37095
  • Kotomicuki
    Meg csak 3 + 3 a fegyverzet -> igazi ingyenes hajó, ami nem ér fel a legutóbbi, "fizetős" és a power creep miatt egyre OP-bb társaihoz (pl. 7 fegyver-slot, + MW konzolhely).
    De legalább RGB-ledekkel feltudja szerelni az összes Pilot-hajót: 3 risa-konzollal mehet a tűzijáték...
  • Plata
    Jah.Furi.
  • Orbancapitan
    Nincs hangar
  • Plata
    Ki tudja,hisz ez is Ori.
    Szerintem mókás lesz ez a rajzfilm.
    Rizsa hajó statja:
    Link.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2020.07.30. 21:44:03
  • Chak
    Stargate semmi más nem lehet áldott.. :'D

Ha belegondolsz STO szemszögéből az a rajzfilm pont h egy pár doff életéről fog szólni. Így doff formában berakni őket a legkézenfekfőbb választás.
    Volt egy alkalom amikor viszont bántam h csak doff-ot kaptam. Az pedig a romulán sheriff a nimbus story végén. Elfogadtam volna boff változatban is a tagot.
    Nem tudom mikor jönnek klingon cuccok. Csak azt h több lépcsőben jön a content mint discoverynél. Szóval az elkövetkező 5-10 évben biztos jön valami.

XD

• Plata
    Melyik ori?
    Stargate vagy az a indie játék féle.
    Csak doff?
    Egyéb tartalom nem jön?
    Képregény fed kari? XD
    Mond hogy mikor jön mår klingon hajó.
    Vagy KDF legendary pack,vagy carrier crosfraction pack,vagy bàrmi ami klingon.
    De nem diszkó klingon.
  • Chak
    Az új Star Trek rajzfilm sorozat szereplői doff formában fognak feltűnni a játékban.

Ja, és miért siránkoztok állandóan. Ha valami nem tetszik akkor lehet olyan előtt időt pazarolni ami igen.
    Plain and simple amilyen mindenki kedvenc szabója.

A mai világvége hangulatban én inkább annak örülök ami még van.

Ja, és áldassék az Ori..

• Orbancapitan
    iiiiiiiiiiigen vagy sok volt az "orvosi" fű Kael-nál
  • gunji
    Ami viszont - ahogy azt a címe is mutatja - nem a mai:

Hanem a 2029. július 30-i. És még mondják sokan, hogy a Crypticnél nem dolgoznak előre.
  • Plata
    Mai frissítés:
    General:
    Resolved various issues when mixing and matching parts between the Xindi Narcine and Briostrys Dreadought Carrier variants.
    Resolved an issue that could cause the Reward Picker window to not adjust properly to different UI Scales.

Volt egy hír is,épp elakartam olvasni mire eltűnt.
    Fura volt,valami western-es kép volt,ahol valami csaj lőtt talán Batman-re.
  • Plata
    Rdr online-ban a tegnapi dlc óta néha a lovam eltünik és a semmin ülök.Nyereg mondjuk látszik de a ló nem.
  • Orbancapitan
    pontosan mint tudjuk a behesda-tól a bug is feature szóval örüljünk h kaptunk sok újat
  • Plata
    Pár napja észrevettem hogy a jem hadar sci karim néha nem oda lövi a GW-t ahova célzok,ma is vele mentem eventre és ma is csinálta,
    Ugye GW-t csak előre lehet el lőni,hátra nem,előttem a klingon célpont rányomok gw-t erre a hajóm mögött lesz egy gw.
    És jó párszor csinálta,végül is nem nagy gond mert ott is összekapja az ellenséget,de érdekes.Elméletileg mögénk nem lehetne rakni gw-t.
  • Plata
    Reroll nem minden nap működik,amikor olyan kedve van akkor nem működik,köv nap majd működni fog.
  • gunji
    Pedig itt a klingon tartalom: felújított First City (tényleg jobb lett, bár lehetett volna még reszelni rajta), új fodrász, két új küldetés és pár patrol (ami fedi egymást xD), egy hajóskin és sok-sok bug. Ez rengeteg munka.

Amúgy az endeavournál mi a csoda az a reroll gomb? Hiába nyomogatom, nem csinál semmit
    Szerk: 48 tokenem van hozzá
    Utoljára szerkesztette: gunji, 2020.07.29. 10:57:17
  • Plata
    Én azt nem értem ha klingon season van akkor hol a klingon tartalom?
    Hol vannak az új hajók,esetleg legfendary pack,vagy ruhák vagy bármi értelmes.
    Jah és nem diszkó klingont akarok mert attól max a szőr áll fel a hátamon.
    Ha még is diszkó klingont rakják be akkor szerintem a kedves fejlesztők közeli rokonai csuklani fognak.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2020.07.29. 08:15:33
  • Kotomicuki
    Ez igaz, de mennyi minden szemetet egyebet sikerült a helyére beerőltetniük..., és ezt is "értékelnünk" kell: !
    Sajnos, a mostani nyárutón megtartott event egy vesszőfutás lesz!
  • gunji
    Hat hét szokott lenni (link), ez is és a téli is, csak idén rövidítették le.
  • Kotomicuki
    Neked komolyan el kellene beszélgetned egy (STO-)marketingessel!

De tényleg, ma már nem tudják értékelni az emberek, hogy mennyire nehéz lehet egy n+1., copy+paste-hajót előállítani, úgy, hogy alig van már vki a cégnél, aki ért is hozzá és emellett még - reményeink szerint - nem szaródik el teljesen a játék az új bug-ok özöne miatt!

Az a 4 hét, gondolom, a szokásos 25 napot jelenti - ennyi volt mindig is, tudtommal.
    Ezért olyan "nehéz" ez az event: fel kell hozzá kelni 20 óránként, vagy 1-2 kihagyott nap és pá-pá, "ingyenes" T6 hajó...
  • Orbancapitan
    akk már meg se nézem
  • gunji
    De, lehetett szoborni is (csináltam is az utolsó egy-két nap), a szobrász npc-től fel lehet venni egész nap, csak a jobbra fennti menetrendből (schedule) vették ki.
  • Plata
    Szerintem a homokszobor készítést kivették ezek a gyökerek tavaly.
  • gunji
    Aztán végül kihagytam, amit akartam írni: nekem több lesz öt percnél, mert még mindig imádom a fafej-gyűjtést, a vízisít, a homokozást, meg a Risa event egész hangulatát. Egy darab role play vacation, vagy hogy is mondjam.
    De sajna olyan sokkal több nem lesz a sz*r időzítésnek hála. Idén nemcsak az rl pihenés marad el
  • gunji
    (Többször átírva, mert nem tudom eléggé kifejezni csalódottságomat.)
    Hát ezért nagyon megérte várni ennyit. A hegyek megint nagyon vajúdtak és megint mi lett belőle. Négy hét??? #fireAndré
    Utoljára szerkesztette: gunji, 2020.07.28. 21:19:29
  • Plata
    Kit modulok jók lesznek,sajna semmi új jó ruha,csak pár béna.
    Rizsa hajóra is kíváncsi vagyok.
    Ma jött RDR Online-hoz is új dlc és azt gondoltam majd amiatt lehet kicsit hanyagolom rizsát,de ez az új dlc akkora nulla hogy az szégyen.
    Majd egy év után kijönnek egy lószar DLC-vel.Azt hittem a crypticnél balfékebb banda nincs,de van.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2020.07.28. 21:01:04
  • Kotomicuki
    "From August 4th to September 3rd"

Mindenki tárazzon be hidegélelemmel, búcsúzzon el, akitől el kell és kösse föl a fajának megfelelő alsóneműt: KEZDŐDIK! (végre)

...hihetetlenül izgalmas, napi 5-10 perceknek nézünk elébe!
  • Plata
    Sok a rizsa,itt a rizsa event.
    Link.
  • lammaer
    Hát, megint csak saját tapasztalatot tudok hozni, a relative gyors fluktuáció miatt a gazdasági válságok kivételével nem találkoztam olyannal hogy fejlesztőt elküldtek volna, legyen bármennyire is gyenge. egy tesztelőnél volt ilyen tapasztalatom (orvosi szoftverk tesztelésénél bénázott szegény), meg egyszer egy fejlesztőt aki all hands meetingen elküldte az anyjába a managementet.

Ettől eltekintve inkább az volt a gond hogy mindig emberhiány volt.
  • Orbancapitan
    én arra gondoltam hogy kitől kéne megválni v ki kéne h maradjon de persze ha menni akar akkor megy
  • Plata
    Nem fogunk unatkozni.
  • Kotomicuki
    Sz'al, színi fogunk, egyre többször és egyre többet...
    Gyönyörű jövőkép!
  • lammaer
    Áh.. a dokumentálás meg a minőségi munka (gondolok az utánam jövőre) nem a management dolga. Olyan céget még nem láttam ahol a határidők miatt jött volna valami fejes hogy "csak gányoljatok, nem kell dokumentálni, nincs idő", ilyen szinten nem tudnak beleszólni.
    Sajnos a devek többsége ugyanolyan trehány mint mondjuk az épitőiparban a szakik... pont azért mert tudák hogy X év múlva már rég máshol lesznek....

"Meg szvsz nagyrészt a fluktuációért is ők a sárosak, inkább hallottunk leépítésekről és átvezénylésekről, mint önkéntes kilépésekről."

Ez tök normális, az önkéntes kilépés sosem hír, a csoportos leépítés az. Bármely fejlesztőcégnél az hogy az emberek 3-4 év után elmennek tök normális. Fejlesztők hamar rá tudnak unni a dolgokra (főleg ha legaccy kódrol van szó), az ITben mindig jön vmi csilivili új, a dev meg eléggé ilyen "az újdonságokat akarom csinálni" fajta.

Az is normális hogy pl nagy pénzt szakítani csak úgy tudsz ha másik céghez mész. Egyedül akkor lehet érdemben alkudni amikor mész valahova. Onnantól kezdve hogy alkalmazott vagy, MINDEN cég igyekszik a legminimálsabbat emelni, csak épp annyit hogy ne állj fel. Persze eza management hibája, de igazából tök racionális döntés, sajnos.
    Az eltelt 20 évem alatt a legnagyobb emelésem évi 13% volt, ehhez képest amikor céget váltottam (5-6 alkalommal) 30% alatt nem mozdultam, és simán megadták mindig.
    De elképzelhetetlen hogy évekkel későb amikor már a cégnél vagy bekopogj a főnökhöz hogy kérsz 30%ot.. újoncként megadták, de ha már ott vagy esélytelen.
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2020.07.28. 12:06:01
  • lammaer
    Hát, én még olyan céget nem láttam ahol a fő dev ebbe érdemben bele tudott szólni. Ha egy jó fejlesztő menni akar, akkor csak egy dologgal lehet megtartani (pénz), az meg a managementnél van.

Pl én egy IT multinál vagyok 11 éve, és a több száz főből szerintem egy tucatnyi dolgozó van aki ilyen öreg (nyilván aki magasra tudott kapaszkodni az szintén maradt :D). ITben a 3-4 éves fluktuáció teljesen normális.

Szóval sanszos hogy az STOban se sok olyan van aki ott volt a kezdeteknél :)
  • gunji
    Ezért próbálok nem lőni rájuk :D Volt olyan, hogy az első 4 körben 15 torpedót találtam, utána kellett még 2x4 kör a maradék 3 torpedóhoz :D
    Amúgy flash sale van, ha minden igaz. Lehet, meg kéne nézni az ingame calendarban. Oh, wait...
  • Plata
    Ki próbáltam,18 torpedóst kaptam ma,sajnos túl nyúlbélák az ellenfelek,1 torpedót sikerült lelőni,túl hamar meghaltak.
    Kristályon meg lett.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2020.07.27. 12:19:05
  • Orbancapitan
    pontosan de a fő devnek is van beleszólása h ki mehet és kit kéne megtartani
  • Plata
    Kristályon is meg van.
    Ha van GW-d akkor gyorsan.
  • gunji
    A 'destructible torpedos' endeavorra - ha valaki nem ismeri - ajánlom Carraya-t. Nagyon jó, de ha sok kell érdemes többször visszamenni (meg négy körönként kilépni).
  • gunji
    Nem is a fejlesztőket szólnám meg, inkább a vezetőséget/menedzsmentet. Az ő saruk ill felelősségük, hogy mennyire várják el és biztosítják az erőforrásokat a dokumentáláshoz, s hogy mennyire engedik foltozni a kódot, mikor döntenének úgy, hogy inkább újra kellene írni egy-egy modult, s végső soron szerintük mikor lesz felesleges már a játékra erőforrást pazarolni. Meg szvsz nagyrészt a fluktuációért is ők a sárosak, inkább hallottunk leépítésekről és átvezénylésekről, mint önkéntes kilépésekről.
    Szerintem amúgy nagyjából az ikoniai háború végén el kellett volna engedni a STO-t , vagy amikor nekiálltak foltozni a grafikus engine-t. S onnantól nekiállni egy STO2-nek. Csak ehhez valami hosszabbtávú (egy-két évnél több) terv kellene, mert így csak annyi látszik, amíg van bizonyos szintű bevétel, addig elvegetálgatunk.
  • Kotomicuki
    Nem, de akkor nem is azon lennék, hogy minél több, kiszámíthatatlan bug-tömeget előidéző "tartalmat" gyártsak hozzá - netán, inkább megfizetném a lelépő alkalmazottat, mert az kerül "kevesebbe", minthogy a játszhatatlanság okán elmenjenek a fizetőképesek a gémből!

Előbb-utóbb motort kell váltaniuk - vagy "új" játékot indítani ehelyett, ha az éri meg jobban - , ezen is el kéne gondolkodniuk...