1946
  • ent
    #1226
  • Zsolo007
    #1225
    Mert rosszul írtad ki....

    Alcohollal kell kiírni közvetlenül, nem DTbe rakni és behúzni neroba...

    Kis butus :).
  • ent
    #1224
    Leszedtem torrentről a Corp Edit., mdf kiterjesztéssel (virtual), bemountingoltam és felírtam neroval egy cdre. De Rebootnál nem akar cdről indulni. Why?
  • endiboy
    #1223
    ulalla..most nézem csak, a racedriver2-t, gondolom semmi esély hogy elinditsam x64 alatt, igaz?
  • endiboy
    #1222
  • ent
    #1221
    Viszont kívánom, és BUÉK. Hozzon a jézuska neked is sok pézt, hogy vehessél magadnak Bécsbe egy jogtiszta xp64bit-et.
  • endiboy
    #1220
    hüüü..most látom csak, közeleg a karácsony..elöre is Kellemes Ünnepeket Mindenkinek
  • ent
    #1219
    Vki?
  • endiboy
    #1218
    nem fogom..ugyanmár, a windows nem ér ennyit

    egyébként, igen..ha közeljövöbe szoftvert fogok venni, tutira nem ebbe az országba teszem meg..mert itt inkább
  • ent
    #1217
    Nem akarok vitatkozni, szólás szabadság van... Tényleg, ne húzd fel magad plz.
    Csak én is vettem jogtiszta xp-t. Szentem külföldön meg (nemtom ithhon) lehet venni külön xp64-bit et.
    Az egy dolog, hogy oem de lehet venni külön is:
    buy xp with 64-bit
  • endiboy
    #1216
    hopp..telo száma
  • endiboy
    #1215
    mondom...de lényegtelen, a vitázás nem az én formám

    ha kell link adok, ott lesz az arlista a bolt telo szűma, és tessék megkérdezni ha nekem nem hiszed
  • ent
    #1214
    Más, ki milyen scannert használ x64 alatt???? Égető, mert nem találok olyan scannert amit támogat az x64. És vennem kellene...
  • ent
    #1213
    Síma xp-t is csak akkor vehettél, ha vettél mellé egy hardvert?:D
    Szentem van két fajta ember:
    1. aki vesz egy gépet és kap mellé egy OEM xpt (lényegtelen hogy 32 v 64bites)
    2. vesz egy jogtiszta programot csillagászati összegért egy már meglévő hardvere mellé! (max 50)

    szentetek??
  • endiboy
    #1212
    Hy!
    Most olvasom csak miket irtatok...elnézést kell kérnem, hogyha esetleg valakit megtévesztettem. A lényeg az, hogy meg lehet venni x64-t, de kell mellé venni valami hardvert, amit beépítesz a gépbe...ja, és ez az OEM-re igaz! Csak én ezt azért nem irtam, mert úgy gondoltam, hogy egyértelmü, mivel amikor vettem sima xp-t, már akkor is igy volt.

    szal, mégegyszer, elnézést a hülyeségemért!
  • edeleny
    #1211
    Sajnos,meghalt a win32,es ujra kellett rakni,a lent emlitett SATA II drivert gond nelkül elfogadta,talan mintha gyorsabb is lenne,majd kiprobalom a 64-es valtozatat is,de az igy is szuperül fut.
  • Marvin
    #1210
    Asus a8n-E alaplapom van és WD SATA-II-es winchester. 32 bites xp simán megy mindenféle gubanc, plusz ikon nélkül. Ha sikerül végre letöltenem egy jó 64 biteset, akkor majd arról is nyilatkozom.
  • oniel
    #1209
    hi!elolvastam a dolgokat itt lentebb.
    tehát akkor nekem asus a8ne alaplapom van és sata2 vinyó.
    az xp felment rá minden zökenö nélkül de a vinyonra ir ki
    valamit és egy ikont is kitesz a jobb also sarokba az ora mellé.
    mondtátok hogy ne zavarjon.
    a cd röl minden drivert ami ezzel a vinyoval kapcsolatos
    kiprobáltam ,söt az eszközillesztöböl is probáltam.
    de semmi változás.
    marad az "a" meghajto.
    fent van az xp,boot toltatom cd röl aztán f6 a meghajtorol driver be és kész.
    szerintetek igy már jo lesz????

  • Rage47
    #1208
    Kössz a válaszokat
  • fenomen18
    #1207
    Sziasztok
    egy serial számot szeretné kérni valakitől a windows xp64 hez!
    ha van valakinek irja már le
    köszi
  • gabelogen
    #1206
    hi.fel szeretném rakni az xp 64-et,de semmilyen serial-al nem működik.egyszer már volt fent egy próbaverzió.mi a teendő?please help.
  • Zsolo007
    #1205
    Amúgy szerintem egyértelmű, hogy miért csinálja ez a Micro$oft. Mert nem akarja hogy az egyre jobban terjedő 64bites rendszereken elterjedjen a legális xp 64. ennek az az értelme, hogy sokaknak bizony legálisra van szükségük, vagy inkább olyat vennéknek...(ez mind1 is). Így azok akik nem jutnak hozzá a törthöz kénytelenek kivárni a Vista 64-et....Mert ez egyértelmű látszik hogy az xp64et csak azért adták, ki mert nyomás volt AMD részről. De ezek után már nem nagyon hajlandóak semmit sem csinálni 64re....

    De azthiszem ezt már korábban kitárgyaltuk.


    UI.: Nem hiszitek el mi történt! Nagynehezn kikapcsoltam a Data Exeution Preventiont, meg a Windows File protectiont. Így sikerült megoldanom, hogy legalább az explorerem 32bites, és azt nem írja felül. Annyira megörültem, hogy na akkor 32bites firefox fel. Kb. 2! indítást bírt ki. 3.-ra nem indult. Hát nem hiszitek el, letörlődött az exéje!!! Csak lestem vazze.
  • ent
    #1204
    Akkor endiboy miről beszél? (megvette a xp64-et)
  • keeper2
    #1203
    Végre van egy kis időm az év végi hajtásban a saját gépem elött is lenni.
    Látom eléggé problémás kérdés ez a telepítés dolog. Szóval, 64 bites hardverre nyugodtan fel lehet rakni a 32 bites windowst, ellenben fordítva nem fogja megengedni.
    A kisfloppy-s megoldás arra jó, ha olyan vinyóra akarsz telepíteni op.rendszert, amit nem támogat a windows alapból. Pl. raid-re (külön raid kártyák, de általában az alaplapi pata és sata raid is ebbe a csoportba tartozik, bár, sok lapon már nem raid-ként van rajta a sata sem, így ott megy). Legegyszerűbben úgy tudod kipróbálni, ha elindítod a telepítőt és, ha az elején, amikor kiválasztod, melyik vinyóra akarsz telepíteni, nem látod a cél vinyót, akkor kell... Amennyiben nem ilyen vinyóra akarsz telepíteni, csak van ilyen vinyód is, akkor simán feltelepíted, és vagy az alaplapi driver cd-n, vagy a gyártó weblapján szokott lenni hozzá driver, amit windows alatt feltelepítesz.
    Ha mégis ilyen meghajtóra akarsz telepíteni, akkor legjobb tudomásom szerint nem tudod megkerülni a floppy meghajtót, a telepítés idejére mindenképp kell egy floppy a gépedbe, mivel csak arról fogadja el a drivereket a windows, azt is csak akkor kéri, ha nyomogatod szorgosan az f6-ot, amikor elindul a telepítő (ezt ki is írja). Azus lapoknál nincs ilyen floppy lemez a laphoz, ezt orvosolandó a driver cd-t dos-os bootolásúra csinálták, itt a telepítés elött kell bebootolni a driver cd-ről (vagy másik gépen windows alatt is megoldható), és a kézikönyvben leírt elérési úton lévő .exe-t elindítani, ami egy berakott floppyra elkészíti ugyanazokat a drivereket. Magyarán, ugyanaz van, mintha adtak volna floppyt, csak épp itt ők ezt kispórolják és veled csináltatják meg. Az asrock-nál arra tippelnék, hogy ugyanez a helyzet, mivel az az asus kistesója. A többi normálisabb gyártó általában szokott floppy lemezt mellékelni, mert nekik még erre is futja :))

    Szerintem, ha valaki mostanság a64-es gépet vesz, az nem divatmajom, éppenséggel inkább azt nézem kissé hülyének, aki mostanság még 32 bites rendszerre épít, mivel, bár jelenleg még nem nagyon tudja kihasználi a 64 bitet, de akkor is ez a jövő, és elég gázos lenne, ha késöbb csak azért kellene lecserélnie egy alaplapot és procit, mert korábban egy keveset spórolni akart vele. Az már más kérdés, ha csak azért cserél valaki, mert az már nem 32 bit....

    Zsoltika: nem próbáltad kikapcsolni az automata frissítést a fox-ban? Nem régóta használom az 1.5-öt, de alapból úgy települ fel, hogy szó nélkül telepítse a rendelkezésre álló frissítéseket. Elképzelhető, hogy ez is azért van, mert a 64-bites fox-ot ő frissítésnek érzékeli, hát szó nélkül lecseréli.

    Kíváncsi lennék rá, hogy is van most a microsoft üzletfilozófiája. Ugyanis kb 2 hónapja utánanéztem, és akkor a globális weblapján olvastam, hogy a 64 bites windows csak úgy elérhető, ha teljes konfigot veszünk bizonyos (a microsoft által felhatalmazott) gyártóktól, avagy, ha az elmúlt, meghatározott időszakban vettél a fentebbi gyártóktól konfigot, akkor becseréltetheted 64 bitesre. A weblap szerint nem lehetett sehol sem megvenni, vagy a fentebbieken kívül más módon hozzájutni legálisan. Kérdeztem is a magyar microsoftot emailben, hogy mi módja van becserélni a legális 32 bites verziómat, avagy 64 biteset beszerezni valami módon. Nos, nem is válaszoltak a levélre (pedig amikor egy ténylegesen beszerezhető termékük jogi lehetőségeiről kérdeztem, mint potenciális vásárló (ami azóta meg is lett véve), 1 napon belül válaszoltak, hosszú, részletes levélben), ebből azt szűröm le, hogy hacsak nem változott meg a rendszer az utóbbi két hónapban, még mindig nem lehet legálisan megvenni.
  • Zsolo007
    #1202
    Beszarás mennyire nem bírok írni. Egyszerűen hihetetlen. És nem csak írni, fogalmazni sem. Fáradt vok :(
  • Ahhoj
    #1201
    csak a driver-eket kell megnézni, azon túl meg ha van vmi spéci progi, esetleg azt!!!!
    egyébként a magyarnak csak annyi "előnye" van, hogy magyar... de hát már hallottunk 1-2 érdekes fordításról (hibaüzenet, ami nem túl informatív pl...)
    és igen, 64es gyorsabb
    o/
  • Zsolo007
    #1200
    Nem zavarba és csak azok a progik nem mennek amik kifejezetten 32bitre íródtak (pl virtális meghajtók).

    Jobb mint az XP SP2, mert a ez nem abból lett átírva, hanem a windows 2003, ezért stabilabb, jobb. Szerintem. Én már jóideje használom. Most hogy van 64bites DT már bármit meg tudok csinálni. Eddig semmivel sem találkoztam ami nem ment volna 64biten. Szerintem jól el lehet venni, ha már kiadtad a pénzt 64bitre használd ki. Megéri.

    Egy másik kérdés a drivertámogatottság. Nekem pl a régi egerem drivere nem ment...de a régi multimédiás billé igen....szal...

    (most vettem új egeret :) tök kafa)
  • ent
    #1199
    fenti kép alatti honlapokat böngézd át és utána dönts!!
    Hardver compatibility list a lényeg
  • Rage47
    #1198
    Hi!
    Szerintetek Angol 64bites windowsXP a jobb, vagy winxp sp2 hun. Tehát mik az előnyök, hátrányok, érdemes-e felrakni. A procim AMD 64 3000+... És az angol nyelvü win nem zavar be pár programnak? Olyat is olvastam, hogy nem minden program fut 64bit-essel - ez igaz??
  • edeleny
    #1197
    Ha nem tesz fel külön drivert,az XP-nek nem kell a flopy,viszont ezek szerint jo ha van.
  • ent
    #1196
    Namost, azt hiszem az A: mehajtóra mindenképp szükséged lesz! Legalább is a saját tapasztalatom az, hogy F6 után más driverről sata/raid vezérlőt....

    De várj csak, akkor hogy tetted fel az xpt? asusnál más a dörgés mint az msi-nél?
  • oniel
    #1195
    hi nézztem.az A meghajtora akkar valamit felrakni,csak az a baj hogy nekem nincs
    A meghajtom.valakinek nincs meg kis floppy lemezen?
    mert akkor inenn beinyekciozhatnám a gépembe.
  • oniel
    #1194
    köszi nektek a választ!nekem is pont asus a8n-e alaplapom van!
    megnézzem a cd n.
    amugy münködik csak azt hittem hogy csak nekem ilyen.
  • edeleny
    #1193
    Igen,igen,nekem is ilyen vinyom van,es nem talaltam hozza drivert a Samsungnal,az alaplapi 64-bitest,(ASUS A8N-e) meg nem fogadta el.Viszont,a Banneren levö legalso linken nezz szet,ott van SATA II Driver,igaz meg nem probaltam ki,(egy idöre elegem lett a telepitesbol),de elmeletileg jonak kell lennie.Az igazsag az,hogy igy helyet cserelt a ket XP,az IDE-n van a 64 bites,a SATA II-n a 32-bites,de mintha ez utobbi se erezne igazan othon magat rajta.
  • csuszi
    #1192
    jah, azt elfelejtettem írni. Nekem is ilyen van.
  • csuszi
    #1191
    Az nem számít hog azt írja ki... Attól még müxik. Nekem is így figyel 32 bit alatt is. A boltban is azt mondták, és a samsung is azt mondta, hogy nem téma...
  • Zsolo007
    #1190
    Alaplapodhoz nem adtak? Neken adtak 64bites sata drivert az alaphoz..
  • oniel
    #1189
    mert egyébként sokat dolgozzik (tulságosan is)
  • oniel
    #1188
    hi!sata 2 vinyohoz van 64 bites driver??
    már rengeteg helyen kerestem!
    ami itt volt a forumon az nekem nem jo.
    safety remove hardware valami ilyesmit ir ki most.
    samsung hd 160jj
    a honlapon nézztem le is töltötem de semmi.
    nektek milyen driver van fent??már akinek van ilyen sata2 vinyoja 64 bites
    xpn.
  • Zsoltika 007
    #1187
    Rengetegszer botlottam már bele Turion-os gépeknél mikor még notit kerestem.