7670
avp10logo.png
  • genndy
    #7630
    Vannak még publikus meccsek, főleg estefelé, 8-10 dedikált szerver szokott lenni (leginkább TDM, egy-két Inf).
    A játék sajátjával, vagy a Steam szerverkeresőjével találsz könnyedén játékot.
  • Kange
    #7629
    Sziasztok!
    Elég régen nem játszottam ezzel a játékkal, de most újra kedvet kaptam hozzá. :)
    Kérdésem is volna, hogyan lehet most multizni? Vannak még publikus meccsek vagy már csak privát szervereken lehet?
    Köszi!
  • Harbinger
    #7628
    Vagy egy verify cache files, utána töröld a resdit mappát vagy abból mindent. Én ís úgy szoktam.
  • genndy
    #7627
    ...vagy kézzel, Rendszergazdaként elindítgatod ami abban van.
  • mooo
    #7626
    Próbáld ki azt,hogy a steam/steamapps/common/Aliens vs Predator mappából kitörlöd a redist mappát!
  • zsobika
    #7625
    Gyerekek Kérem valaki segítsen! Tegnap megvettem 2k HUF-ért, és miután feltelepítettem lemezekről, lefrissíti, kérdezi hogy mivel indítom: Dx9, Dx10 vagy Csak indítás, bármelyikre rányomok, kiírja hogy Első telepítése folyamat: 3/1 és eltűnik és megint kérdezi milyen dx-el indítanám és megint és megint! Windows 7 Ultimate-em van, és minden rendszerkövetelmény a kért felett van! Valaki segítsen, a fájlok törtségének ellenőrzése után se volt jó! :(
  • SLICK
    #7624
    Pont pár napja vittem végig, de akkor megint nekiesek :D
    Köszönjük!
  • Papa01 #7623
    Köszönjük szépen! :)
  • grebber
    #7622
    Akkor ismét nekiesünk! Köszönjük!
  • Szabi #7621
  • genndy
    #7620
    Természetesen akkor köszönet nekik is!
    (nem az igazi ez így. Inkább regelek a Magyarítások.hu-ra és megköszönöm ott)
  • HJ
    #7619
    A fő érdem a fordítóé, de azért apró betűvel említsünk meg még pár embert akik ugyan a telepítőben szerepelnek, de hát... ki olvassa el végig azt? :) Ezt írja ott metalos1:
    A magyarítás nélkülük nem jöhetett volna létre:
    Bandris: programozás (szöveg visszaültetés), tesztelés
    Evin: programozás (szöveg kinyerés, text tool), telepítő
    HJ: lektorálás, tesztelés
    sasa: tesztelés
  • genndy
    #7618
    Hejehuja, trilláromhaj! Remek hír, köszi!
    Köszönet akkor metalos1-nek az áldozatos munkájáért!
  • HJ
    #7617
    ELKÉSZÜLT és ingyenesen letölthető az Aliens vs Predator (2010) magyar fordítása a Magyarítások Portálról! http://www.magyaritasok.hu
    A készítője metalos1 volt. Nagy tapsot neki - megérdemli, mert szép munkát végzett!
  • Szabi #7616



    úgyis hetek óta halogatom a végigjátszást, most akkor végre aktuális lesz :D
  • grebber
    #7615
    Remek hír, várjuk szeretettel!
  • genndy
    #7614
  • HJ
    #7613
    Nemsokára kész a játék magyar fordítás! Már működik a teljes magyar feliratozás és jelenleg a zárt tesztelés megy. Gondolom rövidesen publikus lesz!
  • Harbinger
    #7612
    Nekem néhol akad, pl. a bányából kilépve, vagy ahol gondolom a pálya többi részét tölit megakad - mint az ME1. A régi kártyámon viszont alapból akadt. :D
    Azt is észrevettem, mégh a régi kártyámmal, hogy a multi jobban fut High textúra beállítással is, míg a single akad/fagy.
  • RelakS
    #7611
    nekem annyi volt a különbség, hogy DX11-ben nem volt parallax mapping, a DX9-ben viszont voltak grafikai bugok (eltűnő hud, a képnek csak egy részét rendereli), meg rohadtul tudott akadni, főleg az első smart gun környékén
  • crosscut
    #7610
    akkor kapcsold ki, minél több alien model van a játéktéren, annál több
    erőforrást igényel a program a tesselation miatt.

    Nincs sok különbség, szerintem youtubeon találsz összehasonlító videót..."aliens vs predator dx9 dx11 comparison"
  • genndy
    #7609
    Pedig szerintem egész jól sikerült az optimalizáció.
    Felvettelek barátnak, ha összejön majd nyomhatjuk a multit. Én leginkább az Infestationt kedvelem, úh olyan szervereken fordulok leginkább elő.
  • Harbinger
    #7608
    Kösz az infótkat. Próbálgattam, a DX11-el néhol kicsit akad, bár lehet csak a játék mesteri optimalizálása végett.
  • genndy
    #7607
    Így van, leginkább a görbült felületek (és abból az alieneken több van) szebbek. Ha bírja a kártyád, kapcsold be nyugodtan, jobban néz ki.
  • crosscut
    #7606
    Dx11ben van csak tesselation ami elvileg az alienek modelljén javít némileg.

    Én Dx11ben játszom tesselationnal meg 2xAA (1920x felbontás) de feleslegesnek érzem kikapcsolni mert így is 100 fps körül mutat a fraps. Ha benyomom a flaret akkor némileg kevesebb.

    Szarabb vidkártyával (460GTX) is eldöcög dx11ben viszont élsímitás nélkül. Viszont szerintem sok különbség azért nincs a dx9 dx11 között.
  • Harbinger
    #7605
    Végre van rendes VGA-m és elég hDD-, azaz többet mutlziom, aki akar felvehet. Dx9 és DX11 között mennyia különbség, illetve a tessalation mit csinál? Mennyire érdemes használni a játékban ezen opciókat?
  • W B
    #7604
    AvP1-nél lehetett menteni, legalább is a gold változatnál. Amúgy AvP2 három külön történet egy helyszínen amik keresztezik egymást. Látják egymást a karakterek. Tehát emberrel látjuk a predet akik mi vagyunk stb. AvP3-ban mikor van ilyen?

    Továbbá AvP2 után a minimum az AvP3-ban ugyan úgy a harci EXO ruha használat lett volna. Erre még dísznek sincs APC, sőt jóval kevesebb fegyver van. A végtelen lőszeres pisztolyról ne is beszéljünk. Prednél meg csak a csuklópengékkel hadonászhatunk a lándzsát meg csak dobni lehet. RATYI! Az idegenek aura látásának elvétele pedig még nagyobb ratyiság. Igazából látszik, hogy csak összedobták. És csak azért tetszik nekünk, mert nincs más. AvP2 unalomig kipörgetve. Filmek unalomig látva. Képregények és könyvek kiolvasva. Jó, ott az AvP: War FRPG, mit jelenleg karbantartunk szal kissé behalt.
    Ami most jön Aliens: CM, pedig sajnos érzem hogy azt is el fogják kúrni, de mivel nincs más AvP-s PC játék ezért arra fanyalodunk rá.
  • Mardel
    #7603
    Már a játékosok sem a régiek.

    Anno c64-nél sem az volt a legfontosabb, hogy "na grafika, milyen?" hanem hogy mennyire tud lekötni...

  • RelakS
    #7602
    Akkor tartok tőle, hogy nem fog tetszeni.
    Habár 2001-ben még elég jól kinézőnek számított, és rommá izzasztotta az akkori gépeket :)

    WB: én egyetlen hibának azt tartom, hogy ebben is megjelent az idióta regenerálódás. Amúgy meg nem tudom, játszottál-e az 1999-es Aliens versus Predator-ral, de ez inkább arra hajaz, mint az AvP2-re. Az AvP ugyanilyen epizodikus jellegű volt azzal a különbséggel, hogy nem volt checkpoint emlékeim szerint, szóval ha meghaltál, elölről kezdted a játékot. Az AvP 2-nél viszont a többi játékhoz hasonlóan pálya pályát követett, csak három szerepen játszattad végig ugyanazt a történetet. Más, na, lehet szeretni, nem szeretni, ez van.
  • Papa01 #7601
    Igen, az a kérdés, ugyanis nekem ez is tetszett... Gondolom, rossz az sem lehet, ha ajánlod! :) Nekem fontos a jó grafika (is).
  • W B
    #7600
    Nem tudod, milyen az AvP2? Plusz grafika a kérdés, nem a játékmenet stb? -_-
  • Papa01 #7599
    A grafikája milyen?
  • W B
    #7598
    Kevesebb fegyver, rövidebb, kevesebb lehetőség. Ennyi megfelel?
    Ja és igen AvP2-ben az tényleg egy idegen bioszférának hatott, míg az AvP3 összegányolt szutyka röhejes. Borostyán és varjú károgás jó vicc :p
  • Papa01 #7597
    Köszi szépen a választ! :)

    @W B : Miért?
  • W B
    #7596
    AvP3 játék totális visszafejlődést az AvP2höz képest.
  • Mardel
    #7595
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Egy újabb sgs makró ami nem működik teljesen, de jó hogy nincs előnézet opciós, módosítani meg csak VIP-el lehet.

    SG is fuckin outdate...
  • Mardel
    #7594
    XP-nél:
    \Documents and Settings\<user name>\Local Settings\Application Data\AliensVsPredator\


    Vista, Win7:
    Users\<user name>\AppData\AliensVsPredator\


    Úgy emlékszem bármikor újra tudod játszani, nem feltétele a játéknak, hogy előbb meg kell csinálni az előző kampányt, hogy elkezd a másikat.
  • Papa01 #7593
    No, urak végig vittem a AvP 3 katonaként. Nagyon tetszett, úgy érzem bőven megérte az árát. :)

    Ami negatívumokat meg lehetne említeni:
    - Guggolás hiánya.
    - Nincs hagyományos gránát.
    - Jó lett volna több olyan rész, ahol vannak csapat társaim.
    - Jó lett volna több olyan rész, ahol nincs túl sötét.
    - Jó lett volna valamilyen "rakétavető" stílusú fegyver is.

    Két kérdésem lenne, remélem, tudtok segíteni. :)
    - A mentéseket hol tárolja a játék?
    - Ha most leszedem a játékot, akkor idegenként és ragadozóként bármikor újra tudom játszani?

    köszi a válaszokat! :)

  • Papa01 #7592
    Hah, sikerült! :)Igaz ki is állt a bal kezem... :D De megvan! :)
    Köszi a segítséget, mindenkinek! :)
  • Jaffa 2843
    #7591
    Dejó, hogy nem lehet szerkeszteni..

    Valóban kétszer kell meghúzni.