rFactor

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#25564
Amúgy a Hringen mennyi a referencia-annyi a Klióval?
#25563
Fúúú, jó ez így, fílinges, de Norbi nagyon <#alien> lett benne... <#taps>
Tomievo
#25562
Érdekes, pedig oan mint a Lupo, csak jobb...😊

The Lancer sustained its reign of dominance by setting a new, all-time slalom speed record of a blistering 72.5mph.

avcom
#25561
köszi, éppen nézem, hogy kicsit balkáni lett (el nem fogadott bb kódok, egy nem teljes link stb) de végül is nagyjából oké <#email>

Alexease
#25560
THX! <#eljen><#worship><#taps>

A banner ala feltettem a Clio Cup elerhetoseget, pontosabban a hozzaszolas kozvetlen linkjet. Ha valaki erdeklodik, iranyitsatok oda, ott mindent korrekttul megtalal, nem kell elmondani tobbszor. Ha ugy sem erti, akkor kuldjetek a Trial-ba fakockaert...😊 <#vigyor1><#zavart1>
lac coo
#25559
Nem mondtam, hogy rossz ! 😊)))))De rettenetesen nem élvezem vezetni 😞(((

Az ég kék, a fű zöld" a Fideszes főgecik gyermekeket erőszakolnak meg!

#25558
Hát azért ha Norbinak megfelel, akkor annyira nem lehet rettenetesen rossz 😊

HSW.hu - Minden, ami a számítógépes autóversenyzéssel kapcsolatos. Hungarian Painters\' Team - http://hpt.racegear.net Reklám Mánia - http://reklammania.extra.hu

lac coo
#25557
<#worship><#worship><#worship><#worship><#worship>
Kár , hogy nekem nagyon nem tetszik az a fizika, úgyhogy sajnos én kimaradok belõle 😞(((

Az ég kék, a fű zöld" a Fideszes főgecik gyermekeket erőszakolnak meg!

avcom
#25556
avcom
#25555


Légy Üdvözölve!

A Hungarian Painters' Team valamennyi tagja nevében köszönöm szépen, hogy érdeklõdsz a Renault Clio Kupa 06 MOD iránt. A kiegészítés az rFactor 1.250-es verziószámú, legális verziójához készült és kizárólag a megfelelõ verzió és jogtiszta példány esetén mûködik tökéletesen. A MOD a francia FRRacers csapat Clio Cup FRRacers v2.0 címû MOD-ján alapul, ezért a magyar kupa használatához szükséges a francia verzió elõre telepített változata is. Célunk az volt, hogy a lehetõ legpontosabban készüljön el a hazai bajnokság virtuális reprodukciója, így a 2006-os szezon összes versenyautójának festése elkészült kiegészítve néhány klasszikusnak mondható design-nal és az online bajnokságok számára további fiktív festésekkel. A festések természetesen csak a vázát jelentik a honosított verziónak, sok egyéb mellett valóságos pontrendszer, realisztikus erõviszonyok és az eredetihez hasonló offline bajnokság került a modifikációba.

Az rFactor címû játék sajátossága, hogy megvásárlása korántsem jelenti azt, hogy mindennel rendelkezünk, ami a gondtalan játékhoz szükséges. Számos ingyenesen letölthetõ remek kiegészítés lát napvilágot, melyek tovább javítják a játékélményt, ezek pedig olykor egymásra is épülnek. Esetünkben hasonló a helyzet, a magyar verzió egy többlépcsõs telepítési folyamat révén válik teljessé. Nem kell megijedni, a feladat egyáltalán nem bonyolult, szaktudás sem szükséges, csupán az alább felsorolt elemek megfelelõ sorrendben történõ telepítésének kell megtörténnie:



Ha ezzel megvagyunk, indulhatunk is a virtuális pályákra felhõtlenül száguldozni. Az esetleges kérdéseket, problémákat a Hungarian Painters' Team fórumára, az SG fórumra várjuk, igyekszünk a lehetõ legteljesebb támogatást biztosítani.

A Renault Clio Kupa 06 letöltése
Hungarian Painters' Team
Misu Racing - LiveForSpeed.hu

A Renault Clio Kupa 06 MOD használatával internetes bajnokság is indul! A nagy érdeklõdésre való tekintettel jelentkezni korlátozott számban a Hungarian rFactor League weboldalán lehet.

#25554
Hopp. hopp, hopp...közben kint van a Clio Kupa '06 😛

HSW.hu - Minden, ami a számítógépes autóversenyzéssel kapcsolatos. Hungarian Painters\' Team - http://hpt.racegear.net Reklám Mánia - http://reklammania.extra.hu

lac coo
#25553
A régi AF-RF1 pálya nektek megy az új patch-el ?

Az ég kék, a fű zöld" a Fideszes főgecik gyermekeket erőszakolnak meg!

lac coo
#25552
Pixologic.ZBrush.v3.0.Cracked

http://rapidshare.com/files/32619837/Pixologic.ZBrush.v3.0.Cracked.part1.rar
http://rapidshare.com/files/32619838/Pixologic.ZBrush.v3.0.Cracked.part2.rar
http://rapidshare.com/files/32619839/Pixologic.ZBrush.v3.0.Cracked.part3.rar
http://rapidshare.com/files/32619840/Pixologic.ZBrush.v3.0.Cracked.part4.rar

pass : SmS

Az ég kék, a fű zöld" a Fideszes főgecik gyermekeket erőszakolnak meg!

b-type
#25551
Alex, a vigyorgó fej minek maradt? 😊))
Elvileg ki sem kellett volna tenni, de vip jog híjján még egy hsz lett volna elmagyarázni hogy miért nem kattintottam válaszgombra 😄DD
Mehet az is ez is 😊

&#8221;~Alonso, Lewis is behind you. ~I don&#8217;t want to hear that!&#8221;. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

Alexease
#25550
Veszettul toroltem!
Aki leszed egy programot, legalabb a hozzaadott informaciokat olvassa el, foleg ha BETA a cuccos! Ha nem tud ultra-alap szinten sem angolul, akkor a warez melett hasznalja arra is a net-et amire kitalaltak (pl. szotarprogram).
Ha ezek megoldhatatlanok, akkor - jo szokasom szerint - ajanlom a gumikalapacsot, fakockat, homokozo eszkozoket, es esetleg valamelyik konzol tipust (tapasztalatok szerint, az "ilyeneknek" altalaban amugy is az a szinvonaluk...).
Tisztelet a kivetelnek.
b-type
#25549
<#zavart1>

&#8221;~Alonso, Lewis is behind you. ~I don&#8217;t want to hear that!&#8221;. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

leho94
#25544
KEY:

All session:

ALT+A (enable/disable TV Overlay)

ALT+D (back to your car)

/* (move to previous/next driver)

Practice, Qualify and Warm Up: (Live Timing Monitor)

NUMPAD 0 (enable/disable monitor)
NUMPAD . (change Live/Best Timing)
UP/DOWN ARROW (scroll drivers)

Race:

ALT+S (standings)
NUMPAD 1-9 (move cam to respective drivers position)

\"Minek inni és mászni, ha lehet szívni és szállni?\"

#25533
Köszi Lacoo!
A reccset ( 😊 ) leszedtem, de a trial már törölve van, így azt nem tudtam letölteni. Azt írja ki, hogy: "This file is forbidden to share."

avcom
#25528
itt kérem szépen komoly problémák vannak <#vigyor>

a leírás komoly (a kanna is), dobok belõle egy PDF-et, köszi <#worship>

lac coo
#25527

Az ég kék, a fű zöld" a Fideszes főgecik gyermekeket erőszakolnak meg!

#25526
Érdelne. Megköszönném. 😊

lac coo
#25525
Értem , gondolom ez csak a belülrõl is látható dolgoknál van így , pl. : a fix sárvédõnek 0 vastag is jó ....

Öngyilkos lennék ha ilyen halandzsákat kéne írogatnom hónapokon át 😊)))

Az ég kék, a fű zöld" a Fideszes főgecik gyermekeket erőszakolnak meg!

Alexease
#25524
Egyszeruen, hogy van vastagsaga a modelnek, vagyis kivulrol sem csak egy lap az ajto😉
Alexease
#25523
Ilyen "extrak" nincsenek😉 Meg lehet adni, hol a kozeppontja, a sulypontja, tomege, mekkora utestol valjon le es plusz egy veletlen szamot😉
Itt jon ki a kovetkezo dolog, amikor nincs az autonak sajat damage file-ja, es pl. a leesett lokharito, valami idetlen, kulso pont korul fogok, konnyen vagy nehezen sik le, es raadasul papir konnyu😉))))))

Altalaban a tobbi halandzsaval szokott a gond lenni😉 Egy modelt en is "gyorsan" beledobok, auto van boven, de aztan korrekttul beallitgani, na az mar napok-hetek-honapok kerdese😉)))))
lac coo
#25522
Azalatt mit értesz hogy egyoldalas objektek, két rétegben modellezve? Már hogy értve két rétegben ?

Az ég kék, a fű zöld" a Fideszes főgecik gyermekeket erőszakolnak meg!

lac coo
#25521
<#taps><#taps><#taps>

A modellezés még érdekel, de a többi haladzsa már egyre inkább nem 😊

Lassan szabin leszek , akkor megpróbálom összedobni a kocsit ....
Az alkatrész törésnek lehetnek fokozatai is? Tehát pl. elõször csak sérül az elsõ légterelõ , a modell csak reped, gyûrödik, utána meg egy ponton már lepottyan?

Az ég kék, a fű zöld" a Fideszes főgecik gyermekeket erőszakolnak meg!

lac coo
#25520
Van nem ingyenes is , ha érdekel elõszedek valami letöltést 😉

Az ég kék, a fű zöld" a Fideszes főgecik gyermekeket erőszakolnak meg!

Alexease
#25519
Es hozza a video: http://alexease.extra.hu/files/rF_Teapot.wmv 800kbyte 😊 <#vigyor3><#idiota><#zavart1><#zavart2><#banplz><#wilting>
#25518
Jó kis videó! Tetszik a dolog.
Gondolom, a progi nem ingyenes. 😊

Alexease
#25517
Ennyi ido alatt, csak ezt tudtam csinalni (" a szaguldo teaskanna esete")😊 <#idiota><#zavart1><#hehe>
b-type
#25516
Na nesze vazz kellett kérdezni, most nézd meg mit kaptál 😄DD
<25514>

&#8221;~Alonso, Lewis is behind you. ~I don&#8217;t want to hear that!&#8221;. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

Alexease
#25515
A Varosligetnel😉 De most lemertem (IGO) es ~20 km😉
Alexease
#25514
Most csak uszkve irok ezt-azt, csak ugy bemelegitesnek😉))
- Poligon-szam, LOD, egyeb az amit Misu irt. De az a tuti, ha megnyitsz egyet, es megnezed mennyire reszletesek.
- Modellezesnel nincsen megkotes, a lenyeg hogy "otletes" legyen, vagy minnel szebb, minnel kevesebb poligonbol😉))
- Egy oldalas objectek, ket retegben modellezve, a cockpit ketszer (jo es rossz minosegben - kulso/belso nezet).
- A leszakado, belathato reszekhez ketoldalas texturak.
- Alapbol tizenegynehany objectet tud "lemozgatni" az autorol, de ha jol tudom, ez bovitheto. Vagyis erdemes kulon-kulon megcsinalnia sarvedoket, ajtokat, motorhaz es csomagtarto tetot, lokharitokat, stb. (vagyis rugaszkodjunk mar el a szokasos "egy dobozos modelltol").
- Egy kulon "kocka" object az utkozes es az arnyekvetes modelje (vagyis erosen ajanlott, mert amugy erosen belassul;DDD) Vagyis nem kotelezo😉
- A modelt osszerakot, es nahany dolgot szabvanyosan, egyertelmuen elnevezel (RRTIRE, FWING, RWING, WHEEL, COCKPIT, stb.) A tobbi alkatresz szabadon valasztott, de ha leszakado, gyurodo akkor DEBRIS (vagy akarmi, csak akkor szerkeszteni kell a DAMAGE file-t is).

File leirasok (nem bonyolult, csak maceras es idoigenyes😄) A csillagozotakkal alapbol NEM kell foglalkozni, az raer majd a tesztelesnel, beallitasnal)
- *HDV: Alap fizikai leirasok, gyujtemenyek, linkek, stb.
- *SFX: Hangok
- *CAM: Kamerak
- *CockpitInfo.ini: Belso muszerek beallitasa, pozicioja, texturaja, sb.
- *Engine.ini: Motorteljesitmeny, karakterisztika beallitasok.
- *Gears.ini: Valto beallitasok, fokozatok, stb.
- *Akarmi.TBC: Gumi fizika, beallitas, stb.

Vagyis eddig csak masolgatos a dolog😉))

- MAS: Ebben vannak a 3D-s file-ok (GMT-k)
- VEH: Auto-leiro-file. Ebben vannak az elobb emlitett file-ok listaja, a csapat, a pilota leirasa (alapbol tokmindegy😄)
- GEN: Ez egy kotott script formatum, hirtelen bonyi, de nem veszes. Itt vannak felsorolva az alkatreszek (.GMT). Ha jobban megnezed, fapados. Akkor bonyolodik, ha sok az upgrade, vagy palyatol, pilotatol, csapattol, stb. fugg az auto felepitese. A Suzukinal ilyennel nincs gond, egyformak az autok😉

Pelda GEN sor, egy lehullo alkatreszrol (amirol nem irok, szinte lenyegtelen😄DD):

Instance=DEBRIS8 // pl. lehet az egyik tukor
{
Moveable=True
MeshFile=object.gmt CollTarget=False HATTarget=False ShadowCaster=(True, Solid, 64,64) LODIn=(0.0) LODOut=(200.0) ShadowReceiver=True
}
Instance: kod nev, azonositas. Ilyen van a damage file-ban, vagyis torik, serul. De ez a nev lehet JOBB_TUKOR is, de akkor csak egy egyszeru object😉
MeshFile: onject neve
ShadowCaster: arnyek vetes, 64x64 "pixeles kepkent"
LODIn: ilyen kozlrol latszik (0 meter)
LODOut: max ilyen tavolsagig (200 meter), ezutan eltunik.
ShadowReceiver: fogadja az arnyekokat.

Hirtelen ennyi, meguntam a gepelest, es a KV-m is elfogyott😉)))))))

Ja es a lenyeg lemaradt😊))))

.PM: Ebben vannak a felfuggesztesek, sulypontoknak a koordinatai. A MAX-bol kinezed, begepeled😉) Ez eleg maceras:/
Pl.:


name=fl_wheel mass=(22.0) inertia=(0.900,0.600,0.600)
pos=(0.7177,0.0,-1.65) ori=(0.0,0.0,0.0)

(ehez kapcsolodik), name=fl_wheel(bal elso kerek), mass(tomeg), POS(pozicioja), ORI(kozeppontja)

Ezeket egy letezo autonal irkad at, es nezd meg hogy mukodik majd az auto. Hiaba lesz a kerek model X helyen, ha 2 meterrel hatrebb szamolja😉 Ez ugyanigy igaz a TBC (gumi) file-ra. Tok minden mekkora a odellezett kerek merete, ha a TBC file-ban 2x akkora van beleirva, akkor olyan magasan lesz az auto, es nem er le a kereke😉)))))) Lasd lebego autok, az innen-onnan barkacsolt gumi file-ok miatt.
avcom
#25513
légvonalban? <#vigyor> repülõ szõnyeg? <#vigyor2>

lac coo
#25512
8 km ? Mér hol laksz te , nem pesten ?

Az ég kék, a fű zöld" a Fideszes főgecik gyermekeket erőszakolnak meg!

Alexease
#25511
Nekem a Hungaroring "csak" 8km (legvonalban), de gyalog meg igy is k*rv* messze van😊)) <#idiota><#zavart1>
b-type
#25510
Nem tom 😊
Én nem BP-i vagyok,..mittomén kb. 60-70km lehet tölünk a pálya, az simába belefér.
A tied az már húzós tényleg.

&#8221;~Alonso, Lewis is behind you. ~I don&#8217;t want to hear that!&#8221;. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

avcom
#25509
a leszakadó alkatrészeket külön kell, ha megnézel egy gen fájlt, abban nagyjából kiderül, hogy az autó mely elemei vannak "levágva" vagy legalábbis külön szedve

spoilerek, szárnyak, szakadnak le, motorháztetõ is akár, de (laikus vagyok!) szerintem ez részben türelem meg igényesség kérdése is meg függ az adott autótól, egy formula autón muszáj leszakadni a szárnyaknak, de egy kasztnis autón nincs is front wing, max lökhárító, az meg változó, hogy mennyire száll el. A Clio-n például egy ideig hajlik, aztán utána egyben szakad le az egész, a Suzukin meg a kerék elõtt szokott eltörni, de ennyire már felesleges belemenni.

ha minden egyben van, akkor a spoiler nem szakad le csak deformálódik stb stb

avcom
#25508
ZR

Design Specifications

Total Car Polygon Count at MAX Detail
(wheels not included)

4049
Wheel Polygon Count

1177 x4
Cockpit Polygon Count

1329
Number of Level-Of-Details

3
Level-Of-Detail Switch Distances

5/30/100/250
Car Body Texture Map Type/Size

1024x1024 DDS (DXT5) ARGB Interpolated Alpha

a többi részletet a májsztrók remélem mondják, én továbbra is csak bottal piszkálom a dolgot <#vigyor>

avcom
#25507
én Fehérvárról ugyanúgy nem otthon alszom <#vigyor0>

HUNtalicska93
#25506
jó neked hogy ott laksz pesten,én nyiregyrõl hogy a gecibe menjek fel?😄

csak a gémek miatt AMD Sempron 2800+(1.6 Ghz)1,5 GB RAM,ASUS N7600GS Silent 256 MB,Windows XP Winter Edition,csak simán talicskának hívjatok:)

lac coo
#25505
Annyit tudok, hogy mesh-be kell csinálni ...😊)))Aztán ennyi 😊)))
Mennyi max-poligon, alkatrészeket külön objektumként kell-e stb ...Semmit nem tudok 😊))
Aztán még vannak egyéb apróságok is , pl van-e a kasztninak vastagsága mondjuk az ajtóknál ahol belülrõl is látszik stb ....

Az ég kék, a fű zöld" a Fideszes főgecik gyermekeket erőszakolnak meg!

avcom
#25504
de pontosan mire van szükség?

b-type
#25503

&#8221;~Alonso, Lewis is behind you. ~I don&#8217;t want to hear that!&#8221;. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

HUNtalicska93
#25502
<#wow1><#wow1><#confused> én már ott leragadtam,hogy kell késziteni bajnokságot,én csak játszok,és szedem a modokat,és annyi😄

csak a gémek miatt AMD Sempron 2800+(1.6 Ghz)1,5 GB RAM,ASUS N7600GS Silent 256 MB,Windows XP Winter Edition,csak simán talicskának hívjatok:)

lac coo
#25501
Akkó mondjanak 😊)))

Az ég kék, a fű zöld" a Fideszes főgecik gyermekeket erőszakolnak meg!

#25500
Hajrá akkor. Ha olyan lesz mint a Clio, akkor az már bõven jó 😊
Hogy milyenek az autók a programban arról valszeg Juan, Alex és még néhányan többet tudnak mondani (polygon szám, stb...)

HSW.hu - Minden, ami a számítógépes autóversenyzéssel kapcsolatos. Hungarian Painters\' Team - http://hpt.racegear.net Reklám Mánia - http://reklammania.extra.hu

lac coo
#25499
Már nekiálltam ezelõtt egy hónappal, csak a kasztniig jutottam, nem volt túl részletes ugyan , kb Clio féle,csak rendszert raktam ezelõtt két hete, és nem mentettem el 😊)))) De a blueprintek legalább megvannak 😊)))

De amúgysem hiszem, hogy jó lett volna játékba, nem tom oda milyen modellt kel csinálni, mik a követelmények ...

Az ég kék, a fű zöld" a Fideszes főgecik gyermekeket erőszakolnak meg!

#25498
Sok modellezésben elmélyedt emberkéhez egy költõi kérdés 😊
Nincs valakinek kedve egy Suzuki Swiftet összedobnia cockpittel?

HSW.hu - Minden, ami a számítógépes autóversenyzéssel kapcsolatos. Hungarian Painters\' Team - http://hpt.racegear.net Reklám Mánia - http://reklammania.extra.hu

lac coo
#25497

Az ég kék, a fű zöld" a Fideszes főgecik gyermekeket erőszakolnak meg!