1492
  • Borg
    #1292
    Ja, csak nem Civic.
  • hali
    #1291
    szintén pest naponta, etele út, könyveskálmán, aztán az üllői úgyahogy krátermentes :)
  • JohnnySmith
    #1290
    :D szép!
  • Varenga
    #1289
    vaze, Te is 5genes vagy? Üdv a klubban. :)
  • Borg
    #1288
    :)
  • JohnnySmith
    #1287
    uhhh :D (ismerem az érzést gondolhatod, minden nap újpest-angyalföld és még ezek a kerületek nem is annyira vészesek)

    Képet!!! :D
  • Borg
    #1286
    Pedig az az igazi :) Én is mire átmegyek pesten, egy csomóba össze van ugorva a gyomrom. Mindig azon veszem észre magam, hogy görnyedek a kormányra, hogy kerülgetni tudjam a kátyúkat :D
    Mondjuk az enyém még jobban ül, mint a tiéd lenne 4centi után :)
  • JohnnySmith
    #1285
    áááá nem merném :) bpi utakra... de tény hogy sokkal jobban nézne ki.
  • Borg
    #1284
    -40mm ;)
  • JohnnySmith
    #1283
    Nyárra felkészítve :) (fútómű beállítva nyári szett rajta)

  • JohnnySmith
    #1282
    Akebononak tűnik... legalábbis a TEXTAR katalógus szerint (is)
  • Borg
    #1281
    És ez miért kell neki? Katalógusba bepötyögi az autódat, és kiadja milyen betét jó rá... (kb attól függ csak, hogy ABS-es, vagy sem, szerintem lucas lesz az)
  • JohnnySmith
    #1280
    Most akarok fékbetéteket cserélni (tárcsa az új csak a betétek nem az igaziak)

    Ezt a kérdést szegezték nekem.....

    "fékrendszer milyen a kocsiban? akebono,sumimoto v lucas girling"

  • JohnnySmith
    #1279
    Megköszönném :)
    (akkor minél hosszabb véget veszek annál jobb )
  • ZsirosKenyer
    #1278
    annyira azért nem gány :D

    Rendes, boltban kapható kipufogóvég lett ráheggesztve. Szinte az összes kipuffosnál kapni, de akár netről is rendelhetsz, 1-2e HUF.

    Ha BP-i vagy, janónál, vagy a dinamitdob-nál érdemes talán körülnézned.

    Kérésre lemérem hogy az enyém mekkora.
  • JohnnySmith
    #1277
    Köszi, köszi!! :)
    Van esetleg tanácsod honnan nézzek kb ilyen hosszú, véget?
    Gondolom nem saváló csőt fogtad, levágtad aztán ráheggeszt :D

    (ofc zsír a verda !!! )
  • ZsirosKenyer
    #1276
    megegyeznek a felfüggesztési pontok.

    Itt egy kép a vég hosszáról.
    Nagyon rondán néz most ki, de csak azért, mert ki van akasztva az egyik tartófül(ezért lóg az egész). Természetesen ha visszaakasztod akkor tökéletesen illeszekedik a lökösbe a vég, és alánézés nélkül senki nem fogja megmondani hogy 3 ajtós dobod van :)


  • JohnnySmith
    #1275
    És a felfüggesztési pontok egyeznek ?
    A kicsit hosszabb vég az kb mennyi lehet (mm) ?
  • ZsirosKenyer
    #1274
    nekem is 3 ajtós dob van a 6gen 4 ajtós civicemen. Rakj rá egy kicsit hosszabb véget és jó lesz.
  • Borg
    #1273
    Ja hogy neked 4 ajtós van. Arra tuti nem lesz teljesen jó... sokkal hosszabb a hátsó felfüggesztés után a tiéd..
  • JohnnySmith
    #1272
    Köszi Borg!
    Az nem számit hogy 3 ajtósról van, nekem meg 4ajtósom van?
  • Borg
    #1271
    Átmérőben lehet hogy össze kell csalni majd, de amúgy plug&play.
  • JohnnySmith
    #1270
    Vajon az 1.6 VTI gyári kipufogó dobja, rámegy az én 1.5 gyári rendszeremre?
  • JohnnySmith
    #1269
    Jót olvastam róla, a mostani Bridgestone Potenzák már nagyon öregek...
  • Borg
    #1268
    Nekem ZE512-k voltak előzőleg. Azokkal csak annyi volt a gond, hogy amint egy bizonyos szint alá kopik, többé sapka szart nem ér... a mostani PzeroNero is elérte már ezt a meglehetősen kopott szintet, de még mindig jól tapad... csak azért nem akarom már tavasszal visszatenni őket, mert a rendőrök baszogatnának érte, hogy némelyiknek a belsején nincs minta :)
  • streeter
    #1267
    Nekem is ilyen nyári gumijaim vannak elöl csak nagyobb. Sztem elég fasza kicsit mintha jobban tapadna mint a BFGoodrich
  • JGTC
    #1266
    megkérdezem, ha van vmi akkor privi
  • Borg
    #1265
    Nekem használt is jó, ha minimum 5mm minta van még rajta, és ezzel arányos az ára :) (de csak 4 egyforma)
  • JGTC
    #1264
    Lehetséges, hogy tudok normális árban azért kérdeztem.
  • Borg
    #1263
    205/50 16
  • JGTC
    #1262
    milyen gumit akarsz? úgy értem méret típus
  • Borg
    #1261
    Ne is mond, még én is meg kell "lepjem" magam négy új gumival... lesz vagy 80-100e ft, hacsak nem veszek megint használtakat...
  • JohnnySmith
    #1260
    Tavaszra való felkészülés, alkatrészek elintézve (szíjjak,görgők,tömítések (kit-be) )

    Plusz megleptem magam 4új gumival és felnivel



  • JohnnySmith
    #1259
    Alkatrészek nem gond (40-45%-os kedvezményem van, persze nem gyárira) meló az inkább, mert idő az nem nagyon van :)
    Márciusig bőven kitart a dolog. Télen már nem állok neki.
  • Borg
    #1258
    Erről van szó. Ha fellazítod a szelepfedelet, akkor többet nem fog rendesen visszapasszolni a régi kikeményedett tömítés. Ilyenkor illik cserélni, szal akkor már mindegy leveszed e teljesen a fedelet.
    Szal amire készülni kell: szíj(ak), görgő(k), szelepfedél tömítés, vízpumpa. És sok meló :)
  • JohnnySmith
    #1257
    Köszönöm akkor jól láttam, ha már kibontom akkor nyilván mást is meglehet nézni... és természetesen tömítés csere ha már megbontottam a szelepfedelet...
  • Black Ghost
    #1256
    "(igen, alább a felső képen lévőnél is)."

    Helyesbítek, nem kell levenni csak a tőcsavarokat meglazítani, aztán már ki lehet fordítani. A burkolatot meg két csavar fogja oldalt.

  • Borg
    #1255
    Szinte az összes Honda motornak le kell venni a szelepfedelét a vezérműszíj cseréhez, mert a burkolat az alá van berakva (igen, alább a felső képen lévőnél is).
    Amúgy még ha hozzá is férnél, akkor sem lehet ránézésre vagy tapizásra megállapítani a vezérműszíj állapotát.
    Ha elérted a km-t, vagy kétséges az autó előélete, akkor cserélni kell és kész.
  • cardeneu
    #1254
    Elindult egy új fórum Ez a fórum a szerelők és gépjármű tulajdonosok között teremt kapcsolatot! Bármilyen gépjárművel kapcsolatos problémát belehet írni melyekre szerelők válaszolnak! Minden márka rendszerezve és jól átláthatóan fent van az oldalon ezzel is könnyítve a felhasználók dolgát! HA egy autótípust nem találsz csak nyiss egy új témát! És még sok más érdekesség pl. keres kínál, kiegészítők! Mindezt teljesen ingyen ingyen! Mindenki figyelmébe ajánlom!

    www.carden.eu
  • Black Ghost
    #1253
    Nem tudom melyik D15Z6 van neked, de ha ez akkor nem kell:



    Ebben nem vagyok biztos, de asszem ennél se.