1946
  • lck
    #1506
    Manson !

    Kipróbált registry karbantartót tudnál ajánlani hozzá ?
    ( A sima win alatt jól működö Registry First Aid odavágott neki rendesen - még jó hogy csinált registry backup-ot. )
  • Mr Manson
    #1505
    tudom, tapasztaltam én is , de sokan esküsznek rá
  • lck
    #1504
    Az sajna nem települ. - Mondjuk nekem nem nagyon hiányzik csak más is használja a gépet a családból.

    Más: Lexmark Z517-es nyomtatót valaki életre tudott már kelteni ?
  • Mr Manson
    #1503
    elvileg a win2003 -é
  • ent
    #1502
    Vki mintha lentebb írta volna már. Kereső a lap alján?
  • lck
    #1501
    64 biteshez van magyar MUI pack ?
  • ent
    #1500
    Valszeg, ezért nekem mind1. De leszedtem, :( nincs x64 driver a scanneremhez meg tvtuner emhez:(
  • Zsolo007
    #1499
    Túl jó procid :)

    Nekem 3000+-al ég és föld...
  • ent
    #1498
    Most senki ne vegye kézpénznek:
    feltettem a 64bitest - vmicskét a rendszer gyorsabb lett..., viszont, ahogy feltettem minden progit, min lett a különbség...
    Viszzatettem 32bitet és tényleg, sőt néha kicsit gyorsabb is....

    Persze ezt a konfigomhoz mérten: amdx24400+,1gbram,raid0ban240gbhdd,x800pro...
  • Zsolo007
    #1497
    Rakd fel és meglátod....a rendszer mindenképp gyorsabb lesz
  • Marvin
    #1496
    Gyorsulás? Az lesz!

    (lehet, hogy negatív)
  • kerek1224
    #1495
    Sziasztok!
    Bocs a gagyi kérédésért: AMD 64 3500+ proci 2G RAM esetén van értelme 64 bites XP-t telepíteni? Lesz valami gyorsulás a sima (most futó) 32 bites verzióhoz képest. Jellemzően játszom vele, Mayát, Emule-t használok.
    köszi
  • BaliBoy
    #1494
  • keeper2
    #1493
    Persze, mindenkinek szíve joga, olyan gyorsan írni, ahogy ő akarja, mindössze arra akartam rávilágítani, hogy minél gyorsabb az írás, annál gyengébb a minőség (már a 4x-es is gyengébb mint az 1x-es). Feltételezem, mindenki azt szeretné, hogy minél jobb minőségű legyen a megírt lemeze, vigye minden meghajtó, és a jövőben is tökéletesen olvasható maradjon a lemez, emellett persze minél hamarabb is végezni szeretne az írással, de mivel a kettő üti egymást, ezért kell kötni bizonyos kompromisszumokat, amik a teszteknek utánaolvasva általában a 4x-es tempó táján helyezkednek el, a teszteket készítők szerint, mivel ez még kivárható idő, a gyorsulás e felett már elég minimális, de a minőségben nem nagyon van még különbség.
    Viszont, amit a primitívségről írtam, az az esetek többségében helytálló sajnos. Mivel kapitalista világunk a kegyelem nélküli kereskedelemre épül, így sajnos mindenki a terméke jó oldalát harsogja, a rosszat pedig mélységesen elhallgatja, valamint egyre ravaszabb módokat próbálnak találni rá, hogyan verhetik át a fogyasztókat, hogy elhitessék velük, hogy miért olyan fontos újítás a termékük, és meggyőzzék arról, hogy mi a jó. Sajnos, egy idő után az egyszerűbb elmével rendelkezők, illetőleg az adott témában kevésbé járatosak el is hiszik ezt az agymosást és lényegében a saját véleményük helyét átveszi a kereskedő és a gyártó véleménye. Emellett, persze előre is terveznek, már jó előre "puhítják" az embereket, a logikus, ésszerű gondolkodásmódot próbálják minél jobban felszámolni, hogy helyébe az új termékeketért pénztárcáját könnyen nyitó vásárló lépjen.
    Azoktól, akiket ezzel a hozzászólásommal, saját véleményemmel megsértettem, akár úgy érzi, ez jellemző rá, akár nem, elnézést kérek. Mivel ez a téma már erősen offtopicnak számít itt, így továbbiakban itt nem is fogok ezzel kapcsolatban írni, nem kivánok ezért büntetőpontokat kapni, mindenesetre, ha valaki mindenáron ellent kíván mondani nekem, az megteheti privátban, avagy, ha privátban elküldi nekem, hogy mely topicban közli saját véleményét.
  • agyhalál
    #1492
    Mindekinek szíve, joga olyan sebességgel írni, amilyennel akar. Attól, hogy te szentül meg vagy győződve arról, hogy 4x-esnél nagyobb sebességet használni vétek, más, aki nagyobb sebességet használ, még nem primitív, mint ahogy azt te látod.
  • BaliBoy
    #1491
    Az egyértelmű, hogy minél gyorsabban írunk meg egy lemezt annál rosszabb lesz a minősége, mivel a lézernek kevesebb idelye jut a pitek és landek kialakítására. (a korrekció ellenére is, mert az azért csak van benne gondolom, erről sajna nincs infóm). Ha valaki esetleg tudna olyan oldalt adni, ahol elektromikroszkóppal lefényképeztek két különböző sebességen írt cd-t, azt nagyon megköszönném! Egy-két barátomnak az orra alá dugnám a képeket!
  • keeper2
    #1490
    Én azokat az embereket nem tudom felfogni, akik meg vannak őrülve a sebes írásért. 4x-esen megírva kb 15 perc, 8x-osnál javul mondjuk harmadával az idő (mivel a lead in, out, stb.-nek meghatározott írási sebessége volt már a cd-k idejében is, így az nem gyorsul a gyorsabb írással, csak a tényleges felhasználói adat kiírása. Emellett minél gyorsabban írunk meg egy lemezt, annál gyengébb lesz a minősége, főleg akkor üközik ki, ha nem számítógépes meghajtóban olvassuk vissza. Persze, nem lényegesen, de talán(!!!) pont ezen múlik, hogy ha 1 év múlva leveszed a polcról, akkor még látni fogja-e a tartalmát, vagy sem....
    Mármost, meglátásom szerint (és elnézést azoktól, akiket ezzel megsértek), de aki nem tud egy lemez megírására negyed órát áldozni, az vagy egy nagyon primitív ember, akinek foglalma sincs semmiről, csak azt tolták a képébe a reklámokon, hogy a nagyobb sebesség az sokkal jobb, vagy pedig tényleg kihasználja az időt, de az már akkora mennyiségben ír, hogy az valószinűsíthetően eladásra, warez célokra megy, az ilyeneket (akik abból szerzik a pénzüket, hogy mások munkáját lemásolják, viszont nagyon utálom (ne értsen félre senki, nem azt mondom, hogy csak a legális másolásnak élek, de az már egy más kategória, ha az illegális másolásért még pénzt is kérnék))
  • Zsoltika 007
    #1489
    Hát ha minőségibb lemezeket akarsz csinálni akkor érdemes 4x sebességgel írni. Én mindenképpen így használom szóval nem zavar.
  • Jockey Ewing
    #1488
    Gondoltam rá Én is, hogy az a baj, mert adminként ment.
    De létrehoztam egy másik account-ot, és azzal is ugyanez. :((

    ui.: ha a 7-essel tényleg ez a baj, akkor nem is rakom fel, mert akkor minek az író, ha csak 4x-esen lehet írni :(
  • Zsoltika 007
    #1487
    Nekem 7012-vel megy simán minden. Esetleg nem adminként futtatod? Akkor szokta ezt benyomni. 7 verziójú neroval csak az a lényeg hogy nem szabad 4x nél gyorsabban írni különben elcseszheti a lemezt.
  • Jockey Ewing
    #1486
    Hi all!

    Neroval(6.6.0.1 és a 7.0.1.2) a következő a probléma:

    - Feltelepítem először a friss windows-ra, megy is teljesen tökéletesen. DE, amikor újraindítom a gépet, onnantól nem látszik benne egyik író sem. Csak a Image Recorder. Azt írja, hogy kérdezzem meg az adminisztrátort, hogy ad-e jogosultságot cd/dvd íráshoz, ha ez megvan akkor töltsem le a Nero BurnRights nevű programot a nero.com-ról. Ezzel lehet felhasználói jogosultságokat állítani. :)) <-- itt ez nem igazán érthető, sose volt a neroval olyan probléma, hogy más user a gépen ne bírja használni.
    - Nah, Én kis naiv egyből gondoltam megoldódott a probléma. ÁÁÁÁááááá ua.
    de itt a hibaüzenet már a telepítés után:

    Itt már legalább annyit ír, hogy fent van már a gépen a Nero BurnRights.
    Bármit állítok benne, nincs íróm egy sem. :(((


    Valaki hasonló problémáról hallott már?
    Más bírja tökéletesen használni a Nero-t minden gond nélkül.
  • Zsoldos
    #1485
    Na, ez felment jol, koszike. Az usb lefele eleg gyors lett (sok mbyte/sec), de folfele meg mindig nem az igazi. Az up 600-700k kozott van.
  • Zsoldos
    #1484
    Hopsz, most latom, hogy jol elneztem, nforce4 amd -t toltottem le. Na, kiprobalom ezt.
  • agyhalál
    #1483
    Próbáltad az nVIDIA oldalán található nForce4 430/410-es drivert is?
  • Zsoldos
    #1482
    Hat, a masik gondom pont ez: nem akar felmenni a 64 bites driver. Letoltottem, installalom, de nem ismer fel semmit. Az alaplap cd-jen hozzaadott driver meg mukodik.

    errol az alaplaprol van szo:
    ALAPLAP ASUS A8N-VM S939
  • endiboy
    #1481
    nem tudom van e 64bites driver az alaplapi cd-n, de ha nincs, szedd le a legujabbat, nekem is nforce4-s van, es mukodik
  • BaliBoy
    #1480
    Szerintem próbálkozz meg az alaplapi driverrel. Hátha.
  • Zsoldos
    #1479
    ja, alaplap asus, nforce4 chipset
  • Zsoldos
    #1478
    Udv!

    Nektek mukodik az USB2 ? Nekem mindent csak usb1 -kent kezeli a pendrive-m valamiert.. Alaplapon engedelyezve van. 32 bites wint meg nem raktam erre, azzal nem tudom megy-e. Van valami amit fel kell rakni, mint xp32-nel az sp2-t?
  • Vegas
    #1477
    ok megvan sry!
  • Vegas
    #1476
    regional and language options< D>>>>>
  • endiboy
    #1475
    control panel/regional and language options..languages/details
  • Vegas
    #1474
    Hi
    Valaki esetleg egz a4 tech drivert tud adni..kerdojel
    ti h oldottatok meg h magyar legyen a bill..kerdojel
  • Vegas
    #1473
    a cd- volt szar :S
    !!
    de most valaki gyorsan adjon egy cd-kulcsot!!
    ami lentebb van írva az nem jo! egyszerüen nem fogadja el! :(((
  • Marvin
    #1472
    Bios-ban engedélyezve van, hogy bootoljon CD-ről?
  • endiboy
    #1471
    hmmm...ki kéne írnia, hogy Press any key to boot from Cdrom.....
    magyaraul: nyomjon le egy bill-t a cd-röl való bootoláshoz
    ha tudod, akkor probáld ki esetleg másik gépen a cd-t, hogy ott müködik-e, de ha ott se, akkor valszeg a cd-vel lesz a gond
  • Vegas
    #1470
    berakom a meghajtoba.. ujraindítom.. csak egy kis vonal van ( _ ).. a meghajto felpörgeti a lemezt.. vár egy picit és elindul a winfos...
  • endiboy
    #1469
    pedig ugy kéne mennie..ki ír esetleg vmit?
  • Vegas
    #1468
    de nem bootolja be ugyse!4!
  • ent
    #1467
    Meg azért ne feledjük pl, hogy a bitcomet néha nem számolja el a klienssel a feltöltésed!!! Ezért is érdemes a 100% os utorrentet használni! Kicsi, gyors, és elszámol mindent...