156
Vessük össze, melyik éppen mit tud
  • Garfield
    #76
    Az IE-s hibák azért hagynak hidegen, mert gyakorlatilag csak a Windows/Office Update-hez használok IE-t, a többi általam gyakran használt oldal megy FF-szal.
    Pont azért használok FF-ot, hogy megszabaduljak ezektől a problémáktól.

    A ki nem javított Windows-hibák kapcsán pedig korántsem olyan tragikus a helyzet, mint amilyennek látszik: 21 kijavítatlan biztonsági hiányosság, húúúú.

    Nézd meg őket: a legdurvább javítatlan hibák is mindössze közepesen veszélyesek, az átlag inkább kevésbé veszélyes vagy még ezt a szintet sem éri el.
    Jópár hiba olyan, hogy speciális körülmények kellenek a kiaknázásukhoz, pl. helyi hálózat és hasonlók, vagy épp hogy lokális gépen lehet kihasználni.
    Vannak olyanok is, melyekhez nem feltétlen kell biztonsági javítás, mert egyes funkciók kikapcsolásával kizárhatóak. (Jó, persze, a kérdés az, hogy mi van akkor, ha ezekre a funkciókra szükség van?)

    Szóval nem eszik olyan forrón azt a kását.

    U.i.: Ha jól emlékszem a hírekre, akkor te erre a hiányosságra gondolsz, amit az egyik MyDoom-variáns kihasznált. A vicces az, hogy a biztonsági rés kiaknázásához értelemszerűen tűzfalra van szükség. Csakhogy akinek már fentvannak a patchek (mert pl. SP2-vel összefésült XP-telepítőt használ vagy még a net előtt felteszi az SP2-t), annak szerény véleményem szerint nincs szüksége a beépített tűzfalra ahhoz a maradék pár patch telepítéséhez, az tűzfal nélküli SP2-es rendszerrel pedig már nem tud mit kezdeni a MyDoom.
  • Sil78
    #75
    Azért a Microsoft nem szokott olyan nagyon igyekezni a rések befoltozgatásával, sokszor hónapokig nyitva vannak, Windows Update ide vagy oda. Pl az Internet Explorernek, ha fel van rakva az összes patch az SP1-gyel együtt, a Secunia adatai szerint jelenleg 20 db ismert és nem javított sebezhetősége van (sőt, némelyik az SP2-t is érinti), és én pl jól emlékszem erre a nemrég történt esetre, amikor néhány nappal a legsúlyosabb kategóriájú sebezhetőség közzététele után már kihasználta azt a MyDoom vírus egyik variánsa, a patch-re meg majdnem egy hónapot kellett várni, és ez csak egy példa. De ha pl a Winbows XP Professional sebezhetőségeit nézed, azokból is van 21 db javítatlan. Szóval azért a Windows Update sem teszi feleslegessé a tűzfal és a vírusirtó használatát.
  • Garfield
    #74
    A "csúnyák a fülek" tényleg egy vicces érv...

    Én a "Charamel"-t használom mind a FF-hoz, mind a TB-het, ez a világos barna hihetetlenül kellemes.

    Innen tölthető.

    A kis képekre kattintva és a képeken hagyva az egeret láthatod részletekben, hogy néz ki.
    Semmi különleges grafikai csicsa, egyszerűen egy szelíd, könnyen áttekinthető, esztétikus skin.
  • Garfield
    #73
    Ne vicceljünk már...

    Szélessávú neteseknek különösen kötelező a Windows Update.
  • Garfield
    #72
    Most néztem, mostmár tényleg. Pár hete még nem ment rendesen minden része, pl. az RSS-es híreket nem jelenítette meg.
  • Garfield
    #71
    Ha a Windows Update megy, akkor azok a bizonyos férgek nem tudnak bemászni hozzád: mind olyan bizonsági hiányt használ ki, amelyek frissítések telepítésével megoldhatóak.
  • Sil78
    #70
    Az enyém a sima alap skin, mert nekem tetszik az eredeti. De a tabok megjelenését a userChrome.css-ben meg lehet változtatni, átszínezgetni meg minden, milyet szeretnél? (A böngésző felületének egyes elemeit külön-külön is meg lehet változtatni, nem kell hozzá feltétlenül egy teljes skin.)

    A Free Download Managert meg tudja kezelni a FlashGot kiterjesztés.
  • af27
    #69
    Hali.
    Mozilla és Konqeror nem hozza be az SG chat-et.
    Mi lehet a baj?
  • flashX
    #68
    Tom hogy érdekes de semmilyen másik skin sem tetszik.
    Tényleg szúrj már be a tied rőlegy képet!
    Picit gyorsult, egyébként Free Download Managert használok
  • Sil78
    #67
    Csúnyák a fülek? Hát ez érdekes érv... Másik skinnel próbálkoztál?

    Az indításkor azért lassabb, mint az IE-ben, mert az IE a Windows beépített része. A Firefox indítását fel lehet gyorsítani Windows XP esetén a következő módon: a Firefox ikonjára (amelyikkel el szoktad indítani, pl az Asztalon) kattints jobb egérgombbal, és válaszd a Tulajdonságok-at. A program elérési útja mögé egy szóközzel elválasztva írd be a következőt: /Prefetch:1 (az eredmény kb ez lesz: "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" /Prefetch:1).
    (Vagy pl a Minimize to Tray kiterjesztésnél van olyan opció, hogy turbó módban lehet indítani, ehhez feltelepíted a kiterjesztést, beraksz a Start menübe az Indítópultra egy parancsikont a firefox.exe-re, és kiegészíted az elérési útját azzal, hogy -turbo, és akkor a Windows indulásakor rögtön odamegy az óra mellé, és utána már jóval gyorsabban be lehet tölteni.)

    Milyen letöltőprogiról van amúgy szó? A FlashGot kiterjesztés segítségével gyakorlatilag bármilyen letöltésvezérlő használható Firefox-szal is, még ha nincs is hozzá külön plugin.
  • flashX
    #66
    egyébként mostanában betársult a letöltő progim az msiebe, ezáltal a maxthonba is, szal most maxthonnal nyomom
  • flashX
    #65
    Én még nem találtam olyan böngészőt ami maximálisan kielégítette volna ezen a téren az igényeimet.
    Merthogy a Mozilla csúnya
    Firefox (nálam) lassan áll fel, és csúnyák a fülek
    Netscape qva ronda meg naon idegen
    Msie csak azé jó me kihasználja a sávszélességemet, amúgy suxxx
    Maxthon, ez jó vóna csak nincs beépített letöltője
    Opera 7.** néha minden ok nélkül kilép máskó meg menteni akarja az oldalt, na meg nemtok rendesen smile-t illeszteni itt, mert lenyomok egy smile ikont aztán visszakell menni a fórum füléhez, és csak akkó jelenik meg a smile parancsa
    Opera 8.0beta ez már nem rossz, csak ez a smile hiba még mindig megvan
    Neo Planet suxxx
    Avant állandóan baszogatta a spybotomat
  • Scape
    #64
    Jómagam most váltottam le az IE-t Mozillára és kellemesen csalódtam.
    Fent van mindenfajta védelem (Virúsirtó,tűzfal,stb...) és mégis bemászhatott valami internetes mocsok. Mikor megnyitottam az IE-t akkor egy reklámcsík jelent meg mindíg pluszban minden oldalnál, néhány oldalt meg már nem tudott megnyitni ésutána bezárta magát.
    Ezért feltettem a Mozillát és azt vettem észre hogy jóval gyorsabb.
    Gyorsabban nyílt meg a bőngésző és az oldalakat isgyorsabban nyitotta meg. A leveleket is jóval gyorsabban leszedi a kiszolgálótól, nem tököl úgy mint az Outlook.
  • Sil78
    #63
    Egy példa: kolléganőm és a férje, idősebb házaspár. Beköttették a netet, mert a céges infókat, ami a munkájukhoz kell, csak így lehet elérni, de egyáltalán nem értenek a géphez (ami mellesleg egy agyonbarkácsolt PII Win98-cal, már használtan kapták - Windows Update-et meg nyilván akkor látott először, amikor én felmentem rá, merthogy addig nem volt semmilyen javítócsomag rajta). Persze nemcsak a céges oldalt nézik, főleg a férj kapott rá a netezésre. Kb kéthetente járok náluk, olyankor próbálom rendbetenni a gépet, pl kaptak vírusirtót, spyware-irtókat (tűzfaluk még nincs, mert nem tudnak angolul, és úgyis mindenre igent nyomnának, bármit kérdez, én meg nem ülhetek ott nekik, szóval fölösleges), és olyankor persze le is tudom futtatni ezeket. Annak ellenére, hogy van memóriarezidens része is a védelmi programjaiknak, IE mellett irthattam olyan 60-70 spyware-t minden alkalommal (különösen akkor volt ez durva, amikor még modemmel neteztek, és pár dialer is akadt a "termésben" - volt is emiatt nagyobb telefonszámlájuk, pedig azt legalább figyelték, hogy milyen telefonszámot tárcsáz a gép bejelentkezéskor), meg akadt 2-3 vírus is rendszeresen, különböző trójaiak. Amikor meguntam, hogy ilyenkor általában több mint egy órát csak a spyware-irtással töltök, felraktam nekik a Firefoxot, persze némi magyarázattal. Azóta viszonylag nyugi van, jóval kevesebb az irtanivaló, pedig látom, hogy használják az IE-t is (igazán igyekeznek, de nem mindig figyelnek oda még mindig, hogy melyiket nyitják meg, a parancsikont meg nem vettem le az asztalról, mert az egyfajta biztonságérzetet ad nekik, hogy bármikor visszatérhetnének rá).
  • Dichter
    #62
    nem raktam updateket, ez is volt a baj :(
  • Sil78
    #61
    IE-d volt tűzfal nélkül... és vírusirtó, spyware-irtó, Windows Update? Nagyon ritka az olyan súlyos fertőzés, ami miatt újra kellene telepíteni a Windows-t, szóval ott valami más gond is lehetett... (Az meg, ha nem tudsz az esetleges fertőzésről, nem jelenti azt, hogy nincs is.)
  • Sil78
    #60
    Tűzfal nélkül bemászhat (pl különböző férgek, amik nyitott portok után szkennelnek), és akkor még csak azt se tudod, hogy egyáltalán nyitva volt az a port.
  • Sil78
    #59
    HVG.hu szerintem tök normálisan néz ki, pontosan miért kellene hozzá IE?

    Az SG chat egyébként nem orvosolható kiterjesztéssel, mert hibásan is van megírva.
  • Garfield
    #58
    Én letöltök egy 21k-s extension-t a Firefox-hoz, ami az adott oldalt megjeleníti IE-ben.

    Javítás:

    Én letöltök egy 21k-s extension-t a Firefox-hoz, ami az adott oldalt megjeleníti IE-ben, ha nagyon szükséges.
  • Garfield
    #57
    Ezzel nem vitázok, bár kicsit túlzol. Amikor IE-m volt, tűzfal nélkül, minden hónapban win reinstall volt.

    Firefoxot a 0.6 óta használom, azelőtt én is IE-ztem, de én nem szedtem össze semmit.
    A Win reinstall meg aztán végképp durva. Ott vagy valami más gikszer is volt, vagy te olyan helyeken mászkáltál, ahol nagyon nem kellett volna. (Nálam service pack-onként, illetve új hardvereknél van csak reinstall, a Windows nem piszkít maga alá, fut, ahogy a nagykönyvben meg van írva.)

    Szóval ha van rá mód, hogy egy lap pontosan úgy jelenjen meg a böngészőmön, ahogy az meg lett csinálva, de tartanom kell mellette egy másik progit (ami még másra is felügyel), akkor én ezt a módot választom.

    Így hirtelen a következő oldalak ugranak be, amihez IE kellett.

    1. HVG.hu
    2. Independence DC hub weboldala (szabályok miatt, szóval nem túl frekventált használatról van szó, egész pontosan egyszer néztem meg)
    3. Windows/Office update (ActiveX miatt)
    3. Creative (software AutoUpdate a hangkártya driverekhez, szintén ActiveX miatt)

    Szóval az összesítés:
    Te letöltesz x+1 programot, hogy az IE-s böngészést biztonságossá tedd.
    Én letöltök egy 21k-s extension-t a Firefox-hoz, ami az adott oldalt megjeleníti IE-ben.

    U.i.: A SG-en tudomásom szerint alapból eddig két dolog nem megy Firefox alatt:
    a) fórum főoldalon a chat (orvosolható extension-nel)
    b) mindenféle IE-specifikus CSS-effekt, lásd "Firefox 1.0" topik (amelyekkel vagy azért nem találkoztam, nem nem használja senki, vagy azért, mert nem látom a Firefoxban ).
    u.i.2: Általában szó sincs böngésző-optimalizálásról, sokkal inkább trehány programozásról: az IE megpróbálja kitalálni, mire is gondolt az oldal készítője, viszont a Firefox a legkisebb programozói pongyolaságot is keményen megtorolja. ("A számítógép nem kívánságaid, hanem parancsaid szerint működik.") Lásd például a már említett "Firefox 1.0" topikban SoDI esetét a Firefox-szal.
  • Dichter
    #56
    Ezzel nem vitázok, bár kicsit túlzol. Amikor IE-m volt, tűzfal nélkül, minden hónapban win reinstall volt. Mellesleg megjegyzem, a Windows XP nem arra lett kitalálva, hogy mindenki rendszergazdai jogokkal rohangásszon, és soxor ez volt a baj forrása.

    Viszont azt is el kell ismerni, hogy a legtöbb, sőt majdnem mindegyik weblapot először IE-re optimalizálják, majd utána jön a többi népszerű böngésző. Szóval ha van rá mód, hogy egy lap pontosan úgy jelenjen meg a böngészőmön, ahogy az meg lett csinálva, de tartanom kell mellette egy másik progit (ami még másra is felügyel), akkor én ezt a módot választom. Persze nem követendő példa, nektek bejött a Firefox, nekem nem :)
  • Garfield
    #55
    Az általam használt fájlcserélőkön keresztül ugyan nem jön be semmi olyan, amit én nem szeretnék.

    A gépre pedig amúgy sem mászik be semmi mindenféle nyitott porton, amiről én nem tudok.
  • Sil78
    #54
    Ez igaz, már csak rutinból kell futtatni őket. Nekem is van Ad-aware, Spybot, CWShredder meg Spy Sweeper, és néha egy-egy tracking cookie-n (ezek is egyre ritkábbak, mert a cookie-kra is jobban oda lehet figyelni Firefoxban, hogy mit és honnan fogadok el) meg a különböző programok "recent files" listájának törölgetésén kívül nincs mit csinálniuk. És még az Ad-watch se szólt hónapok óta, hogy valami is meg akarná változtatni a kezdőlapot, vagy a Registry bejegyzéseit.
  • Sil78
    #53
    Vírusirtóra és tűzfalra is szükség van, bármilyen óvatos vagy egyébként, hiszen kártevők nemcsak emailben vagy a böngészőn keresztül juthatnak be a gépedre: jöhetnek pl fertőzött lemezekről, fájlmegosztó hálózatokról, vagy pl nyitott (illetve nem kellően rejtett) portokon keresztül is.

    De ha már eleve biztonságos böngészőt használsz, az jelentősen javít a biztonsági rendszered hatékonyságán. (Ezt persze én is csak azóta tudom, mióta nem IE-t meg Outlook-ot használok, előtte azt hittem, maga a Windows ilyen lyukas, pedig nem.)
  • Garfield
    #52
    U.i.2: Amióta Firefox-ot használok, spyware-írtóra sincs szükségem. Biztonsági tartaléknak fentvan a Spybot és az AdAware, de minek, mert akárhányszor futtatom, sosem talál semmit.
  • Garfield
    #51
    Egyszerűsítve: te külön programot használsz arra, amit magának a böngészőnek kellene csinálnia.

    Mellesleg megjegyzem, hogy ha normálisan használod a gépet (értsd: nem jársz kétes oldalakra vagy ha jársz, tudod, mit csinálsz; nem nyitsz meg ész nélkül leveleket; stb. + rendszeresen futtatod a Windows Update-et), akkor nemhogy tűzfalra, de vírusirtóra sincs szükséged.

    Egy Firefox + THunderbird + Windows Update kombó gyakorlatilag mindenre elég.

    U.i.: Vírusirtó van fent nálam, de csak olyankor futtatom, amikor eDonkey-ról valami olyan vadiúj cuccot futtatok, amelynek a tiszta mivoltát nem erősítették meg az általam használt fórumokon.
  • Sil78
    #50
    Van rendes tűzfalam, meg minden, ami kell: vírusirtóm, spyware-irtóim. De amióta Firefoxot használok netezésre, egyszerűen még csak nem is próbálkozik semmi bejutni.
  • Dichter
    #49
    a google használatát illetően tök igazad van. De ha nem akarsz spyware-t, szvsz elkerülhetetlen egy tűzfal használata. De szigorúan szvsz.
  • Sil78
    #48
    Tévhit, hogy spyware-eket csak "kétes" oldalakról lehet összeszedni, de valóban, sokszor a user a hibás, ha arra jár, amerre nem kéne. De még ha nem is jár warez- és szexoldalakra (én pl nem járok, bár ki tudja, az öcsém merre jár), akár egy elgépelt címmel is könnyen "kétes" oldalra juthat (vagy pl ha keresel Google-n valamit, nem biztos, hogy mindig eltalálod, melyikek a "nem kétes" oldalak a találatok közt). A netezés lényege viszont, hogy legyen tökmindegy, merre jársz, és mit csinálsz, a böngésződ (meg a tűzfalad, vírusirtód, stb) ne engedjen be semmi kártevőt a gépedre, és ne telepítgessen programokat a gépedre a háttérben a tudtod nélkül (az IE-nek ezen a téren komoly hiányosságai vannak).

    A spyware-ek megfogása elsősorban nem a tűzfal dolga (bár vannak komplex biztonsági programcsomagok, ami pl minden egyben), erre a célra a spyware-irtók valók, "aktív" védelmet viszont az ingyenes verziók nem vagy csak minimális mértékben nyújtanak. A böngésző viszont igen könnyen meg tudja akadályozni a bejutásukat, például azzal az egyszerű módszerrel, ha nem támogatja az ActiveX-et.
  • lck
    #47
    Én minden oldalt meglátogatok ami csak elém kerül.
    Bármilyet szó szerint. Mióta BitDefendert használok tűzfalnak + vírusirtónak és Firefox-szal böngészek a spyware keresők ( Ad-Aware, SpySweeper ) semmit nem találnak nálam. Emiatt újabban már nem is használok direkt spyware szűrőt.
  • Dichter
    #46
    Érdekes. Nekem amióta tűzfalam van, azóta nincsenek ilyen problémáim. Szerintem inkább a userben kéne a hibákat keresni Spyware-ek nem jönnek olyan oldalakról mint az origo, vagy pl az sg. Szóval ha nem jársz "kétes eredetű" oldalakra, akkor nem is kapsz spywaret. Egyébként nehogy már a böngésző akadályozza ezt meg. Vannak az erre a célra kifejlesztett szoftverek. Tűzfal ugyebár.
  • Sil78
    #45
    Nem lehet azt csak úgy letörölni, még ha akarnád se. Be van építve, nem lehet teljesen eltávolítani, és nem is ajánlott. Ha megpróbálod eltávolítani, azzal max annyit érhetsz el, hogy nem lesz szem előtt, nem lesznek kint az ikonjai, de maga a motorja megmarad.
  • burkusdió
    #44
    apám gépén 4 óráig irtottam csökkentett módbana spywareket meg trójai vírusokat, meg isten tudja milyn csecsebecséket, mert 3 hónapig "csak netezésre használta az IE-t"

    az IE nagy szar... ha nem lenne szükség az update-hez, meg ilyen mellékes dolgokhoz akkor már rég letörötlem volna

    Firefox idáig a legjobb, meg a Mozilla...
  • Sil78
    #43
    Ja, tökéletesen össze lehet vele szedni az összes spyware-t, meg lehet vele szenvedni, hogy az maradjon a kezdőlapod, amit te beállítottál neki (illetve ha van megfelelő védelmed az ilyenek ellen, akkor a rendszeres irtásnál is biztos izgalmas, hogy most vajon mit fog találni), meg a popup-ok és a reklámok is nagyon szórakoztatóak tudnak lenni... Internet Explorert használni még SP2-vel is elég komoly biztonsági kockázat, szóval aki "csak netezni" szeretne, az jobban jár, ha alternatív böngészőt használ.
  • Dichter
    #42
    Sztem ez az igényektől függ. Aki csak netezésre használja a böngészőt, annak az IE is tökéletes.
  • burkusdió
    #41
    Firefox rullzik, IE nagy szar, detto Opera, és őket követi a sok használhatatlan felesleges szar...
  • Sil78
    #40
    Nem szokott minden popupot tiltani, csak amit tényleg kell, általában. Igaz, a phpBB fórumok popupjait letiltja, de ezen kívül nem nagyon kellett még popupot engedélyezgetnem...
  • Dichter
    #39
    A többi oldalt nekem is behozza rendesen, de a fórumot nem. Egyébként lehet, azt nem szereti, hogy be vagyok jelentkezve IE-ről is.
  • Takezó
    #38
    10 percig? hmmm... én pont azért próbálgatom most a fájrfoxot, mert egy megbízható ismerősöm szerint gyorsabb (gondolom ebben egy a netscapepel, hiszen mozilla alap)
  • Dichter
    #37
    Nálam nem a böngésző, hanem a firewall tiltja. Más probléma: a fórum oldalt nekem kb 10 percig nyitja. Addíg általában bejelentkezek Explorerről, és addíg azzal böngészgetek.

    Egyébként semmi komoly gáz nincs vele sztem. Nekem igazándiból a web developement menü miatt kell, mert a JavaScript console-t elég soxor használom. Jó benne, hogy nyilván tudod benne tartani a passwordoket, meg egyebeket, és ugyanez a hátránya is, ha nem egyedül használod a gépet. Nekem megfelel.