19716


Világbajnok: Olaszország

  • Bocy
    #14099
    németország 90 perc alatt 2 bevar! argentínoknak! remélem
  • fradista91
    #14098
    Németország, mert az Argentínok már az utolsó meccseiken is szenvedtek, a Németeknek pedig fiatal a csapatuk, akik képesek lesznek megverni őket.
  • gabber_saviola
    #14097
    gyors kérdés
    Németország vagy Argentína nyer a rendes játékidőben?
  • gabber_saviola
    #14096
    pff
  • gabber_saviola
    #14095
    husi az tény, de tényleg álom a játéka
    Ronaldo egy igazi profi
  • fradista91
    #14094
    Így van, nincs értelme firtatni hány kilót nyom, ha jól játszik.Ő egy igazi klasszis akit ez sem zavar! Ma pedig irány az elődöntő! Hajrá NÉMETORSZÁG!
  • jbal
    #14093
    nagy hülyeség.pofáznak h kövér meg minden még se bírják lefutni
  • Bocy
    #14092
    vélemény?
  • Bocy
    #14091
    Meg most aztmondják ezzel van tele a minden!
    "Ronaldo kövér"
    szerintem van olyan izmos hogy elbírjon 90 kg-t
    és ha kövér is akkor meg nem mindegy???
    jól focizik (öröm nézni) aztán ennyi!
    mondjuk én nem vagyok brazil párti de ez szerintemigy van!
  • BEAST #14090
    lol.
  • France men
    #14089
    ÉN az edzőre mondtam
  • The FlashBack
    #14088
    akkor ezt most törlöm, mert úgynézki sikerült, és ez valóban nem vicces
  • Bocy
    #14087
    amikor megy a meccs a TV ben!
    nézzétek meg ezt az oldalt!
    http://ascii-wm.net/

    http://ascii-wm.net/---> ésott nyomjatok rá a: telnet ascii-wm.net 2006
    vagy a parancssorba irjátok be!
    de csak a meccs közben!

    http://ascii-wm.net/

    telnet ascii-wm.net 2006
  • The FlashBack
    #14084
    erpseknek meg felesleges:D
  • horpeti
    #14083
    gyenge idegzetűeknek nem ajánlott! :)
  • France men
    #14082
    Nah nem is tudom ki nem ismerte azt a majom KAsuba L Szilárdot tegnap, de ha itt van akkor kapcsoljon az RTL -re ;)))))
  • horpeti
    #14081
    wow.. ez engem is érdekel :DD

    este rá is nézek :D
  • France men
    #14080
    Bravo Klose!! De legalább logikus!;)
  • The FlashBack
    #14079
    edig nemm, hátha most:D
  • The FlashBack
    #14078
    köszi, nem, nem olyan hülyék, de ne is feltételezd
    -
  • horpeti
    #14077
    "Klose: Argentína veszít, mert mi nyerünk"

    Klose sem nyert fogalmazásversenyt. :P

  • The FlashBack
    #14076
    odaírhattad volna, hogy melyik csapaté, még akkor is ha egyértelmű, de nekünk erre már nincs szükségünk, ugyanis, ez már egy rajongónak kötelező tudni:-)
  • horpeti
    #14075
    de csak azért, mertolyan bájgúnárképe és viselkedése volt.. de azóta már érett :D
  • Bocy
    #14074
    Speak Board!
    a beszélő számítógép
    www.speecht.com
    19990 FT értmeg lesz vásárolnia boltokban!
    de BCDC++ vagy Strong DC++ is le lehet tölteni!
    de gondolom ezek az emberek nem olyan hülyék hogy el kelljen mondani nekik!
  • horpeti
    #14073
    Ez tetszett, van humora is! :)
    Kezd egyre szimpibb lenni a srác, bár a magyarok elleni debütáláskor még fújjoltam. :D

    "Sokkal tartozom hát neki: az a legkevesebb, hogy az ön által jelölt párosításban lejátszott döntő után elsőként Ronaldinhót vigasztalom majd meg."
  • Bocy
    #14072
    1 Roberto Abbondanzieri (GK)
    2 Roberto Ayala (DF)
    3 Juan Pablo Sorin (DF)
    4 Fabricio Coloccini (DF)
    5 Esteban Cambiasso (MD)
    6 Gabriel Heinze (DF)
    7 Javier Saviola (FW)
    8 Javier Mascherano (MD)
    9 Hernán Crespo (FW)
    10 Juan Riquelme (MD)
    11 Carlos Tevez (FW)
    12 Leo Franco (GK)
    13 Lionel Scaloni (MD)
    14 Rodrigo Palacio (FW)
    15 Gabriel Milito (DF)
    16 Pablo Aimar (MD)
    17 Leandro Cufre (DF)
    18 Maxi Rodríguez (MD)
    19 Leo Messi (MD)
    20 Julio Cruz (FW)
    21 Nicolas Burdisso (DF)
    22 Lucho Gonzalez (MD)
    23 Oscar Ustari (GK)
  • Bocy
    #14071
    1 Jens Lehmann (GK)
    2 Marcell Jansen (DF)
    3 Arne Friedrich (DF)
    4 Robert Huth (DF)
    5 Sebastian Kehl (MD)
    6 Jens Nowotny (DF)
    7 Bastian Schweinsteiger (MD)
    8 Torsten Frings (MD)
    9 Mike Hanke (FW)
    10 Oliver Neuville (FW)
    11 Miroslav Klose (FW)
    12 Oliver Kahn (GK)
    13 Michael Ballack (MD)
    14 Gerald Asamoah (FW)
    15 Thomas Hitzlsperger (MD)
    16 Philip Lahm (DF)
    17 Per Mertesacker (DF)
    18 Tim Borowski (MD)
    19 Bernd Schneider (MD)
    20 Lukas Podolski (FW)
    21 Christoph Metzelder (DF)
    22 David Odonkor (FW)
    23 Timo Hildebrand (GK)
  • React
    #14070
    Nem is tudtam, hogy Ronaldonak a meccs elött epilepsziás rohama volt :/ Szegény...
  • The FlashBack
    #14069
    mi a neve?
  • Bocy
    #14068
    ha nemlenne progimami felolvassa aszöveget neki se láttam volna
  • The FlashBack
    #14067
    [center]
    Robinho bevetésre kész, Ronaldo most is elszánt


    Teljes a megelégedettség Bergisch Gladbachban, a brazil válogatott által csaknem egy hónapja lakott edzőkomplexumban. Robinho felépült izomhúzódásából, szerda és csütörtök délelőtt is edzett – semmiféle fájdalmat nem érzett –, és készen áll a bevetésre a szombaton, 21 órakor kezdődő frankfurti negyeddöntőben, melyen Franciaország az ellenfél.

    Ha minden jól megy – márpedig eddig minden jól ment… –, akkor Carlos Alberto Parreira az általa megálmodott ideális tizenegyet küldheti pályára az 1998-as vesztes világbajnoki döntő visszavágóján. Azaz a következő csapat futhat ki a pályára: Dida – Cafú, Lúcio, Juan, Roberto Carlos – Kaká, Emerson, Zé Roberto Ronaldinho – Ronaldo, Robinho.

    Hogy Carlos Alberto Parreirának mennyire igaza van, azt az O’Globo által végzett közvélemény-kutatás eredménye is megerősíti. A kérdés a következő volt: a keret négy csatára – Ronaldo, Adriano, Robinho és Fred – közül melyik kettő alkotna együtt ideális támadópárt? A csütörtök délig beérkezett 4496 szavazatnak a túlnyomó többsége, 81,82 százalék a Ronaldo, Robinho kettőst tartja a leghatékonyabbnak.

    Azaz a kapitány maga mögött tudhatja a brazil közvélemény oly fontos támogatását.

    A nyolc évvel ezelőtti meccs csak rossz emlék

    Mario Zagallo: optimista legenda

    Mario Zagallo: optimista legenda
    S ha már a közvélemény-kutatásoknál tartunk: aligha kétséges, hogy a szombati Brazília–Franciaország összecsapás várható eredményét illetően százszázalékos szavazatarány jönne ki a brazil győzelemre (feltéve, ha a voksolók brazilok lennének…) Az egyik leginkább autentikus szakember, Mario Jorge Lobo Zagallo, a jelenlegi válogatott „koordinátora” minden létező minőségben találkozott már a franciákkal, s most egy korábbi titokról rántotta le a leplet azzal, hogy őszintén beszélt az 1998-as, franciák elleni mérkőzés előtt történtekről, arról, hogy az akkori nagy meccs előtt mi is volt a baja Ronaldónak.

    „Nyolc éve, amikor én voltam a válogatott szakvezetője, úgy álltunk ki a döntőre, hogy Ronaldo éppen túl volt egy súlyos epilepsziás rohamon – mondta a világhírű szakember. – Alig egy órával a kezdés előtt hozták vissza a Stade de France-ba egy párizsi klinikáról. Nem is csoda, hogy kikaptunk három nullára. Most viszont makkegészséges Ronaldo, és ez sok mindent elárul az esélyeinkről. Ezerkilencszázötvennyolcban, a svédországi világbajnokság elődöntőjében öt kettőre lemostuk a franciákat, köszönhetően elsősorban Pelé mesterhármasának, és bár azt nem mondom, hogy most is ez lesz az eredmény, de semmi sem zárható ki.”

    A kapitány megvédi a kapafogú sztárt is

    Bergisch Gladbachban egyébként szerdán még egyénileg edzett Robinho, Paulo Paixaóval, az erőnléti trénerrel végzett futó- és rúgógyakorlatokat.

    „Az égvilágon semmiféle fájdalmat nem érzek, alig várom már, hogy pályára léphessek a franciák ellen” – mondta a Real Madrid 21 éves zsenije.

    Jellemző, hogy maga Carlos Alberto Parreira is Robinhóékkal dolgozott, ami ritkaság, és csak akkor fordul elő, amikor különösképpen izgatja egy sérült vagy nem tökéletes állapotban lévő játékos gyógyulása. Amúgy két hete például Ronaldóval edzett, s ennek meg is lett az eredménye, a Fenoménnek becézett támadó azóta termeli a gólokat.

    Miközben leborulunk a brazil válogatott nagysága előtt, szinte elsikkad a kérdés: de mi van Ronaldinhóval?

    A földkerekség jelenleg vitathatatlanul legnagyszerűbb labdarúgója az eddigi négy mérkőzésen a brazil válogatott legszürkébb játékosai közé tartozott, és nem talált még a hálóba. A brazil sajtó is elismeri: eddig óriási csalódást okozott a kapafogú klaszszis. És itt nemcsak a látványosság, a show elmaradásáról van szó, hanem baj van a hatékonysággal is. Az ötszörös világbajnok eddigi tíz góljából mindössze kettő származott Ronaldinho előkészítéséből. S a kettő közül is csak az egyiknél – Gilberto Japán ellen lőtt góljánál – adta Ronaldinho a gólpasszt. A másiknál – amelyet Ronaldo szerzett fejjel, ugyancsak Japán ellen – Ronaldinho ívelte a labdát Cicinhónak, aki továbbfejelte azt a centernek.

    Carlos Alberto Parreira azonban, szokásához híven – hiszen Ronaldo mellett is kiállt a nehéz napokban – nem tör pálcát másik sztárja felett sem.

    „Ronaldinho megfelelően teljesít – mondta a kritikák hallatán a brazil kapitány. – Nem azt mondom, hogy kirobbanó formában van, de hozza az átlagot, ráadásul tőle bármikor várható olyan megoldás, amellyel elkápráztatja a világot. Majd meglátják! Ha nem a negyeddöntőben, netán az elődöntőben, és ha Isten is úgy akarja, akkor majd a döntőben.”
  • The FlashBack
    #14066
    már a sató is mindent összeszed, nemhiába nem volt meccs két napig:-)
  • The FlashBack
    #14065
    [center]
    Klose: Argentína veszít, mert mi nyerünk


    A német labdarúgó-válogatott játékosai közül Michael Ballack és Miroslav Klose is úgy nyilatkozott, hogy a Nationalelf legyőzi Argentína együttesét pénteken Berlinben, a világbajnokság negyeddöntőjében. Mindketten "súlyos érvekkel" támasztották alá mondandójukat.

    „Nem ijedünk meg az argentinoktól – jelentette ki Michael Ballack. – Az eddigi teljesítményünk mutatja, hogy nem kell félnünk senkitől.”

    „Tényleg hiszünk benne, hogy megszerezhetjük a világbajnoki címet, már régen éreztünk magunkban ekkora önbizalmat” – tette hozzá a csapatkapitány.

    Természetesen eltérő véleményen van Javier Saviola, a gauchók támadója, aki úgy véli, a saját csapatának 60, míg a németeknek 40 százalék az esélye a sikerre. Ballack ezzel nem értett egyet.

    „Szerintem ezek a számok pontosak, csak éppen meg kell fordítani őket Németország javára" – jegyezte meg.

    "Rettenetes ellenféllel találkozunk, amely minden tiszteletet megérdemel, de minket a saját játékunk érdekel, nem az övék.”



    Klose úgy fogalmazott: a balsors sodorta a dél-amerikaiak útjába a német válogatottat. A lengyel származású csatár könyörtelen logikával következtette ki: az Albiceleste veszíteni fog, mégpedig azért, mert Németország nyerni akar.

    „Tudjuk, hogy erős csapatról van szó, és hogy a torna egyik fő esélyesének tartják – mondta. – Az argentinoknak azonban pechje van, hogy velünk találkoznak, mert mi mindenképpen szeretnénk bejutni az elődöntőbe, ezért legyőzzük őket.”

    „Ha kilencven percen keresztül képesek vagyunk nyomás alatt tartani őket, akkor hibázni fognak, mi pedig ezt kihasználjuk majd” – fűzte hozzá a góllövőlista jelenlegi éllovasa.

    Sokak szerint bárki lesz is a pénteki, berlini összecsapás győztese, az bejut a döntőbe is, hiszen két kiemelkedő együttesről van szó. Németország és Argentína együtt összesen öt világbajnoki címet szerzett eddig, a házigazdák a negyedikre, a dél-amerikaiak a harmadikra hajtanak most.

    1986-ban és 1990-ben a vb-döntőben találkoztak egymással, húsz éve Mexikóban az argentinok nyertek 3-2-re, négy évvel később azonban a németeké lett a cím (1-0).

    Németország 2002-ben is bejutott a fináléba, de 2-0-s vereséget szenvedett a brazil együttestől.


  • horpeti
    #14064
    :DD Pihent agy
  • The FlashBack
    #14063
    [center]
    „Győzelemre születtünk”


    A Barcelona 19 éves csillagát új Diego Maradonaként emlegetik az argentin drukkerek. Argentína a házigazdákkal játszik az elődöntőért péntek délután – és ez a mérkőzés Lionel Messi számára is mérföldkő lehet az eddig ragyogással kísért pályafutásában. A fiatal fenoménról az alábbi interjúban kiderül, rajong Pablo Aimarért, és hogy az ősi rivális Brazília legtündöklőbb csillaga, Ronaldinho segített neki beilleszkedni a katalán megaklubba, és neki a selecao vezére az egyik nagy példaképe.

    – A legjobb nyolc közé kerültek: mire számít Németország ellen?
    – A céljaim nem változtak, a világbajnokság előtt, a felkészülés során többször is eszembe jutott: csak legyen elegendő szerencsém – mondta Lionel Messi. – Mert bár fiatal vagyok, azt tudom: ha a sors nem akarja, hogy sikeres legyél, bármit tehetsz, akkor az nem is válhat valóra. Azt kívántam magamnak, hogy játszhassak minél többet, és jó teljesítménynyel segítsek Argentínának abban, hogy elhódítsa a serleget.

    – Nehéz megítélni, mire képesek: Elefántcsontpart ellen kitűnően futballoztak, Szerbia-Montenegró ellen egyenesen parádés produkciót nyújtottak, a hollandok elleni mérsékelt játék és döntetlen még belefért. Csoportgyőztesek lettek, de Mexikó hosszabbításra kényszerítette a sokkal esélyesebb argentin együttest. Most akkor jók, vagy nem annyira?
    – Jók vagyunk, ez nem kérdés, ugyanakkor sok igazság van abban, amit mond. Ám az, hogy akkor is győzni tudtunk, amikor nem ment igazán a játék, pluszönbizalmat adott nekünk. Szokták mondani: mi győzelemre születtünk. Világklasszisok vannak a csapatban, bármeddig eljuthatunk. Még akkor is, ha a házigazdák meggyőzően teljesítettek eddig, fokról fokra javultak, és a közönség is mellettük lesz majd, de nincs mitől tartanunk.

    – Pablo Aimar ott ül a padon, és ön lényegesen többet játszik nála. Pedig nemrég azt nyilatkozta: ő a példaképe. A diák lekörözte mesterét?
    – Ugyan már, ne vicceljen! Hosszú úton kell végigmennem, hogy egyszer majd olyan játékos lehessek, mint ő. Tátott szájjal lestem minden rezdülését, amióta először láttam otthon, a River Plate-ben. Azóta is figyelem, követem őt, őszintén mondom, hogy szeretnék egyszer hozzá hasonlítani.

    Az új Maradonaként szokták emlegetni Lionel Messit, azonban a tehetséges argentin mozdulatai jócskán különböznek a legendás labdarúgóétól – az ifjú mást tud ebből a játékból

    Az új Maradonaként szokták emlegetni Lionel Messit, azonban a tehetséges argentin mozdulatai jócskán különböznek a legendás labdarúgóétól – az ifjú mást tud ebből a játékból
    – Nemcsak őt, sok más világnagyságot is megelőz. Napestig sorolhatnánk a sztárokat, akiknek nem adatott meg, hogy világbajnokságon szerepeljenek, önnek tizennyolc évesen igen. Hogy éli ezt meg?
    – Igazi ajándék ez az élettől, egy valóra vált álom. De figyelek magamra, nehogy emiatt túlságosan is nagy terhet rakjak magamra.

    – Játsszunk el a gondolattal: a döntőben Brazília és Argentína találkozik!
    – Benne vagyok!

    – Barcelonai klubtársa, Ronaldinho állna önnel szemben. Mit szólna ehhez?
    – Az egész világ tudja, hogy a brazilok és az argentinok – hogyan is mondjam... – nem a legnagyobb barátok. Nekem mégis Ronaldinho segített a legtöbbet, amikor a Barcelona első csapatához kerültem. Soha nem volt benne féltékenység vagy ilyesmi. Olyan ember, amilyennek a pályán látható: mosolygós, önfeledt, a nevetésre mindig kész fiú. Az öltözőben is közvetlen, nyíltszívű, és higgye el, rengeteg szeretet van benne. Ronaldinho a világ legjobb játékosa, és azt hiszem, ezt nem sokan tudják róla, kedves ember, akitől sok törődést kaptam. Emellett nagyon tisztelem benne, hogy bár a legnagyobbak közé emelkedett, alázatos a futballal szemben. Mindig jó szívvel gondolok arra, hogy klubtársak lehetünk, és hogy engem, az ismeretlen, ráadásul argentin gyereket a szárnyai alá vett. Sokkal tartozom hát neki: az a legkevesebb, hogy az ön által jelölt párosításban lejátszott döntő után elsőként Ronaldinhót vigasztalom majd meg.


  • The FlashBack
    #14062
    [center]
    Nagy blama a sajtótájékoztatón


    A papírforma könnyed olasz sikert ígér az esti negyeddöntőben, főleg, ha az ukránok a legutóbb látott szörnyű formájukat hozzák. Persze sima meccs azért aligha lesz, hiszen az olaszoknál rengeteg a sérült és eltiltott, továbbá kérdés, mennyire viseli meg őket Gianluca Pessotto tragédiája.

    „Francesco Totti? Ez legyen Trapattoni gondja.”

    Oleg Blohin, az ukrán válogatott szövetségi kapitánya a csütörtöki sajtótájékoztatóján így válaszolt arra a kérdésre, hogy ő játszatná-e a Roma sérülésből felépülő világklasszisát.

    A válaszban "csupán" annyi a tévedés, hogy a squadra azzurra szövetségi kapitányát nem Giovanni Trapattoninak, hanem Marcello Lippinek hívják, ami azt jelenti, hogy az egykori aranylabdás klasszisnak fogalma sincs róla, hogy ki a pénteki negyeddöntőbeli ellenfél trénere. Pontosabban most már tudja, hiszen az újságírók felvilágosították a tévedéséről, mire Blohin rezzenéstelen arccal így reagált: „Semmi gond, Trapattoni és Lippi egyaránt nagyszerű edző.”

    A hangulat ennek ellenére sem könnyed, az olasz együttes tagjait ugyanis rendkívül megviselte Gianluca Pessotto keddi öngyilkossági kísérlete. (A volt Juve-hátvéd állapota csütörtökön roszszabbra fordult, az orvosok már korántsem biztosak benne, hogy felépül.)

    Az olasz táborban gyakorlatilag sajtócsendet rendeltek el, így kevés információ szűrődik ki a csapat várható összeállításáról.

    Francesco Totti megmutatta, hogy nem csupán a lábával képes meglepő trükkökre

    Francesco Totti megmutatta, hogy nem csupán a lábával képes meglepő trükkökre
    Az biztosra vehető, hogy Gianluigi Buffon kapus előtt a Gianluca Zambrotta, Fabio Cannavaro, Andrea Barzagli, Fabio Grosso négyes védekezik majd, ugyanis ebből a sorból Marco Materazzi eltiltás, Alessandro Nesta pedig sérülés miatt hiányzik. Így aztán a csapatkapitány Fabio Cannavaro mellett (aki az olaszok szerint okkal pályázik a vb legjobb védője címre) a fiatal Andrea Barzagli, a Palermo játékosa lesz a másik középsővédő. ,,Az ausztrálok ellen szinte bemelegítés nélkül, meccs közben kellett beugranom, senkinek sem kívánok ilyen debütálást egy világbajnokságon. Szerencsére Fabio rögtön megnyugtatott, és különben is, rendkívül jó érzés mellette játszani” – jelentette ki Barzagli, akit a Palermo 12-15 millió euróért bocsát áruba a nyáron.

    A középpályán alighanem marad az ausztrálok ellen látott Gennaro Gattuso, Andrea Pirlo, Simone Perrotta hármas, míg elöl visszakerül a kezdőbe Francesco Totti, akit teljesen felvillanyozott a nyolcaddöntőben szerzett találata. Totti mellett-előtt – Vincenzo Iaquinta húzódása miatt is – alighanem újra az Alberto Gilardino, Luca Toni kettős kap bizalmat, Lippi mester ugyanis abban reménykedik, hogy a bajnokságban oly gólerős duó végre a vb-n is beindul. (Gilardino egy gólt szerzett Németországban, az olasz gólkirály Toni még nem volt eredményes). Sokan úgy vélik, hogy Gilardino helyett a másik Milan-csatár, Filippo Inzaghi lesz az egyik ék.

    Egy harmadik (egykori) Milan-csatár viszont biztosan ott lesz a pályán: a néhány hete a Chelsea-hez szerződő Andrij Sevcsenko kirobbanthatatlan az ukrán válogatott kezdőjéből, sőt a sárga-kékek elsősorban az ő góljaiban bízhatnak a negyeddöntőben.

    „A legjobb nyolc közé kerüléssel már felülmúltuk a várakozást, de nem akarunk itt megállni. Az olaszok ellen átkozottul nehéz dolgunk lesz, de én azt mondom, hogy legyőzhetjük őket. A meccs előtt üdvözölni fogom a barátaimat, egykori klubtársaimat, de ahogy elkezdődik a találkozó, már csak arra összpontosítok, hogy gólt szerezzek az ukrán válogatottnak” – mondta Seva.

    Az ukránoknál egyetlen sérült van: Andrij Voronin, aki a svájciak elleni nyolcaddöntőben szenvedett combizomhúzódást. Két hetet pihennie kell, így számára a vb gyakorlatilag véget ért. A kezdőcsapatban vélhetően Andrij Vorobej helyettesíti.

    A szakértő: Bicskei Bertalan
    „Végre kezdődik az igazi végjáték, és azt hiszem, a negyeddöntő találkozói közül éppen az első, a Németország–Argentína mérkőzés a leginkább várt összecsapás. Legalábbis a számomra, de úgy gondolom, ezzel nem vagyok egyedül. Ha nem Németországban kerülne sor a találkozóra, akkor fikszre venném az argentinok sikerét, ugyanis régebben van együtt a keret, nagyobb klasszisok találhatók a gárdában, és ha nem is mindig csillogtak, jobb eredményeket értek el a felkészülési meccseken. A németekre hazai pályán hatalmas nyomás nehezedik, ám ez kedvez az ő mentalitásuknak, és amíg más csapatokat ez görcsössé tenne, őket feldobja, ez pedig elég lehet a továbbjutáshoz. Az olaszok és az ukránok sem játszottak eddig a közönség számára mindig élvezhető meccseket, persze tudjuk, a lényeg mindig a továbbjutás. Bár az olasz védelemnek lesznek hiányzói, több klasszissal állnak fel, a játékosok többsége erősebb bajnokságban futballozik, ezért az ő sikerükre teszek. Szóval német–olasz elődöntő, ez sem hangzik rosszul…”
  • The FlashBack
    #14061
    Pénteken elkezdődnek a világbajnokság negyeddöntői is, és – nem megsértve a brazilokat – az első párban mindjárt egy amolyan előrehozott finálét láthatunk, hiszen Argentína és Németország egyaránt remek játékkal rukkolt ki. A két futballnagyhatalom közül azonban az egyik most kiesik, és mivel nemcsak játékerő, hanem önbizalom terén is igen jól állnak a felek, megtippelni is nehéz lenne, hogy mely csapat kerül elsőként a legjobb négy közé.

    émetország nem tud napirendre térni Bruno halála, valamint a labdarúgó-válogatott menetelése fölött. Amíg egy nemzetet rázott meg az állatkertből két hete elszökött, s szerdán lelőtt barnamedve halála, addig ugyanez a nemzet mást sem csinál a világbajnokság három héttel ezelőtti rajtja óta, csak ünnepel.

    Megboldogult Brunóról legalább annyit tudok már, mint Michael Ballackról és társairól. Nem akadt olyan napilap, amely afféle nekrológként ne elevenítette volna fel a kétéves mackó rövid életének legfontosabb részleteit (az olaszországi Trentinóban született, José és Jurka szerelmének gyümölcseként; szeretett fürdeni, kirándulni, játszani; a méz mellett a kolbászért volt oda; s amikor két golyóval végeztek vele, 105 kilót nyomott), mi több, a legnagyobb példányszámú bulvárlap, a csütörtöki számában az „áldozatról” kétoldalas posztert közlő Bild odáig ment, hogy megszervezte: az egyik müncheni múzeumban a gyászolók majd leróhatják kegyeletüket a lepuffantása előtt néhány ártatlan bárányt felfaló maci előtt. Már csak az hiányzott, hogy leírják: virág helyett málnát helyezzenek a – külön erre az alkalomra legyártandó – koporsóra…

    Na, az is „állati” hír, hogy a válogatott csütörtök délelőtti kocogása során kisebb riadalmat keltett egy kutyaharapás. Az együttes egyik masszőrét érte támadás, de úgy tűnik, kemény fából faragták: kért és kapott egy tetanuszt, majd munkához látott. Ha Tim Borowski került a keze alá, alighanem a karját kellett megdolgoznia: a kikapcsolódás gyanánt rendezett szerdai íjászversenyt a brémai középpályás nyerte meg. A Nationalelfért szorítókat megnyugtathatom: a vb talán legjobb támadóduóját alkotó Miroslav Klose és Lukas Podolski kézzel is jól célzott, előbbi csupán Borowski és Sebastian Kehl tudása előtt volt kénytelen fejet hajtani. Csak eszembe jutott: nekik jó nyilaik voltak, nekünk egy remek Nyílunk…

    Berlini szállásadóm egyébként imádkozik a németek győzelméért – ezen a téren nem sokban különbözik a nálánal mintegy ötven évvel fiatalabb Podolskitól. A már említett Bild címlapon és exkluzív sztoriként tálalta, hogy az eddig három gólt elérő csatár a kölni dómban fohászkodott az elődöntőbe jutásért – csak az volt a feltűnő, hogy a fénykép tanúsága szerint az általában turistáktól hemzsegő szentélyben senki sem volt „Poldin” kívül…

    Ha engem kérdeznek: a jó ég tudja.
  • gergelyanevem
    #14060
    thx :)
  • Bocy
    #14059
    June 30 17:00 Germany vs. Argentina ? - ?
    June 30 21:00 Italy vs. Ukraine ? - ?
    July 1 17:00 England vs. Portugal ? - ?
    July 1 21:00 Brazil vs. France ? - ?
    July 4 21:00 Winner QF 1 vs. Winner QF 2 ? - ?
    July 5 21:00 Winner Q3 vs. Winner Q4 ? - ?
    July 8 21:00 Loser SF 1 vs. Loser SF 2 ? - ?
    July 9 20:00 Winner SF 1 vs. Winner SF 2 ? - ?
  • gergelyanevem
    #14058
    az Angol-Brazil, az Olasz-Német, ill az Olasz-Brazil meccsek időpontját is tudod? ;)