339
  • Pheel
    #299
    Neeem? És akkor itt a #28 hogyan született?
  • Pheel
    #298
    Az MS tuti jó kis immigration howto-kat és faq-kat csinált azon embereknek, akik előbb elolvassák, hogy mit is raknak fel. Esetleg neki is érdemes lett volna...
  • Laci
    #297
    Nem vagyok jó angolból. Lefordítaná valaki a #288-ast?
  • Pheel
    #296
    bácsi! ROTFL!
  • Laci
    #295
    Akkor is... Comet bácsi is érdekeset irogatott ám alább:)
  • Pheel
    #294
    Próbáltam feltűnően írni, hogy ez NEM 4 év termése, hanem csupán 4 HÓNAP.
  • Laci
    #293
    Huh kihagytál néhányat? :) Kicsit kevesebb, mint csak az SG-n, csak az ms :)
  • Pheel
    #292
    Hú! Sokat dolgoztál ezen a szép listán?

    Ez itt csak Linux és csak 2004 április közepe óta. Igaz, nem az SG-n...

    07.08.04 GNU/Linux 'info Buffer Overflow 29 Linux
    06.08.04 local denial of Service, Yellowdog linux to 3.0.1 7 Application
    05.08.04 Linux Kernel File Offset Pointer Handling Memory Disclosure Exploit 28 Linux
    15.07.04 Linux Kernel 'eql.c' Device Driver Error Lets Local Users Crash the System 32 Linux
    06.07.04 Linux Virtual Server/Secure Context Procfs Shared Permissions Flaw 41 Application
    30.06.04 Remote DoS vulnerability in Linux kernel 2.6.x 107 Linux
    24.06.04 Linux Kernel IEEE1394 (Firewire) Integer Overflow Vulnes 57 Linux
    24.06.04 Linux Broadcom 5820 Cryptonet Driver Integer Overflow 24 Linux
    21.06.04 Linux Kernel Crash Due To Floating Point Exception (frstor) Exploit Code 165 Linux
    17.06.04 Linux Kernel i2c Integer Overflow Vulnerability 66 Linux
    15.06.04 Linux Kernel 2.4.2x & 2.6.x Local denial of service Exploit 101 Linux
    29.05.04 New Linux 2.2.20 packages fix local root exploit (sparc) 100 Linux
    19.05.04 Linux passwd May Truncate Passwords Supplied Via stdin 65 Linux
    12.05.04 Linux Kernel sctp_setsockopt() Integer Overflow 68 Linux
    10.05.04 PaX w/ CONFIG_PAX_RANDMMAP for Linux 2.6.x DoS proof-of-concept 64 Application
    04.05.04 Linux Kernel - privilege escalation, local DoS 56 Linux
    01.05.04 Linux Kernel do_fork() Memory Allocation Local Flaw 59 Linux
    28.04.04 HP Web JetAdmin 6.5 Remote Root Exploit (Linux & Windows) 232 Application
    25.04.04 Linux Kernel panic() Buffer Overflow Has Unspecified Impact 37 Linux
    22.04.04 Linux kernel 2.x setsockopt MCAST_MSFILTER Exploit 130 Linux
    21.04.04 Linux kernel 2.x setsockopt MCAST_MSFILTER Proof Of Concept 99 Linux
    21.04.04 Linux kernel setsockopt MCAST_MSFILTER integer overflow 41 Linux
    18.04.04 New Linux 2.4.19 packages fix local root exploit (mips) 120 Debian
    16.04.04 Buffer Overflow in ISO9660 File System Component of Linux Kernel 30 Linux
    15.04.04 Multiple Linux Kernel Leaks System Memory 40 Linux
  • Laci
    #291
    Aki pedig olyan helyen dolgozik ahol a windóz a menő, annak érdeke is hogy a windozt védje, minnél tovább tartsák meg a biztos helyét. Csakhogy ennek a felhasználók milliói isszák meg a levét...
  • Laci
    #290
    Jó hát ezek a javítócsomagok mindig jönnek, már megszoktuk hogy félévente hülyítik a népet, a nép meg ilyenkor várja a megváltást, dehát csak itt az sg-n hány hír olvasható a microsoft biztonsági híreiből:
    (2004 április 15. - 2000. április 18.

    A Microsoft betömött húsz Windows biztonsági rést
    Már ismertek a Windows forráskód első hibái
    Újabb kritikus biztonsági hiba a Microsoft szoftvereiben
    Újabb kritikus hibajavítás az Internet Explorerhez
    Komoly galibákat okozhatnak az IE újabb biztonsági rései
    Újabb Windows biztonsági rések
    A javítás kiadása után is veszélyt jelentenek a biztonsági hibák
    Újabb veszélyes féregprogramtól tart az amerikai Belbiztonsági Hivatal
    Új féregprogramokhoz használható a nyilvánosságra hozott hacker kód
    Biztonsági rés a .Net Passportban
    Két új Microsoft biztonsági javítás
    Újabb biztonsági rés a Windows Media Playerben
    Egy új Windows XP javítás lassítja a PC-ket
    DoS támadást tesz lehetővé a Windows hiba
    Súlyos biztonsági rés a Windows 2000-ben
    Kritikus biztonsági hiba a Windows ME-ben
    A Microsoft visszavonja a hibás NT javítást
    SQL Server féreg lassítja a Világhálót
    Java biztonsági rések a Windows-ban
    Ismét IE és Outlook hibákra figyelmeztet a Microsoft
    PC-k millióit teszi védtelenné egy új biztonsági rés
    Három új biztonsági résre figyelmeztet a Microsoft
    Újabb biztonsági rés az Outlook Express-ben
    Fájllopás egy Word dokumentum segítségével
    Újabb Outlook, IE hibákra bukkant egy dán szakértő
    Új biztonsági javítócsomag az Internet Explorerhez
    Kritikus biztonsági rés az MSN Messengerben
    Biztonsági hiba a Mac-alapú Office-ban
    Hiba a Microsoft új fejlesztőeszközében?
    A Microsoft betöm 6 IE biztonsági rést
    Biztonsági javítások MSN Messenger-höz és BlackICE-hoz
    Probléma a Microsoft webszervereivel
    Az FBI is figyelmeztet a Windows XP biztonsági résére
    Kritikus biztonsági hiba a Windows XP-ben
    Új javítófolt az IE 5.5-ös és 6.0-ás verzióihoz
    Microsoft: újabb biztonsági rés
    Újabb javítófolt az Outlookhoz
    Microsoft: hatmillió webszerver veszélyben
    Microsoft: bocsánatot kérünk
    Microsoft: újabb biztonsági rés
    Újabb vádak a Microsoft ellen
    IE biztonsági patch mizéria
    Újabb biztonsági rés az IE-ben
    Potenciális veszélyforrást rejt az Outlook
    Újabb hiba az IE 5.5-ben
    Microsoft: újabb biztonsági lyukak)
    és így megy ez ameddig toppon vannak. Semmi nem elég, foltozgathatod a kerítést, nem baj az se ha egyik helyen befoltozod, úgyis kilyukad máshol. Ez már csak így szokott lenni a selejtnél, ami már akkor az volt mikor elkészült. Toldozgatom-foldozgatom, utána úgyis kidobhatom.
  • comet
    #289
    meg mas tapasztalatok szerint a "networkstumbler" nevu progit is derekba töri...
  • comet
    #288
    -------- Original Message --------
    Subject: Windows XP SP2 incompatible with Nmap
    Date: Wed, 11 Aug 2004 12:31:23 -0700
    From: Fyodor <[email protected]>
    To: [email protected]

    This is just a heads-up that most Nmap functionality will not work on the just-released Microsoft Windows SP2. Why? Microsoft apparently broke it on purpose! When an Nmap user asked MS why security tools such as Nmap broke, MS responded[1]:

    "We have removed support for TCP sends over RAW sockets in SP2.
    We surveyed applications and found the only apps using this on XP were
    people writing attack tools."

    I don't know why they consider Nmap an "attack tool", particularly when they recommend it on some of their own pages[2]. Shrug.
    Removing SP2 re-enables the functionality and causes Nmap to work again. Many problems unrelated to Nmap have been found with SP2 as well[3], though it does some welcome security improvements for people stuck on that platform.

    I will work on this if I get time, but am currently busy rewriting the core port scanning engine for the next version of Nmap. It is much faster, offers much better multiple-host parallelization, and provides other long-desired features such as completion time estimates. If someone finds a solution to this SP2 problem, please send a patch. It may not be too hard, as Nmap supports operating systems such as Win95 that didn't have raw socket support in the first place.

    Cheers,
    Fyodor

    [1] http://seclists.org/lists/nmap-dev/2004/Apr-Jun/0077.html
    [2] http://www.microsoft.com/serviceproviders/security/tools.asp
    [3]
    http://www.crn.com/sections/breakingnews/breakingnews.jhtml?articleId=23905071
    -----
    erdekes, mire nem jo ez a SP2...
  • Cat #287
    ha corporate akkor biztos nem
  • patrik
    #286
    bár egy régebbi cikkben itt az SG-n azt olvastam hogy a microsoft nem fogja az SP2 telepítését eredeti windows-hoz kötni, mint ahogy az SP1-et, de azért megkérdeztem
  • patrik
    #285
    Sziasztok

    Ha azt az SP2-t telepítem fel aminek a linkjét BlackRose #275 hozzászólásnál megadta, akkor később esetleg nem lessz aktiválási gond az XP-vel (angol Corporate verzió)? Mert nem szeretném újratelepíteni az XP-t
  • Lola.
    #284
    szerintem ez még nagyon nem eldöntött, hogy lesz-e belőle valami. lehet, hogy csak sp3 lesz belőle. (wmp 10 ugye eleve ingyenes upgrade lesz, igy nem nagyon lesz mit kiadni külön verzióként.)
  • BlackRose
    #283
    A Windows XP Reloaded aka Windows XP 2005, (Second Edition), valahol oktoberre várható, nagyjábol az XP+SP2+Windows Media 10+mégegy pár apróságbol lesz összehozva, és ingyenes upgrade lesz.
  • KOXX
    #282
    ok, kösz!
  • BlackRose
    #281
    mert Amerikában már öreganyánknak is Broadband van :) na fére a vicceléssel, azért mert egyben van az SP2 az XP-re, az XP TabletPC-re, az XP Media Editionra... a rővid időn belül megjelenő Windows Update verzió csak kb. 85 MB lesz.
  • Lola.
    #280
    mert ez az xp second edition, csak service pack néven adják ki, ráadásul ingyen :)
  • KOXX
    #279
    ennek miért ekkora a mérete?
    hm
  • Lola.
    #278
    elején is (128h az első eltérés), végén is különböznek, de ezen nem veszünk össze, tényleg az aláírás lesz :)
  • BlackRose
    #277
    A különbség csak az utolsó 6888 byte, és igen ez az aláírás, de a tartalom identikus, mindkét file az SP2 build 2180 (Final RTM) tartalmazza. Különben én az MSDN-ről töltöttem le.
  • Lola.
    #276
    durva mennyiségű és elég hasznos új policy van benne...

    Érdekes, hogy nem ugyanaz az ms downloadról ill. a hwsw-n fent lévő (msdn-es) változat. Habár első ránézésre elképzelhető, hogy csak a digitális alárírásban különböznek (az msdn-es nincs aláírva) mivel csak a file elején pár byte különbözik.
  • BlackRose
    #275
    Az SP2 mától letölthető a Microsoftól (mindenki számára elérhrtő)!

    http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=049c9dbe-3b8e-4f30-8245-9e368d3cdb5a&DisplayLang=en

    Én mostmár két napja tesztelem, és mondhatom, hogy tökéletessen műküdik.
  • Pheel
    #274
    Mert hülyeségeket írkálsz, azt meg ki nem állhatom
  • Laci
    #273
    Akkor itt miért vitázol?:)
  • Pheel
    #272
    Én nem megyek. Nincs ezen mit vitázni. Egyesek szeretnek nosztalgiázni, mások meg nem. Néha én is előveszek egy C=64 emulátort, mert jól esik gagyizni. A régi időkre emlékeztet.
  • Laci
    #271
    Ott vitatkoztunk régen ezekről a többiekkel
  • Laci
    #270
    ...mármint a topicba a Hardware topicok közt.
  • Laci
    #269
    Sztem gyerték át az Amiga vs. PC-be:)
  • Laci
    #268
    Nemcsak a floppyról van szó. Csak az befolyásolja a legjobban a sebességet.
  • Pheel
    #267
    Tegyük fel, hogy mondjuk floppy használat közben jobb az Amiga. Mit bizonyít ez? Semmit. Egy ősrégi hardvert jobban kezel, amit évek óta ki akarnak hagyni a PC-kből. Na bumm!
  • Laci
    #266
    Na mivan már azzal az sp2-vel??
  • Laci
    #265
    "nekem nem lassul észrevehetően a rendszer" Hát sztem ezt póbáld ki mindkét géptípuson ha érdekel.
  • Laci
    #264
    Nincs, mert az egy másik példa volt csak egy mondatba írtam...
  • Laci
    #263
    Nem gondolom, de az legalább működött.
  • Lola.
    #262
    nekem nem lassul észrevehetően a rendszer. valamennyit biztosan lassul, mivel a floppy egy 20 éves őskövület és semmilyen fejlett technológiát nem ismer, de lassan kikerül a gépekből... :)

    "Az első pécék meg nemhogy nem boldogultak a DMA-val, de az se volt mindegy melyik winchestert kötötték rá, mert hol az egyik pc ezt, hol a másik pc azt a hdd-t nem akarta sehogy sem felismerni"

    Ennek semmi köze a dma-hoz.
  • Pheel
    #261
    Tehát összehasonlítasz egy 1982-es hardvert egy 1992-essel. FM vinyó, miegymás...
  • Laci
    #260
    "A pnp-t a microsoft fejlesztette ki az intellel karöltve" Ezt az egyet lehet. De ilyen például a PCMCIA, amit meg az Amiga mert az Amiga600-ban volt először...