Garfield képregény

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#24781
Mondjuk, így se értem sokkal jobban a képsort. Mire akart utalni vele?
RelakS
#24780
A lényeg, hogy ha itt kijavítja valaki a fordításodat, abból akár tanulhatsz is.

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

Super Mario
#24779
Nagyon sokat gondolkodtam azon, hogy fordítsam le, és ez lett belőle. ^^' Csak azért mentem aztán bele, mert többször előfordult, hogy amikor másnak passzoltam át a fordítást, mert nem voltam biztos benne, azt láttam, hogy aki végül lefordította, az is nagyon hasonlóan fordította, ahogy én gondoltam, ezért gondoltam, hogy ez is sikerülni fog, de a vége teljesen más lett.

https://supermario4ever.wordpress.com

RelakS
#24778
"You call that" - "Te hívtál úgy"
Ez még csak nem is szó szerint 😊 Meg még a magyar mondatok is rém furák.

Mintha Super Mario begombázott volna, és úgy állt volna neki fordítani 😊
(mondjuk ez így pont furán hangzik, hogy Mario meg gomba XD)
Utoljára szerkesztette: RelakS, 2018.01.21. 09:52:05

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

Dzsini
#24777
- Ezt nevezi maga "üldögélés"-nek?!
- Egyáltalán nem néz ki eléggé unottnak!
- Valami ilyesmit szeletnék látni... (és az arcára mutat)
- És Isten szerelmére, görnyedjen!

...

- Ubul! Ezt nevezed vécéből ivásnak?!

(nem volt benne semmi varázslat, csak nekiálltál szó szerint fordítani, és belegabalyodtál, és szavak ki is maradtak)
Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2018.01.21. 09:00:49

If your idea of "beauty" is narrow, you will rarely see it unless you live a sheltered life and avoid new experiences. The moment I stop having fun with it, I'll be done with it.

Super Mario
#24776


- Hé! Maga hívott úgy, hogy "csak ülsz ott"?!
- Nem tűnik úgy, mintha MAJDNEM unott lenne, uram!
- Többet szeretnék látni EZEN sorok között.
- És Pete kedvéért, HAJOLJON!
- Tessék! Inkább így.
- Nehéz egy macskával élni, kinek ilyen alacsony elvárásai vannak.
- Ubul! Te hívtál úgy, hogy "Idd ki a WC-t"?!

Júúj, ez valami rettenetes volt. Olyan érzésem van, mintha amerikai szóviccekkel lenne tele, ami az amerikai életformát gúnyolja ki. Talán értem, de talán mégsem...
Utoljára szerkesztette: Super Mario, 2018.01.21. 08:31:40

https://supermario4ever.wordpress.com

gergely1991
#24775
Átlehetne írni az első képet hogy "Igényesség", a másodikat pedig arra hogy "Igénytelenség".
Utoljára szerkesztette: gergely1991, 2018.01.20. 11:17:44

Xubuntu 14.04.5 /WIndows 7 Enterprise/Windows XP professional SP3(némely szoftver inkompatibilis az elöz?vel). :)

Super Mario
#24774
Igen, ezért vagyok hajlamos azt a mai napig venni. Várom is az új számot.



*Jóegészség*
*Fánkok*
😊

És hányna döntenek így az életben. 😄

https://supermario4ever.wordpress.com

smith09
#24773
Tegnap megnéztem a zsebgarfiledot összehasonlítva a mellette lévő havi magazinnal.
Egyik se idézi a kezdeti időket, de legalább van.
Szerintem a zsebgarfield jobban megéri a látottak alapján.
LasDen
#24772
elfelejtették kiszínezni...

"Ha a trendet követed és a trenddel mész, akkor a trend elmúlik és te is elmész..." Az 1000. nyár

chhaya
#24771
Engem az gondolkodtatott el, hogy miért nem fehér a szövegbuborék?

you are like a butterfly, a caterpillar's dream to fly

Super Mario
#24770
Hát, ha nem is veszel egyet, de lapozz bele egybe egy újságosnál, vagy hipermarketben, és meglátod.



- Menjünk cipőt venni.
- Vagy...
- Cipőt venni, azt!
- Bölcs döntés.

Azért a Garfield képsorok sokszor reflektálnak a való életre, és ez a képsor elgondolkodtató azügyben, hogy mit akar a feminizmus és a genderkurzus, amikor már régesrég nyitott kapukat dönget?

https://supermario4ever.wordpress.com

smith09
#24769
Huh, Garfiled zsebkönyvet 1000 éve nem vettem.Talán mikor először megjelent.
Arra emlékszem, hogy vastag és fekete fehér.
Ezek szerint már ez sem igaz. :-)
Super Mario
#24768
Sajnos az. 😞 Nem tudok megbarátkozni a Garfield árával, jogdíjak ide vagy oda. 😞 A Zseb-Garfield helyzete nálam némileg jobb, mert ott legalább 100% Garfield van, amit töviről hegyire elolvasok. De ott is érdemes összehasonlítani az első szám és a mostani közötti vastagságot. Eszméletlen a különbség. Az igaz, hogy idővel színes lett, de nekem az a véleményem, néha elővéve a régi számokat, hogy inkább legyen fekete-fehér, mert annak is van egy hangulata. Ráadául sokkal vastagabb. A régi számokban 5 hónapnyi képsor volt, most meg már csak 2.

A mai képsor:



- Ez lesz az első évfordulónk a férjem, Walter nélkül.
- Nagyon kemény lehet neked. Úgy sajnálom, Ágnes!
- Köszönöm, Helen.
- Amúgy mi történt Walterral?
- Megettem.

https://supermario4ever.wordpress.com

smith09
#24767
Az hogy az 1000 ft os ár egy havi garfield magazinért az szerintem nem kérdés.
Hasonlítsuk össze a mostani magazin, nem hogy a kezdeti képregények vastagságával hanem mondjuk csak egy régebbi tartalomhoz. A mostani minden tekintetben egy vicc. A mennyiség is ill. az hogy tele van régi képsorral , ami egyébként nem baj, csak hát ezzel együtt is nagyon kevés a képsorok száma. Tegyenek bele Orson farmját, vagy olyat ami hajaz egy normális képregényre, mert amivel most kitöltik a magazin garfield mellett az kritikán aluli.
Nézzük már meg hogy milyen havi lapot lehet kapni 1000 ft.-ért és hogy az milyen mennyiségű oldalból áll és milyen minőségű papírra nyomják. Minden kópiánál van jogdíj. Ne mondják nekem hogy ez ennyibe kerül mert azt senki nem hiszi el.
A garfield magazin jelenlegi ár érték aránya egy vicc,
PrasCo
#24766
Talán "Lennének / lettek volna a helyemben!"?
Super Mario
#24765
Igen, az ilyen tudathasadásos mondatokat nehéz magyarítani. ^^'

https://supermario4ever.wordpress.com

Dzsini
#24764
All in favor? - Ki szavaz mellette? (ezért teszi fel a kezét, megszavazza, hogy egész nap aludni fog)

A másodiknál az "akkor ők is én kellene, hogy legyenek" kacifántot én se tudom értelmesen megfogalmazni 😊

If your idea of "beauty" is narrow, you will rarely see it unless you live a sheltered life and avoid new experiences. The moment I stop having fun with it, I'll be done with it.

Super Mario
#24763
Gondolom, hogy valami licensz van náluk, máskülönben nem adhatnának ki havonta Garfieldet. Amúgy tényleg meg kéne újulni tartalomban. Az 1000 forintos teljes árát is kiadnám a magazinért, ha ismét lennének benne Orson képsorok, meg esetleg Kázmér és Huba, mert azok is nagyon jók, de az új számok tele vannak tisztára érdektelen képsorokkal, amiket csak úgy átugrok. A Phoebe és az egyszarvúba is beleolvastam, és annyira bárgyú, buta poénok vannak bennük, ahogy beleolvasok egybe-egybe. Komolyan mondom, inkább kötnék a szerződést az Orsonra (ha szükséges), sokkal többre mennének vele.

https://supermario4ever.wordpress.com

Super Mario
#24762
Fűű, látom, elmaradoztak a Garfield képsorok, ahogy én is elmaradoztam. Na jó, lássuk őket szépen sorban.



- Egész nap aludni fogsz?
- Mindenki kedvéért?
- Z



- Garfield...
- Tudom, hogy ma hideg van kint, de...
- Mi van, ha más is akar forró csokoládét?
- Akkor ők is én lehetnék.



- Ideje annak, hogy kibámuljunk a nagyvilágba.
- Ubul!
- Az csalás, ha tényleg valamire nézel.

https://supermario4ever.wordpress.com

gergely1991
#24761
Akkor jogos ha kapnának licencdíjat. 😄

Xubuntu 14.04.5 /WIndows 7 Enterprise/Windows XP professional SP3(némely szoftver inkompatibilis az elöz?vel). :)

gergely1991
#24760
Ha csökken akkor mégis miért gyártanak papírkiadást a mai napig?Akkor már semmi értelme ezek-után...
Utoljára szerkesztette: gergely1991, 2018.01.15. 20:24:41

Xubuntu 14.04.5 /WIndows 7 Enterprise/Windows XP professional SP3(némely szoftver inkompatibilis az elöz?vel). :)

smith09
#24759
Kockás magazin nem rossz, de kb 1500. ft ami vszont elég sok érte.
Garfield - ból kellene visszaállítani a régi mnőséget és akkor az lehetne 1000-1200 ft. De a mostani egy vicc.
ximix
#24758
Hahota és a Kockás is újra próbálkozik.
smith09
#24757
Igen igazad van.
Én a régiekre gondoltam ( flinstones, tumak, alf, rózsaszínpárduc, bobo stb... ) hogy eltüntek
Marvel és a dc nagyon megy most, ellehet adni nagy példányszámban.
Én jobban ragaszkodom a papir képregényhez.
Számítógépen szoktam olvasni néha képregényeket de nem nekem az nem igazi.
Dzsini
#24756
Mivel ezek nyílt részvénytársaságok, így az éves üzleti jelentéseik nyilvánosak. Abban benne van a különféle üzletágak bevétele, és ez gond nélkül összehasonlítható az előző évekkel.
Gyakorlatilag lehet tudni a számokat.

If your idea of "beauty" is narrow, you will rarely see it unless you live a sheltered life and avoid new experiences. The moment I stop having fun with it, I'll be done with it.

LasDen
#24755
inkább úgy értem, hogy még mindig rengeteg képregényt adnak el hagyományos módon. És azokat számait lehet tudni, míg a digitális eladásokat nem nagyon.

"Ha a trendet követed és a trenddel mész, akkor a trend elmúlik és te is elmész..." Az 1000. nyár

Dzsini
#24754
Erről van bármi kimutatásod? Én csak olyat találtam, hogy folyamatosan és egyre csökken a papír megjelenés darabszáma, a bevétel pedig nem csökken olyan mértékben.
Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2018.01.14. 12:28:02

If your idea of "beauty" is narrow, you will rarely see it unless you live a sheltered life and avoid new experiences. The moment I stop having fun with it, I'll be done with it.

LasDen
#24753
és mégis, a nyomtatott füzetek még mindig nagy részét teszik ki a biznisznek...

"Ha a trendet követed és a trenddel mész, akkor a trend elmúlik és te is elmész..." Az 1000. nyár

Dzsini
#24752
Most gyorsan megnéztem, a Marvel Unlimited havi 10 dolláros (vagy évi 70) előfizetéssel (~2500 forint, vagy évi 18 ezer) a teljes archívumot (több, mint 15 ezer füzet) és az új megjelenéseket a kezedbe adja. Ezek után minek papíron kergetni bármit gyűjtőszenvedélyen kívül?

If your idea of "beauty" is narrow, you will rarely see it unless you live a sheltered life and avoid new experiences. The moment I stop having fun with it, I'll be done with it.

Dzsini
#24751
nagyon sok magyar nyelvű megjelenés van, Marvel és DC füzeteket főleg a Kingpin ad ki. Azt forgalmazzák, amire van kereslet - onnantól, hogy mostanában azért többen beszélnek angolul, és digitálisan egy mozdulattal pár dollárért legálisan is elérhető bármi (Marvel Unlimited és társai), feleslegessé is váltak.
Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2018.01.14. 12:14:22

If your idea of "beauty" is narrow, you will rarely see it unless you live a sheltered life and avoid new experiences. The moment I stop having fun with it, I'll be done with it.

smith09
#24750
Elhiszem, hogy a Garfieldnak jogdíja van, és hogy pénzbe kerül, meg le is kell gyártani, de megjelenés óta a magazin tartalmának több mint fele eltűnt. A másik fele meg totális ismétlés.

Másik dolog hogy emlékszik szerintem mindenki a 90 es évek elején a kandi lapokra.
10 - 20 féle képregény forgalmaztak, mára talán a garfield, pókember maradt meg. A többi eltűnt a süllyesztőben.
Szerintem ha ezeket a képregényeket újra forgalmaznák biztos lenne rá vevő.
wollnerd
#24749
(Talán így?)

- <#smile>
- <#smile>
- <#wow2>
- <#wow2>
- <#wilting>
- <#wilting><#wow3>
- A szabálykövetőkkel jól lehet szórakozni. <#vigyor4>

(De fordítás nélkül is kiválóan leesik a poén. 😄D)
Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2018.01.14. 11:36:40

PC konfigom a Be quiet! Pure Base 500DX White házban: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 10700K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2

Super Mario
#24748
Jaa, azt nem tudtam. Abból gondoltam, hogy szabadon felhasználhatók, hogy a képként letölthetők a képsorok, meg ide a fórumba is be lehet illeszteni, abból gondoltam, hogy felhasználhatók, de akkor jogos.

A mai képsor mondatát nem tudom magyarosan leírni, úgyhogy átadom másnak.

https://supermario4ever.wordpress.com

Dzsini
#24747
Volt olyan Garfield képsorokat fordító blog, akikkel felvették a kapcsolatot, hogy hagyják abba és szedjék le - meg is tették, mert teljesen jogos a felkérése. Ha az SG-nek szólnának hivatalosan, ezt is lekapnánk pikkpakk. Mivel az olvasottságunk elenyésző, és nincs körbelinkelve a neten, mint "forrás", így nem tűnik fel nekik. Nem azon múlik, hogy milyen régóta csináljuk.

"ha máshonnan ezek elérhetők, és szabadon felhasználhatók" - Elérhető: igen, a kiadó és terjesztő oldalán. Szabadon felhasználható: nem. Ott vannak a felhasználási feltételek mindkét hivatalos felületen amit mi itt nézegetünk, abban ez nincs benne.

If your idea of "beauty" is narrow, you will rarely see it unless you live a sheltered life and avoid new experiences. The moment I stop having fun with it, I'll be done with it.

Super Mario
#24746
A kiadónál? Van alapja, de nagyon régóta csináljátok már, hogy ezt most csak úgy megtiltsák, én azt gondolom.

Ezeket el tudom fogadni, hogy vannak mindenféle költségek, meg tisztába is vagyok velük, de akkor jön a kérdés, hogy a többi újság az, ami relatíve olcsó? Mert ez következik az alapján, hogy egy 34 oldalas magazinnak, melynek szemmel láthatóan nyomtatópapírra nyomtatják a tartalmát, minden költségével csak úgy hozza vissza azokat, ha ennyiért adják. Mert akkor az van, hogy a többi magazin megy el olcsóbban, talán veszteségesen is, de ez így számomra jelzi azt, hogy magazint gyártani már tényleg nem kifizetődő, mert már mindenki interneten olvas mindent.

A "morgásra" visszatérve, az a helyzet, hogy a kiadó nem igazán tehet semmit (már ha tényleg ők szólaltak fel), mert a napi képsorok ingyenesen elérhetők, innestől kezdve hiába van náluk a licensz, ha máshonnan ezek elérhetők, és szabadon felhasználhatók.
Utoljára szerkesztette: Super Mario, 2018.01.14. 00:36:56

https://supermario4ever.wordpress.com

Dzsini
#24745
Más az, hogy te a hivatalos oldalon megnézed, és más, hogy nyomtatásban megjelenteted (pláne még pénzt is kérsz érte, tehát bevételed keletkezik valaki más szellemi termékéből).

Amit mi itt csinálunk - hogy egyáltalán megjelenítjük a képsort az eredeti helyet kikerülve - is súrolja azt a határt, amire már morognak amúgy.
Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2018.01.13. 18:35:17

If your idea of "beauty" is narrow, you will rarely see it unless you live a sheltered life and avoid new experiences. The moment I stop having fun with it, I'll be done with it.

LasDen
#24744
vannak nyomtatási és terjesztési költségek is, azzal is számolj...

"Ha a trendet követed és a trenddel mész, akkor a trend elmúlik és te is elmész..." Az 1000. nyár

Super Mario
#24743
PLaci: Igazad van, úgy sokkal jobb. 😄

Molnibalage83: El tudom képzelni, hogy van licenszdíja a Garfieldnak, meg a fordítást is meg kell fizetni, de nem hiszem, hogy évente emelik a licenszdíjat, és azt kell megfizetni. Ennek belenéznék azért a mélyébe, mert ahhoz képest, hogy ingyen elérhető bármelyik a régi Garfield képsor, rendesen elkérik az árát érte.

https://supermario4ever.wordpress.com

PLaci
#24742
Inkább:
"Értesítem a közeli hozzátartozókat."

Mert hogy lehet Jon -t temetni. 😄

Ha nemtetszik az, hogy valamit az X oldalról linkelek, akkor nem kell flémelni, mert nem kötelező rákattintani! :P Link rövidítés: http://fc.lc/ref/PLaci

molnibalage83
#24741
Viszonyításképpen, az Aranysas magazin ára 600 HUF úgy, hogy vagy 70 oldalas és fényes papírra nyomják. Viszont a G esetében lehet, hogy van licenszdíj...

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

Super Mario
#24740
Én az újakat is szívesen forgatom, csak azt nem szeretem, hogy a Garfield magazin szerkesztősége még mindig a '90-es években él ármeghatározás tekintetében, és úgy emeli évente a magazinok árait, mintha még mindig vágtató infláció lenne. Idén februártól 1000 forint fölé fog menni a magazin ára, pontosan 1050 forint lesz. Eddig is inkább a Lehel téri piacon vettem meg a néhány hónapnál régebbi számokat, 40%-os áron, de ezek után kiváltképp így fogok tenni. Ennek az újságnak maximum 500 forintnak kellene lennie. 34 oldalas, A5-ös méretű, 20 perc alatt el lehet olvasni. Ez már az idei 980 forintos árat is csak nagyon nehezen érte meg, de ha tényleg felmegy 1000 forint fölé, akkor biztos, hogy végképp búcsúzhatnak tőlem, mint vevőtől. A Zseb-Garfieldeket esetleg venni fogom eredeti árán, mert azok még most is megérik az árukat. De azt is érdemes összehasonlítani az 1. számot (ami speciel megvan nekem) a mostanival, hogy ugyan színes lett, de mennyire megvékonyodott. Inkább maradt volna fekete-fehér.

Na de jöjjön a mai képsor.



- Elfelejtettem Liz születésnapját!
- Aggodalomra semmi ok, Jon!
- Hova mész?
- Figyelmeztetem a legközelebbi rokonodat.

https://supermario4ever.wordpress.com

smith09
#24739
Nekem megvannak az eredetiek mikor először forgalmazták itthon.
Neten több helyen lehet kapni, de elég drágák, pontosabban annyiért árulják amennyiért én is eladnám.
A régi kalsszikusokat imádom. Szerintem párat veszek a jövőben.
Super Mario
#24738
Bizonyos számokat eléggé nehéz beszerezni. Emlékszem, milyen nehéz volt megtalálnom az 1996. decemberi számot, amit azért kerestem nagyon, mert azon jelent meg magyarul először az a Garfield képsor, mely a születésem napján készült. És az pont kimaradt, mert 1997. januárjától kezdtem el annak idején venni a Garfieldeket.
Utoljára szerkesztette: Super Mario, 2018.01.12. 18:01:07

https://supermario4ever.wordpress.com

smith09
#24737
Igen, azt.
Super Mario
#24736
Az 1990. januárit? Arra én is vevő lennék. 😊 Jónéhány még nekem is hiányzik.

De lássuk a mait:



- MIÉRT VAN EGÉR A HÁZBAN?!!
*súg súg súg*
- Az ingyenes Wi-Fi-ért.

https://supermario4ever.wordpress.com

smith09
#24735
Garfield képregény első számát szeretném megvenni.
Akinek megvan és eladná jelezzen legyszen szíves.
Super Mario
#24734


- Hot Dog!
- Jégkrém!
- Mit tegyek...
- Mi ez?
- Új ízszenzáció.

https://supermario4ever.wordpress.com

Super Mario
#24733


*UGAT! UGAT! UGAT! UGAT!*
*UGAT! UGAT! UGAT! UGAT! UGAT! UGAT!*
- Jó idők járnak!
- Valamit hiányolnom kellene.

https://supermario4ever.wordpress.com

Super Mario
#24732


- A világ az én játszóterem.
- Sóhaj...
- És a nagy gyerekek hintáznak.

https://supermario4ever.wordpress.com