339
  • NEXUS6
    #99
    Lola édes!

    Most mit vársz tőlem?
    Megismétlem, az általad említett feature listából a doom3-at kivéve mindent meg lehet oldani az Amigával.


    "A 92-es Amigával eléred e a webet?" Most viccelsz? Igen, PERSZE!!!!

    "Tudsz róla streaming video-t nézni, vásárolni?" Nem hiszem, hogy bármilyen video formátum akadályt jelentene egy oprendszer számára, legfeljebb nincs még megírva az azt támogató codec/library. De úgy tudom ilyen jellegű probléma nincs, rengeteg datatypeot ismer és bármikor bővíthető!
    Felmegyek a netre egy brózerrel és vásárolok, mi itt a hiba, miért ne tehetném meg Amigával, nem értem?

    "Tudsz rajta doom3-azni?"
    Na ne vicceljünk kérem!

    "Olvas rádugás után pendrive-ot? Lehúzza rádugás után a képeket-videókat a digitális fényképeződről? "
    Nem tudom, van e USB támogatása, szerintem van, de ez most hasraütés volt. Compact Flash adaptert viszont láttam rá a neten.

    "Tudsz vele real-time dvd minőségben video-t digitalizálni?"
    Hát ki kell hogy ábrándítsalak, sokáig ez volt Amiga fő működési területe, úgy hogy a válaszom PERSZE!

    "Képes vagy egy "amiga szerverről" egy 10.000 gépes amiga hálózatot központilag felügyelni?" Nézd, az Amiga oprendszeren belül alapban nincsenek ilyen jellegű hálózati menedzsmentet támogató szolgáltatások. Mint ahogy az alap XP-ben sem igen találkozni velük. Én egy házi felhasználó oldalárol értékelem és akarom értékelni az oprendszereket. De nem látok semmi akadályát annak, hogy beleillesszenek egy komolyabb hálózati támogatást.

    "Képes vagy otthonról bejelentkezni remote desktoppal a céges amiga gépedre? VPN-el elérni a teljes (jogosultságok szerint persze) vállalati hálózatotad?" Válaszom lásd fent.

    " Esetleg IP printing-en keresztül reggelre vár-e a munkahelyed az ottonról kinyomtatott dolgaid?"
    Figyusz, most oprendszerről vagy felhasználói programok által nyújtott szolgáltatásokról van szó? Mondjuk tudom ez a M$-nél is sokszor keveredik, ezért szokott zűr lenni az emberek fejében.

  • Lola.
    #98
    ja értem. csak akkor hogy jön a realitáshoz a unix? Az a unix ami évek óta folyamatosan veszít a piaci részesedéséből a win a és a linux javára?
    "A bizonyítékokat meg elvitték az ufók :DDDDDD"
  • comet
    #97
    Nem meggyőzés volt a célom...én pusztán röhögök a sok okos emberen ;)
  • Lola.
    #96
    hohó, mégegy szakértő, szakmai érvek tömkelegével a tarsolyában... :)))
    (ezzel a szöveggel tuti sok embert meggyőztél ám)
  • comet
    #95
    LOL LOL LOL


    hahahahah

    az "elfogulatlan site"

    hat beszarok.....


    :DDDDDDDDDDD

    ps.: itt mindenki több millió servert üzemeltet, lehetoleg a vilag legnagyobb bankjanal, es a nasa szaktanácsadója. Ok mondtak hogy a windows a legjobb. A bizonyítékokat meg elvitték az ufók :DDDDDD

    A többi ember meg marad a realitásoknál is használ unixot :)
  • BlackRose
    #94
    kb. hetente szoktam a Norton SystemWorks 2004 Win Doctorát (CD-ről indítani - nem telepítem mert nem szeretek hasonló dolgokat a gépeimen, de CD-ről jol karban tartja a registry-t). Ez tapasztalataim szerint álltalában segít az uptime növelésében.
  • BlackRose
    #93
    Adobe CS, Office, Adobe Premiere Pro, Corel DRAW és néha 3ds MAX. Van rajta még egy pár apróság, de mind jól ismert programocska pl. Extensis Suitcase, Portfolio...

    A másik főleg programozói gépem uptime-ja kb. 1 év ezen nem nagyon nyomok semmi mást Visual Studio.NET - en kívül esetleg néha Office-t amikor valami arra való alkalmazást fejlesztek (ritkán).
  • NEXUS6
    #92
    Háj B.R.!

    Igazság szerint nagyon kevés az olyan hiányosság, ami miatt egy lamerjúzer - ez én vagyok- számára a win idegesítően használhatatlan tud lenni. Mert ugye abban egyetértünk, hogy amikor éppen egy gép félnapig taró újrainstallálása történik, akkor éppen használhatatlannak számít.

    A baj az, hogy a M$ ezekhez az idegesítő hülyeségekhez következetesen, minden új win verziónál ragaszkodik és nem veszi észre, hogy saját magának csinálja a cirkuszt. Ti meg még meg is véditek.

    Amúgy én is inkább wint használok/használnék mint Linuxot. Az egy easyuser számára tényleg kerékbe törés.
  • Lola.
    #91
    "Ez a rendszer olyan jellemzőkkel rendelkezett, megbízhatóság, könnyű kezelhetőség, és végül de nem utolsó sorban, hálózati támogatás terén is, amivel csak a legutóbbi winxp összemérhető."

    Nocsak. Menjünk hát visszább az időben, akkor mondjuk 4 évet. Win 2000. Miben tudott többet az amiga? Még egy picit visszább 10 évet. Nt4.

    "Az hogy az elején említett szintet végre a M$ is elérte a termékeivel, lehet, hogy számodra, vagy akár Bill Géc számára is sikerként értelmezhető, de azok számára akik 10-15 évvel ezelött is már olyan szinten művelték, akár otthon, akár a munkahelyükön a számítástechnikát -köszönhetően az Aniga rendszerének-, mint te most, azok számára ez a siker eléggé megkérdőjelezhető, vagy inkább nevetséges."

    Akkor mégegyszer (utoljára) felkérnélek, hogy a lentebb említett feature listából egyetlen-t emeljél ki a kedvemért és meséld el milyen szinten támogatja a 92-es amiga. Mert míg én konkrét érveket feature-öket hozok a win mellet, te csak hajtogatod, hogy az amiga milyen jó volt, de még egyetlen dolgot nem tudtál megemlíteni amiben a win (akár a 10 évvel ezelőtti, de különösen a mai) többet tudna. (természetesen figyelbe véve a lentebb kifejtett szolgáltatások száma-minősége-hardverigény gondolatot)

    Úgyhogy nevetséges a 3.1-es win idejében lehetett a helyzet, csak azóta eltelt vagy két évtized és azóta inkább az amigán lehet mosolyogni. (tiszteletben tartva persze, hogy a saját idejében remek volt, de ma már semmilyen komoly tevékenységre nem alkalmas)
  • BlackRose
    #90
    Ugye kérlek mond meg, most miről írsz? Windows vagy mi? Mert én most átugrok a másik gépemhez ami Red Hat Fedora 2 alatt fut, és onnan írom a választ, Operából vagy Mozillából, de elötte még vagy esetleg Epiphany vagy Galeon jobban tetszik? Nézz ide, otthon a szobámban van 3 asztali gép 1 notebook és 1 PocketPC, 2 Windows XP allatt fut, 1 Windows Server 2003 allatt, ezen a Serveren fut még VMWare GSX - en 4 virtualis szerver és egy Red Hat Fedora 2... érted a dolgot, nem kell sértegetőzni, de tudom miről irok, régi Hacker oldalamat a Fedorával táplálom mert igen érdekes bütykőlni és álltalában jól érzem magam tölle, a pénzemet a Windowson keresem, mert egyszerűen Linuxon nem lehet, ha olcso Internet szervert akarok csinálni akkor Linuxot választanák, ha corporate server a cálom akkor Windows Server 2003, drága, de fantasztikussan műkődik. Amigám ugyan volt egy darabig, cuki kis gép volt, de most már nem érdemes emlegetni mert az idő távolsága miatt nincs alapja a dolognak. Macem is volt (grafikára) de most már 2-3 éve XP-n is ugyanazt a munkát elvégezem és jobban. Vannak töllem okossabb emberek az kétségtelen, sok mindent mondtak is már nekem, és meg is szoktam őket halgatni, de ami itt leirt dolgokat illeti, azt közel sem szükséges, hogy elképzeljem, mert évek óta ebből élek.
  • NEXUS6
    #89
    Lola!

    Csak még egyszer, külön neked érthetően is elmagyarázom, Figyelsz?

    Kb 10 éve volt egy olyan rendszer, hogy Amiga. Eddig azt hiszem világos.

    Ez a rendszer olyan jellemzőkkel rendelkezett, megbízhatóság, könnyű kezelhetőség, és végül de nem utolsó sorban, hálózati támogatás terén is, amivel csak a legutóbbi winxp összemérhető.

    Nem hőbörgött a Commodore, hogy ő aztán megelőzte a korát és mostmár aztán övé a legszuperebb oprendszer, pedig az otthoni felhasználó szempontjából mindkettő igaz volt!
    Hanem szép csndben jó pár évvel a w95 kiadása elött kimúlt.
    Ezért mondjuk, és ez számodra a te konfrontatív jellemedet figyelembe véve bizonyára nehezen érthető, nem versenyzett és nem veszthetett a M$ "szuper" termékeivel szemben, mert nem egy időben léteztek.

    Az hogy az elején említett szintet végre a M$ is elérte a termékeivel, lehet, hogy számodra, vagy akár Bill Géc számára is sikerként értelmezhető, de azok számára akik 10-15 évvel ezelött is már olyan szinten művelték, akár otthon, akár a munkahelyükön a számítástechnikát -köszönhetően az Aniga rendszerének-, mint te most, azok számára ez a siker eléggé megkérdőjelezhető, vagy inkább nevetséges.

    End
  • [HUN]PAStheLoD
    #88
    ha 1,5 éves uptime-ja van akkor azon milyen munka-szoftvereket használnak ? tuti nemfagyós(tm) progik ? :o
  • BlackRose
    #87
    Amint lejebb írtam a gép amire az elöbb telepítettem az SP2, kb. 1.5 éve üzemel és mégpedig HEAVY PRODUCTION gép, legalább 2.000.000 Ft értékű munka lett rajta ez a 1.5 év alatt elvégezve, és a beálítások sem problematikussak, mert van Migration Wizard ha nem tudod. Ha pedig az Active Directory része akkor álltalában a beálítások a Serveren vannak.
    A Win9X, Me az tényleg sz@r, de itt ha jól tudom az XP SP2 a téma, és annak semmi köze a régi 16/32 bites DOS/Win kombinációhoz.

    A kis usereket nagyon is meg kell halgatni és nem kell őket lehülyézni, de nem ártana ha a kis userek a problémákat felsorolnák, a megoldást meg ráhagynák a fejlesztőkre, mert ez a huza vona duma ugysem vezet el bennünket sehová.
  • [HUN]PAStheLoD
    #86
    na miko' lehet már leszedni windózápdétről ? :o
  • Lola.
    #85
    De akkor úgy látom ezt a "92-es amiga szintjét sem éri el egy xp" blődséget berakhatjuk a többi agymenés közé nyugodtan...
  • [HUN]PAStheLoD
    #84
    micsoda hír .. egyből mindenki rákattant :D
  • NEXUS6
    #83
    Háj B.R!



    Nem, nem így képzelem a számítógépes rendszert.
    Te képzelted így, amíg nálad okosabb emberek meg nem mondták, hogy hogyan is néz ki valójában!
  • Lola.
    #82
    " de aztán kiokosodnak és ha lesz lehetőségük simán más rendszer felé néznek."

    Ha kiokosodnak, akkor nem más rendszer felé néznek, hanem megértik miről papolt a sok "guru" akinek eddig se volt gondja...
    Egyébként meg mindenki azt használ amit akar, nekem attól nem lesz se jobb se rosszabb, ha te amigát használsz 2004-ben, vagy nem érted miért kell hálózati oprendszer otthonra is, legfeljebb mosolygok rajta egyet, ennyi.

    "Csak éppen nem biztos, hogy olyan nagypofával kell ezt hirdetni, hogy az én oprendszerem márpedig ilyen, mint ahogy ezt a M$ teszi"

    Hát, ha a lentebb felrosoltak közül akár csak egyetlen egy dolgot is el lehetne végezni amigán összemérhető eredménnyel a winhez képest, akkor bizony teli torokkal hirdetnék ezt...

    "Ha jól emlékszem a kilencvenes évek közepén a M$ még azt se igen tudta, hogy eszik-e vagy isszák a hálózatokat. A netware-el, meg az os2-vel szemben nem igen rugott labdába az NT3."

    Ahh végre, megvilágosodtam. 15 éve nem voltak jó hálózati oprendszerei a ms-nak, nosza dobjuk ki a mai legfejletebb ilyen rendszereket és amigázzunk, mert az jó. Ez elképesztő...

    "mivel évekig simán elüzemelt az oprendszer komolyabb meghibásodás nélkül. "

    Ez dos-on is igy volt...

    "Ja és azt se jáccották el az emberrel, hogy ua szart évenként adták el neki (w95 98, 98se , Me)."

    Lásd fentebb. Én ezeket oprendszer számba sem veszem ma, az oprendszer ott kezdődik, hogy nt4.
  • BlackRose
    #81
    http://www.winsupersite.com/reviews/windowsxp_sp2.asp

    itt lehet az SP2-ről olvasni, ez nem valami Slashdot, The Register meg hasonló ULTRA ANTI MICROSOFT site, hanem egy komoly analízis egy embertől aki a Windows világ kimagasló szakembere, és akinek sokszor az elsők között kapja a kezébe az MS termékeit...
  • NEXUS6
    #80
    Figyuszka!
    Én nekem, mint kisjúzernek vannak gondjaim a winekkel általában is és verziónként is, és hidd el a kisjúzerek vannak többen. Érdemes néha meghallgatni őket, mert bizony hülyíteni lehet egy darabig az embereket, de aztán kiokosodnak és ha lesz lehetőségük simán más rendszer felé néznek. A kisembert azért az egy gépért nem szokás ugye megvesztegetni!

    Amúgy valamit félreértettél! Az hogy az amigát nem kifejezetten hálózati, hanem otthoni gépnek készítették NEM azt jelenti, hogy nem lehet vele viszonylag könnyen hálózatot építen, és akár netezni. Csak éppen nem biztos, hogy olyan nagypofával kell ezt hirdetni, hogy az én oprendszerem márpedig ilyen, mint ahogy ezt a M$ teszi. Ha jól emlékszem a kilencvenes évek közepén a M$ még azt se igen tudta, hogy eszik-e vagy isszák a hálózatokat. A netware-el, meg az os2-vel szemben nem igen rugott labdába az NT3.

    És még egy!
    Tudod miért volt mindenkinek máshogy, egyénire konfigurálva a workbenche. Nagyon eccerű a válasz. Nem kellet attól félni, hogy a következő pár hónapon/héten/órán belüli reinstallnál az összes beállítás elveszik, mivel évekig simán elüzemelt az oprendszer komolyabb meghibásodás nélkül.
    Ja és azt se jáccották el az emberrel, hogy ua szart évenként adták el neki (w95 98, 98se , Me).
  • Lola.
    #79
  • vg
    #78
    Microsoft.Windows.XP.Professional.Corporate.incl.SP2-FTFiSO

    ÉÍÍÍÍÍÍÏÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÏÍÍÍÍÍÍ»
    º System Requirements.: P3-450, 128MB RAM, 2Gb HD º
    º --------------------- º
    º º
    º Description.: º
    º ------------- º
    º º
    º Windows XP Professional delivers the new standard in reliability and º
    º performance. This operating system is designed for businesses of º
    º all sizes and for users who demand the most from their º
    º computing experience. º
    º º
    º This bootable CD is the official corporate version of WindowsXP º
    º and includes the much awaited Service Pack 2 in it's final version º
    º º
    º Installation notes.: º
    º -------------------- º
    º 1. Unrar (WinRAR 3 final) and burn with CDRwin/Discjuggler/Fireburner º
    º 2. run setup.exe and use one of these keys to install : º
    º JD3T2-QH36R-X7W2W-7R3XT-DVRPQ º
    º FC8GV-8Y7G7-XKD7P-Y47XF-P829W º
  • BlackRose
    #77
    He he, NEXUS6 barátunk úgy képzeli el egy "komoly" cég munkáját, hogy van egy SZUPER IZOLÁLT belső hálózat, akkor amikor a Gizike és a többi X ezer alkalmazott megír egy egyszerű e-mailt gyorsan CD-re írja, és Palibá (Electronic Post Delivery Boy) szaladgál a cég egyetlen PC-éhez ami dial-up konnekciót teremt a külső világgal és elküldi az e-mailt (a CD-ről), akkor Palibá szalad az n+1 -edik alkalmazotthoz a CD-ért... Az e-business (Biztalk, Web Services, Java, RPC, meg xyz fajta üzleti megoldások) meg nem tudom, hogyan működnek egy izolált rendszerből, de majd alszok egyet rá, és remélem nekem is világos lesz a dolog
  • BlackRose
    #76
    266 MB és egy picit sem rövidebb :) az RC is ha jól emlékszek 270 MB körül volt. (én 128 Kbs-el tegnap este kezdtem letőlteni és nem valami sokáig vártam.)
  • Lola.
    #75
    Az első idézet ez akart lenni:
    "Az tök mindegy, hogy vállaltnál a főnöknek vagy a gizikének, vagy akárkinek, aki munkája szerint leginkább csak wördözik rákötik-e az internetre a gépét vagy nem."
  • PuLSeR
    #74
    Okesz.Rendben.Tenyleg 266megabyte?Kicsit soknak tunik.....
  • Lola.
    #73
    "És én úgy érzem, hogy jogos ha magánemberként felháborodok, ha már a w95-öt is úgy reklámozta Vágási Feri, hogy felszabadíccsa a gépben rejlő erőforrásokat, és erre már az X(P)-edik M$oprendszer sem éri el a '92-ben legyártott Amiga szinvonalát."

    Nem mondanám, hogy mindegy, ugyanis ez teszi ki az esetek 99%-át...

    "Egy repülésirányító rendszert, vagy egy banki hálózatot csak egy hülye, lamer, állat fog fizikailag is összekötni a nettel."

    Ez meg a maradék 1%...

    "Igen 100 milkó ember tényleg el van vele és gondolad, ha olyan tökös lett volna akár a w95 akár bármelyik utódja, most éppen egy olyan topicban szídnánk egymás anyját ahol arról van szó, hogy az aktuális legjobb oprendszert megint pöcsölni kell? Gondolkodj el már ezen egy kicsinyt!"

    Hát jó volna, ha tényekről beszélnénk, de eddig itt csak kisuserek hordtak össze hevet-havat, ami konkrétum volt az már meg lett cáfolva és maradtak a "ne tömjük a billi zsebét, mert szemét" szintű beszólások, amikkel én személy szerint nem tudok foglalkozni, informatikus vagyok nem pszichiáter...
    De ugye eléggé világos, hogy ha annyira rossz a rendszer, akkor komoly környezebe (ti. nagyvállalatok, bankok, állami intézmények stb.) nem kerülhetne. Másrészt pedig a userek is választanának mást, főleg az ingyen utánaddobott rendszereket, mégsem teszik...

    "Az Amiga ugyan nem egy hálózati gép/oprendszer -monnyuk az otthoni XP-m se értem, hogy mi a fszomért kéne annak lennie?- de a fentebb felsorolt fícsöröket nagyjából tudja teljesíteni!"

    Hogy minek hálózati oprendszer? Te jó ég...
    Ha nem kell, akkor lehet használni dos-t vagy amigát és örülni a világnak. A maradék 99,9999 millió ember meg használja a hálózati oprendszereket, mert szükség van rá.

    "De mégegyszer mondom az összes többit meg tudud/tudnád csinálni, 100X kisebb hardver követelmény és nagyobb stabilitás mellett!!!!"

    Hmm, nem látom mi a többi? A nem hálózatos a doom3-volt, amit eleve kizárt, nem látom mi maradt amit a listából el tud látni egy amiga...
    Hogy lehet rajta szöveget szerkeszteni? Ja kérem azt dos-on is lehet. (kb. hasonló szinvonalon, de most inkább ne menjünk bele miben is más egy mai office alkalmazás egy tíz évvel ezelőttitől, mert aki ezt felteszi az úgysem érti meg)

    Nagyobb stabilitás? Mihez képest? Itthon van egy xp-m "fileszerver" munkakörben márciusban volt újraindítva, akkor miről is beszélünk?
    Kissebb hardverigényről sincs értelme beszélni amig nem egyenértékű a nyújtott szolgáltatások száma és minősége. (lásd dos-os szövegszerkesztés esete)
  • BlackRose
    #72
    Igen a Final RTM-et az MSDN-ről. Úgy tudom, hogy telepíthetsz 3rd partz firewallt és a beépítettet kikapcsolhatod, tehát nem lenne probléma a Kerio...
  • NEXUS6
    #71
    Anyám! Lola!

    Az tök mindegy, hogy vállaltnál a főnöknek vagy a gizikének, vagy akárkinek, aki munkája szerint leginkább csak wördözik rákötik-e az internetre a gépét vagy nem.

    Mégegyszer mondom, ha igazán komolynak nevezünk egy vállalatot akkor a fő profilba eső hálózatot, azt nem fogják ám se tűzfallal sem sehogy rákötni a netre, hacsak persze épp nem az interneten végez valami szolgáltatást. Egy repülésirányító rendszert, vagy egy banki hálózatot csak egy hülye, lamer, állat fog fizikailag is összekötni a nettel.
    Mégegyszer mondom, ennek ellenére persze itt is a legegyszerűbb a TCP protokol használata, hiszen benne van az oprendszerben a támogatása. De ettől még nem lesz a net része a hálózat.

    "Ehhez képest mondjuk 100 millió ember elvan vele, de aztán lehet neked van igazad és használhatalan..."

    Igen 100 milkó ember tényleg el van vele és gondolad, ha olyan tökös lett volna akár a w95 akár bármelyik utódja, most éppen egy olyan topicban szídnánk egymás anyját ahol arról van szó, hogy az aktuális legjobb oprendszert megint pöcsölni kell? Gondolkodj el már ezen egy kicsinyt!

    "És miben nem éri a szinvonalát? A 92-es amigával eléred a webet? Tudsz róla streaming video-t nézni, vásárolni? Tudsz rajta doom3-azni? Olvas rádugás után pendrive-ot? Lehúzza rádugás után a képeket-videókat a digitális fényképeződről? Tudsz vele real-time dvd minőségben video-t digitalizálni? Képes vagy egy "amiga szerverről" egy 10.000 gépes amiga hálózatot központilag felügyelni? Képes vagy otthonról bejelentkezni remote desktoppal a céges amiga gépedre? VPN-el elérni a teljes (jogosultságok szerint persze) vállalati hálózatotad? Esetleg IP printing-en keresztül reggelre vár-e a munkahelyed az ottonról kinyomtatott dolgaid?"

    Nos megfogtál;)))
    Az Amiga ugyan nem egy hálózati gép/oprendszer -monnyuk az otthoni XP-m se értem, hogy mi a fszomért kéne annak lennie?- de a fentebb felsorolt fícsöröket nagyjából tudja teljesíteni! Egy kivétellel, DOOM3-azni nem lehet rajta;))))

    De mégegyszer mondom az összes többit meg tudud/tudnád csinálni, 100X kisebb hardver követelmény és nagyobb stabilitás mellett!!!!

    Van még kérdés?


  • PuLSeR
    #70
    huh, 266mega. Lesz mit tolteni
  • BlackRose
    #69
    Kedves NEXUS6, nem létezik már komoly cég aki a hálózatát nem köti az Internetre. Mert manapság a Világ komoly részében nem lehet dolgozni ha nem vagy a neten. Persze ezt ugy oldják meg, hogy komoly firewall és intrustion detection rendszer áll az intranet és az extranet között. Mindezek mellett azok a töbtíz miliárd dollárra rúgó károk évente éppen ezeket a "komolytalan" cégeket illeti, de ha nem kötnék a hálózatukat a netre, a munkavégzés lehetetlensége ez összeg sokszorossát is elérne. Minden TRADEOFF ezen a világon, kérem fogjátok már fel, vagy ne dugjátok az orrotokat az üzleti szférába.
  • Yv@n
    #68
    Firewall-ja nagyon jól konfigurálható, és használható, de simán kikapcsolható, illetve helyette használhatsz bármi mást. Annyi lesz kezdetben a szépséghiba, hogy létrehoztak egy új felületet a security centerben, és amíg nem jönnek ki a következő verziók a vírus irtókból, illetve tűzfalakból, addig elképzelhető, hogy nem tudja majd megmondani, hogy milyen a rendszer állapota, így bootoláskor mindíg szól, hogy ellenőrizd.
  • Lola.
    #67
    "e is tudod akkor, hogy egy magát komolynak mondó cég nem fogja a saját hálózatát a netre kötni"

    Tényleg? Én elég kevés céget ismerek, ahol az irodai dolgozók nagy részének ne lenne internet elérése. Ez ma már alapkellék. Tcp/ip szintén alapkellék a többi protokollal annyi a probléma, hogy nem éri meg vesződni velük. (az esetek 99%-ban)

    Ami lényeges, hogy a dolgozók nem adminként használják a rendszert. Ez természetes.

    "Szumma szummárum, egy faszántosan megépített hálózattal nem biztos, hogy az adminnnek olyan rengeteg sok melója van."

    Oh, nagyon tévedsz...

    "Az a ciki, amit Laci is hangsúlyoz, hogy az otthonra tervezett oprendszer olyan emberek számára mint én meg Laci, meg Marika a közértből gyak. használhatatlan."

    Ehhez képest mondjuk 100 millió ember elvan vele, de aztán lehet neked van igazad és használhatalan...

    "És én úgy érzem, hogy jogos ha magánemberként felháborodok, ha már a w95-öt is úgy reklámozta Vágási Feri, hogy felszabadíccsa a gépben rejlő erőforrásokat, és erre már az X(P)-edik M$oprendszer sem éri el a '92-ben legyártott Amiga szinvonalát."

    És miben nem éri a szinvonalát? A 92-es amigával eléred a webet? Tudsz róla streaming video-t nézni, vásárolni? Tudsz rajta doom3-azni? Olvas rádugás után pendrive-ot? Lehúzza rádugás után a képeket-videókat a digitális fényképeződről? Tudsz vele real-time dvd minőségben video-t digitalizálni? Képes vagy egy "amiga szerverről" egy 10.000 gépes amiga hálózatot központilag felügyelni? Képes vagy otthonról bejelentkezni remote desktoppal a céges amiga gépedre? VPN-el elérni a teljes (jogosultságok szerint persze) vállalati hálózatotad? Esetleg IP printing-en keresztül reggelre vár-e a munkahelyed az ottonról kinyomtatott dolgaid?

    Most akkor magyarázd el nekem légyszi hol is van egy 92-es amiga egy mai gépre rakott xp-hez képest, mert nem látom, nekem fényévekre lemaradva tűnik... (de említhetnék más mai oprendszereket is ezügyben)
  • Yv@n
    #66
    Azért nem kell mcse vizsga ahhoz hogy az ember megtalálja a vezérlőpultot, és egy az anyanyelvét használó operációs rendszerben végig nézze az összes beállítási lehetőséget...mindössze egy szabad délután és némi elszántság szükséges, ha ez hiányzik akkor persze jönnek a problémák.

    Talán pont az olyan emberek hozzáállása miatt vannak alapvető szigurúbb beállítások az SP2-ben, teljesen automata windows update, stb, security center figyelmeztet mindenre, és igenis figyelmeztessen, ha valaki akkora pöcs, hogy a critical update-eket képtelen magától feltelepíteni, akkor szóljon rá 10 percente a tálcáról egy kis ikon, hogy "gáz van öreg, oblákolni fogod a bré-t"
  • Yv@n
    #65
    "Viszont azt nem értem abban nmi az érvelés hogy: biztos azér mer lámer vagy."
    Itt nem sok érvelésre van szükség, elég végigolvasni a hozzászólásaidat süt belőle, hogy iszonyat sok fekete folt van az ismereteid között. Leginkább koholt vádaknak tűnik nagyrésze annak amit összehordassz. A baj az, hogy nem csak hogy te magad is elhiszed, de általad érveknek nevezett ostobaságokkal próbálod is mindezt elhitetni másokkal.
  • PuLSeR
    #64
    black.rose te az RTM Finalt tetted fel?
    azthiszem en is nekiallok es felteszem,kivancsi vagyok a security centerre, de vhogy a firewalltol kicsit tartok, mert en szeretmen tovabbra is hasznalni az en bevallt progimat (Kerio Personal Firewall). Remelem nem erolteti majd magat mint a MSN messenger.
  • NEXUS6
    #63
    Lola!

    Te is tudod akkor, hogy egy magát komolynak mondó cég nem fogja a saját hálózatát a netre kötni, ahonnan a virnyákok 99 %-a bejön. Nem kell, hogy egy akár TCP/ip protokolt használó hálózat az internet része legyen.
    A dógozókat meg jól el kell igazítani, hogy milyét és hova dugdossa, de ne az otthoni lemezét rakja a munkahelyi gépekbe. Bár az egész hercehurcát meg lehet előzni, ha netPC-ket használnak. Azokon se vinyó se lemez egység, a felhasználói progit meg a szerverről szedi le magának (win2000 már támogatja ezt a megoldást!)

    Szumma szummárum, egy faszántosan megépített hálózattal nem biztos, hogy az adminnnek olyan rengeteg sok melója van.

    Az a ciki, amit Laci is hangsúlyoz, hogy az otthonra tervezett oprendszer olyan emberek számára mint én meg Laci, meg Marika a közértből gyak. használhatatlan.
    Nem úgy mint a te számodra, aki valószínűleg egy M$ trédmarkkal ellátott WINXP admin tanfolyamot végzett űbermencs vagyol.

    És én úgy érzem, hogy jogos ha magánemberként felháborodok, ha már a w95-öt is úgy reklámozta Vágási Feri, hogy felszabadíccsa a gépben rejlő erőforrásokat, és erre már az X(P)-edik M$oprendszer sem éri el a '92-ben legyártott Amiga szinvonalát.

    Ennyi.
  • BlackRose
    #62
    Most láttam egy érdekes hírt a neten (www.neowin.net). Azt mondja, hogy az elmúlt 4 hónapban az IE-ben 7 biztonsági rést fedeztek fel, míg a FireFox-ban 10-et ugyanaz a 4 hónap alatt. Éredkes mi, ez csak komolyan alátámasztja Lola #59-es hozzászólását. :)
  • Lola.
    #61
    "pl. a Linux-al szemben sem, hiszen minek féltené hatalmát ha olyan rendszere van ami jobb?"

    Húú, mekkora kérdés... :))
    Véletlenül sem azért, mert ingyen van, és neki a többszáz (szervereknél több ezer) dolláros termékével kell felvegye a versenyt egy ingyenessel szemben. Ezt csak úgy tudja megtenni, ha jobbat alkot nála, annyival, hogy az emberek inkább kiadjanak pénzt ahelyett, hogy az ingyenest választják. Tehát még az sem elég, ha ugyanolyan jót gyárt...

    A lámerezéssel meg nem akartam a lelkivilágodba gázoltam, biztos voltam benne, hogy ha ennyi butaságot hordassz össze nap mint nap, akkor ezt annyiszor hallhattad már, hogy nem veszed sértésnek. Ne is vedd, ez egy tény, nem sértegetés.
  • BlackRose
    #60
    A setup tökéletessen sikerült, most nekiállok egy alapos tesztelésnek, Visual Studio.NET, Office 2003 és Adobe CS. Ha ezek működnek vele akkor azt hiszem nem lesz baj, akkor gondolom a programok zöme jól fut rajta.

    P.S. nem volt kék halál, pedig már egy 1.5 évez agyonrúgdácsolt XP-re installáltam, amin te jó ég legalább 2.000.000 Ft lett produkálva az elmúlt 1.5 évben, ideje lenne egy clean installra megérdemelte a gép :)