41716
  • haxoror
    #35595
    A weakness nem erősíti a damage varázslatot ha mindkettő ugyanabban a varázslatban van, a weakness csak a következő varázslatot fogja erősíteni.
  • TomDantes
    #35594
    A kérdésem az lenne hogy miként kell feltelepíteni a Shivering Isles-t? Fenn van az Oblivion, de ezt írja ki:

    Nincs behelyezett lemez.
    Kérjük, helyezze be az eredeti "Shivering Isles" CD/DVD-t.
    További részleteket keressen a http://www.securom.com/message.asp?m=nodisc&l=hu címen

    Hogy kell megcsinálni?
  • Csacsi
    #35593
    A Destructionnál számít, mert akkor kevesseb MP-be kerül előnni kedvenc kis varázslatomat.

    weakness to fire 100 % on target 3 sec
    weakness to forst 100 % on target 3 sec
    Weakness to lightning 100 % on target 3 sec
    fire damage 30 on target 3 sec
    frost damage 30 on target 3 sec
    lightning damage 30 on target 3 sec

    Imádom nagyon. Nah meg az ellenfelek is :D
  • Chipii
    #35592
    Nem mintha számítana, mivel pont annyit érnek, mintha 100-asok lennének :)
  • Csacsi
    #35591
    A Bladem már így is 118-as :D Akárcsak a Blockom :D
  • Fantusz
    #35590
    Destruction max 110 lehet.
    Elérni nem egyszerű ezt a szintet, a Hermaeus Moratól kapott könyvből (Oghma Infinium) választhatsz mit szeretnél fejleszteni:

    Path of Steel - Strength, Speed, Blade, Blunt, Heavy armor;

    Path of Shadow - Speed, Acrobatics, Light armor, Security, Sneak;

    Path of Spirit - Intelligence, Alteration, Conjuration, Destruction, Restoration.

    Választásodtól függően +10 pontot kapsz a tulajdonságokhoz, skillekhez, tehát, ha 100-as a pusztítómágiád, ás a Path of Spiritet választod lehet 110-es destruction skilled (de akkot nem lesz 110-es a blade)
  • rayman12
    #35589
    de látam a youtubon ahogy szorakoztak
  • ashead
    #35588
    Sehogy. A játék hagyományosan abszolút offline, mint az eddigi Elder Scrolls játékok, többjátékos lehetőség nincs.
  • Csacsi
    #35587
    Van arra lehetőség, hogy a destruction értékemet 100 főlé vigyem? Mindenféle Enchant nélkül? Mint Például a blade-et a Blockot, a Gray Prince oktatása után?
  • rayman12
    #35586
    hogy kell oblivionban multiban játszani????
  • sirdond
    #35585
    ha máshogy nem megy, akkor:
    setstage FGC10Swamp 40
    :)
  • tibka21
    #35584
    Sajnos nem ilyen egyszerű, utána is olvastam végigjátszásban hátha elfelejtettem valamit. Elvileg amikor megtalálom a hullákat rögtön be kéne adnia a naplóbejegyzést.
    Vagy az zavart be neki, hogy jártam már ott, vagy pedig befagyott a script. Vagy nem tudom, hátha valaki tud rá valami okosat mondani :D
  • Fantusz
    #35583
    Régen csináltam már ezt a küldetést, nem kell a hulláknál esetleg felvenni valamit?
  • tibka21
    #35582
    Hali!

    Nekem lenne egy kis problémám a játékban :(
    Elakadtam a Harcosok céhének egyik küldetésénél.
    Ez lenne a küldetés:
    A Harlun Watchi rejtély – Mystery at Harlun's Watch

    Már többször végigjátszottam a játékot és ezt a küdetést is sokszor megcsináltam már, de most nem megy.

    Elmentem a csajszihoz, kiadta a feladatot, hogy nézzem meg a fényeket. Legyaktam a Swampy Cave bejáratánál ólálkodó Will-o-wispeket, meg is kaptam a dialógust, hogy nézzek körül a bányában mi lehet a falusiakkal. Bementem és elmentem a hullákhoz mint már sokszor (az utat ismertem mert már egy korábbi küldetés során felderitettem a bányát), de amikor odaértem a hullákhoz nem jött be a következő kis naplóbejegyzés, hogy megtaláltam a falusiak tetemét és öljem meg a maradék trollokat. Hiába voltam pont ott, ahova a kis zöld nyilacska mutatott, hiába ugráltam a hullákon, fosztogattam ki őket és "rugdostam" arrébb őket nem történt előrelépés a küldetésben (vártam is több percig, pihentem több órányit). Elindultam, kinyirtam a maradék trollt a barlangban, amiről rend szerint meg is kaptam a naplóbejegyzést, hogy megöltem az utolsót is és az nekem mennyire jó. Ez után visszamentem a hullákhoz, de szintúgy mint előtte nem történt semmi, csak mutogatott oda a zöld nyilacska. Elmentem vissza a banyához, beszéltem vele újra, de csak azt hajtogatta, hogy deritsem ki mi van a falusiakkal. Megcsináltam náhány másik küldetést hátha utána jó lesz, de újra visszamentem és semmi. Nem tudom befejezni a küldetést igy nem tudok tovább lépni a céh ranglétráján. Próbáltam azt is hogy egy jóval régebbi mentést visszatöltöttem és újracsináltam az egész céhes küldetéseket, de 4 óra újrajátszása után semmi változás, nem tudom befejezni a küldetést. Újra is inditottam a gépet, a játékot, már mindent csináltam, de nem tudok tovább menni.

    Valaki tudna valami megoldást a problémámra???

    Már
    Grand Champion vagyok
    Arch Mage
    Listener
    és szeretném megszerezni az összes rangot
  • koschwarz
    #35581
    később már októbert ígért.

    jaja, clear sky, ah még ebben az évben kiadják :)

    meg BiA hell's highway, meg fallout3, jajaj :)
  • SaGa
    #35580
    Hát igen, főleg, hogy azt igérte nyárra...
    Mindegy, lassan ideér az X3 Terran Conflict, meg a Stalker Clear Sky, így kicsit megint pihen az Oblivion. Van neki egy külön partíció a gépemen, elvan ott....
  • koschwarz
    #35579
    most már elvileg tényleg csak a még felmerülő hibákat javítja. persze simán eszébe juthat még egy-két ötlet. meg most már nekikezdhetne a shivering immersion experience-es projektnek :)
  • SaGa
    #35578
    Gyors a manyus. Főleg, hogy már az 1.23-ra azt írta, hogy ez a final...
  • koschwarz
    #35577
    szinte biztos hogy a francesco és az npc static level ütik egymást.
  • SaGa
    #35576
    Minden városi céh Recommendation-ját meg kell csinálni, addig nem léphetsz be az egyetemre. A céhnek tagja vagy, amint az első céhmesternek jelzed, hogy vállalod a feladatot...
  • koschwarz
    #35575
    TIE1.25 is out!
  • SaGa
    #35574
    Az npc static level és a francesco lehet, hogy ütik egymást, ahogy a monsters nolvl is, mert a francesco féle mod ehhez is hozzápiszkál, tudtommal...

    Amúgy a varázslónál a barlangban zombik kóborognak, és jól el tudnak bújni. Amíg azok közül egy is él, nem mozdul. Az is előfordulhat, hogy már nincs is a barlangban, de valahol még tengeti magát...
  • Fantusz
    #35573
    Ki lehet esetleg próbálni, hogy kikapcsolod a modokat.
    Elképzelhető, hogy valamelyik két mod akadása okozza a hibát, mert mástól még nem hallottam ilyet, nálad pedig régebben is ez volt - két küldetésben is kommunikációs hiba van.

    Koronás NPC-k is meghalhatnak, ha elvesztik a koronájukat, ami általában küldetés alatt-után történhet meg.
    Ebben a mágusmentős küldiben végülis egyszerű a feladvány, Erthor koronás, akkor lenne valódi kihívás, ha már a barlangban halandó lenne.
    A destruction tréner-mester is érdekes példa, kint él a vadonban, s bizony megeshet vele az a csúfság, hogy agyoncsapja egy vadállat.

    Archmage: mágusnak két nagyon hasznos mod az Mannimarco Resurrection, és az Origin the Mages Guild.
    A küldetések akkor indulnak, amikor az alapjátékban vége, Archmage lettél.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    A modokkal néhány nap után ismét beindulnak a küldetések, el kell döntened mi legyen a necromanták sorsa, komoly választás elé kerülsz, Mannimarco és a necromania mellé állsz, vagy megtagadod, és üldözöd a sötét tanok követőit.
    Választásodtól függően itt is lekerülhet néhány korona a fejekről.
  • böröczk
    #35572
    Jaj, még Erthor sztorihoz annyit, hogy egyszer kínomban és végső elkeseredésemben megböktem egy nyílvesszővel, majd iszonyat taktikus mód megpróbáltam eliszkolni a városig, de hatástalannak bizonyult, ugyanúgy aktív maradt a küldetés, hiába lőtte rám a varázslatait Ariana (?) előtt a Céhben.
  • böröczk
    #35571
    Ejha, én úgy tudtam, koronás NPC-k csak elájulnak, de nem halnak meg, mint ahogy azt először Kvatch-nál tapasztaltam...
    most direkt kezdésnek csak a következő modokat aktiváltam:
    Francesco
    NPC Static Level 1.2
    Monsters NOLVL
    No Psychic Guards v1.1

    Ez tényleg semminek mondható. Francesco az egyetlen "komolyabb" mod.

    Abba már pár hónapja belenyugodtam, hogy nem lesz Gizi Archmage, nade azért legalább a Knights of the Nine küldetést igazán szerettem volna megcsinálni.

    Valaki nekem anno mintha azt mondta volna, hogy nem feltétlenül kell minden város egy küldetését teljesíteni az Arcane University-hez, hanem bizonyos számú küldetést kell elvégezni (mindegy melyik máguscéhnél), mennyi igaz ebből? Amekkora szerencsém van, egy betű sem.
  • Fantusz
    #35570
    Érdekes, hogy ugyanaz a két, mások számára szinte ismeretlen hiba jött elő ismét.

    Használsz valamilyen modot?
    Sokat játszottam Francescoval, jelenleg az Oscuro van fent, egyikkel sem volt hasonló problémám, de volt pl. olyan, hogy nem fejlődött az armor skillem egy másik mod miatt.

    Az NPCk viselkedése a játékban sokszor meglepő, de, ha fontos küldetésről van szó nem biztos, hogy mulatságos, ha nem az elvárt módon viselkednek.

    A nevezett csodamágussal is ért már meglepetés rögtön az ajánlás megszerzése után...
    Kijöttem Skingrádból, gondoltam gyűjtök néhány növényt a restore magicka lönyihez (flax), a távolban néhány villanásra lettem figyelmes, loholtam oda, de elkéstem.
    Erthor mágiája egy vaddisznó ellen bizonyult kevésnek, gondoltam ezért kár volt kihozni a barlangól, ott még megvolt a koronája, amit úgy tünik gyorsan elhagyott.


  • böröczk
    #35569
    Nem lehet, hogy modok gabalyodása okozza?
  • adammmmmmm
    #35568
    Na valami gond van. Egy ideje abahagytam a játékot de mist újra elkezdtem. És csak most veszem észre hogy a térképen a jelek el vannak csúszva. PL: A cloud rule temple lejjeb nem az út végén van hanem az alatta lévő hegy közepén. (ez csak a térképen an, szerencsere az az irányzé játék közben jó) Volt már valakinek ilyen?
  • böröczk
    #35567
    Nos, újrakezdtem eme remek játékot immáron 7-edjére nagyjából.
    A helyzet annyiban változott, hogy most EREDETI cd-vel. Amennyiben a helyzet változatlan, hogy még mindig bizonyos mágus céh küldetéseket nem tudok teljesíteni, pedig az AU-hoz mindenképp szükségeltetne.
    Például amikor egy zombikkal teli barlangból kell kimentenem egy fickót.
    Már az egész bunkert kipucoltam, ötezerszer végigfutottam detect life varázslattal is, de semmi. Nem hajlandó velem jönni, szerinte még mindig ott vannak a szörnyek.
    Aztán ott van a KotN küldetés, amikor is a csizmát szeretném megszerezni, nem tudok a shrine vezetőjével kommunikálni, pedig charm varázslattal együtt 100-ra kedvel engem : )
    Közben arra jutottam, hogy lehetséges, küldetés alatt vétkeztem valamit (bár lövésem sincs róla, mit), és ezért újra kéne kezdenem a zarándoklatot.
    Egyéb ötlet?
    Előre is köszönöm
  • Zsil
    #35566
    köszi
  • koschwarz
    #35565
    lesz abból még további változat, szerintem.

    Zsil, csak hogy értsd jobban, ez egy olyan mod, ami tulajdonképpen az OOO vagy a francesco féle overhaul-ok közé kell sorolni, csak össze-vissza 3 MB-os esp file az egész, mivel semmi plusz fegyvert, szörnyet nem ad hozzá, minden a "vanilla" oblivion-on alapul. de minden fegyver, páncél, szörny már az első szinttől elérhető, meghatározott esélyek szerint, tehát a jobb cuccoknak kisebb az esélye. ráadásul alacsony szinten TÉNYLEG úgy érezheted magad, mintha egy gyenge senki lennél, ami nem egy egyszerű útonálló bandita, az simán szétüti az orcád, tehát elég nehéz a játék tőle, de én ezt szeretem.

    viszont hozzáad - ahogy saga is írta - jelenleg plusz 600 npc-t a világhoz, ami számomra sokkal szimpibb, mintha ugyanannak a szörnyek az áttextúrázott változatát adná a játékhoz, vagy új, teljesen elborult szörnyeket találnának ki.

    szerény véleményem szerint amit ez a 3 MB-os fileocska művel az oblivionnal, az sokkal-sokkal szembetűnőbb változást hoz a játékban, mint az összes eddigi nagy overhaul mod.
  • SaGa
    #35564
    Lejjebb már volt róla szó többször is: Tamriel Immersion Experience.
    Egy "vanilla overhaul" mod, ami eléggé érdekes fogalom, de a lényeg: alaposan beletúr a világba úgy, hogy csak az eredeti játék építőelemeit használja, nem tesz be új tárgyakat, texturákat, egyebeket, a szabályokhoz se nagyon nyúl, de több mint 600 új, rendes "időbeosztással" bíró NPC kerül a játékba. Főleg tolvaj/orgyilkos karaktereknek ajánlott, a harcosokkal nagyon nehéz lesz.
    Viszonylag sűrűn frissül, bár ez már valószinű a végső verzió...
  • Zsil
    #35563
    szia!bővebben?mi az?köszi
  • koschwarz
    #35562
  • SaGa
    #35561
    Csakszólok: T.I.E. 1.24 megjelent...
  • adios
    #35560
    Köszönöm szépen a segítséget mind2-nek,amúgyis egy tolvaj-assasin karakterrel megyek,de ahogy olvasom inkább a lopakodásra gyúrok rá erőssebben:)
  • Fantusz
    #35559
    100%-os chameleont össze lehet hozni enchantolt cuccokból, vagy csinálsz magadnak ilyen erős spellt, ha mágus vagy, a játékban alapból 10-75%-os chameleon varázslatok vannak, amik lényegében hatástalanok, illetve a hatásuk csak magas lopakodó tudással érvényesül, ami azért paradox, mert olyankor már chameleon nélkül is el tudsz osonni.

    A chameleon egy elfuserált spell, ha nem 100%, akkor ugyanúgy észre vesznek, mint, ha nem is használnád, ha 100%, akkor meg a legtöbb esetben bármit csinálhatsz, az ellenfeleknél semmi reakció nem lesz (ha küldetés-duma van érdekes, hogy rögtön meglátnak).

    A varázslatoknál az aktív hatások között meg lehet nézni valójában mennyi chameleon van rajtad, ha páncélt hordasz, de érdemesebb inkább a sneak-re gyúrni, gyakorlott lopakodónak nem kell ilyen varázslat.
    Az Illusion iskola nagyon jó spelleket ad, de a Chameleon nélkülözhető.
  • JethroHUN
    #35558
    A 100 % kaméleon, az a szintedtől függ, végül is, minél magasabb a szinted annál erősebb/okosabb ellen jön, és már a 100% osat is észre veszik közelről ha támadsz. De 100% felett már tied a pálya :)
  • adios
    #35557
    oké,köszi a segítséget mindenkinek,de pontosan mit jelent a 100%-os hatás?
  • Fantusz
    #35556
    Valamelyik mod (talán az Oscuro) nem engedi a Chameleont enchantolni, az alapjátékban még a Sigil kövek között is van chameleon.

    20%-os chameleon-Sigilekből össze lehet hozni a teljes láthatatlanságot, de semmi értelme úgy a játéknak.
    Kezdőként természetesen kipróbáltam, de percek alatt rá lehet unni.
    Van egy 10 másodperces Invisibily végszükség esetére, ha magas Sneak a legtöbb helyről ki-el lehet osonni észrevétlenül, nincsen szükség a manaigényes láthatatlanság varázslatra, de alkalmanként megment szorult helyzetből nem közelharcos karaktert...