltam minden lehetséges dolgot, amit itt írkáltak mások.
    (új driver, régi driver, 59 másik driver, audio codec, video codec,felbontás,új patch,új crack,reinstall stb)

    Valakinek van ötlete mit lehet vele csinálni? Esetleg valaki, akinek már megoldódott?
  • ColdFire
    #33026
    amugymeg 6 órája játszok perpill folyamatosan :)))
    jaj de jó betegnek lenni, és itthon játszani ^^
  • ColdFire
    #33025
    hát már messze nem ott járok, de kemény lv4es vagyok :)
  • Fantusz
    #33024
    Előfordulhat bárkivel, hogy olyat csinál, amit nem is akart, ezért van pl. F5, autosave, save - vissza kell tölteni
  • ColdFire
    #33023
    értem, köszi, dájóó! :D
  • Fantusz
    #33022
    Véletlen veled mindíg történik valami
    Jó üzletet csináltál - a kereskedő nulla aranyért átvette a kidobott darabot - venni sehol nem lehet, esetleg lehúzhatod valamelyik bérgyilkos testvéredről (kirúgnak érte, de meglesz a páncél)
  • SaGa
    #33021
    Bocs, elírtam a nevét: Alternate Start.
  • Raptor 2
    #33020
    Ezt a newstarts-ot hol találom? :S Mer semmire se leltem kereséssem során :D
  • ColdFire
    #33019
    véletlen eladtam a shrouded vagy milyen ruhám :S
    amit a brotherhoodtol kaptam, a kapucnis része megmaradt, a ruha nem...
    vissza tudom vhogy szerezni? tudok vhol ilyet venni?
    előre is köszi, mert nekem tetszett az a ruha
  • SaGa
    #33018
    Hogy állsz a bűnösség terén? Lehet, hogy túl sokat loptál vagy gyilkoltál?
  • SaGa
    #33017
    A Vim and Vigor nekem valamivel összeakadt, így nem tudtam használni. Vagy csak nem értettem meg, hogyan lehet kaját készíteni? Feltettem helyette a Vim and Vigor Overhauled modot. Ez valamivel többet tud (pontosabban finomabban tunningolható pl az időzítése), meg ebben megtaláltam a kaja adagokat, lehet a kutakból vizet meríteni (kell a kajához), bár "food rationt" készíteni még nem tudok, csak "prepare food ration" löttyöt...
  • SaGa
    #33016
    Hmm.. Jót mérgelődtem az elmúlt napokban...

    Összepakoltam egy halom modot, amik szebbé illetve nehezebbé teszik a játékot. Közben jól kitanulmányoztam a toolokoat, meg vagy 4x újratelepítettem az egészet, mert néha lehetetlen megállapítani, melyik mod verte agyon az egészet.

    Javaslat a modokat használóknak: mindenképp érdemes minden modot, ami nem csak egy darab .esp-ből áll betolni az obmm-be, omodot kreálni és azt aktiválni, úgy egyszerűbb a hibakeresés (bár nem tökéletes). Ezen kívül érdemes sakkozni a modok sorrendjével. Nem egyszerű, de nem is lehetetlen kialakítani olyan betöltési sorrendet, amikor kilépéskor nem száll el az oblivion. exe hibaüzenettel. Na ez a jó sorrend...

    Az Archiveinvalidation funkciókat a különböző toolokban óvatosan kezeljük, mert mindegyik másképp hibázik. Van amelyik túl sok fájlt invalidál, így lesznek olyan textúrák, amik egyszerűen hiányoznak (pl nincs keze a börtönben a "blade" testőrségnek), de olyan is, ami beletúrhat a bsa fájlokba, visszavonhatatlanul.

    Leginkább azért lettem nyűgös úgy estefelé, mert a börtönből kifele, az uralkodó halálakor találtam a földön egy második katanát is, Renault parancsnoké mellé, közvetlenül az amulet átadása után. sajnos felvettem, így amikor a parancsnokét elvette Baurus, a másik is eltünt... Visszatöltés után meg nem találtam másikat...

    Amúgy ha valaki szereti a nagyon nehéz kezdést, érdemes a newstarts modot felrakni. Ez 7-8 új kezdőpontot berak, választani lehet közülük. Az egyik a börtöncella, teljesen normál kezdés. A többinél különböző szinvonalú, saját házzal kezd az ember, a hozzá mérhető pénzzel (50-300 arany), meg egy darab családi fegyverrel. A legnehezebb a hajléktalan kezdés. Egy barlang kijárata mellett van a "hencsered" ezen kívül semmid, csak egy alap ruha, a barlangban bent meg egy csapat bandita, egy batlemage kiséretében...
  • simonviktor91
    #33015
    mármint a bladeshez :D
  • simonviktor91
    #33014
    banyeg! már volt 4 karim, kezdtem egy újat és a cold ruler temple-be érve jauffre rámvicsorgat és nem kérdezte meg hogy csatlakozni akarok-e? Már a blood of the daedra küldinél vok de még mindig nem enged csatlakozni (rohadjon meg) MItől lehet ez?
  • simonviktor91
    #33013
    én meg amúgy egy 24-es szintű mágussal tolom! light armor:115 :D zúzú fegyver 115 :D pusztítás 120 :D megidézés 93 misztika 87 ijászt 74
  • simonviktor91
    #33012
    nekem egy kapun belül 3 sigil követ sikerült szerzni! XD elvettem, nyomogattam a spacet és kaptam még 2-őt! tök cool XD
  • Fantusz
    #33011
    17-es szint fölött már a legerősebb Sigil követ kapod, ha gondolod nyugodtan lehet bezárni a kvatchi kaput, páncéldarabokat később is szerezhetsz (nem nyílnak azonnal újabb kapuk, de a főküldetés lezártáig folyamatosan, kb. 100 kapu is nyílhat)
    Martint elvileg elég Weynom Priory-ig kisérni, de gyakorlatilag a Bruma közelében lévő monostornál lehet tőle megszabadulni.

    Páncélviselés: command humanoid, command creature spelleknél lehet igazából jelentősége, páncélban csak 95% a varázslat hatékonysága (előfordulhat, hogy az átállítani szándékozott lény rád támad - de valószinű nem is használsz ilyen spellt)


    Mielőtt elveszed a Sigil követ érdemes egy gyorsmentést csinálni, s, ha nem tetszik a kő, visszatöltve másikat ad...
  • Csacsi
    #33010
    Jah én hordok nehézpáncélt is, mert ez a karakterem Battlemagnek készült. jelenleg 100-as destructionnal, conjurationnal, blade-el, és heavy armorral. Ami mellé 85-ös erő, 100-as willpower, és int, és 80-as endurancem van :)
  • Csacsi
    #33009
    Oké, akkor még készülök 2 szintet, mert most vagyok 18. Aztán nekiállok Sigil köveket gyűjtögetni. Remélem jó sok kapu lesz :D
  • Fantusz
    #33008
    Martin kell visszakisérned Weynom Priory-ba (miután Kvachnál bezártad az első Oblivion kaput), ezt követően kezdenek nyílni az újabb kapuk Tamriel-szerte.
    Sigil köveket máshol nem tudsz szerezni, a grand lélek-kövekkel lényegesen gyengébb enchantokat lehet csinálni.
    20-as szint fölött már érdemes kapukat zárogatni, ekkor már a páncélokat, fegyvereket is dobálják a deadrák (bár mágus nem hord nehézpáncélt), és olykor gyűrűt, amuletet is lehet lootolni tőlük.
  • Csacsi
    #33007
    Köszönöm a válaszokat. Még egy kérdés. Sigil követ csak oblivioni kapun keresztül szerezhetek? Hol nyilnak azok leginkáb? És a főküldetés melyik szakaszát kell elérnem, hogy ilyen kapuk nyíljanak mindenfelé?
  • koschwarz
    #33006
    meg.
  • marcell007
    #33005
    hello!van egy csomó mérgezett almám ,valahogy meglehet etetni vele az NPCket?
  • Fantusz
    #33004
    Sigill kövekből készült fortify magicka (50) sokkal jobb enchant, mint a fortify intelligence.
    A spell absorption mágusok ellen nagyon hasznos, a rádküldött varázslatot elnyelve azonnal visszatölti a manád (a breton alapból 50% resistens is a magickara)

    A manával gazdálkodni kell, észnélküli varázslatokba nem szabad szorult helyzetben belemenni, az érintős varázslatok (touch) lényegesen kevesebb manába kerülhetnek, mint a távolsági (target)
    350-400 manával a legdrágább ésszerű varázslatokat is el lehet sütni megfelelő időt, helyet megválasztva.
    Ne csinálj pazarló spelleket, amik azonnal lenullázzák a manakészletedet, fölöslegesek és önveszélyesek.

    Kegyhelyek adnak olykor különböző fortify-t, de azokra nem lehet építeni a játékot - viseld a Spell Absorption amuletet, néhány fortify magickas, és spell absorptionos ruhadarabot, ha kevesled a manát, a varázslataidat jól megválasztva semmi gond nem lesz, akár a 300 is elegendő lehet.

    Pusztító spellekhez hozzáadva 1-2 másodperc paralyse-t jelentősen növelhető a hatás, az illusion varázslatok többsége használható pusztításra is (költségesek, de hatékonyak) - jól kell válaszani
  • Csacsi
    #33003
    najó, van még. mi is a spell absorption?
  • Csacsi
    #33002
    Még egy kérdés. Vannak olyan cuccok, oltárak, akármicsodák, amikkel permanensen tudom az inteligenciámat növelni. Cheat és mod nélkül?
  • Csacsi
    #33001
    Értem. Breton vagyok, The Mage csillagjeggyel. Akkor vagy fortif inteligence, meg fortifí magicka enchantokat kéne magamra aggatnom. Átlagosan mennyi mana kell mondjuk 20-as szinten, hogy ne nagyon legyek bajban?
  • Fantusz
    #33000
    Mana mennyiség az intelligencia duplája (100 intelligencia = 200 mana), plusz at esetleges faji tulajdonságokból, csillagjegyből származó plusz.
    (+ a mágiával, tárgyakkal magadra vett fortify magicka)

    Egy Altronach csillagjegyű High Elfnek 100-as intelligenciával van 450 manája a többi fajnak csak kevesebb lehet.
    A Dark Elf nem kap plusz manát, 100-as intelligenciával, Appentrice csillagjeggyel 300 a max + a magára szedett módosítók (tárgyak, varázslatok)

    Tiszta mágusnak a High Elf, illetve a Breton a legjobb választás, 100, illetve 50 plusz manával indulnak
  • Fantusz
    #32999
    Dehogyis... a nyílvessző szúr

    (különben meg a feltetthez hasonló kérdésekre nem lehet érdemben válaszolni - estleg 12-es Sneak-kal, 16-os blade skillel egy törrel lesből támadni...)
  • Csacsi
    #32998
    Sziasztok. Kimaxoltam az Inteligencet, és a Wisdomot, és 10-es szintre volt 300 Magickám. De azóta nem kaptam egy szem magickát sem. Már 17-es szinten vagyok, és még mindig 300. Valamit elrontottam?
  • haxoror
    #32997
    A játékban nincs is szúrófegyver

    (oké, tudom, blade :)
  • simonviktor91
    #32996
    ha brothethoodos vagy akko mennyé a főhadiszállásra és van egy urge akitól tudsz venni egy varázslatot: 35sec láthatalanség! ezze le lehet rázni az őröket:D