1492
  • haraposlo
    #1372
    Hát azért azt nem mondanám, mert vegyesben ugyan 5 liter körül fogyaszt, de kissé sportosan vezetve megeszi városban a 7,9 litert is. viszont a gázüzemű autóknál, ha megsérül a szigetelés, akkor 10 percig szagolva elveszted az eszméletedet, és utána megfulladsz.. és a gáz ugye szagtalan.. ezért kevernek hozzá mindenféle illatosító anyagokat.. az meg hogy beszereljék tudtommal minimum 300000 forint, ezt pár éve hallottam Juszt egyik műsorában.. dehát kinek mi éri meg..
  • mekkelek20
    #1371
    jut eszembe a te jazz-edbe meg felesleges is beletetetni, gondolom ígyse fogyaszt sokat, szal nem térül meg belátható időn belül. :D
  • mekkelek20
    #1370
    elhiszed, hogy ha egy kocsit el akarnak lopni azt elfogják lopni? parkolhatsz akárhova, elviszik.
    az a kisebb vagyon a mai magyarországi(!) benzinárak mellett belátható időn belül megtérül.
    mérgező anyag? ugyanmár, kb annyira tud mérgező lenni, mintha otthon a rezsó mellett belélegeznél egy kis gázt. :D
  • haraposlo
    #1369
    azt is majd kalkuláld bele, hogy a rendőrségre busszal mész. szerinted miért parkolnak az emberek szívesebben őrzött parkolókban? ha az a pár forint megéri átszabatni a kocsidat egy kisebb vagyonért és utána vállalni a következményeket, kényelmetlenségeke, és esetleg azt, hogy az utastérbe beszivárognak a mérgező anyagok, akkor hajrá. Az én Honda Jazzambe bele nem rakatnám..
  • Megtörhetetlen
    #1368
    Kb. a parkolás a legkevesebb, szabadtéren is lehet mindig találni parkolót, arról nem is beszélve, hogy ez csak a nagyobb városokban, elsősorban Pesten probléma, máshol nincs ilyen szigor meg ekkora zsúfoltság...
  • mekkelek20
    #1367
    Igen, eléggé megéri, de azért azt kalkuláld bele, hogy sok helyen nem parkolhatsz vele, illetve egy pár literrel többet eszik, de még így is megéri! :)
  • JohnnySmith
    #1366
    Jövőhéten ha minden jól megy LPG-vel is tudok autókázni... valakinek esetleg van tapasztalata (hondás) ?
    Főleg ugye a 170ft/l az ami nagyon tetszett és hogy rávegyem magam.
  • pszihopata
    #1365
    magyar piac?

    egy hasonlat jut eszembe mikor a magyar piaggio képviseletet szó szerint szemberöhögték a gyáriak,hogy egy olasz kisvárosban többet adnak el mint egész magyarországon
  • haraposlo
    #1364
    hát ha szted a 100LE meg az mp3komp. audiorendszer, iPod adapterrel a bevásárló anyukáknak lett kitalálva, akk te nem tudom hol szocializálódtál! :)
  • mekkelek20
    #1363
    a honda jazz tényleg jó, de szvsz az anyukák boltba járós, meg gyereketiskolábahordós kocsija.
  • haraposlo
    #1362
    oké a BMW az BMW..de a kocsiba be is szállnak általában, és azért a mai új autók extráival nem nagyon tudja felvenni egy régebbi típus a versenyt sztem...hamár a hondát mondtad, akk ott van jazz. tele van új praktikus dolgokkal.
  • icciri
    #1361
    hát haraposlo nagyon nem értünk egyet ebben az új autó témában.mert ha márkákat hasonlítasz össze, akkor már abszolút nem állja meg a helyét a te új autós feszítős véleményed.mivel például egy új honda kisebb kategóriás simán van annyi, mint egy 4-5 éves e46os BMW.és így már borul a törlesztős történet is..sztem pár éves használtautó
  • haraposlo
    #1360
    Van igazság abban amit mondasz, mármint az árak meghatározását tekintve.
    De sztem ha vki kocsit akar venni, inkább újat és részletre.
    Igaz összeségében "ráfizetsz", de lehet a használtra is ráköltesz uannyit idővel,(javítások) és azért mégiscsak esztétikusabb egy zsír új kocsival villogni :P
  • kamilla6666
    #1359
    Hiába nem engedheti meg magának a többség, mégis, ha megnézed, alig van olyan, akinek ne lenne autója, sok helyen, családonként több is. Az autógyártók tudják, hogy akkor is megveszik, ha a hitellel együtt jócskán rá kell fizetniük.
    Persze nem mindenki új kocsit vesz, de a használt is valaha új volt..
    Az autógyártóknak igazából csak azt kell figyelniük, hogy ne kínáljanak nagyon túl a többi autógyártóhoz képest, a fogyasztók itt sem érdekelnek senkit..
  • mekkelek20
    #1358
    Jó lehet kicsit túloztam, de szerintem a nagy átlag nem keres felette, vagy ha felette keres is, nem engedheti meg magának, hogy 40-80 ezres törlesztőrészletet fizessen havonta.
  • Csabesz6
    #1357
    Vannak jó páran, akik felette keresnek.Szvsz.
  • mekkelek20
    #1356
    nem tudom h, hány ember van Magyarországon aki 200 ezer felett keres...
    Igazad van, de szerintem inkább az autógyártóknak kellene elgondolkozni, hogyha azt akarják, hogy több autót adjanak el, akkor valahogy az árat lentebb vinni, vagy hosszabb futamidőre kis törlesztőrészlettel, kevesebb kamattal adni az autókat..stb, - nem értek nagyon ehhez, csak a józan paraszti ész szól belőlem :D - mindenesetre nagyon jól tudhatják hogy egyhamar nem fog nőni a magyar átlagkereset, de szerintem mindenkinek meg kellene adniuk a zsírúj autó örömét... (még nekem is, egy öreg golfom van :D)
  • Csabesz6
    #1355
    Tehát oldschool vasat mindenkinek

    bocs hondások, off:
  • pszihopata
    #1354
    számold ki egy 5 milliós autó 5 éves korára elbukik 3 milliót+ha hitelre vett hozzáadhatunk az 5 millióhoz legalább 1 milliót a thm-re

    4 millió + 5 évi biztosítás,adó stb. simán kijön a havi 100 ezer forint

    egy 200 ezret kereső ember ha fele fizetését egy használati cikkre költi ami elviszi A-ból B-be akkor az nem normális-szerintem
  • siposedi
    #1353
    Nyilván nem jó hogyha valaki a fizetésén felül vállal be autót, de azért a 400e forint kicsit erős túlzásnak érzem :)
    De azért nem hiszem hogy frászt kapna egy tulaj az autó vásárlása után, ez egy felelősségteljes döntés, de egy-néhány milliós tételeknél az ember alaposan megnézi hogy mit vesz.
    Nem hiszem hogy nem jár utána alaposan.
    Én így jártam a saját autómmal :)
    Kiváncsi lennék hogy mi a többi ember hozzáállása ehhez a dologhoz :)
  • pszihopata
    #1352
    természetes hogy új autó annak éri meg aki tényleg sokáig akarja hajtani

    persze a tipikus újautóvásárló eldönti hogy ez most sokáig meglesz,de már 4 éves korában frászt kap ha nem cserélhet újra
    vagy esetleg az életkörülmények-változások mégis előrehoznak egy cserét
    akkor viszont be kell vállalni a keserű milliókat

    szóval lényeg hogy ne legyen erőn felül,ami szerintem azt jelenti hogy egy újautó tulaja keressen legalább 400 ezret havonta mert ez alatt ha visszaosztjuk az értékvesztést és minden terhet akkor kijöhet hogy az autójára többet költ mint amúgy:D

  • pszihopata
    #1351
    'És ha öt éves a gari lehet hogy ott van valami bibi :)"

    -ezt azért gondold át újra,pont fordítva logikus-nem?
  • siposedi
    #1350
    de egy új autó valószinűleg nem három hónapig marad az embernél, hanem 6-7 évre szoktak tervezni egy szalonverdával ...
    És ha öt éves a gari lehet hogy ott van valami bibi :)
  • pszihopata
    #1349
    egyébként nem kell beszarni főleg egy új kocsinál 3év a garancia kiánál 5 év

    a garancián túli esetleges javítások sehol sincsenek az értékvesztéshez képest
    pl. egy 6 éves rönyóban ki kell cserélni egy kerékcsapágyat de maga a kocsi 1 millával olcsóbb megvételkor akkor nem fér bele?
    ezt is számolni kell

    már egy 3-4 éves magyar piacos kocsi szerintem sokkal jobb vétel mint egy új autó,pláne egy öregebb

    hugom vett egy módust persze ugyanaz a kocsi 3 hónap múlva már egy millióval olcsóbb lett újonann
    tehát az övé speciel 1.8-at vesztett az értékéből 3 hónap alatt
  • pszihopata
    #1348
    a ford 60 évvel a honda előtt már autót gyártott,és.....?

  • siposedi
    #1347
    Akkor ilyen alapon a sony se japán, és egyik termékhez sem jelentene garanciát az hogy kik és hol gyártják...
    Nyílván máshol is készíthetik az autókat ilyen-olyan alkatrésszel, de a technológia és a koncepció alaphangon japán.
    És hogy miért választanék én Jazz-t?
    Egy olyan cégnek mint a honda nyilvánvalóan nagyob tapasztalattal rendelkezik autógyártás terén mint egy olyannak aki jóval késöbb fogott az autóiparba :)
  • pszihopata
    #1346
    szlovák...
  • pszihopata
    #1345
    a kia cseh a jazz meg angol gyártású,mindekettő szarásig van török spanyol akármilyen alkatrészekkel:D
  • röfinaator
    #1344
    Kifejtenéd, miért?
  • siposedi
    #1343
    Hát ha a honda nem Japán akkor nem tudom micsoda :)
    Egyébként ha "magányszemélytől" vásárolsz sajnos nem lehet tudni hogy most ő nem-e kereskedési szándékkal adja-e el az autót...
    A szervízkönyvel lehet trükközni magánszemélyként is, és ha nem vagy avatott akkor sajnos könnyen át tudnak verni és át is fognak!
    Én ilyen okok miatt teszem le a voksom a szalonautók mellett, hiszen minimális kockázatot vállalsz, garanciás autó lévén...
    és lehet találni kedvező hitelfeltételeket, érdemes gondolkodni rajta.
    Visszatérve a Ceed topikra ha választani lehetne ceed és jazz között nálam nem kérdés hogy melyiket választom!
  • Borg
    #1342
    Ezért nem kereskedésből kell venni autót. Még mindig ott a lehetőség a magánszemélytől vásárlásra, és persze tüzetesen át kell vizsgálni előtte. Nyilván több a rizikó benne, mint egy új autóban, de annyit még évek alatt se fizetsz ki rá akkor se ha kalap szar, mint az újra.

    A ceed pedig pont annyira koreai, mint amennyire a Jazz japán. Semennyire.
  • kamilla6666
    #1341
    Hát igen, én is ezt tapasztalom :(
    Az apósom, aki nagy műszaki ember és ért is az autókhoz legutóbb nagyon bebukott egy használtautó vételt. Mondjuk már ott gyanakodnia kellett volna, mikor az ő autóját úgy vették be, hogy csak beindította a motort és rámondták, hogy rendben..
  • röfinaator
    #1340
    Teljesen egyet értek veled, életemben 2-szer vettem eddig autót, egyszer egy használtat egyszer egy újat... A használtat megbántam!
    4 milka tényleg nem ár érte, ha megnézed hogy a piacon ugyanennyiért mit kapsz milyen felszereléssel. Mégiscsak egy Hondáról beszélünk!!:)
  • siposedi
    #1339
    Az a baj a használtautókkal hogy a kereskedők ott vágják át az embert ahol csak tudják, sajnos tapasztalatból mondom.
    Lehet hogy az új autó nem annyira értékálló, viszont az már egyfajta garancia arra hogy minőséget veszel.
    A Honda Jazz-re kanyarodva pedig egyáltalán nem nőies autó, az egyel régebbi még az volt de szerintem ez egy teljesen korrekt kompakt kis autó.
    És azért ne felejtsük el hogy egy Kia Ceed azért koreai, a Honda pedig mégiscsak Japán...
  • Wicked Belzebub
    #1338
    4 milka nem sok érte, ha új, mert momentán az új ára 4.9 plusz metálfény. Na az már egy picit húzós.
  • Wicked Belzebub
    #1337
    "új autót venni eleve butaság."

    Neked.
    Ilyeneket azért ne jelentsünk már ki. Eddig két új Hondát vettem és egyszer egy használtat. Azt beszoptam. Amikor új autót veszek, azt min 6-7 évre tervezem. És az új autó jó érzés.
    Igen, bukta. De én járatom be. És a kötelező szervizt is lehet okosan csinálni és máris nem 40-50 ezreket hagysz ott, hanem a negyedét.
  • Borg
    #1336
    Én is gondolkodtam új Jazzen, sőt még gondolkodok is. Sokkal jobban néz ki, mint az előző, nem annyira nőies.
    Az 1.4-es 100LE-s bőven elég erős, csak ami igaz az igaz, kurvadrága mind. Ennyiért jól felszerelt Ceed-et lehet kapni, akár kombit is. Már ha az A-ból B-be jutás a szempont. Engem is egyre kevésbé érint meg a sok lóerő, meg a pörgős motor.. Viszont zsiroskenyernek kurvára igaza van abban, hogy új autóval állati nagyot bukik az ember. Inkább 2-3 évesen kell venni, amikor az első tulaj már bebukta a nagyját az árának. Csak akkor meg már nem új ugye...
  • Megtörhetetlen
    #1335
    Köszi a válaszokat, igen a hasznaltauton szoktam nézelődni, és megfontolom a javaslatod, de elgondolkodtattál ;)
  • mamutvadasz
    #1334
    Kétségtelen, hogy a Jazz nem a legférfiasabb autó még ha csak a Honda kínálatát nézzük is.
    Azért az új autó vételével nem teljesen értek egyet, bár abszolút igaz, ahogy írtad, hogy ha kihozod a szalonból legalább a negyedét bukod, cserébe ez mindennel így van ami új ;). Bár az is kétségtelen hogy nekem sincs pénzem, és nem is nagyon lesz a közeljövőben egy új autóra, de ha akkora pénzkidobás lenne senki nem venne újonnan nem ;)
  • ZsirosKenyer
    #1333
    új autót venni eleve butaság.
    Azzal, hogy kihozod a szalonból az értéke negyedét el is bukod rögtön. A kötelező szervízek is drágák.

    A helyedben vennék egy pár éves civic-et használtan. Árban jobban jössz ki, férfiasabb mint a jazz és megy is vmennyire.
    nézegess hasznaltauto.hu-n