2389
Sudden Strike mindörökké
  • Axon
    #1069
    Nekem nem megy a zene. valami bővítményt hiányol, de azt nem tudja megmondani, hogy milyet.
    Firefox böngészőt használok.
  • HunButyok
    #1068
    Tettem fel háttérzenét a honlapra! A Szálasi indulót akartan, de az túl nagy fájl volt, ezért a Hajnalodik közeleg a reggel, és táncol Bütyök, mert nem tud énekelni... Emléxel Sanyi?
  • HunButyok
    #1067
    Sanyi! Írtam Barbarossának! Remélem hamar visszaír!
  • HunButyok
    #1066
    A fenébe! Nem küldte el amit előbb írtam!


    Lefordítottam a honlapomat angolra is.
    Kérek mindkettőtöktől screenshot-okat RCM-ből! Ez a házi feladat!
    [email protected]

    Kérek mindenkitől egy fotót, hadd lásák a kissrácok, hogy kemények vagyunk, mint a Pantera! :D

    A honlapon működik már a fórum is (külföldieknek szóló részleg is van, meg magyar is), de előbb regisztrálnotok kell a honlapomon. Bal oldalon alul, az óra alatt lehet elkövetni a regelést!

    88! Sieg Heil!
  • Axon
    #1065
    Van egy pályatervem, már ezer éve dédelgetem magamban. Megosztom veletek, hátha egyszer valaki megcsinálja.
    Azt remélem tudjátok, hogy elkészítették a Turán III-as harckocsi prototípusát, ami a Ganz gyár udvarán árválkodott egy ideig. További sorsáról nem sokat tudunk, de ez most nem is túl fontos.
    Harckocsiról információk itt:
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Tur%C3%A1n_III.

    Ami a lényeg. Budapest rengeteg ház meg gyárépületek. Az a parancs, hogy egy egységgel jussunk el a Ganz gyárba és hozzuk el a vadonatúj Turán III-as harckocsi prototípusát. Először arra gondoltam, hogy csak gyalogos egységek mennek, de haladhat velük egy két páncélos is. Mondjuk egy Nimród rohamlöveg meg egy Toldi könnyű páncélos. Nagy harcok árán eljutnak a térkép egyik végéből a másikba. A velük szaladó soförök beülnek a tankba és az máris működős képes. Ekkor rögtön jön vagy 2-3 t34-es amit már az új tank segítségével kell kilőni.
    Nos ezután vissza kell menni a kiindulási bázisra. Vagy ugyanazon az útvonalom megyünk, de akkor közben újra fel kell tölteni ellenséggel a bejárt utcákat, vagy pedig egy másik útvonalon kell visszajutni ami szintén hemzseg az ellenségtől. Ezt mondjuk azért kell, mert amint megszerezzük a tankot, akkor egy repülő lebombázza a közeli kis hidat amin átjöttünk a Ganz gyárba jövet.

    Szóval ez az ötlet érlelődik már bennem évek óta. Na meg van egy másik is, de az nem ennyire kiforrott.
  • Axon
    #1064
    Na ez már annyira szépen hangzik, mint a pártok igéretei a választások előtt :-)
    Nagyon szorítok nektek srácok, hogy ez a tervezett magyar kampány össze jöjjön. Még csak hasonló sem történt eddig a játék történetében.
  • Salvaje
    #1063
    ÜDv.

    BUÉK mindenkinek.

    Van nekem is néhány ötletem. SP készítésre, de ez akár tutorial is lehet a magyar campaing-hoz.
    Lényeg a lényeg, hogy ehez szükségeltetik egy térkép, amely a Csepel szigeten található, egykoron Weiss Manfred műveket és a Haditechnikai intézetet ábárzolná.
    Az itt gyártásra kerül Toldi, Turan és zrinyi harckocsikkal kellene gyakorlatozni, majd szemlét tartani velük.
    Ezután átvonulni a ferencvárosi pályaudvarra, és bevagonírozni őket, egy szerelvényre.
    De mindezt időre, mert aljas amerikai bombázók jönek, hogy elpusztítsák a Gyárkomplexumot. ÉS ha a tankjaink nem jutnak ki a frontra...

    Ez csak egy, a sok közül.
    Fel kellene venni a kontaktot Barbarossa-val, hogy felhasználhatjuk é eegységeit egy RCM folytatáshoz és kiegészítéshez. Lényegében az RWM 6.7-ben - 5-10 egység kivételével minden megvan, ami az RCM-ből hiányzik. Ezeket a siberium-ból meg más modokből könnyedén pótolni lehet.
    z.B.: Karl ostrommozsár, IS-3, Lancia teherautó, Ford marmon teherautó, gumi-rohamcsónak, renault r-35, Char 2c...
    Összesséfében szükségem lenne egy kis segítségre, hogy azt a 40-50 egységet beletudjam raknisue tools-sal az RCM 2.0 és 2.5-be

    Szívesen tartok különórát a DescEditor használatáról...

    jah, és most néztem meg a Saddam felakasztásáról készült videót.
    Azért a golyó általi halálnak jobban örúlt volna...
  • HunButyok
    #1062
    Hahó!

    Megannyi jó hír Bütyöktől, a Sudden-felderítőről, és fő informátortól:

    hol is kezdjem? Kíváncsiak vagytok?

    Kiderült jópár érdekes dolog a singleplayer pályák készítéséhez pl:
    hogyan láthatjuk azt is amit a szövetségeseink látnak?
    hogyan állnak át hozzánk a szövetségesek?
    Hogyan kell a SM-öket Campaign-á alakítani?
    Hogyan kell a SM-ökhöz a kezdetekkor látható térképre harci feladatokat elmaygarázó nyilacskákat rajzolni. Azaz animációkat a haditervnek.

    Sajnos Arzok nem ismeri a Sue-tools-ot, de Schelle-vel megpróbálja felvenni a kontaktot.
    Kaptam infót Arzoktól Schelléről: Az RCM-et megbukottnak vélte, ezért abbahagyta.
    Arzok örül nekünk, és soxor csókol mindannyiónkat (na ezt a csókot csak én találtam ki), mivel tovább akarjuk vinni a RCM-et.
    Hamarosan kapok kontaktot MOD-készítőkhöz, mert Arzok azt mondta...

    Szóval jófej ez a csigazabáló francia...

    Ja amúgy remélem nem mondtam el a meglepetésünket. Ez Axonnak szól...
    Ugyanis valamiért nem küldtük el a már kész magyar single pályáinkat. De vajon miért nem? Na Axon? Van ötleted?
    Na jó elárulom: Sven és én lázasan dolgozunk egy-egy magyar campaign-on.
    Én készítek egy Hungary '41-'42-t, Sven pedig egy '43-'45-öt. És összekapcsoljuk majd őket...
    Bár nekem van egy kész galiciám, ami 44-es, és Svennek van egy '42-es magyar pályája, de majd kicseréljük.
    A Hungary '41-'42 ötpályás lesz, és amiket kapturelsz, azt tiovább tudod vinni a másik pályákra is...
    A tervezett campaign-epizódok (magyarra fordítva)
    1. Partizánvadászat
    2. Ejtőernyős vadászok
    3. Az út a Donhoz
    4. Alekszejevkai kaland
    5. Hídfő a Don-on

    A téli dolgok úgy lesznek megoldva a Sommer Battlesben, hogy hópaca és hóesés ezerrel... Éppen úgy mint a Sudden 2 német kampányában...
    A campaign nyáron kezdődik, majd ősz lesz, és végül hideg tél...

    Sőt, Axon, csak Neked az első campaign-pálya tartalmából:
    Hol volt hol nem volt... volt egyszer kb 40 Hungarian Cavalry Scout, akikkel ki kellett söpörni a bolsevik partizánokat a tőlük 15 centire kezdődő erdőből, mert azok veszélyeztették a vasútvonal biztonságát. Amikor ez megvolt, akkor el kellett pacigolniuk (gy.k. lovagolniuk) a pálya északi részén lévő német táborba. Ott találkoztak egy Deutsche General-lal, aki azt mondta a Hungarian Cavalry Scout-oknak: Itt ez a captured francia Somua S-35 tank, ennek segítségével törjetek be az ukrán kisfaluba, és ejtsétek foglyul az ott lakókat! 20 civilian-t kellett a németekhez elvinniük. (Úgy tudod befogni a civilians-okat, hogy: neutral unit-ok, de ha a tiszttel melléjük mész, egy idő után átállnak hozzád, és be tudod dugni őket egy teherkocsiba.) De ekkor egy fránya szovjet kémrepülő tűnt fel a Sudden-égbolton, és láss csodát! Jött egy kisebb szovjet támadás... Jött egy... (inkább nem írom le micsoda.) A hungarian cavalry scout-ok, a hungarian officer, a Somua állta a sarat és visszaverte a szovjet támadókat, majd elvitte a foglyokat a németekhez, akik örültek. És boldogan éltek, míg meg nem haltak...
    Hogy tetszik Axon?

  • HunButyok
    #1061
    Majd hamarosan megy az is... kontaktolunk össze-vissza, valaki csak megsajnál minket... :)
  • Salvaje
    #1060
    Üdv.

    Megsassantottam a RWM 6.7-et

    Valami hihetetlen.

    Minden benne van, ami az RCM- verziókból hiányzik
    persze meg lehe spékelni még 1-2 unittal a Siberium-bóll meg a SSNMod 2.0-ból

    Lényegében uyanerre lenne szükségünk, csak benzinnel

    Sikeresen beleraktam életem első egységét a WinterWar-ba
    (Panzer 4 G)


    a sue-zni még mindig nem megy, pedig ha menne, már kész is lenne az első Mod-om, ami a Winter War 2.1
  • HunButyok
    #1059
    :) Igen, franciázni bombajó... bár suddenezni jobb, nem? :D :D :D
  • Axon
    #1058
    Remek hírek.

    Ja... és nagyon irígy vagyok a francia tudású barátnődre
  • HunButyok
    #1057
    Az én részemről is jó hírekkel szolgálhatok:

    Arzok segédletével már több mint valószínű, hogy tudunk a single-pályák elejére animációs "haditervet" rajzolni...
    Arzokkal a kontaktot felvettem, és igyexem kifürkészni a suetools titkait. Regisztráltam a fórumán és írtam neki egy olyan benyalós e-mailt, hogy ettől el fog olvadni és mindent kiköhög, mint az influenzás csirke...
    :D
  • HunButyok
    #1056
    Oké Axon!
    Amit most leírtál, azt leírom majd a srácnak akinek ahonlapjánál közreműködök majd, és megnézzük mit tehetünk...

    J ameg beszélek életem egyik volt szerelmével, ő tud franciául, s felvenném kontaktot Arzokkal, a farncia csókával aki csodás dolgokat tudna mutatni nekünk...
  • Axon
    #1055
    Nos, meg lehet próbálni egy weblab alkönyvtáraiban elrejteni bizonyos állományokat, de szerintem úgy is kiszúrják. Linux/UNIX rendszerekben (amiket a tárhely szolgáltatók használnak) nem a fileok kiterjesztését figyelik, hanem a file fejlécét. Tehát én hiába nevezem át mondjuk a sue.exe filét sue.jpg nevűre, hogy azt higyjék, hogy ez egy kép, a linux rendszer úgy is tudni fogja, hogy ez egy futtatható állomány és törli az egész tárhelyet.
    De mint mondtam meg lehet próbálni. Regisztráljatok egy tárhelyet mondjuk az uw.hu-n és tegyétek fel oda a weboldalt. Ezután ha elkülditek nekem a jelszót, akkor én feltöltögetek oda nektek bármit, amit azután ki lehet linkelni a weboldalra.
  • Salvaje
    #1054
    Üdv.

    Vannak fejlődések
    Az eredmények azomban még váratnak magukra
  • HunButyok
    #1053
    sebaj! Az a srác vagy, aki ontja magából a single-pályákat! :) nekem is van pár ötletem! Arzok-style-ban...
  • szakmunkas
    #1052
    Folyamatban van 2 magyar vs. orosz fantasy single "plájer" pályám.Arzok stílusban sok rifleman kevés tank.Óriási mészárlási lehetőségek reality szájízzel.Sajnos gyenge programozó vagyok, és az englissel is hadilábon állok így lassasn haladok.
  • HunButyok
    #1051
    Ez pedig egy sudden hangokat kezelő progi, amibe benne van az összes hang is...

    Sudden Strike sounds
  • HunButyok
    #1050
    http://members.lycos.co.uk/worldatwar

    Itt találtam...
  • HunButyok
    #1049
    Salvaje!

    Itt egy letölthető sue-unsue vagy micsodás program. Az volt yrva ahonlapra, hogy Kezdők Csomagja...

    Kezdők Csomagja
  • HunButyok
    #1048
    Brümm-brümm!
  • HunButyok
    #1047
    Jaj, meg hát a pirinyó páncélozott kübelwagen a szívem csücske... :) Olyan kedves kis autó!
  • HunButyok
    #1046
    Íme egy kép az Allied Power Realism Mod-ból...
    Amint látható, sok érdekesség van benne...
    Zsákmányolt járművek, lángszórós dolgok, SZERBEK, HORVÁTOK, OLASZOK stb...



  • HunButyok
    #1045
    J aromán katonáknak Sven tudna hangot is adni... én meg litvánokhoz tudnék hangot szerezni, s talán lengyelt is...

    A dalej, dalej, dalej például lengyelül annyit tesz, hogy egyenesen, egyenesen, egyenesen! Ezt ma egy kurvajó kiscsajtól tanultam a buszon! Félig lengyel a szentem, és hát ha ő lenne Lengyelország, akkor én átmennék rajta mint a Wehrmacht! :D
    Sőt lakótársamtól tudnék mikrofont is szerezni! Rá kell dugni gépre aztán lehet felvenni hangokat is...
  • HunButyok
    #1044
    Axon!
    Tehát egy honlap kellene ahhoz hogy ne töröljék a tárhelyet? Van egy honlap ami át fog öltözni másik helyre (ezen fogok publikálni), és akkor nem megoldható, hogy ami megmarad belőle, azt felhasználjuk a sudden tárolására? Ilyen kis titkos dugihelyként működhetne? Megkérdezzem?
  • HunButyok
    #1043
    Ahoj! Mennyi jó hír így karácsony után? Van Ford teherkocsi? Zsupsz! Már pottyanhatna is bele a magyar egységek közé! :D
    Műr csak rá kéne jönni, hogy hpogyan lehetne felturbózni a RCM 2.5-öt. Végül is tök mindeg ylenne, ha mondjuk egy nemzet táblázatába belearknál másokat is. Pl. angol gyalogosokhoz igzán mehetne más nem,zet is: szerbek vagy valami. A szerkesztés miatt nem hinném hogy gond lenne... Mivel ott is ki lehetne válogatni a dolgokat...
    Az Allied Power Realism Mod-ban van horvát és szerb katona is... :) Az is kellene nem? Az igazán kelet-európai dolog! :)
    Román katonát meg lehetne csinálni: a farncia katonákat kimásolni és átnevezni pl. romanian rifleman Mauser K98 vagy romanian rifleman Mosin-Nagant... Persze ha át lehet írni az egységek nevét... :)
    Az RCM 1.11-ből meg ki kéne másolni a háború eleji dolgokat... (Pl. lengyel ágyúk stb... Ja Skoda ágyú mehet a lengyeleknek is, mivel használtak Skoda ágyúkat, amik megmaradtak az első vh-ból. És akkor lenne lengyel tüzérség is... :)

  • Salvaje
    #1042
    És valóban. Rengeteg értékes egység, pl.: a magyar honvédség által is széles körben használt "Ford Marmon" teherautó...
    Olasz és francia járgányok, csodálatos.


    List of new and modified units in SIBERIUM v.1.5
    -------------------------------------------------

    USA
    ---

    New:

    Wyllis MB Jeep ( 7.62mm m1919a4 )
    M4A2 Sherman Mine'Exploder ( 75mm M3 )

    Great Britain
    -------------

    New:

    A27M Cromwell Mk V ( 75mm OQF )

    France
    ------

    New:

    Truck Laffly S-20TL
    Truck Laffly S-20TL ( Mobile Hospital )
    Laffly S-20TL ( Supply )
    Laffly W15 TCC ( 47mm SA37 L/53 )

    Germany
    -------

    New:

    Sd.Kfz.231/2 8-rad ( 20mm KwK30 L/55 )
    Sd.Kfz.250/9 ( 20mm KwK38 L/55 )
    Pz.II/L Luchs ( 20mm KwK38 L/55 )
    Pz.IV/G Mine Exploder ( 75mm KwK40 L/43 )
    Sd.Kfz.251/10 ( 37mm PaK35/36 L/45 )
    Pz.JAGER 38(t) Marder III ( 76.2mm PaK36(r) )
    StuG III/B ( 75mm StuK37 L/24 )
    StuG 40/F ( 75mm StuK40 L/43 )
    Jagdpanzer IV/70(V) ( 75mm PaK42 L/70 )
    Nashorn ( 88mm PaK43/1 L/71 )
    siG 33 auf Pz.I/B ( 150mm sIG33 L/11 )
    Track Ford ( 7.92mm MG34 )

    Modified
    (Then playing original Sudden Strike 2 maps, these original units will change
    to new ones ):

    Sd.Kfz.250/9 ( 20mm KwK38 L/55 ) -> Sd.Kfz.250/1 ( 7.92mm MG34 )
    Pz.II/L Luchs ( 20mm KwK38 L/55 ) -> Pz.II/C ( 20mm KwK30 L/55 )
    StuG 40/F8 ( 75mm StuK40 L/43 ) -> StuG 40/G ( 75mm StuK40 L/48 )

    Italy
    -----

    New:

    Semovente 75/18 ( 75mm L18 )
    Semovente 105/25 ( 105mm L25 )

    Japan
    -----

    New:

    Type3 Chi-Nu Mine Exploder ( 75mm Type3 )

    USSR
    ----

    New:

    T-50 ( 45mm 20K )
    T-34-76 Mine Exploder ( 76.2mm F-34 )

    Modified
    (Then playing original Sudden Strike 2 maps, these original units will change
    to new ones ):

    Machinegun DS-39 ( 7.62mm ) -> Machinegun Maxim ( 7.62mm )

    Common
    ------

    Changes:

    105mm guns on armor train changed to 76mm



    egy kis ízelítő.
    Csodás dolgokat mutatok neked...
  • Salvaje
    #1041
    Jó hír!

    Sikerült leszednem a Siberium Mod-ot.
    Most kiderül, mit lehet kihozni belőle.
    Sok_sok egység...
  • Axon
    #1040
    Nekem megvan a Siberium 1.5-ös angol verzió. Ha nem boldogulsz vele, akkor feltöltöm valahova, de az már csak karácsony után lesz.
    Az lenne a legjobb, ha lenne valami nagy tárhelyű postaládád. Mondjuk Googlemail. Az 1 gigabájt méretű ha jól tudom, de az is lehet, hogy már 2 gigás. Na oda elférne minden.
  • Salvaje
    #1039
    Ma ismét kírésletet tettem, hogy letöltsem a Siberium Mod-ot. Nem sikerült. A letöltési linkje visszaküld a főmenübe.
    MEgpróbálok regisztrálni, de nem értem a sok csirkelábnyomot a homokban.
  • Axon
    #1038
    Az biztos, hogy fogyasztja a lőszert, de nekem mindenesetre jól jött, hogy amíg én a frontvonalon csatároztam, addig a tüzérségem nem cigarettázgatott, hanem szorgalmasan demoralizálta az ellent.
    Legemlékezetesebb pályám ebben a kategóriában, az LRM-modhoz készült sztálingrádi pálya. Na az egyszerűen fenomenális. Lovasszekerek hordták a municiót az ágyúkhoz, azok pedig lőtték folyamatosan az oroszokat. Én pedig az addig még modokban soha nem látott 105 mm-es stugokkal rohamoztam, hatalmas gyalogsági kísérettel. Igazán remek pálya volt.
  • Axon
    #1037
    Fő a fegyelem Her Obersturmbannfuehrer! :-)
  • Salvaje
    #1036
    Annyit tudok mondani, hogy a háború eleji technika teljesen hiányzik. Tüzérség, légvédelem, ezek mind jöhetnek.Tankok közül csak a szép álcafestés miatt kellenek.

    Az tüzérséggel kapcsolatban annyit, hogy bizonyos tipusok pl.: gránátvetők nebelwrver stb automatice lőnek. a nehéztüzérség azért nem jó, ha mindenre lő, mert a lőszer sokba kerül hozzájuk, meg gyakra a saját csapataim is kapnak belőle.

    Nem egy nebelwerfer-tüzért kivégeztettem már emiatt.:)
  • Axon
    #1035
    Egy ötlet: Az LRM modban úgy van beállítva a tüzérség, hogy automatikusan lőjön, ha egységet észlel, pont úgy mint a gépi ellenfélnél. Más modokban a tüzérség csak akkor lő, ha utasítod rá. Lehet, hogy ez rossz ötlet, de nekem nagyon bejött, mivel nagy térképen nem mindig lehet utasítgatni a tüzérséget a lövésre. Amikor pedig nem akartam, hogy lőjenek, akkor simán letíltom a tűzparancsot.
  • Axon
    #1034
    Rendben. Átnézem a teljes egység állományt és megmondom, hogy mi lenne jó ha bekerülne az RCM modba. Lehetnek átfedések, mivel nem tudom pontosan, hogy milyen egységek vannak benne az RCM-modban.
    Kellene csinálnotok 3 single pályát amelyeken sorban rajta vannak a nyári, téli, sivatagi egységek, mind az összes, így jól össze lehetne hasonlítgatni más modok egységeivel.
  • Salvaje
    #1033
    Üdv.

    Ha van olyan egység, amit úgy gondolod, hogy érdemes lenne az RCM általam készítendő verziójába belerakni - gondolok itt álcafestésre stb. - akkor irt le. Én leszedem, és kiszedem a Unitot. Megvan a modsztertan hozzá.
    Az, hogy a Mod-unkból mikor lesz valami, csupán idő kérdése
    Alapvetően nem akarork változtatni, csak kiegészíteni.
    Sok nemzet, sok egység.
    LEhetőleg minden nemzetnek - beleértve magyarokat is - legyen gyalogosa, lovassága páncélosa, repülője lőszeres-benzines autója páncélelharítása, tüzérsége, légvédelme.
    Ha tudsz olyan Mod-ot ahol románok vannak, annak igencsak örülnék, mert néha kedvem támatd már románokat ölni. :D
    Már csak azért is lenne érdekes őket is kidolgozni, mert - a többi nemzet mellett - gyakolratilag kifogyhatatlan lehgetőségeket rejtenek single- de multipálya készítésre is.
  • Axon
    #1032
    Kipróbáltam egy rwm 6.6-hoz készült pályát is, természetesen az is simán működik:

  • Axon
    #1031
    Van két single pálya is, kismillió egységgel és gigantikus lövöldözéssel:

  • Axon
    #1030
    Sivatagi egységek, természetesen megfelelő egyenruhában és festéssel: