41716
  • koschwarz
    #36995
    itt megnézheted
  • koschwarz
    #36994
    nesze.
  • Carmang
    #36993
    Helló.
    Van valami titkos tippetek, hol található nagy valószínűséggel SI-ben Amber Mátrix?
  • Tgabbar
    #36992
    Sziasztok! Bocs,hogy ilyen jellegű kéréssel/kérdéssel zavarok,de per pillanat nem tudtam más megoldást találni. A problémám az lenne,hogy pc-s eredeti Oblivion-t,ha lehet GOTY változatot,de jó külön-külön is a kiegekkel, szeretnék vásárolni,ha netán van valakinek,vagy tudd valakit akinek épp van elfekvőben.A részleteket majd pm-ben megbeszéljük. A segítségeteket előre is köszönöm.
  • koschwarz
    #36991
    véletlenszerűen adja a különböző tulajdonságú köveket, amikor bezársz egy kaput...számomra nem elfogadható eljárás, de lehet azt csinálni, hogy mentesz a bezárás előtt, és mindig visszatöltöd, amíg olyan követ nem ad,ami kell neked...
  • SaGa
    #36990
    Minden Oblivion kapu bezárása ad egy-egy Sigil Stone-t (akkor zárul, amikor ezt elveszed). Ha nem csinálod meg a fő kapu bezárást, folyamatosan nyílnak a kapuk, így elég sok követ be lehet gyüjteni. 20. szintű karakterrel már elég komoly köveket találsz...
  • Nuke1988
    #36989
    annak az esélye gondolom hogy találok egy ien sigil stone-t meg gondolom elég kicsi
  • koschwarz
    #36988
    mert egyes varázslatokat a karakter által ismert spellből nem lehet encsantolni, speciel spell absoprtion-t, ahogy fantusz írta, csak sigil stone-ból lehet.

    ilyen még pl. a reflect damage is, stb.
  • Nyugis
    #36987
    okés, ezt kipróbálom, hátha müködik! ;)
    köszi az infót!
  • Nuke1988
    #36986
    a kvatch-i kapu sigi stoneja elött álva nyomsz egy space-t. amikor elkezdi beadni az animációt ahogy szétesik az épület ütögesd a space-t gyorsan addig amíg a játék nem kezd el tölteni. Akkor csináltad jól ha eltűnik a sigil stone előled majd rögtön megjelenik egy másik és azt újra fel tudod venni. 3-4 dbot tudsz összeszedni. de nekem csak a kvatch-i kapunál működött.
  • Nyugis
    #36985
    ez azért durva lehetőség! :D hogy is van ez pontosan?
  • Nuke1988
    #36984
    Jah azt tudtátok hogy a kvatch-i oblivion kapu sigilkövét 3-4szer el lehet tenni? Odaáltam a kő elé és space-t nyomtam sokszor folyamatosan amíg vissza nem rakott kvatch-hoz, és mikor belenéztem az inventoriba 4 kő volt benne. Többször is kipróbáltam 10ből 9szer ezt csinálta.
  • Nuke1988
    #36983
    Csak mert a spell megvan pár válltozatban de nem adja fel opcióként a varázslatok listájában enchantnál.
  • Nuke1988
    #36982
    és hol tudnám megvenni a varázslatot úgy hogy az oltárnál benn legyen a listában?
  • Fantusz
    #36981
    Spell absorbtion Sigil kövekben is van (legerősebb 15%os), lehet oltárnál is enchatolni, ha a varázslatot ismered, de ha már jártál Oblivionban jobb, erősebb a Sigil kővel bűvölt cucc.
  • Nuke1988
    #36980
    Sziasztok. Lenne egy olyan problémám hogy Enchantolni akarok armordarabokat. Frostcrag spire-ben az enchant oltárnál próbálkozom grand lélekkel ellátott black soulgemmel. Spell absorbation-t akarok hozzáadni 100-as misticysmmel de nem teszi be a spell-t a listába. Ezt a varázslatot nem is lehet enchantként használni vagy rosszul csinálok valamit? Azért kérdem mert a mages guildben kaptam egy spelldrinker amuletet aminek ien enchantja van.
  • sambauer
    #36979
    Kösz, majd átnézem.
  • Carmang
    #36978
    Éppen az előbb fejeztem be az SI főküldetését.
    Még ilyen agyament, és elképesztő történetet! Naagy piros pont a kitalálóknak.
  • jackcsabi
    #36977
    Az az ABC nekem is megvan, egyszer mikor unatkoztam elkezdtem lefordítani az egyik könyvet a játékból, ami full daedric betükkel volt írva... nos hát úgy se lett értelmes. Mintha valami más nyelven lenne (daedricröl fordítás után), gondoltam rá, hogy lehet azon ösi elven vagy milyen nyelven írták.
  • SaGa
    #36976
    Nézz szét a Birodalmi Könyvtárban, ott talán lesz válasz a kérdéseidre. Még daedric abc is van...
  • benőmenő
    #36975
    hy,
    itt: http://gamepod.hu/teszt/maximum_oblivion_minimum_pc/teljes.html
    össze vannak szedve a grafikai modok és még más is.
  • KaszaN
    #36974
    És honnan szedtehet én is ilyen boostert hozzá?
  • koschwarz
    #36973
    engem is érdekel, de azért ilyen mélységben nem. pl. van, amikor a játékban könyveket olvasok, különösen az érdekesebbnek tűnő címűeket.
  • sambauer
    #36972
    csak engem érdekel a játék világa ?
  • SaGa
    #36971
    Vannak grafikus boosterek, amivel még ennél is jobban néz ki...
  • SaGa
    #36970
    Amit akarsz...

    Van egy fő küldetés szál, amit ha akarsz, végigjátszhatsz. Annak a végcélja legyőzni Oblivion urát, ebben segíteni Martinnak.
    Ezzel nincs vége a játéknak, ha megcsinálod és vársz két hetet, akkor megkapod a birodalmi díszpáncélt és a Cyrodiil Hőse címet.

    Ha nem akarod, nem kell. Eldöntheted, hogy milyen életstílust, milyen karaktert akarsz kialakítani és aszerint irányítod a figurádat. Vehetsz házakat, lehetsz tisztességes kereskedő, jó ügyekért küzdő harcos, hatalmas varázsló, sötétben dolgozó bérgyilkos vagy tolvaj, esetleg vámpir. Ha jól összeválogatod a sok ezer modból azokat, amelyek neked megfelelnek, telejsen átalakíthatod a világot, újjáépítheted Kvatch-ot, lehetsz annak a hercege, vagy lerombolhatod és újjáépítheted a mágusok szövetségét, törvényesítheted a nekromanciát, lehet régész, felderítheted a bűnben fetrengő Bravil titkait, amit csak akarsz, ami belefér a játék világába. Egyetlen szerepet nem tölthetsz be: nem lehetsz Emperor...
  • tothi01
    #36969
    Halljátok az Oblivionban amúgy mi a lényeg?
    Mi a legfőbb cél?
    (a szintlépésen és a küldetéseken kívül)
    Az Oblivon kapukat kell elpusztítani v mi?
    Én már párat leromboltam
  • KaszaN
    #36968
    Najó nemhittem volna hogy ennyire túlvan bonyolítva... hogylehet hogy ez ilyen jólnéz ki?
  • SaGa
    #36967
    A 36963-ban linkelt oldal első letöltése a "Download Default and OMOD version:" nevet iseli. Ha azt leszeded, abban találsz egy omod fájlt, Zat kell megetetni az obmm-rel, bekattintani rajta, hogy aktiválja és már működik is.

    A data mappába a kibontott 7z-ben található "data" mappa tartalmát kellene bemásolni, ha nem az omod verziót használod.

    A modok tipikusan 3 féle fájlt tartalmazhatnak. Ami midenképp van bennük, az a *.esp. Ennek a Data mappában van közvetlenül a helye. Ha van *.esm, annak is. Az egyéb fájlok pönytárakba rendezve találhatóak meg a modokban. Ezeket a könyvtárakat kell az Oblivion Data mappájába pakloni, mert meghatározott szerkezetben tárolja és keresi őket. Az omod verzió használata azért jó, mert nem kell foglalkoznod a helyükkel, automatikusan jó helyre kerülnek és az obmm nyilvántartja, melyik modhoz milyen egyéb erőforrás fájlok (ezek vannak az alkönyvtárakban, hangok, ikonok, modellek, texturák) tartoznak, és ha már nem kell a mod, ezeket is leszedi. Meg ha a telepítés valamit felülírt, azt is visszaállítja.
  • Morlan
    #36966
    Köszönöm a mindent kimerítő, tudományosan alátámasztott tényekkel igazoló, nekem soha eszembe nem jutó választ.
    Teszek még fel hasonló kérdéseket, rendben? Ahogy nézem ez is megindított mindenkit...
  • KaszaN
    #36965
    De ezzel a mod managerrel csak olyen "omod" file-ket lehet betölteni ebe pedig nincs ilyen. Próbáltam hogy beteszem egybe a data mappába, nem működöt. Próbáltam hogy ezt ide ezt oda, nem működött. Próbáltam hogy minden mappába beraktam mindent akkorem volt jó. A datába meg megse jelenítette.
  • SaGa
    #36964
    Benne van a telepítési leírás. Az elsőből minden letöltöttet kicsomagolsz az Oblivion/data könyvtárba és a töltőképernyőnél kijelölöd, hogy be is töltse.

    A másodikból jobb, ha az omod verziót szeded le és hozzá az Oblivivon Mod Managert is, majd az utóbbival felrakod a modot...
  • KaszaN
    #36963
    vagy ezt. Nemtudom mi a különbség csak mások a fájlok.
  • KaszaN
    #36962
    Valaki megtudná mondani hogy ezt a módot hogyan tegyem be a játékba úgy hogy működjön is???
  • koschwarz
    #36961
    gazdagítja a flórát :)
  • Morlan
    #36960
    Tudom, azaz látom senkit sem érdekel rajatm kívül , de magyarul kancsóka a neve a növénynek, és húsevő ... és tényleg mocsaras helyen él, viszonylag árnyékot kedveli... stimmel, de mit keres ott, ha nem lehet szüretelni ?
  • Morlan
    #36959
    Szia! Aludtál az alatt a négy nap alatt? Mert aludni kell, és mikor felébredsz már vámpír leszel...csak még fiatal vámpír...:)
  • Morlan
    #36958
    Sziasztok!
    Kérdezném, hogy tudja valamelyikőtök azt ,hogy a "pitcher plant" nevezetű növénynek - a semmin kívül - van valamilyen szerepe? Néztem a Wikin, de ott azt írta, hogy nincs... és ez nem hagyott nyugodni. Bár rá keresni még nem kerestem rá jobban, hátha itt valaki fel tud világosítani...
    Tudjátok, az a kancsó formájú - legalábbis a neve talán erre utal, de a formáját tekintve lehetne tölcsér növény is - amit föleg vizpartok közelében, és Blackwood erdejében fedezhettek fel. És nem lehet leszüretelni. Még a 100%-os "harvest" moddal sem... ;)
  • Nuke1988
    #36957
    Sziasztok! Van egy olyan problémám hogy semmien úton módon nem tudok vámpírrá változni. Se a dark brotherhood álltal se egyéb módon. A betegséget megkapom de három vagy 4 nap után sem változik át a karakter.
    Már újrarakta a játékot is. Az alam játékon kívül használom a kieget meg az összes DLC-t. Modok: Ren Beauty pack, Apachii Godess, Nekhanimal's Awsome Vampire mod. Nem tud valaki valami megoldást?
  • sambauer
    #36956
    de jó.