339
  • BlackRose
    #139
    Meglepődnél, de az újabbak a neten vannak, a 100 éves cobol nagyvasak egy része nincs, de mit szólsz ahhoz, ha azt mondom, hogy a US Department of Defense IT állományának 95% direkt elérhető a netről (a maradék 5% a stratégiai nukleáris állomány ellenőrzése), amint látod a civilizáció még megvan, és ha vége lesz, az nem a net connectivity miatt lesz, hidd el. Mit gondolsz miért találták ki a kriptográfiát? A Microsoft Windows forráskodja 100%-ban elérhető a netről (és igy is működik a Shared Source Initiative), de a corporate network is telyes egésszében a neten van. A légi közlekedést irányító rendszereknek nem igen van szükségük a netre való kijutásra, de az újjabb rendszerek már ott lesznek, a bankok pedig Nexus6 már tökig a neten vannak, mit gondolsz az on-line e-banking rendszerek hogyan működnek? Az adatbázisok direkt elérhetők, csak a securitz nagyon magas, de nem azért mert feltörhetetlen, mert nem az, hanem azért mert rögtön észreveszik, és percek allatt megálapítják a tettes hollétét! Persze megvan az évi pár milliárd kár, de ha ez a net enabled business nem létezne akkor a károk sokkal nagyobbak lennének. Már ahogyan mondtam elöbbi mozzászólásomban, minden TRADEOFF, meg kell tanulni veszíteni is egy picit, hogy a végeredményben nyertessek legyünk.
  • NEXUS6
    #138
    Helló Yv@n!

    Az is egyfajta meló, hogy veszek egy rahedli Win licencet, meg egy rahedli office licencet, esetleg veszek valami speckó vállalati programot. Felrakom a gépekre beállítom az íp címeket, aztán azzal szórakozok, hogy a dógozók hülyeségeit, meg a rendszer hibáit gyógyítgatom. Gyakorlatilag az oprendszer/office verziók felcserélhetők, és szinte bármelyik céghez nyugodt szívvel elmehetek informatikusnak.

    De egy ilyen "univerzális szakember" kerüljön egy olyan helyre ahol van egy olyan rendszer, ami a már említett 1 %-hoz tartozik, garantálom neked, hogy azzal kezdődik a dolog, hogy az illetőt a rendszer közelébe se engedik.

    Gyógyítgassa ő csak a titkárnők gépét, meg a netre kötött PC-ket.
  • NEXUS6
    #137
    Háj sonic4!

    Hát kb én is csak ezt próbálom a fejekbe ültetni, nem sok sikerrel.

    Nincs is bajom az XP-vel. A gond az, mint írtad, hogy hogyan is határozod meg azt, hogy az emberek akkor most értenek a géphez, vagy nem.

    Az Amigás időkben is rengeteg volt a lamer, sőt szerintem a számítógépesek akkori számához képest talán még több is! De az a rendszer nem tette szükségessé, a gép olyan mértékű ismeretét, mint egy mai PC.
    Hogy a mai helyzet jó vagy rosz az egyéni ízlés kérdése. Van a dolgoknak jó oldala is, de nem csak az van!

    "Ha alkotsz egy hülyebiztos gépet, akkor biztos lehetsz abban, hogy azt egy idő után csak a hülyék fogják használni" Murphi törvény.
  • Yv@n
    #136
    Azért kicsit más egy repülés irányító rendszer aminek a büdös világon semmi szüksége net elérésre, meg egy vállalati hálózat, ahol mondjuk az a szokatlan dolog megy amit úgy neveznek, hogy e-mail...talán belátható, hogy ez utóbbi elég nehezen megvalósítható, amennyiben az adott hálózat el van szeparálva a külvilágtól, márpedig nemzetközi kapcsolatokkal rendelkező nagyvállalatoknál azért nem nagyon lehet elképzelni, hogy megéljenek levelezés nélkül.
  • NEXUS6
    #135
    Háj CIFU!

    És vajon azok a banki gépek is a netre vannak kötve, amin pl a számlák archiválását végzik? Vagy a másik példa amit hoztam: a repülésirányítő rendszerek?

    Valaki írta, hogy jaj de hiszen ezek a fajta hálózatok/gépek a teljes gépállománynak csak az 1%-át teszik ki.

    Hát akkor szüntessük is meg őket, vagy inkább kapcsoljuk a netre!

    Biztosíthatlak, az lesz a nyugati civilizáció utolsó napja!
  • cifuatwork
    #134
    Mégegyszer mondom, ha igazán komolynak nevezünk egy vállalatot akkor a fő profilba eső hálózatot, azt nem fogják ám se tűzfallal sem sehogy rákötni a netre, hacsak persze épp nem az interneten végez valami szolgáltatást. Egy repülésirányító rendszert, vagy egy banki hálózatot csak egy hülye, lamer, állat fog fizikailag is összekötni a nettel.

    Bocsi Nexus6, de ezen akkorát röhögtem, mint ide nagykáta.
    Mondok valamit: ha valamihez nem értesz, akkor ne dumálj bele!!!

    Élből az összes nagyobb magyar cégnél, az UVAtervtől a MOL-on át a Matávig mindenhol interneteléréses a hálózat!!!
  • [HUN]PAStheLoD
    #133
    #118 szept 8 ? addigra már rég felkéne peccselni az összes XP-t nemhogy akkor adják ki .. ejnye bejnye ..
  • [HUN]PAStheLoD
    #132
    #125 .. na mer én mit mondtam :) nincs mit helyretenni (nálam legalábbis :PP) és igen , nem a sikeressége határozza meg hogy milyen jó egy rendszer .. az csak a piaci konspirációk véletlenszerű következménye :))
  • Yv@n
    #131
    Tekintettel arra, hogy nem magyar, számomra logikusnak tűnik...
  • ThomasTheKoRner
    #130
    Most ha holnap esetleg meg is jelenne a win update között hivatalosan az SP2,akkor sem tudnám feltelepiteni a magyar winxp-re?szeptemberig kell várni?lol....
  • Torry
    #129
    HUN mikor lesz kb?
  • Yv@n
    #128
    Nah ez az ami nem fog menni :)
    Integrált RC2-es install volt, meglátjuk mit szól majd hozzá...lehet akkor marad a komplett reinstall.
  • sonic4
    #127
    Olvasgatva a hozzászólásokat nagyon sokmindenre csak mosolygni lehet.... Néhány ember mint nagy hozzáértő aki már húderégen "ért" hozzá szapulja az XP-t. Nem mondom hogy nagyon nagy guru lennék, mert még koptatom az iskolapadot hazánk egyik neves egyetemén, de volt már szerencsém pár géphez, meg hálózathoz. Ez a mondat nagyon megtetszett: "Mert ugye abban egyetértünk, hogy amikor éppen egy gép félnapig taró újrainstallálása történik, akkor éppen használhatatlannak számít." Nem, nem értünk, a gép teljes reinstallja bármikor megvan 3 órán belül... Nem csak a windowsé, hanem az összes program feltelepítve és beállítva (nem pár db). És ekkor még semmi speciálisat sem használtam..... De mondok jobbat kitaláltak már olyan progikat mint a Symantec Ghost.... Nem mond semmit? Nem csodálom, 5 perc alatt helyrerakom a gépet vele és csak 1x kellett telepítsem az XP-t. Legelőször.... És még sorolhatnám miért nem tart fél napig az xp install.... A 3 órával meg még sokat is mondtam... Csak érteni kell a géphez meg a progikhoz amiket használni szeretnél. A legtöbb mai progi kezelőfelülete nagyon hasonlít, és nagyon rövid idő alatt átlátható... Ott tart tovább a dolog ahol vagy nem értenek hozzá vagy gond van a HW-el, vagy mindkettő..... És a legutolsó a legrosszabb mert azok fogják híresztelni, hogy milyen szar az xp, meg általában a windowsok.... Félreértés ne essék nem hibátlan az xp, sőt, de nem is olyan mint amilyennek itt néhányan beállítják. Az meg hogy Mari néninek ez nem hiányzik, ez van tessék valamennyire megtanulni vagy nem megy.... Aki arra nem képes hogy 2 db progi közt váltson, az inkább hagyja a gépet.... Igen van ilyen konkrét példát tudok, a gazdaságis néninek 2 gép kell, 1 csinálgatni a táblázatkezelést, a másik meg emailezni. Sajnos ez elkeserítő, de majdnem teljesen itt tartunk... Nagyon sok ember kb. ennyire ért a géphez... Vagy a másik véglet, hogy megtanult windowsban kattingatni és állítja hogy Ő ért a géphez.... Vagy mondok másikat, prog. terv. mat.-os 2. éves!!! egyetemista és olyat mond hogy a mai hdd-k nem tudnak annyi adatot kiírni mint amennyit 100Mbit-es háló képes átengedni.... És hiába magyarázol neki szépen úgy tesz mint aki megértette és 10 perc múlva szajkózza a hülyeségét tovább..... Nekik a windows a legjobb.... Megtanul kattingatni és szidja a rendszert... Meglátna bármilyen linux distribet kiszaladna a világból... És de, nagyon sok embernek az M$-el kezdődött a világ és azzal is ér véget.. A világ nem csak PC-ből áll meg M$ termékekből ez tény, de Marinénit marhára nem foglya ez érdekelni.... Mikor még ezt se tudja kezelni....
  • dikki*yysw
    #126
    ps: :DDD
  • comet
    #125
    a linux az egy unix klón....csak hogy helyére tegyük a dolgokat. DE vannak nagyon jó unix alapú rendszerek. A piaci részesedéshez semmi köze hogy mennyire jó egy rendszer...vagy legalábbis PR után másodlagos..
  • BlackRose
    #124
    egy link... aki nem bírja kivárni a hivatalos General Availability-t :) tudomásom szerint holnap lesz a D-day.

    http://www.teachingforum.net/WindowsXP-KB835935-SP2-ENU.exe
  • mrzool
    #123
    Jól van, Laci, nem csalódtam benned. Szóval megint semmi konkrétum, csak a saját hülyeségeidet szajkózod. Az a kisebb baj, hogy te ezeket mind elhiszed (szép kis világképet építhettél fel magadban, de ez veszélyes! Mond neked vmit a kognitív disszonancia kifejezés?), de nem kéne terjeszteni a baromságokat...
  • BlackRose
    #122
    Mielött nekiálsz a telepítésnek, elöbb az SP2 RC2 telepítsd le (uninstall) különben a Final hibaüzenettel leállítja a telepítést. Utánna mindennek rendben kellene lennie, na de azt pontossan majd csak a telepítés után fogod tudni :(

    Nállam rendben volt minden, az RC2 elött különben volt még két elöző build is a gépen, és ezeket is uninstalláltam rendben mielött az újabbat telepítettem, nállam nem volt gond, remélem másoknak sincs.
  • CAD
    #121
    Szerencsére nem feltétlenül kell 3x letoltened.

    Akkor amikor letolti a patcheket, akkor készit egy wutemp konyvtarat, amelybe letolti az aktualis patcheke (ez valamelyik meghajtod - ha tobb van - gyokerkonyvtaraba kesziti). Letoltes es telepites utan ezek a fileok torlodnek, de telepites alatt - amikor mar letoltotte, de meg nem telepitette fel - konnyen kimasolhatoak, es elmenthetoek.
  • Yv@n
    #120
    Nah látom fossátok a hozzászólásokat rendesen :)
    Engem különösebben most hirtelen csak egy dolog érdekell: próbából öcsém gépére RC2-es SP2-t telepítettem, illetve ezzel integrált installerről raktam újra a rendszerét. Van esélyem rá, hogy megúszom a komplett reinstall-t, vagy erről tegyek le, mert nem fog rámenni a nyakára a frissebb?
  • Lola.
    #119
    "Le lehet-e egy megfelelő hardverű Amigával streaming videót lejátszani, vagy a DVD lemezeken alkalmazott tömörités szerint videot szerkeszteni?
    A válaszom, hogy igen!"

    Kár, hogy ezt senki sem kérdezte... A kérdés (pontosabban egy nagyon buta kijelentés) az volt, hogy a 92-es amiga szinjét most érte el az xp. Erre felsoroltam "pár" funkciót amit az xp támogat a 92-es amiga NEM. Senkit nem érdekel, hogy elméletben, ha építenének egy megfelelő hardvert alá, átírnák a rendszert, megírnák a drivereket, a felhasználói programokat, akkor képes lenne rá... Ez nem kérdés. Ezt mind dos-ban is meg lehetne tenni, ha valaki megírná ezeket a programokat (a hardverhez nem kell nyúlni, mivel a dos a mai gépeken is vígan elfut, szemben az amigaos-el).

    Az írásod többi részre ezen kérdés "félreértelmezésén" alapul, igy nem válaszolok rá, mert nem tartozik a témához...

    Lassan ideje lenne beismerni, hogy hatalmas marhaság volt a már többször említett kijelentés.


    "Te lehet, hogy leragadtál valahol, de az emberek azért 10 éve már cd-ket dugdostak az Amigájukra, meg videóztak vele, meg neteztek. "

    Én nagyon nem irigylem a 256 szinben való (vagy 320-as felbontáson több szinű) videozást, de ez már izlés kérdése. Ma pedig egyszerűen nevetséges az ilyen. Biztos újjat mondok, de a high-end videozás sem az xp-vel jelent meg, 486-osok idejében már voltak ilyen videokártyák...

    "Ez a sok sok jótéteményt nem az XP-vel érkezett el, a Mi Bilink kegyéből."

    Hát, ha a cd nem is, a lent felsorolt dolgok nagy része winen jelent meg... De említettem korrában pár dolgot amiben mac-et, unixot, linuxot 8-10 évvel előzte meg a win. Ilyen is van.
  • BlackRose
    #118
    Az SP2 magyar változata hivatalossan September 8. jelenik meg, de elképzelhető, hogy hamarább is elérhető lesz.
  • NEXUS6
    #117
    Na álljon meg a menet!

    Mint céloztam rá az emberek fejében, hála a M$ árukapcsolásainak marhára összekeveredett az oprenszer és a programok által nyújtható/nyújtott funkciók szolgáltatások köre. Ezt a te esetedben láthatóan még az is tetézi, hogy még azzal sem vagy tisztában mi függ a hardvertől, mi a szoftvertől és mi az oprendszertől.

    Ezredszer is leirom: az általad felsorolt listát a doom3 kivételével az Amiga oprendszer, mert végül is erröl beszélünk, lehetővé teszi, ha nem is támogatja.
    Sajnos a grafikát illetően csak az openGl-t támogatja, igy nem hiszem, hogy a doom3-at valaha is megirják Amiga alá.

    Le lehet-e egy megfelelő hardverű Amigával streaming videót lejátszani, vagy a DVD lemezeken alkalmazott tömörités szerint videot szerkeszteni?
    A válaszom, hogy igen!

    "Az egy dolog, hogy szerinted (aki szerint otthonra felesleges a hálózati oprendszer, sic!) mi az amit otthon használnak az emberek és mi a valóság. A valóság a lenti listához hasonlít. (digitális fényképező-kamera kezelés, flash drive, video digitalizálás, video nézés(!), mp3 hallgatás stb.)"

    Mint már annyiszor leirtam, Amiga alatt épithetsz hálózatot, (bár a távoli hálózat management nincs bele épitve) de hogy hálózatban kvékezzél annak nincs akadálya. Videózhatsz, mp3-azhatsz, utána néztem van rajta USB, flash rom támogatás, miegymás. PCI-os kártyákat dughatsz bele, bár ehhez értelem szerűen ma már elég gyenge drájver ellátottság van.


    "Ha nem lennének fontosak, akkor az emberek pár ezer forintért vennének egy régi amigát és nem költenének több százezret el pc-re, dvd íróra, lcd monitorra, scannerre, 6-7-8 csatornás audio-ra dvd nézéshez meg játékhoz stb...
    Értsd már meg, hogy eltelt 15 év, te meg valahogy ottragadtál. (ha tényleg nem érted miért kellenek az emberekenek a lentebb felsorolt dolgok)"

    Te lehet, hogy leragadtál valahol, de az emberek azért 10 éve már cd-ket dugdostak az Amigájukra, meg videóztak vele, meg neteztek. DVD-zni ugyan nem DVD-ztek mivel még csak akkor formálódott ez a szabvány, de ma már DVD-t is lehet lejátszani/irni Amigával, egy 1GHz-es G4-es PPC meg azért elég sok mindent tesz lehetővé!

    Ez a sok sok jótéteményt nem az XP-vel érkezett el, a Mi Bilink kegyéből.
    Egy dolog érkezett el az XP-vel ami a M$ PC világában még nem volt és ez a viszonylagos stabilitás!



  • BlackRose
    #116
    hogy én is szoljak, mivel grafikázok és videozok jócskán, a mai XP egy Adobe Premiere Pro, Discreet Combustion és 3ds MAX vagy XSI vagy Maya de sorolhatnám még, olyasmire képes amiről az Amiga idejében még álmodozni sem lehetett, mert az emberi agy nem is tudta elképzelni ezeket az efektusokat, az Amiga a sajat Toaster rendszerével pedig abban az időben cuki video editing gép volt, de kb. olyan volna mintha az 1927 beli Spirit of Saint Louis-t hasonlítanád a mai ultramodern Boeing 777 hez.
  • Sephi
    #115
    Agyatok mar linket.
  • pedrohsi
    #114
    ha minden jól megy az angol és német változat hétfőtől letölhető a windows update-ről, a magyar verzió megjelenésének időpontja nem ismert
  • Mr Manson
    #113
    Mikortól lehet hozzáférni amugy? Van valami "magyar" pontos dátum?
  • BlackRose
    #112
    nincs szükség a feltörásre mert az MS nem zárta be, a bétaktól eltérően a warez XP-re is telepíthető, az MS hosszabb vita után úgy döntött, hogy ninden XP-nek lehetősége legyen az updatera. Különben az SP2 fejlesztési költségei meghaladják az 1 milliárd dollárt, és a változások amit hoz az XP-be felérnek egy új verzióval, az MS döntése, hogy egy új Second Edition XP helyett ingyenes updatet dobjon a piacra (a hamarossan megjelenö WIndows XP 2005 aka Windows XP Reloaded is ingyenes update lesz minden legális XP usernek) egy picit furcsa dolog, gondolom, hogy a Longhorn már komplett ingyenes lesz. :)
  • Lola.
    #111
    "Az amiga márpedig '92-ben a videofeldolgozás legelterjedtebb eszköze volt. Ez tény."

    És be merted blöffölni, hogy lehet rajta realtime dvd enconding-ot csinálni vagy streaming videot nézni rajta, mint ma egy xp-n, hátha nem figyel valaki és beveszi? Hmm... Inkább nem mondok erre semmit.

    Senki nem kérdőjelezte meg, hogy a maga idejében egy remek gép volt. Amit viszont minden hozzáértő megkérőjelez (rosszabb esetben halálra röhögi magát rajta) hogy azt írtad csak a legutóbbi xp érte utol technikailag a 92-es amigát. Ez egy marhaság.

    "A lényeg viszont hogy már akkor olyan szinvonalon tudott olyan szolgáltatásokat nyújtani, (mégegyszer hangsúlyozom) az OTTHONI felhasználónak mint manapság egy XP"

    Az egy dolog, hogy szerinted (aki szerint otthonra felesleges a hálózati oprendszer, sic!) mi az amit otthon használnak az emberek és mi a valóság. A valóság a lenti listához hasonlít. (digitális fényképező-kamera kezelés, flash drive, video digitalizálás, video nézés(!), mp3 hallgatás stb.)

    "Amúgy marhára nem értem minek kell itt reklámhadjáratot folytatnom az Amiga felé"

    Tőlem annyit reklámozod és használod amennyit csak akarod, de ha megint leírsz (vagy támogatsz) egy akkora égbekiálltó marhaságot, mint ez az "xp most érte el a 92-es amiga szintjét" akkor készülj fel, hogy mindenki hülyének fog nézni...
    Amig viszont arról beszélsz, hogy 92-ben milyen fejlett is volt az amiga a pc-hez képest, addig nincs is probléma.

    "zerintem egy átlagembernek ezek a dolgok nem olyan fontosak, miért csinálsz ebből elvi kérdést?"

    Ha nem lennének fontosak, akkor az emberek pár ezer forintért vennének egy régi amigát és nem költenének több százezret el pc-re, dvd íróra, lcd monitorra, scannerre, 6-7-8 csatornás audio-ra dvd nézéshez meg játékhoz stb...
    Értsd már meg, hogy eltelt 15 év, te meg valahogy ottragadtál. (ha tényleg nem érted miért kellenek az emberekenek a lentebb felsorolt dolgok)
  • pedrohsi
    #110
    nem feltört, hiszen az SP2 nincs levédve, ergo feltörni sem kell - a kérdés az, hogy amit letöltesz, az valóban a végleges sp2?
    ez esetben igen, kijelenthetem, hogy fullosan műxik
    a javítócsomag elfogadja a kalóz wineket is, de módosítja a product key-t, valószínűleg egy későbbi limitálás miatt(állítólag a jövőben az opcionális frissítések nem lesznek elérhetők a kalózmásolatokon - a kritikus javítások viszont igen)
  • NEXUS6
    #109
    Lolus!

    Nem érted, látom!
    Az amiga márpedig '92-ben a videofeldolgozás legelterjedtebb eszköze volt. Ez tény.
    Azon kivül olyan nem éppen kezdő látványvilágú projectek grafikájának létrehozásához használták, mint a Babilon5, SeaQuest, vagy éppen a Terminátor2.
    A filmekben látható animációk lerendeléséhez több amiga hálózatba kötésével kialakitott rendszereket használtak.
    Ez is tény.

    Az Amiga elsősorban viszont az otthoni felhasználók számára megteremtett rendszer volt. A lényeg viszont hogy már akkor olyan szinvonalon tudott olyan szolgáltatásokat nyújtani, (mégegyszer hangsúlyozom) az OTTHONI felhasználónak mint manapság egy XP, amikor is az M$ még a DOS-ból tudott csak bevételt produkálni.
    Ez is tény.

    Még egyszer leirom. Lehet hogy marhára nagy dolognak tűnik egy viszonylag stabil oprendszer létrehozása az xp képében, de amig aktivan használtam az 1200-es Amigámat 6 év alatt 1x kellet a rendszert telepiteni. (Ja bocs most jut eszembe utána az öcsém is nyúzta a gépet, akkor legyen 8-10 év)

    Amúgy marhára nem értem minek kell itt reklámhadjáratot folytatnom az Amiga felé, értsd meg már végre az IT nem a M$-el kezdődött!

    Szerintem egy átlagembernek ezek a dolgok nem olyan fontosak, miért csinálsz ebből elvi kérdést?


    Amúgy, nem lehet, hogy te egy Amiga fan vagy? És most csak szivatsz?
  • Sephi
    #108
    Ez a vegeleges feltort (?) verzio....

    Windows XP Service Pack 2 (c) Microsoft *FINAL* *RTM*
  • pedrohsi
    #107
    az SP2 végleges verziója (build 2180) elérhető, többek között egy internetes magazin weboldalán is, amelynek címét természetesen nem teszem közzé
    aki nem bír magával írjon prviben vagy emailben
    ui: felraktam, műxik, ez a valódi
  • JZO
    #106
    hüm, még nem elérhető az SP2...

    Nagyon kíváncsi leszek rá. Kicsit aggódom ezekmiatt a kopatibilitási problémákról szóló hírek miatt, mert konkrétan nem írják le, hogy mik a problémák.

    Nekem is van számos hálózatra megírt szoftverem és bekavarhat ez a mocsok tűzfal nagyon. Pláne, mivel a legtöbb usertől nem lehet elvárni, hogy konfigolja be.

    Mi lesz, ha a legtöbb szoftver nem tud majd kimenni NETre és a user meg alapból letörli aprogit, merthoyg "nem megy". Ettől tartok.
  • JZO
    #105
    Mit össze nembírtok veszekedni... tisztára mint az ovisok. Meddő ez a téma.
    Tudnotok kellene, hogy minden oprendszernek megvannak a tagadhatattlan előnyei és hátrányai. A kérdés leginkább az, hogy mire használod és mennyire értesz hozzá, ergo mennyire tudod ténylegesen kihasználni a lehetőségeit.
    Amellett sokat számít a meglévő tapasztalatod egy operációs rendszerhez. Hogy kell belőni, konfigolni, mirekell odafigyelni, mi a legáltalánosabb probléma, megoldási módok, stb.
  • Sephi
    #104
    Na akkor ez a verza jo valamire?

    Microsoft.Windows.XP.Professional.SP2.RC2.Integrated-ETH0

    Fel lehet tenni vagy nem?
  • Lola.
    #103
    "Nem hiszem, hogy bármilyen video formátum akadályt jelentene egy oprendszer számára, legfeljebb nincs még megírva az azt támogató codec/library."

    Te hülyének nézel? Egy 92-es(!!!!) amigának lenne számítási kapacitása egy divx realtime dekódolására? Na hagyjál már a marhasággal...
    (mellesleg akkoriban 32 max. 64 szín volt elérhető - nesze neked csúcstechnika és fejlődés - úgyhogy nem véletlen nincs rá videolejátszó :))

    "Hát ki kell hogy ábrándítsalak, sokáig ez volt Amiga fő működési területe, úgy hogy a válaszom PERSZE!"

    realtime DVD encoding, 92-es amigán LOL! :)))))
    lásd fentebb.

    "Mint ahogy az alap XP-ben sem igen találkozni velük. "

    Jaj... Xp-ben értelemszerűen a kliens oldali része van benne a központi menedzsmentnek. Ill. ennél több, mert egy rakás funkció van távoli gépek menedzsselésére is (bármi amit helyben el tudsz végezni elvégezheted egy távoli gépen is) csak nem gépek csoportjain hanem egyenként, ami kissebb hálózatokhoz elég. Úgyhogy ezt is húzd csak szép ki a NULLA elemet tartalmazó listádról amit egy 92-es amiga tud...

    ""Képes vagy otthonról bejelentkezni remote desktoppal a céges amiga gépedre? VPN-el elérni a teljes (jogosultságok szerint persze) vállalati hálózatotad?" Válaszom lásd fent."

    Megint kiütött mennyire nem értesz a dologhoz... Természetesen ez is benne van xp-ben, még a szerver oldala is (azaz a te géped felé lehet vpn-t nyitni) csak le van korlátozva a kapcsolatok száma.

    "Figyusz, most oprendszerről vagy felhasználói programok által nyújtott szolgáltatásokról van szó? "

    Jah értem. Távoli nyomtatási szolgálatokat nyújtani a felhasználói programok dolga lenne. Mindenki aki akar ilyet az bütykölje bele a programjába majdcsak kisül valami. (nem túl egyszerű protokoll, elárulom neked) Szemben a ms megoldásával, hogy az oprendszer nyújtja és ezek a nyomtatók úgyanolyannak látszanak az alkalmazások számára mint ha helyben lennének -> semmilyen plusz programozást nem szükséges az alkalmazásokban, azonnal tudnak a világ másik végére is nyomtatni. Nagy ötlet!

    Hát erről ennyit...
  • [HUN]PAStheLoD
    #102
    #98 .. hahaha comet nél a unix -ba beletartozik vagy hozzá jár a linux is :D úgyhogy nála nem csökken a piaci részesedése az unix-nak
  • [HUN]PAStheLoD
    #101
    nemvagyok informatikus , nemvagyok megelégedve az xp-vel .. ugyanis annyi léhűtő amennyit a m$ fogalalkoztat , meggyőződésem szerint , sokkal jobb terméket is készíthetett volna ..
  • TommyGun
    #100
    Énis megvagyok eléfedve az XP-vel. Informatikus vagyok elég régóta melózok a PC iparban KB 8- éve ezt tolom. De ilyen jó Windóz még nem volt. Nekem 2 éve van a gépemen XP kábé de azóta csak évente kelett újrarakni akkor is winyócsere miatt emg már annyi fost pakoltam föl hogy nem volt kedbvem takarítani Linuxal is melózok. Használtam már redhat-ot mendréket süsüt debiant de azok se sokkal jobbak hidd el. OS/2-őt is ismerem de ahoz 1000 oldalas könyv kell hogy finomhangolja az ember amire egy kis géza aki azt hiszi a memóriára hogy tésztából van nem kell neki. Megkockáztatom hogy a PC tulajok 80-90% tök hülye a PC-hez és főleg a szoftikhoz. Nekik nem kell bonyolult cucc működjön magától meg játszhasson a doom3-al meg emailozzon meg cseteljen egyszerűen. Ha meg kell hangolni a winfost is lehet és egész jól. Registriben mindent lehet csinálni amit a többiek tudnak igaz ehhez több kell mint hogy sokat ülsz a gép elött de egy LINUX finomhangolása se éppen egyszerű főleg hogy sajnos minden linux egy picit más. Hiába aközös KDE de sok cuccos más a redhatban vagy a debianban és erre nincs szüksége a hozzánemértő embereknek. És a piacot az ilyen emberek diktálják mert ő nem akar mást csak használni ezt a szar gépet más nem érdekli. Ha mindeki informatikus lenne akkor macOS-t használna midneki mert az a legkirályabb