19716


Világbajnok: Olaszország

  • horpeti
    #14057
    köcc
  • Bocy
    #14056
    Péntek!
    16:40 Argentína-Németország
    20:40 Olaszország-Ukrajna
    Szombat
    16:40 Anglia-Portugália
    20:40 Franciaország-Brazília
  • horpeti
    #14055
    Én határozottan argentín párti vagyok!

    Hajrá Argentína, vesszen (...jah, antireklámot nem nyomok, csak szurkolok :P)

  • horpeti
    #14054
    szombaton csak a 21:00-s brazil francia lesz?


    Vasárnap milyen meccs lesz?

    (csak azért kérdem, h. előre gyártott konkrét érvekkel támadjam meg bnőm romantikára vonatkozó hajlamait :P)
  • Bocy
    #14053
    oké köszi
    megvan eszmecsere/logokovacs igaz?
    ha nem vaki segítsen!
  • Bocy
    #14052
    hallod torres tomis én hogy hogy hívnak:)
    holkaphanék német zászlós avatart,logót?
  • Bocy
    #14051
    az Ukránoknak nincs jól felkészülve a csapatuk!
    van 1 Andriy Shevchenko,Maksim Kalinichenko ők jól játszanak! Van 1 egész jó kapusuk (Alexandr Shovkovskiy)
    de szerintem az olaszokellen nem mennek sokra pedig nem kedvelem az olasz válogatottat!
  • The FlashBack
    #14050
    ugylegyen:-)
  • The FlashBack
    #14049
    Üdvözlünk:-)
  • France men
    #14048
    :)

    Az olasz meccsnél én teljesen független vagyok! NEm drukkolok egyiknek sem! CSak jó meccs legyen!!!!!!!!!!!!! De az Olaszok szerintem most összekapják magukat egy kicsit és Toni berugja a helyzeteit szóval 2:0! ;)
  • Bocy
    #14047
    most regeltem! vagyis tegnap csak ma jöttem fel.
    nyo teheát!
    Argentína-Németország
    Argentína:összeéret jól megfontolt csapat! jól lőnek! hávédsor közepes!
    Németország:önbizalomal teljes bizonyítani akaró csapat! kapusuk tökéletes középályán nagyonjók pl: Ballack,Frings,Lahm stb csatársoruk igen jó!

    meglátjuk mire mennek az argentínokkal
    de én szurkolok a németeknek!
  • The FlashBack
    #14046
    hopp, kicsit túlszaladt a kezem, de még jkavítottam:-)
  • France men
    #14045
    CSak 6 volt ;)
  • The FlashBack
    #14044
    Hát, én nem vagyok Olasz ellenes, vannak onnan is kedvenc játékaim, sőt a focijukat is szeretem, de ez a válogatott, valahogy nem győzőtt meg. Nem is kellene a legjobb nyolc között lennie....
    Egyszerűen nem játszottak olyan focit, hogy megérdemeljék ezt
  • The FlashBack
    #14043
    Kicist megdöbbentett az a 6 Szerbia ellen.
    De szvsz a második után már összetörtek, sorra adták el a labdát!
  • gergelyanevem
    #14042
    sztem annyira nem nyomtak, sőt...de mindegy, elfogult vagyok
  • Bocy
    #14041
    Sziasztok!
  • France men
    #14040
    A Németeket esélyesebbnek tartom, eddig az összes meccsüket meggyőzően hozták! Nah jó talán egyet nem de... A többin nagyon jól játszottak! Viszont azon sem lepődnék meg ha a Dél-Amerikaiak jutnának tovább, nefeleggyük hogy nekik is nagyon jó játékosai vannak, de utsó meccsükön egy kis bizonytalanságot láttam bennük! Szóval Németország jut tovább 3:1 el;)
  • The FlashBack
    #14039
    Hát, az Olaszok nagyon könnyű ágat kaptak, de szvsz Ausztrálok kiverték volna őket a hosszabbításban, mert látszott rajtuk, hogy nagyon nyomnak, és gondolom ezt a bíró sem akartam (kapott zsebbe biztos), és inkáb befújt egy tizenegyest!
  • gergelyanevem
    #14038
    jawohl, és nekik is szurkolok, este pedig Forza Italia, kár hogy egy ágon vannak német-olasz döntőt akartam régebben
  • The FlashBack
    #14037
    tehát szerinted a Németek hazaküldik az Argentínokat?
    Elég valószínű...
  • gergelyanevem
    #14036
    utóbbit
  • The FlashBack
    #14035
    Mit vártok az Argentín - Német meccstől?
    Argentínok végre mutatnak valamit, vagy a nagyon erősnek tűnő német futballgépezet lefocizza az Argentín játékosokat a pályáról?
  • The FlashBack
    #14034
    Mai meccsek:

    17:00 Németország-Argentína
    21:00 Olaszország-Ukrajna
  • The FlashBack
    #14033
    tejóég:DDD
  • G_ArchAngel #14032
  • France men
    #14031
    Öcsém ezek aztán igazi fanok!!! Katt ide!;)
  • Csabesz6
    #14030
    nem erre akartam irni ,hanem erre:#13995 ugyhoty én vok a hüe
  • The FlashBack
    #14029
    őő, fogalmas sincs, index?
  • zaki
    #14028
    Linket azért írjátok oda honnan copyztátok be... Thx.
  • France men
    #14027
    Ezt nem birom kihulyogják őket meg az edző is ezzel van elfoglalva miközben inkább azon kéne talán gondolkodni ami szerintem egy kicsit fontosabb hogy miért is nincs bent a csapatuk a 8-ba!
    Nagyon gyerekes!!!!!:@
  • The FlashBack
    #14026
    hát, jah, de ezétz nem voltak valami kedvesek:S
  • France men
    #14025
    Mostmár huhoghatnak!
  • The FlashBack
    #14024
    [center]

    Fölöttébb igazságosan alakult ki a negyeddöntő mezőnye a világbajnokságon, ha azt veszszük, hogy a nyolc csoportelső közül hat jutott be a legjobb nyolc közé.

    (Ha viszont azt, miként győzött Itália csapata Ausztrália együttese ellen, már lehetnek kétségeink...) Csak Franciaország és Ukrajna válogatottja volt csoportmásodik, és még inkább a "bennmaradók" mellett szól, hogy heten közülük egyelőre veretlenek a tornán - csak az ukránok kaptak ki egyszer -, sőt Brazília, Németország és Portugália legjobbjai százszázalékosak, azaz idáig minden meccsüket megnyerték. Hogy aztán miként folytatódik a vb? Csupán annyi biztos: két szünnap után pénteken a Németország-Argentína és az Olaszország-Ukrajna, majd szombaton az Anglia-Portugália és a Brazília-Franciaország mérkőzéssel. A jövőt hiába fürkésszük, bár támpontot adhat a részvevők eddigi produkciója. Tegyünk hát kísérletet ennek rövid értékelésére:

    Brazília (4 győzelem, 10-1-es gólkülönbség). Carlos Alberto Parreira szövetségi kapitány már a vb előtt kijelentette, hogy "a siker az igazi show", Ennek megfelelően nem táncegyüttes, hanem eredménycentrikus futballcsapat szerepel Németországban, amely - furcsa vagy sem - mindenekelőtt a védekezésre épít. Ha a brazilok elveszítik a labdát, egyedül Ronaldo marad elöl, a többiek (Kakával, Ronaldinhóval, Adrianóval együtt) már-már európai módon szűkítik le a területeket a saját térfelükön. Parreira abból indul ki - és nem téved nagyot, sőt... -, hogy kiválasztottjai minden egyes találkozón képesek öt-hat gólhelyzet kialakítására, tehát veszélyes és fölösleges előtérbe helyezni a "szambát". Ráadásul Ronaldo nagy biztonságot nyújt, mert ha ő megfelelő labdát kap - és van kitől, ugyebár -, az ellenfél már indulhat a középkezdéshez. A vb-mérkőzéseken elért tizenegy egymást követő győzelem lenyűgöző, az viszont kevésbé, hogy Adriano és főként Ronaldinho idáig nem kápráztatott el senkit sem. Miként az összesen hovatovább 300 válogatottságot számláló Cafu és Roberto Carlos - már bocsánat - jó, jó, de nem olyan, mint fénykorában.

    Németország (4 győzelem, 10-2). A vb eddigi legkellemesebb meglepetése. Noha a házigazdák szurkolói nem sokat vártak a csapattól, az együttes offenzív, felszabadult és eredményes. A Clarin című argentin lap a napokban azt írta: "Üdvözöljük a Nationalelfet a szépen futballozó válogatottak klubjában!" Ballack, aki a szokottnál hátrébb, szinte a védelem előtt játszik a középpályán, nagyszerűen vezényli a gárdát, amely mind a két szélen gyors és veszedelmes, hát még akkor, ha Klose és Podolski bekapcsolódik a játékba! Klose egyenesen a torna felfedezettje - noha korábban is lőtte a gólokat -, mert mozgékonyságával és idáig "titkolt" előkészítő-képességével hasonló riadalmat kelt a vetélytársak hátsó soraiban, mint a német vonatok pontosságával vetekedő érkezéseivel. A Metzelder, Mertesacker belső védőkettős azonban lassú, és ez akár döntő lehet az argentinokkal szemben, nem beszélve arról, hogy a német válogatott 2000 októbere óta nem nyert igazán nagy csapat (Anglia, Argentína, Brazília, Franciaország, Olaszország) ellen. De ebből a szempontból is kiderülhet, hogy ez most tényleg egy "más" együttes...

    Portugália (4 győzelem, 6-1). Luiz Felipe Scolari valóban tudja, mit csinál. A kapitány, aki az előző vb-n hétből hét győzelemre vezette a brazilokat, a 2004-es Európa-bajnokságon még nem tudta elérni, hogy a szeszélyes portugál együttesből megbízható csapat legyen - az ezüstérem leginkább a hazai pálya előnyének volt köszönhető -, de mára kiegyensúlyozottá formálta a garnitúrát. A támadójáték hatékonysága azonban nem javult: hiába vannak kifogástalan technikájú offenzív középpályások, Pauleta - bár minden idők legeredményesebb portugál válogatott játékosa - nem Ronaldo. Ezzel szemben a védekezés elsőrangú, a "szűrő" középen kiválóan, a Ricardo Carvalho, Fernando Meira tandem pedig egyenesen kifogástalanul működik.

    Argentína (3 győzelem, 1 döntetlen, 10-2). Jóllehet José Pekerman feltűnést keltett a huszonhármas keret kihirdetésekor, most már senki sem vitatja, kiket tett be, és kiket hagyott ki. Leginkább azért nem, mert az argentinok legfőbb jellemzője az összhang - mind a labdarúgók, mind a játékosok és a kapitány között -, és a precízen megtervezett, ám a támadásokban a spontaneitást sem nélkülöző játék messzemenő tiszteletet parancsol. Hátul szilárdság - sőt, mint rendesen, betonkeménység -, elöl fantázia és gólerősség: mi kell még? Nagy előny továbbá az "argentin Valderrama", Riquelme, aki a korábbi kolumbiai extraklasszishoz hasonlóan lassú mozgásúnak tetszik, de különleges érzékkel adja az úgynevezett halálos passzokat. A magas színvonalú egyérintős futballt, és mindenekelőtt az egységet látva egyáltalán nincs kizárva, hogy Argentína szurkolói méltó kárpótlást kapnak 2002 szörnyű keserveiért.

    Olaszország (3 győzelem, 1 döntetlen, 6-1). Cannavaro csodálatos, a Perrotta, Pirlo, Gattuso középpályás trió itáliai módra hatásos, mégsem megy igazán a verkli. Ennek két oka van: nagyon hiányzik a valódi Totti - a nagy karmester újra a pódiumra áll, de nem vezényel -, és nem vált be Marcello Lippi szakvezető brites elképzelése a csatárjátékot illetően. A kapitány erőlteti az "óriásokat", ám Toni, Gilardino és Iaquinta sem igazolta, miért kellett elöl olaszosról angolosra váltani. Meglehet, az azúrkékekről már nem beszélnénk, ha nincs Medina Cantalejo, azt azonban mindenkinek tudnia kell: akármilyen gondjai vannak is a csapatnak, a gárda szellemiségére a szuperprofi a leginkább megfelelő jelző. Ukrajna ellen feltétlenül Itália a favorit, s ha az esélyességet sikerül realizálni, akkor a legjobb négy között ezek a hivatásos gladiátorok - akik ellen a nehéznél is nehezebb gólt szerezni - bármit kiharcolhatnak.

    Anglia (3 győzelem, 1 döntetlen, 6-2). Eddig semmiképp sem bizonyosodott be, hogy ez most különb angol válogatott a korábbiaknál, mert - Beckham és Gerrard ide, Lampard és Joe Cole oda - leginkább csak szenvedett a szigetországi együttes. Érdekes módon eddigi egyetlen döntetlenje, a svédek elleni 2-2 alkalmával nyújtotta a legtöbbet, míg három győztes mérkőzésén (Paraguay 1-0, Trinidad és Tobago 2-0, Ecuador 1-0) erősen "köhögött". Ezzel együtt a nyolc közé jutás megnyugtathatta a briteket, csakúgy, mint az, hogy a negyeddöntőben nem a hatalmasok egyikével kell találkozni. Ám az igazi előmenetelhez a nagy hírű középpályások jelentős feljavulása, valamint az szükséges, hogy az időnként príma megoldásokat bemutató, mégsem az igazi Rooney ne Totti cipőjében járjon.

    Franciaország (2 győzelem, 2 döntetlen, 6-2). Már-már 2002 fenyegetett 2006-ban is, ám két "iksz" után Togót sikerült legyűrni, és a spanyolok elleni hajrá nyomán újra diadalmasan - vagy inkább megkönnyebbülten - hangzik az "Allez France!". A nyögvenyelős felkapaszkodás láttán világbajnoki formáról túlzás volna értekezni (bár jó néhány 1998-as aranyérmes szerepel az együttesben), ám az, hogy a gárda mégis csak visszatért a "semmiből", sok mindent felszabadíthat. S nem szabad figyelmen kívül hagyni: a franciák nem félnek a braziloktól. Már a húsz éve, Guadalajarában rendezett negyeddöntő óta sem; a nyolc évvel ezelőtti párizsi döntőtől fogva meg pláne nem...

    Ukrajna (2 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereség). A nyolcak Hamupipőkéje. Azt, hogy a negyeddöntőbe jutott, főként a duplán kedvező ágnak - a csoportban Szaúd-Arábia, Tunézia, a legjobb tizenhat között Svájc - köszönheti, de így is büszke lehet rá, hogy vb-újoncként a nagyok társaságába került. S van valami, ami a következő mérkőzés előtt mellette szól: az olasz együttes sohasem szeretett a hajdani szovjet válogatott ellen játszani. Márpedig az új időkből nem telt el annyi év, hogy az iskola megváltozzék... Aztán hozzá lehet fűzni még, hogy egy találkozón minden megtörténhet, s még inkább azt: Ukrajna már nem veszíthet, eddigi szereplésével feltétlenül "kisvilágbajnok". Ha ez valóban nyugalmat ad, akkor Itáliának lesz miért izgulnia!

    Ám nem csupán Itáliának, elvégre a vb megy tovább, de még mennyire...

    Góllista

    4: Klose (német).

    3: Crespo (argentin), Podolski (német), Maxi Rodriguez (argentin), Ronaldo (brazil), Fernando Torres (spanyol), Villa (spanyol).

    2: Adriano (brazil), Bosacki (lengyel), Bravo (mexikói), Cahill (ausztrál), Delgado (ecuadori), Dindane (elefántcsontparti), Frei (svájci), Gerrard (angol), Henry (francia), Maniche (portugál), Rosicky (cseh), Sevcsenko (ukrán), C. Tenorio (ecuadori), Vieira (francia), Wanchope (Costa Rica-i).
  • The FlashBack
    #14023
    nahálistennek:-)
  • The FlashBack
    #14022
    [hatalmas][b]
    Huhogtak a franciákra a spanyol szurkolók
  • The FlashBack
    #14021
    persze:D
  • jbal
    #14020
    és itt vagy?:ASD:ASD:ASD:ASD:ASD:ASD:ASD
  • The FlashBack
    #14019
    engem már kapott el:S
  • jbal
    #14018
    kemény:Dmi meg 21-ezni szoktunk.akinek lemegy a 21 élete azt szét kell bombázni