156
Vessük össze, melyik éppen mit tud
  • Dying Soul
    #116
    Ez renben van, de ezt, hogy veszi be?
  • Dj Faustus #115
    Micsoda extra igények...
    Bookmark-kok: C:\Documents and Settings\neved\Application Data\Opera\Opera\profile\opera6.adr
    Cookie-k: C:\Documents and Settings\neved\Application Data\Opera\Opera\profile\cookies4.dat
  • Dying Soul
    #114
    Köszi szépen! Ami még zavar, hogy nem tudok Operából importálni cookiekat és bookmarksokat
  • Dj Faustus #113
    Bár nem használom, de mivel Gecko motrot használ (mint a Firefox és a Mozilla), próbáld meg azt, hogy beírod a böngésző címsávjába: about:config.
    Ezután keresd meg a general.smoothScroll tulajdonságot és értékét true-ra állítod, ezzel be is kapcsolod.

    Off: micsoda állatkert! Mozilla (a Godzilla nevű szörnyből eredeztethető "sárkány"), Firefox (tűzróka), Thunderbird (dörgőmadár), Firebird (tűzmadár - főnix?), Seamonkey (tengeri majom), Bugzilla (bug = bogár), Sunbird (napmadár), Gecko (gekkó), most meg K-Meleon (kaméleon)... Ügyes markeing...
  • Dying Soul
    #112
    Valaki használja itt a K-Meleon-t?
    Megtudnátok mondani, hogy be lehet-e állítani smooth scrollingot?
  • Szuperkaraj
    #111
    hm....egy jó ideje nem hoz be semmi animációt egyik böngészőm sem, mert három is fent van, a Mozilla, az Opera 8.5 javaslat miatt és ugye az Internet Explorer
    Nem tudjátok mi lehet a baj? az Operában és a Mozillában be van állítva hogy töltsön le minden képet illetve hogy az animáltakat játsza le ahányszor megvan szabva a képben, de meg sem mozdulnak.....ötlet?
  • DOS622
    #110
    Version information
    Version 8.5
    Build 7700
    Platform Win32
    System Windows XP

    Java Sun Java Runtime Environment version 1.5
    XHTML+Voice Plug-in not loaded
  • Dying Soul
    #109
    Most Opera 8.5.
  • zico87
    #108
    Mozila Firefox,Opera stb...
    Én a Firefoxot használom nekem bevált !
  • Szuperkaraj
    #107
    Ti melyik böngészőt javasolnátok? Mert szeretnék leszedni vmi jó böngészőt, eddig a Mozillát használtam de érdekes módon behülyül néha és ezért nem tudom rendesen használni. Szal ha tudtok akkor mondjatok nekem vmi jókis böngészőt ha kérhetem, ok?
  • Sil78
    #106
    Ez egy developer preview, hétköznapi használatra még annyira sem alkalmas, mint egy alfa verzió. Mellesleg a motor neve Gecko, és előfordulhat éppen, hogy a jelenlegi Firefox 1.0.x verzióknál gyorsabb, mert valószínűleg ez már az új motort használja, de Firefoxnál is az 1.5 bétákban már az új van. Ja, és ez kifejezetten bloggereknek van kitalálva.
  • Dying Soul
    #105
    Épp meglátogattam az egyik torrentoldalt, mikor láttam gy kritikát a Flock nevű böngészőről. Annyit érdemes róla tudni, hogy FF motor van benne, és eddig jobban bevált mint az FF. Igaz ez csak egy pre - verzió, kicsit eltolva jelenít még meg néhány dolgot, de ezek nem zavaróak.

    Weboldal.
  • DOS622
    #104
    ha nem jön be a kép, nyomjá rá még 1 entert oszt kierőszakolódik
  • DOS622
    #103
    Bizony az...
  • DOS622
    #102


    Az Opera a legjobb....
  • Dichter
    #101
    Én pl Netscape-et használok. Nem a legújabbat, mert kicsit lassúnak tartom, hanem a 7.2-est. Nekem bejön.
  • Dichter
    #100
    take
  • akyyy
    #99
    sztem a mozilla a legjobb, de használom néha az IE-t , meg az operát is. a netscappel mi lett?????????
  • burkusdió
    #98
    hm
    balga ember... :)
    én szeretem kihasználni a teljes sávszélt
    szerencsére Firefoxnak az alap letöltésvezérlője is jól tölt, de ha integrálom beléje a FlashGetet, akkor méggyorsabban tölt

    egyetlen hátrányát vettem idáig észre: némely flash, vagy ehhez hasonlatos oldalak némelyikét nem tudja rendesen kezelni, bár ez lehet hogy plugin hiánya miatt történik (konkrét példát nem tudok most mondani)
  • sIlenc3
    #97
    Minek letöltés vezérlő? Nekem jó szerverekről így is 120al jön.
  • Sil78
    #96
    Azért annyira nagyon mindent nem tud az se alapból, bővíteni meg elég nehézkes. Pl hogy használsz mellé letöltésvezérlőt? FlashGet-hez ott az OperaGet, de a többit hogy építed be a jobb egérgombos menübe?

    Ha meg a telepítő mérete ennyire számít, akkor miért nem valami IE-klónt használsz? azoknak a telepítői 1-1,5MB-osak szoktak lenni (mivel nincs is saját motorjuk ugye)...
  • Emmegki
    #95
    Az O/A meg alapból tud mindent, ráadásul 1 megával kisebb mint az alap firefox. Nem tudom miért jó ha mindent külön kell letöltenem.
  • flashX
    #94
    Dehogy.
  • PetruZ
    #93
    A Maxthon kapcsán az, hogy IE alapú, semmit sem jelent, messze jobb és biztonságosabb nála. Mivel kb. 2-3 éve használom (a MyIE óta) igen aktívan, és még semmit sem kaptam el, ki merem jelenteni, hogy nincs alapja az IE-s félelmeknek. Egyébként is jobb, mint a többi. :)
    Ja, és az O8-ért fizettél, ugye? ;)
  • Sil78
    #92
    Pl mert nem nagy, és 3-4 kiterjesztéssel el lehet érni, hogy "hasonlót" nyújtson, mint az Opera (sőt, megkockáztatom, hogy a hiányolt cuccok nagy részéhez elég egy sima Tab Mix felrakása). De tud jóval többet is nyújtani, hiszen bővíthető. Megjegyzem, nálam pl gyorsabb is az Operánál (nálad lehet, hogy nem volt optimalizálva, lásd pl Tweak Network kiterjesztés, vagy a FireTune progi).
  • flashX
    #91
    Mert?
  • PetruZ
    #90
    Meg kell állapítanom, hogy nincs igazad. :)
  • Verseghy
    #89
    Rájöttem már ha újrainditom a progit jó lesz:) thx.
  • flashX
    #88
    Meg kell állapítanom hogy az Opera 8 veri az össteset.
    Firefox - nagy, és sok plugin kell hozzá, hogy hasnlót nyujtson mint az opera 8
    Új netscape - nagy lassú mint a firefox
    maxthon - hát igen IE a forrás
    IE - na igen banplz
    van vmi A betűs is: azt is veri
    a többi böngészőt meg nem próbáltam
  • PetruZ
    #87
    Sehogy, nem kell, az a mindenkori Kedvenceket kell tartalmazza.
  • Verseghy
    #86
    Hy!
    Én most szedtem le Maxthon böngészőt, mert nem szerette Firdefoxban, hogy nemtudok sehova beloginolni, pl SGre se. Az lenne a kérdésem, hogy ebbe a Maxthonba hogy lehet a Favourites Bar-ba berakni oldalakat? Ha a Kedvencekböl behúzom nem történik semmi.
  • Takezó
    #85
    köszönöm neked is :)
  • Sil78
    #84
    Firefox topic, #310-es hozzászólás...
  • Takezó
    #83
    köcönöm :)
  • dikki*yysw
    #82
    Exportáld őket, és akkor ott ahol te akarod.
  • Takezó
    #81
    Nem tudja valaki, hogy hol tárolja a kedvenceket a firefox?
  • flashX
    #80
    Ez a Karamel már kellemesebb
  • Sil78
    #79
    Solution: Reportedly, Microsoft Windows XP with SP2 isn't vulnerable.
    Hát igen, ez valóban remek megoldás azoknak, akiknek mondjuk nem XP-jük van (és esetleg az XP-hez új gépet is kellene venni)...

    Én úgy vagyok, hogy az informatikát többé-kevésbé nyomon követve a hülyeségi faktoromat próbálom minimalizálni, hogy ne kelljen külön szoftver (újabb hibalehetőség!!!) gátolja meg a rendszerem szétesését.
    Ha a gépedet egyedül használod, ez még működhet is, de mások "hülyeségi faktorát" jóval nehezebb minimalizálni, mint a sajátodat. (Lásd kolléganőm férje, aki pl azzal szórakozik, hogy megpróbálja megnyitni az ismeretlen címről érkezett emailek veszélyesnek minősített csatolmányát, hogy tényleg nem engedi-e megnyitni a program...) Egyébként nekem is eltartott egy darabig, míg megtaláltam a megfelelő szoftvereket, amikkel viszonylag biztonságban érzem a gépet, és az erőforrásokat sem zabálják (mint pl a NAV tette) meg nem fagy le tőlük a gép. Az utóbbi időben hajlok arra, hogy a védelmi rendszerem legfontosabb elemeinek a Firefoxot, a Thunderbird-öt meg a Windows Update-et tekintsem, de a többi is fontos.
  • Garfield
    #78
    Nem, a legdurvább, az speciel Highly Critical,

    Ebben igazad van, csak ezt azért nem vettem bele, mert a problémát részletesen taglaló oldalon a következő olvasható:

    Solution: Reportedly, Microsoft Windows XP with SP2 isn't vulnerable.

    és ebbe beletartozik az is, hogy bár a Windows Update kötelező, de önmagában nem elég.

    Ezzel tökéletesen egyetértek, azért vettem mellé a böngészőt és az e-mail klienst is.
    Ez a 3 elem a férgek túlnyomó többségét kiszűri, a maradékhoz meg inkább kell emberi gyengeség ("indítsd el..."), mint biztonsági rés a szoftverben.
    Az az igazi gond szerintem, hogy a leggyengébb láncszem egy számítógépes rendszerben maga az ember: a felhasználó, aki nem telepíti a biztonsági frissítéseket (vagy nem állítja be automatikusra, pedig megtehetné), aki megnyit minden hülye csatolmányt, aki leokéz minden felpattanó ablakot; a tűzfal, a vírusirtó meg a többi biztonsági program meg csak arra kell, hogy az emberi hülyeségnek gátat szabjon. Én úgy vagyok, hogy az informatikát többé-kevésbé nyomon követve a hülyeségi faktoromat próbálom minimalizálni, hogy ne kelljen külön szoftver (újabb hibalehetőség!!!) gátolja meg a rendszerem szétesését.
  • Sil78
    #77
    Nem, a legdurvább, az speciel Highly Critical, de nekem végülis tökmindegy, nem szoktam különösebben nézegetni, hogy ezt ki lehet használni az én gépemen, ezt meg nem (de biztosan van, amit ki lehetne, ha nem is mindet), és szerintem a legtöbb felhasználó sem szokta kikapcsolgatni a funkciókat csak úgy, még az ActiveX-et se... (Különben is, az én gépemen Win98 van, nem XP, így SP2 sincs. Az IE-t meg én is kerülöm, amennyire csak lehet.)

    A lényege az lett volna a mondandómnak, hogy jobb óvatosnak lenni, és mindent elkövetni annak érdekében, hogy ne fertőződhessen meg a géped, és ebbe beletartozik az is, hogy bár a Windows Update kötelező, de önmagában nem elég. (Lehet, hogy túl paranoid vagyok persze, hisz Firefox mellett eddig az égvilágon semmi gondom nem volt, de attól még nem fogom leszedni a vírusirtót, a tűzfalat, meg még a spyware-irtókat se.)

    U.i.: nem, én konkrétan arra a sebezhetőségre gondoltam, amit be is linkeltem, az csak egy példa volt a Windows Update "gyorsaságára", nem konkrétan a tűzfalakkal kapcsolatos. Azaz konkrétan egy sürgős dolog lett volna (a legsúlyosabb kategóriába tartozott), az első ezt kihasználó vírus megjelenéséhez pár nap kellett (talán 3 vagy 4, nem emlékszem), a patch meg egy hónap múlva jött ki.