126
Flipperjátékok
  • Game Hunter
    #126
    Dream Pinball 3D
  • Game Hunter
    #125
    Pure Pinball 2.0 Redux FULL Rar Pass: Zip@Gem
  • Game Hunter
    #124
    Itt
  • mila69en
    #123
    emulén fent van:)
  • Jazzman32100
    #122
    Hali!!

    Látom elég kihalt a topic. Sebaj, nem tudja vki honnan tudnám megszerezni a SlamTilt - Resurrection-t?? Mert régen jácottam vele csak eltűnt a cd-m
    PLS help!!!
    anczu
  • Kaszi46
    #121
    Sziasztok!

    Mi a különbség a visual pinball, és a vpinmame között? vagy mi ez a vpinmame? neten már többször belebotlottam mindkettőbe, de nem értem mi a különbség.

    találtam egy jó torrent oldalt! emulátoros cuccok, és játékROM torrentek vannak rajta, visual pinballhoz, pl nemrég raktak fel egy 10Gb-os rom csomagot. . van még mame psx atari c64stb.. regelni kell hogy tag lehess4 a címe:http://full.pleasuredome.org.uk/
  • baracsi
    #120
    menü billentyűk (magyar billentyűzet esetén)

    ö: ENTER (2x kell lenyomni a menü aktiválásához)
    7: visszalépés
    8/9: lépkedés a menüpontok között

    a golyók számát az Adjustment/Standard adjustment menüpontban lehet állítani
  • Sheltem
    #119
    Hehe látom van aki még flipperezik :)

    Futurepinball azóta sem digitális szal szerintem felejtős.
  • baracsi
    #118
    nekem sikerült átállítani 5 golyósra, mivel nem játszottam már rég vele nem emlékszem pontosan, de a 7/8/9 billentyűkkel kell valahogy mászkálni a ROM menüjében (amikor már fut a flipper) és azon belül lesz golyószámra vonatkozó információ (még gyerekkoromban láttam egyszer ilyen konfigurálást, amikor beizzították nálunk a Twilight Zone-t, bele is szerettem egyből)
  • Sheltem
    #117
    Nah érdemes elolvasni Kurt hozzászólását a témához(ő az egyik legjobb vpinball asztal maker weboldala: http://www.scapinosvpins.com/home.shtm).

    Author: Kurt
    Date: 10/11/2005 3:51 pm PDT

    If they add a VPM type emulation the you could do the advanced DMD tables. You could probably do them now in FP, but you would have a heck of a time getting the score to show up in the DMD window, as well as the animations.

    From what I read of the manual for FP , it should be possible to stack alpha transparent animated reels, which might make it do-able.

    I plan on making FP versions, of all my tables, except for Twilight Zone and Circus Voltaire. When I can figure out the DMD problem then maybe I'll attempt those as well.

    I plan to also continue making VP tables for the forseeable future.

    Kurt
    Aki nem vágja az angolt annak elmondom, hogy az a lényege, hogy jelenleg nincs DMD emuláció(digitális m(?) display) a future pinballban de úgynéz ki lesz és amint kijön a következő verziókban át fogja írni a saját asztalait(Twilight Zone(!), Circus Voltaire) Future Pinball alá.
    Szóval türelem :)
    Amúgy tegnap este volt egy szabad fél órám és toltam a hungry dead pályával meg a sonic 2vel hát szuper mind2 még animációk nélkül is
  • mila69en
    #116
    persze még egyenlőre mert nincs sok asztal a future-hoz meg nem tom nekem olyan csupasznak tűnnek a future asztalai tök üres az egész de majd idővel ha készűlnek hozzá az asztalok akkor már mást fogok mondani:DDDDD
  • Sheltem
    #115
    "Komolyabb" Majd meglátod mekkorát tévedsz ;)
  • Sheltem
    #114
    A nézet fix benne(A future pinballban 5 nézet van).
    A kijelzőt simán húzhatod egérrel oda ahova akarod(én fent-középre szoktam a helyére:D)
  • mila69en
    #113
    végre működik a visual pinball azért ez komolyabb mint a fture pinball ááá geciyóóóó pont azon az sztalon játszok most ami nem messze tőlünk az eggyik kocsmába van:DDDDD csontra ugyanaz nagyon állat
  • Kaszi46
    #112
    lenne még 2 kérdésem. visual pinbalban fix a nézet, vagy lehet állítani? a kijelzőt a bal felső sarokbol el lehet máshova?
  • Kaszi46
    #111
  • Sheltem
    #110
    Írtam Chrisnek ez ügyben, remélem válaszol és megnyugtat minket :)
  • Kaszi46
    #109
    azt lehet tudni hogy készünek a visual pinballos asztalok hozzá?
  • Kaszi46
    #108
    úgy legyen, remélem minél hamarabb élvezhetjük a kedvenc asztalokat:) amúgy azt hittem 2004 végén jött ki, azért is kerestem az uj asztalokat hozzá
  • Sheltem
    #107
    Nézd egy olyan asztalhoz idő kell aminél nem "csak" az asztalt kell megcsinálni, hanem a digitális kijelzőt is(missionok, video mode stb.).
    Mivel a future pinball október végén jött ki nem hiszem, hogy volt idő ilyesmire.
    Jelenleg nincsenek meg ezek az asztalok amiket írsz(1990 utáni asztalok egyébként ilyenek), de szerintem csak idő kérdése.
  • Kaszi46
    #106
    nagyon jó ez a flipper. ha jól gondolom ugyanazon az elven megy mint a visual pinball, csak fullosabb :) ehhez nincsenek meg a klasszikus asztalok mint pl t2, indy j., meg hasonlók?
  • Sheltem
    #105
    Csak azért nincs, mert az nem "valós" flipperasztal. A valós asztalok 90%ának van 3ds konverziója. Kivétel a 2005 ös asztalok(Pl Elvis).
    Egyébként a Pinball Fantasies király volt annakidején ;) énis szerettem.
  • MrTressy
    #104
    kár hogy stones'n'bones nincsen 3dsben
  • mila69en
    #103
    tényleg durva nem is gondoltam volna, hogy ez ilyen komoly:D bár nekem aza vizual-os is tetszik csak sajna az nem akar mükszeni pár perc után kilép
  • Sheltem
    #102
    Nagyon durva egyébként...Full realisztikus, ha eltekintek, hogy monitor van előttem olyan mintha tényleg flippereznék. F3 as nézet brutálisan szép(csak játszhatatlan), de érdemes megnézni minden asztalt úgyis. :D
  • mila69en
    #101
  • Sheltem
    #100
    http://www.vp-originals.com/dload.php?action=category&cat_id=13
    Itt vannak az első táblák ez egy eléggé új dolog (október végén jött ki) így még "csak" 13 tábla van (+1-2 másik siteokon).
  • totya24
    #99
    mintha a fórumban írkálnának új táblákról...
  • mila69en
    #98
    és késsz táblákat nem lehet hozzá valahonnan szerezni? az oldalon nem látok eggyet se

    úgy mint ahoz a másik pinball emuhoz(asszem valami visual pinball vagy mi a neve) az is jó csak sajna nekem mindíg kifagy:( pedig ahoz rengeteg tábla van
  • mila69en
    #97
    vááá ez geciyo thx..
  • Sheltem
    #96
    www.futurepinball.com
  • mila69en
    #95
    pls mondjatok jo flipperes gammát valami olyasmit amibe több asztal is van(ha nincs benn több azse baj:DD)thx.
  • ReTeK
    #94
    szinvonala vagy a grafikája ?
    (Party Land - jufulditszákör erre még mindíg emléxek gondolom még jó sokan rajtam kívül)
  • abonyitomz
    #93
    Azért felfedezhető mennyit fejlődött a flipper szinvonala:

    Régi idők:



    Jelen:

  • abonyitomz
    #92
    fel ám ! :)

    kétségtelenül a számítógép legjobb játékai a megunhatatlan flipperek
  • Sheltem
    #91
    Nocsak még a végén feléled a kedvenc topicom
  • abonyitomz
    #90
    Hali!

    Honnan lehetne letölteni az ADVENTURE PINBALL nevű jétékot , esetleg megvásárolni ???
  • leon465
    #89
    Hello!
    Nem tudja valaki hogy honnan lehetne letölteni
    a 3D ultra Pinball Thrillride-ot?
  • HELPer
    #88
    Nem kell káromkodni! Nem illik! :-)
  • HELPer
    #87
    Hol vannak már a szépemlékű nyolcvanas évek, amikor az ország összes, magára valamit is adó kiskocsmájának sarkában állt egy-egy flipperasztal! Sőt, elmúltak már a ’90-es évek is, az Epic MegaGames és a 21st Century nevével fémjelzett számítógépes flipperjátékok virágkora, olyan kedvencekkel, mint az Epic Pinball, vagy a Pinball Fantasies. A téma végleg feledésbe merülni látszott, mígnem a minőségi játékairól ismert svéd Iridon bejelentette, hogy néhány magyar srác összeütötte számunkra minden idők egyik legjobb flipperjátékát.

    Vissza a gyökerekhez!

    A flipperjátékok fejlődését jól elkülöníthető szakaszokra bonthatjuk. A legelső példányokat hamar felváltották az egy képernyőnél nagyobb, fel-le scrollozó, több asztalt is tartalmazó játékok. Ezután jöttek az elsőre visszalépésnek tűnő, mindössze egyetlen asztalt használó, ám rendkívül kidolgozott, nem ritkán kerettörténettel operáló, változatos sémákra épülő sorozatok, sokszor 3D-ben. Majd néhány éves, a mostani helyzethez kísértetiesen hasonlító néma csönd következett, amikor nem jelent meg semmi említésre érdemes a témában. Mikor minden végleg veszni látszott, és a legelvakultabbak már az ősi, szekrénynyi méretű asztalok privát felvásárlását fontolgatták, ismét a magyarok mentették meg a világ becsületét, az A.S.K. legényei előbb Ball Adventures néven sokkolták a stílus kiéhezett rajongóit, majd a játék elnyerve végleges címét, Pure Pinball néven nyűgözte le a publikumot. Sajnos nem szabad elmenni a tény mellett, hogy a gyökerekhez való visszatérésnek van egy pici negatív vonatkozása is: a játék kizárólag billentyűzetről játszható, gamepad támogatás nincsen. Persze a billentyűk között a szokásos golyókilövés és karmozgatás mellett megtaláljuk az asztal löködésére használatos gombokat is.

    Leg… leg… leg…

    Szóval ott tartottunk, hogy a játék lenyűgöző. Hogy mivel érte el mindezt? A fiúk felismerték, hogy egyetlen asztal – légyen az akármilyen kidolgozott, tartalmas és élvezetes – nem képes kielégíteni az igényeket, mindig bennünk marad az „ezért az egy asztalért adjak ki ennyi pénzt!?” jellegű rossz szájíz. Ezért aztán a Pure Pinball rögtön három golyóterelgető helyet biztosít számunkra, természetesen teljesen 3D-ben bemutatva azokat. Hogy a legapróbb részleteket is visszatükröző, tükörfényesre polírozott golyó látványát kellően gusztálhassuk, valamint hogy a táblánkénti 100 000 feletti poligonszámot minden irányból számolgathassuk, összesen 12-féle (F1-F12 gombok) kameranézet került a játékba! A csodálatos külsőnek persze ára van, flipperjátéknak soha nem kellett még ilyen erős hardver, igaz ezért T&L támogatású, DirectX 9-es effekteket kapunk. Oké, azt már látjuk, hogy a Pure Pinball a legszebb, most nézzük mitől ez a legjátszhatóbb a kategóriában! Mindhárom asztal rengeteg különleges trükköt, rejtett extrát, felfedezhető útvonalat és egyéb bónuszt tartalmaz. Kezdetben csak kapkodni fogjuk a fejünket a rámpák, hidak, érzékelők, ütközők szövevényes útvesztői láttán. Mindezek jelentős mértékben képesek befolyásolni pontgyűjtési hatékonyságunkat, lévén minden egyes érintés, minden tárgy, amihez a golyó hozzáér, értékes pontokat ad. Persze az igazán zsíros bónuszok a különféle kombók megtalálásával és gyors egymás utáni (kombó, dupla kombó, tripla kombó, szuper kombó) kivitelezésével érhetőek el.

    Csak játssz és élvezd!

    Az asztalok meglehetősen játékosbarát kivitelezésűek: a plusz flipperkarok, a 2-4 labdát egyszerre megjátszó multiball mód – amely esetben automatikusan a teljes asztal nézetére vált a játék –, az asztal témájához kapcsolódó extra, ám időlimites (cserébe rettentő kaszálást biztosító) pontgyűjtő jackpot módok mellett a flipperezők ősi ellenségeként számontartott, könnyen bekövetkező gyors pályaelhagyás is korrekten kompenzálva lett. Ha kezdés után 30 másodpercen belül az ütőink között csúszik át az a nyüves golyóbis, bizton számíthatunk egy ajándék játékra, míg az oldalsó pályaelhagyási pontokat – és idegrendszerünket – zárófedelekkel és visszaütő rugóval védelmezi a program. A fizikai modellezés igen aprólékos módon vizsgálja a golyóra ható különféle erőhatásokat, ráadásul még multiball módban is képes másodpercenként 1500 alkalommal a mintavételre. A már említett kameranézetek között a klasszikus scrollozós, és a jól ismert teljes felülnézeti kép mellet golyókövető és nagytotál beállításokat is találunk (utóbbiak persze inkább látványosak, mintsem a könnyű kezelhetőségről lennének híresek).

    Asztalterítők

    Az említett három flipperasztal egyike a kiadó egy korábbi autóversenyzős játékáról, az Excessive Speedről kapta a nevét, ennek megfelelően közlekedési táblákat, depót és autókat tartalmaz minden mennyiségben. A második téma a háború (World War), ezt az asztalt tankokkal, katonákkal, bunkerekkel és repülőgépekkel díszítették fel; míg az utolsó pálya a Runaway Train névre hallgató vadnyugati helyszín, ennek megfelelően vonatok, szemaforok és vízpumpák tarkítják. A látvány mellett érdemes megemlíteni a hangokat is, hiszen minden pályához külön hangzásvilág tartozik, ráadásul az elérhető extra módok újabb egyéni zenei aláfestéseket kaptak. Ezekhez jön még a szintén pályánként egyedi hangeffektek garmadája, amik igencsak feldobják az amúgy sem utolsó hangulatot. A terepasztal-utánérzésű vonatos helyszínen mozdony füttyög és kerekek zakatolnak, a versenypályán motor visít és fék csikorog, míg a háború közepén golyók fütyülnek és robbanások rázzák a levegőt – sőt időnként még a szakaszvezetők parancsait is hallhatjuk.

    Jackpot!

    Egyszerű alapötlete ellenére a flipper élt, él és élni fog. A golyó bűvöletébe könnyű bekerülni, és amikor mindezt olyan minőségben tálalják elénk, ahogyan azt a Pure Pinball teszi, a siker és a hosszú játékidő elkerülhetetlen. Elképesztő szépsége, realisztikus mozgásai, és részletes, ötletesen kidolgozott pályái mellett ráadásul még magyar nyelvű is… hát kell ennél több?

    Forrás pcguru és ezt a gamét adják a teljes játéknak!