1560
Szoci motor
  • koreny20
    #1360
    a nyikorgó hang ilyen ékszíj nyikorgásra hasonlít csak mélyebb, kuplung emelésnél és üresben nyoma sincs, sebességben motorféknél nagyon hallani, menet közben kicsit
  • Pianista
    #1359
    hogy ez mennyire igaz :D
  • Pianista
    #1358
    igen az olaj jó lehet, de a fimol lehet még jobb :) mondjuk nem tudom mennyivel tartósabb, de 1-2 helyen hallottam erről a megoldásról, ha olajjal itatod át akkor hajtóműolaj legyen valami sűrűbb, hogy minnél kevesebb fogyjon.
  • Pianista
    #1357
    "kockázatos de igy izgalmasabb" te beteg vagy XD
  • koreny20
    #1356
    Viszont amiket olvastam fórumokon simson vs robogók oltogatás kupacban én imádom ezeket a motorokat, sokat kell rá költeni de ha egyszer eljutsz oda hogy előtted áll felújítva saját ízlésre szabva ez a kis házikedvenc akkor fülig érő vigyorral repeszthetsz vele az úton meg motoros felvonulásokon, mint büszke tulajdonos :D
  • koreny20
    #1355
    elmentem megnézni, kívülről kitűnő, új enduró ülés karcmentes kipu, igaz kiherélve, festése szép telók újak, viszont dadogott mint állat mondom biztos karbi probléma, megvettem 60ért, és egyből ment teljes generálra 70ért, + egy 10es cserebe cuccokra, izzó, hangtompító betét, szűrők, bovden, teló bak stb szóval kb ez is 60 helyett 10 et ért :D
    Szóval 111222 "Nos igen a láng lehet hogy kockázatos de igy izgalmasabb lehet" mondatára azt tudom mondani hogy én ilyeneket nem merek csinálni mert még felrobban és elfüstöl 140ezer ft XD Ja és még mindig vannak gondok, sztem 70ből már gyári új blokkot veszek mindenestül, nem tudom mért volt ennyi a generál, de hát ki kellett csengetni, még egy mondat azoknak akik nem értenek a motorokhoz, inkább vegyenek motorikusan jó motort szakadt tankkal mint úgy járjanak mint én :)
  • koreny20
    #1354
    Akkor elmesélem hogy jártam :) Előzetesbe volt egy Jawa mustangom vettem 15ért ért vagy 5öt, nem volt fék rajta, ismerősömék elvitték a tudtom nélkül majd totálkárra törték, kaptam cserébe egy nem működő simson star-t amit 2ezer forintért megvett haverom, nem baj mert megszerettem a motorokat, és minden álmom egy simson volt mert rendkívül fürgének találtam spanomét (S51B 3 sebi) így hát úgy döntöttem kell nekem egy vettem 40ezer forintért egy s50B-t dadogott és a fékje sem volt jó, megint csak kb 10-20at érhetett de nagyon szép volt külsőre így hát könnyű volt átverni, aztán fék és jó lámpa hiányában eldobtam egy kanyarban (ez az én balfaszságom :) ), szóval onnantól megint 40 párezerből lett 15 ezer, ennyiért vették meg, aztán most nyáron megint jött az ihlet hogy kell egy simson de most vigyázok, felhívom a srácot, mindenre rákérdeztem fék, lámpa, menetkész e teleszkópok állapota, motor jó e
  • 111222
    #1353
    Nos igen a láng lehet hogy kockázatos de igy izgalmasabb lehet. Amúgy én is kalapáccsal szedtem le amikor először levettem azóta én nem húzom agyon tettem alá gumi tömítő karikát és bevált. zozouzo ez elég érdekes gond nálam még soha nem volt ilyen de én azt szoktam csinálni hogy a megszakítón van egy kis filc anyag azt teleitatom olajjal és akkor lesz kenése a kalapácsnak telente egyszer megismétlem az olajozást és kész. De még várd meg pianista válaszát ő a simson az ügyeletes szakértő :D én csak kontárkodok.
  • zozouzo
    #1352
    Sziasztok! Olyan gondom van nekem, hogy ráveszem a vadi uj megszakitót a motoromra és megyek fele pár kört és elkopik a bakelit, veszek rá mégegyet és akkor csodálatosan adja a szikrát. Egy S51-esről van sző 60/4-es henger és egy vrezó van rajta. Valakinak ötlet?
  • Pianista
    #1351
    a kalapálás beválhat, de űberet ne üss rá, tekintve hogy alu, lángal inkább nem próbálkoznék, tekintve hogy olaj van odaát :)
  • koreny20
    #1350
    köszönöm
  • 111222
    #1349
    Hali!Krova a megfelelő toldattal ha nincs akkor kalapács meg egy erős csavarhúzó aztán 1-2 erősebb ütés jobb belátásra bírja. De krovával emberségesebb . De ha van gázlámpád akkor még meg lehet melegíteni a csavar körül is vigyázva a deklire. Nekem ennyi ötletem van pianista talán még tud valami jobbat.
  • koreny20
    #1348
    bele van szorulva a nívócsavar és ki szeretném szedni, vmi technika amivel megoldható?
  • koreny20
    #1347
    úgy hogy amikor visszaengedem a gázt sebességben kvázi motorfékezek akkor nyekereg, aztán most hogy megdöntöttük kijött még egy kicsi és most folyamatosan nyekereg kicsit és ha kuplungozok mindig elhallgat, és üresben sem nyekeg elég kacifántos de nincs kedvem újrafogalmazni X)
  • Pianista
    #1346
    a blokkba 4dl kell, a nivo csavarral(kuplungdekni első felén található egy sima csavar) tudod ellenőrizni, középsztenderen vízszintes állapotban csöppennie kell ott, ha nem csöppen akkor önts hozzá, ha jön kifele akkor nem kell adni hozzá, ha neadjisten több került bele a kelleténél no problem, a felesleget a lánckeréknél kinyomja, nem lesz probléma belőle.

    am ez a nyekergés milyen formában illetve mikor jelentkezik??
  • koreny20
    #1345
    jó ez így! Viszont a kuplungom nyekereg, hol van az ideális olajszint? Elvittem szerelőhöz, 2 hete megcsinálta 70ezerért teljes generál, meg mittomén mit és sztem nem tett bele elég olajat, kitekertem a piros műanyag csavart és majdnem el kellett fektetnem a motort hogy jöjjön vmi belőle
  • Pianista
    #1344
    ha tartalmazna konfúzort akkor a hatás még nagyobb lenne :D
  • koreny20
    #1343
    betettem a betétet, nyomatékosabb lett alsó tartományon talán összességében is erősebb, és még a hangja is jobb úgyhogy aki szétszedi az idióta
  • Pianista
    #1342
    az az 5500 pont az 50 környéke, am a max fordulat terhelés alatt olyan 6500 környékén van(60km/h és környéke)
  • koreny20
    #1341
    akkor 3/4ed gáznál nincs értelme jobban húzni, én amúgy is olyan 50ig szoktam vele felgyorsulni aztán tartom.
  • 111222
    #1340
    Üresjáratban talán kiforog 8 ezret de a legnagyobb a teljesítményt 5500 adja le a max forgató nyomatékot 4800 fordulat/percnél . Ezek a gyári adatok.
  • koreny20
    #1339
    Mennyi amúgy egy simson max fordulatszáma?
  • Pianista
    #1338
    konfúzoron kívül nem tudom mi lenne még hatásos, de ha meg tudod csinálni, akkor én ezt ajánlanám, ha nem akkor esetleg egpróbálhatsz beszerezni egy gyári B-s dobot,, ami rendelkezik konfúzorral.
  • S100
    #1337
    érd: 06-70-5305174
    [email protected]
  • S100
    #1336
    -4 felömlős henger készítés 50,51,70-es hengeren (7000Ft)
    (henger,hengerfej átalakítás)

    -51-es blokk átalakítás 70,90ccm-re: -blokk marás(2500Ft)
    -70 henger(új,Almot) (8500Ft)
    -hengerfej hozzáalakítás (1500Ft)
    -70-es sportfőtengely (Mza-tuning 16000Ft)

    -S50-es hengerre 5 felömlő kiképzés (8000Ft)

    -S50, S51, S70 átalakítás 5,6 felömlősre szívómembrán vezérléssel (15000Ft+membrán)

    -90ccm-es henger 2,4,5,6 felömlős dugóvezérelt,és szívómembrános kivitelben sport dugóval
    hengerfej alakítással (22.000-től)

    -100ccm -re átalakítás: 2,4 felömlős verziókban:

    -Főtengely csere (erősített,kiegyensúlyozott) 15000Ft
    -Henger átalakítás 15000Ft-tól (Honda dugattyú szett)
    -Hengerfej átalakítás 1500Ft
    -70-es kuplungáttétel 6000Ft
    -Kuplung rugó (erősített) 4000Ft
    -csapágy csere (skf,Fag C4) 6000Ft
  • koreny20
    #1335
    akkor ez az üzemanyag-elszökés normális folyamat? Vagy mi kell a kipuba ami kis nyomást képez hogy azért ha nem is nyomja vissza de ne ömöljön át temérdek értékes cucc?
  • Pianista
    #1334
    maga a furulya nem tölti be a konfúzor szerepét(hátsókúp) mivel erről a gáz nem pattan vissza, vagy csak nagyon kis mértékben, és a könyökbe került keveréket nem nyomja vissza a hengerbe.
  • koreny20
    #1333
    közben szereztem furulyát remélem más lesz, érezhető a motoron hogy ha csőgázt húzok neki felpörög gyönyörűen de ha eléri azt a tartományt hogy annyi gázt húzok amennyi szintentartaná a sebességet, akkor elszökik az üzemanyag a kipu csatornán és nem minden ütem robban be. Ha ez megszűnik már jobb lesz, és nem fogyaszt mint atom, igaz így is csak 3at eszik
  • Pianista
    #1332
    a gyárinál nincs jobb, legalábbis a gyári vezérléshez nemigen lehet jobbat készíteni.
  • tigeroo
    #1331
    én befőttes fedőre vágtam pár lyukat és azt raktam be hangtompításnak (jó 4-5 éve simsonoztam), jobb mint a semmi és legalább nincs olyan hangja mint egy vulkánkitörésnek :)
  • koreny20
    #1330
    gyári felépítésű kipuff is jobb mint kibelezett?
  • Pianista
    #1329
    amennyire én tudom, az oldalsó sztender tud tekeredést csinálni, mert miközben ki van támasztva, a lengővilla gyengeségéből adódóan megtekeredik, vagy annak visszatekerésével(nem tudom hogy beválik-e) vagy új lengővilla beszerzésével orvosolható. és igen véleményem szerint ajánlott a merevítés, ha nincs helye a nyakon, akkor csak egy fület kell odahegeszteni amire rá lehet fogatni a merevítőket.
  • koreny20
    #1328
    akkor ebből szervíz lesz, az csak megoldja, N-es a váz de endúró blokk sztem mert 4 sebis és nincs folytás perselyen a kipufogó kiömlőnél, úgy néz ki most a kipufogó hogy nincs benne csak egy ferdén berakott lemez 2 nagy jukkal közel ahhoz a részhez ahol a végét meg a dobot összecsatoljuk
  • 111222
    #1327
    Üdv! Én is kérdeznék. Sajnos összetörtem a Scwalbe vázamat és arra gondoltam lecserélem egy s51 vázra . Na a kérdés miért van szinte minden s51 es váz megtekeredve? Illetve ha veszek hozzá gyári vázmerevítőt az segít-e vagy mit cseréljek ki hogy ne két nyomvonalú legyen.
  • Pianista
    #1326
    jah és az elejéhez csinálj egyfajta lemezgyűrűt hogy pontosabban illeszkedjen, és ne nyelegjen az eleje a dobban
  • Pianista
    #1325
    nem a gyári kialakítás, de működni fog ezzel is gond nélkül, még nem csináltam utólagos beépítést, de ha adhatok egy tanácsot, próbáld becsúsztathatóra, és a végén pöttyöld meg, az elejét meg kiputömítőpasztával tömködjed körbe, jobbat nem tudok
  • Pianista
    #1324
    ha kibelezett akkor előző idejében még N-es változat volt(a dobban nem konfúzor hanem csak egy lemez van), nem volt bölcs dolog azt kiszedni, utólag lehet építeni bele konfúzort, keresek hozzá méretezést majd.
  • koreny20
    #1323
    Tiszteletem, egy kérdés, előző tulaj kiherélte a gyári endúró kipufogót, ez mennyit csökkent a teljesítményén? hangja baromi nagy és randa ugyhogy mindenképp vmi furulyát tetetek bele, olyanról tudtok hogy gyári szimó kiput szoktak e tuningolni, vagy jó a gyári kialakítás? Rezót nem akarok, csak azt hogy legalább gyári teljesítménye legyen a motornak mert sztem lehetne erősebb ha nem lenne kibelezve az auspufff + elmegy egy csomó értékes benya a túl nagy "huzat" miatt....

  • Pianista
    #1322
    ha ott falshot szív az főként alapjárat környékén lenne észrevehető, tőgázon és durván 50%-os nyitásnál nem észrevehető, de a zörgést akár az is okozhatja
  • tibi842
    #1321
    Karbiban a súber is csöröghet, és lehet hogy úgy ki van kopva, hogy falsot is szív ott, de nagyon :)