rFactor

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

irlindy
#26101
jó...csak tudom h vannak itt oylanok akik a RACE-el is játszanak...gondoltam tudnak tanácsot adni
mm gondolom ezzel arra céloztál h ez rfactor forum

\"...I am Indy...\" Indy Racing League - http://www.indycar.com

Yoda001
#26100
ez rfactor,nem race...<#felkialtas><#felkialtas><#felkialtas>

http://9gag.com/gag/5135249

irlindy
#26099

feltettem a RACE-t. erre ilyen a kocsi...kívülrõl meg az ablakkal és a kerékkel nincs minden rendben
mér van ez? ilyen szar videokártyám lenne?

\"...I am Indy...\" Indy Racing League - http://www.indycar.com

Yoda001
#26098
valaki megtudja mondani hogy logitech g25 kormánynál jelenleg van-e jobb,és ha nincs akkor mennyibe kerül és hol lehet megvenni? 😊

http://9gag.com/gag/5135249

#26096
Igen jól
Ginger17
#26095
Van olyan progi, amivel buherálhatom egy adott mod fizikáját? Azt láttam, hogy motorkarakterisztikát lehet, de nekem az autóé kellene.

Valaki tud tanácsot adni?

&#8220;Racing is life; anything that happens before or after is just waiting.&#8221; Steve McQueen

#26094
Sziasztok,
találkozott már valaki az rFactorban a halfrate állítási lehetõséggel? Én úgy emlékszem, hogy alapértelmezés szerint itt már 0, tehát a részletesebb és pontosabb számítást végzi, ellentétben az F1C alapbeállításával. Jól emlékszem? <#idiota>
lac coo
#26093
Mindig tanul valamit az ember 😊)))))

Az ég kék, a fű zöld" a Fideszes főgecik gyermekeket erőszakolnak meg!

Alexease
#26092
PLR, , Miscellaneous="1" 😉 <#zavart1>
lac coo
#26091
Hogy a francba lehet a showroom-ot közelíteni -távolítani ???
Nálatok valami át van írva vagy mi ? <#fejvakaras>

Az ég kék, a fű zöld" a Fideszes főgecik gyermekeket erőszakolnak meg!

lac coo
#26090
Szerintem is nyiss topikot .Ha nem érdekelne a téma, én is agybajt kapnék a sok halandzsától 😊))
Meg mégegyet a Safety Car-nak 😊))))És az F1 2007-nek 😊))))

Az ég kék, a fű zöld" a Fideszes főgecik gyermekeket erőszakolnak meg!

Istencsászár
#26089
szerintem nem szoktak sokat olvasni, csak a lényegre térnek egybõl és felteszik a kérdésüket 😄D

Gyűjteményem, eladó játékaim : www.jatekaim.hu / Totti / Microsoft Xbox 360 + MS Wireless Racing Wheel & Sony PSP 3004 & NES

Alexease
#26088
Elfer, elfer, de ha jon meg valaki modolni, es utana a nagyatlag, "normalis" (😄) jatekos 1-1 oldalon keresztul csak Shader, LOD, Vertex, Mesh, Export, Instances, stb. szovegeket olvas, lehet hogy tokon szurja magat😊
Istencsászár
#26087
Elfér, hiszen ez a fórum lényege...

Gyűjteményem, eladó játékaim : www.jatekaim.hu / Totti / Microsoft Xbox 360 + MS Wireless Racing Wheel & Sony PSP 3004 & NES

lac coo
#26086
Pedig most jut eszembe, hogy a minap néztem valami Cryengine2 prezentációt és abban is valami hasonlót emlegetett, hogy manapság nem nagyon használják pedig iszonyatosan sok frame-et lehet vele spórolni ....
Ha gondolod csinálj neki topikot azt ugyis jönnek az emberek 😊))

Az ég kék, a fű zöld" a Fideszes főgecik gyermekeket erőszakolnak meg!

Alexease
#26085
Amugy ez, itt mar kezd erosen OFF lenni.😊 Nem valoszimu hogy sokakat erdekel a modolasi, 3D-s vergodes😉

Ha talalsz meg embert, akit erdekel, vagy meg aki csinalna valamit, talan erdemes lenne nyitni egy topic-ot (pl. ISI-gMOTOR-Modolas-Szerkesztes stb.), es ott megbeszelni a dolgokat😉

Osszedobnek egy alap palyat, az utvonalat, 1-2 alap objectet, felteszem MAX-ben es akit erdekel probalkozik, kerdez, probalkozik, ...😊))
Alexease
#26084
Mivel LOD-olasnal onjectet cserelsz fizikalisan, igy annak lehet mas a texturaja is (igy a shader is). De a LOD-olas mindig necces, mert erosen felbontas, elelmosas, stb. fuggo is (azert mas latvany jon ki 800x600-ban mint HD koruli ertekekben😄)
lac coo
#26083
Régebben néztem egy elég jó tutorialt a lod-okról, abban valami olyasmit is csinált, hogy gyakorlatilag a shadereket is cserélgették a lod-ok.
Vagy félreértettem valamit? Majd elõkeresem megint ....
De ha jól értem akkor pl. esõben a pálya másik végén is tükrözõdik minden holott alig lehet látni ?

Az ég kék, a fű zöld" a Fideszes főgecik gyermekeket erőszakolnak meg!

Alexease
#26082
Ket megoldas van a sebesseg novelesere: a LOD es a VisGroup.

Vagyis van dinamikus LOD cserere lehetoseg. De felesleges hasznalni, mert polygon szamitasban mar annyira durva ez es a tobbi program is, hogy nem tudsz olyan ertelmes dolgot csinalni kismillio polygonbol, amit ne pakolna ki 100 frammel😉)) Ami zabalja a videokartyat, az a Shaderek hasznalata! Ahogy ratolsz nehany textura layert, bump, shine es reflect mappot, kulonfele MIP-ekkel, azonnal oszthatod 10-el az FPS-t😉))

A VisGgoup-ot hasznaljak. Ebben kulonfele csoportokba lehet rendezni az objecteket, hogy mikor melyeket rajzolja ki: LOW, MEDIUM, HIGH grafikai beallitasok, nappal-ejszaka, edzes-idomero-verseny (ide tartozna az eso animacio es az aszfalt tukrozodes), stb.
lac coo
#26081
Már régen akartam kérdezni : itt használnak a pályákhoz lod-okat ?
Mert vagy nem, vagy nagyon profin mert soha nem vettem észre 😊)))

Az ég kék, a fű zöld" a Fideszes főgecik gyermekeket erőszakolnak meg!

lac coo
#26080
A berakással nem szeretnék foglakozni ( pedig kéne, hogy lássam mi készül ) , az teljesen életidegen számomra 😊))))
Az , hogy kívülröl is beolvassa az azt jelenti, hogy onnan ahonnan a max -materialhoz vettem a texturát?

Az ég kék, a fű zöld" a Fideszes főgecik gyermekeket erőszakolnak meg!

Istencsászár
#26079
rFactorhoz képest kevesebb frémet produkál, de egy teljesen átlagos gépen ( 3 ghz, 1 gb ram, 256 mb vga ) high grafikán tökéletesen megy 20 autóval is.

Gyűjteményem, eladó játékaim : www.jatekaim.hu / Totti / Microsoft Xbox 360 + MS Wireless Racing Wheel & Sony PSP 3004 & NES

Alexease
#26078
Szivesen😉
Palyat ugyanigy kell csinalni, csak ott egyszerubb, mert nem kell kezzel irkalni az SCN-t😉 Az auto model es export resze ugyanez, csak ott mar kezi munka GEN, PM es az INI-k😞 De ha egy meglevo helyere teszed be a modelled, akkor irkalni sem kell, mar autozkazhatsz is, mint ena Teapot-tal😄DDD
lac coo
#26077
Nagy köszönet, máris nézem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!<#worship><#worship><#worship><#worship>

Az ég kék, a fű zöld" a Fideszes főgecik gyermekeket erőszakolnak meg!

Alexease
#26076
Lehet hogy en igertem, de nem biztos😉 De csinaltam neked egy gyors videot, talan abbol latni fogod mennyire egyszeru es fapados😉 Persze az objectet ne nezd, azt csak mutatonak van😊))

Ha a ShowRoom-ot akarod boviteni, lecserelni, akkor a ..\rFactor\GameData\Vehicles\View.scn file-ba piszkalj, es persze a Showroom.mas-ba, ha a texturakat is matatni akarod (de beolvassa oket kivulrol is (nem belecsomagolva😄).

Ne zavarjon, hogy a NETUDD.GMT-t (amit csinaltam😄) a Singapur konyvtarbol masoltam at, alapbol ott maradt a MAX export beallitas😊)

1:1-es fevetel, vagyis idoaranyos😉 Csak a jatekindulast szedtem ki belole, mert belehalt a gep az iditas/felvetel komboba, es volt vagy 3 perc😊)))

http://alexease.extra.hu/files/netudd.avi (AVI, 18Mbyte)


Jacek
#26075
aham van

irlindy
#26074
hmmm..tom h ez rf forum...de ki próbáltam a RACE-t...van olyan gép amin fut ez a játék?😄...ok mondjuk az enyém csak 2,4ghz-es...de szar grafikával is alig megy...

\"...I am Indy...\" Indy Racing League - http://www.indycar.com

lac coo
#26073
Mindenképpen neki fogok állni , ha sikerül valahogy-valahová modellt varázsolnom az rF-be, hogy tesztelgetni tudjam mi hogy mûködik 😊))
Bár a multkori beszélgetés óta nem nagyon néztem rá 😞(((
Viszont Juan ( vagy valaki 😊)) ) igért nekem valami objektumot, vagy leírást , hogyan tudok megnézés céljából modellt rakni a fõmenübe ( talán showroom ) 😊))) Arra , vagy egy egyszerû leírásra hogyan csináljam még továbbra is várok, nagyon nagy segítség lenne .

Bár a modellt nézegetve nem tom hogyan lehet ezt lowpoly-ból megcsinálni , csupa gömbölyû forma ...

Az ég kék, a fű zöld" a Fideszes főgecik gyermekeket erőszakolnak meg!

Jacek
#26072
Hat igen kene gyorsulnom😊legjobb az volt hogy hetfon itt volt nalan Hazso meg Norbi is es nem tudtak 59-et menni csodalkoztam is😊
Aztan rajottem hogy nem neztem emg es fogott allandoan a fek😄DDDDDDD

#26071
Most Cliozzunk inkább, úgy is lesz egy csomó tesztfutam most 😊

HSW.hu - Minden, ami a számítógépes autóversenyzéssel kapcsolatos. Hungarian Painters\' Team - http://hpt.racegear.net Reklám Mánia - http://reklammania.extra.hu

avcom
#26070
majd egyben a végén <#integet2>

Jacek
#26069
<#wow1><#taps>valami letoltheto anyag? es nem kepre gondoltam😄

#26068
Sziasztok!

Ma 19órától tartjuk a 4. tesztnapunkat.
Várunk mindenkit aki kedvet kap egy kis teszthez és egy kis funrace-hez.
Amennyiben megtetszett a mod és kedvet kapnak a 4órás futamhoz azok jelentkezését várjuk a kövektkezõ címen és minden friss információt megtaláltok itt:
Jeletkezés itt!

A futamon való részvétel INGYENES!
A szervere való fellépés elõtt töltéstek le a pályát és egy kis update-t INNEN

A mai menetrend a követketõ lesz:
19:00 - 19:30-ig 1. szabadedzés (nappal)
19:30 - 20:00-ig 2. szabadedzés (éjjel)
20:00-tól funrace.

Funrace versenykörölményei:
- 30perces futam, 5x idõgyorsítás,
- boxból kivezetõ kör lesz,
- repülõrajt.

iNDEXF1 IRC-jén gyülekezõ 18:30 után!
Akinek nincs IRC kliense annak a honlapunkon található webes IRC-bel fel tud jönni:
Webes IRC

Akinek van IRC kliense annak meg:
Szerver: irc.ircstorm.net
Szoba: #IndexF1

TS szerverünk is fut! Aki jön tesztre jöjjön TS-re is még ha mikrofonja sincsen.

Jó versenyzést kívánunk!

avcom
#26067
<#taps>

#26066
Bár mostanában inkább Cliozunk ismét, de azért a Seat kupa is készülget 😊




ui.: Várunk egy Opel Astra modellre rendületlenül és Suzuki Swiftre is <#vigyor5>

HSW.hu - Minden, ami a számítógépes autóversenyzéssel kapcsolatos. Hungarian Painters\' Team - http://hpt.racegear.net Reklám Mánia - http://reklammania.extra.hu

Ginger17
#26065
Jó, jó... de a TPSCC meg olyan szép. <#vigyor3>

&#8220;Racing is life; anything that happens before or after is just waiting.&#8221; Steve McQueen

#26064
NR2003 (még mindig).

i5-2500K, 8G RAM, GTX1060/6GB / Logitech G29 / Win7_64

Ginger17
#26063
Mi a véleményetek? NASCAR -hoz mit érdemes "használni"? TPSCC, vagy NR2003?

&#8220;Racing is life; anything that happens before or after is just waiting.&#8221; Steve McQueen

irlindy
#26062
megköszönném ha feltöltenéd a többit is😊 ja és köszi a linket

\"...I am Indy...\" Indy Racing League - http://www.indycar.com

#26061
Szvsz. azért ezt kár lenne kidobni... <#papakacsint>

i5-2500K, 8G RAM, GTX1060/6GB / Logitech G29 / Win7_64

Ginger17
#26060
Futottam egy versenyt(!) a cc moddal a fundidora pályán. Teljesen korrekt volt. Szerintem ez a mod kb. 99%-on állt amikor leálltak róla... nem is értem.

&#8220;Racing is life; anything that happens before or after is just waiting.&#8221; Steve McQueen

Ginger17
#26059
Gondolom F1c. Mekkora meló (meg egyáltalán mivel jár az ilyesmi) átkonvertálni egy F1c pályát?

&#8220;Racing is life; anything that happens before or after is just waiting.&#8221; Steve McQueen

#26058
Alex!

Nem akarnál írni egy tutorialt pályaszerkesztésrõl? Nem baj, ha csak egy év alatt készülne is el. 😊

Istencsászár
#26057
Pl

Valahonnan leszedtem a többit is egybe, de már nemtudom a linket, ha kell feltöltöm a maradékot.

Gyűjteményem, eladó játékaim : www.jatekaim.hu / Totti / Microsoft Xbox 360 + MS Wireless Racing Wheel & Sony PSP 3004 & NES

avcom
#26056
és egy-két fél városnyit? <#vigyor>

lac coo
#26055
Mennyibõl tart egy-két kész objektumot beimportálni 😊)))))

Az ég kék, a fű zöld" a Fideszes főgecik gyermekeket erőszakolnak meg!

Dietrich
#26054
nem
ez nem rfactor!

Riberio:"Aztán létezik a V8 Supercars Ausztráliában, ahol ugyan vannak gyártók, de privát csapatok versenyeznek, és szerintem a földkerekség legjobb túraautó sorozata."

irlindy
#26053
tud vki linket adni CTDP-hez a 2007es skinekhez? Mert Lvileg vannak hozzá, de rfcentralon csak 1-2...vhol csak megvan mind

\"...I am Indy...\" Indy Racing League - http://www.indycar.com

Istencsászár
#26052
Ott a Lienz offroad része, elég jó.

Gyűjteményem, eladó játékaim : www.jatekaim.hu / Totti / Microsoft Xbox 360 + MS Wireless Racing Wheel & Sony PSP 3004 & NES

irlindy
#26051
mármint rfactorban a Champ Car Mod-hoz? Mert ha igen akkor mért kell átkonvertálni?

\"...I am Indy...\" Indy Racing League - http://www.indycar.com