1492
  • DannyL
    #1412
    Nincs tippetek honnan tudnék gyári Honda dísztárcsát venni?
    14"-ost keresek '98 Civic Aerodeck-re.

    Bontoba majd elmegyek hátha. Google most nem volt barátom.
  • DannyL
    #1411
    Na előkerítettem a gépkönyvet és abban 5W40 és 10W40 is fel van tüntetve.

    Köszi a tippeket, valszeg maradok a 10W40-nél, mert olcsóbb és úgyis kímélő üzemmódban lesz használva (babakocsi). :)
  • Varenga
    #1410
    mobil-t ajánlom én is!
  • JohnnySmith
    #1409
    Nekem 5W40 Liqui Moly (full szintetikus) van benne.
  • JGTC
    #1408
    10w-40 én a Castrolt nem ajánlom, nekem a mobillal viszont semmi bajom
  • DannyL
    #1407
    OK, igazából ez érdekelt volna, hogy 10w40 kell -e ide is.
    Köszi!
  • Borg
    #1406
    10W-40
    Castrol, Motul, Mobil... amit épp jobb áron kapsz.
  • DannyL
    #1405
    Milyen olajat vegyek szerintetek az olajcseréhez?
    Honda Civic Aerodeck 1.4i - 1998 - 119.000km

  • Varenga
    #1404
    grat hozzá, üdv köztünk
  • Csabesz6
    #1403
    jovanmá, uncsi:p
  • maffioso
    #1402
    hétfőn megvettem életem első és nem utolsó hondáját...egy 6gen d15z6-tal
  • DannyL
    #1401
    Nem kedvelem az egyterűeket és a SUV-okat sem.
    A lapos autókat szeretem.

    Ez most arra jó lesz, hogy kipróbáljak egy Hondát is végre, aztán ha a saját autómat is cserélem, akkor ki tudja... :)
  • Borg
    #1400
    Na akkor gratula :)
    De vigyázz, mert ha az egyterű jön, akkor már öregszel..
  • DannyL
    #1399
    Nem! :) Asszony pajtinak lesz mert jön a baba és kombi kellett.
    Csak 1.4-es, semmi száguldozás. :D
  • Borg
    #1398
    A modern adagolhatatlan hirtelenfogó fékeknél akármi is lehet. Van aki 20e alatt eldarálja a betéteket városi használatban.
  • Wicked Belzebub
    #1397
    Fékbetétet akár 30e után már lehet cserélni.
    Nekem a 7.gen Civicben most 70e-nél volt a második betétcsere, tárcsacserével együtt. És nem vagyok egy hardcore fékező :)
  • Mihail
    #1396
    Sziasztok! Egy egy 2006-os civic-em van 1.8-as. A kérdésem az, hogy most 2 és fél éves és 60.000 km van benne. A márkaszervízbe ahova most járok már nagyon akarnak velem fékeket cseréltetni. Kinek mi a tapasztalata? Kb. hány kilóméter után kell ezeknek az új civiceknek a fékjeit cserélni?
  • Varenga
    #1395
    grat hozzá
  • Borg
    #1394
    1.8vti?:)
  • DannyL
    #1393
    Vettem egy Aerodeck-et. :)
  • JohnnySmith
    #1392
    Na tegnap megvolt 320km Balaton... (kilimával 120-140-es tempóval)
    Rendesen leteszteltem végre :)
    A vízhőfok beállt rendesen, tegnap reggelre már semmi anomália nem volt, ugy ottmaradt középen a mutató mint azelőtt benzinesként.
    Úgytűnik minden rendben semmi gond probléma nem volt, jól teljesített.
  • Borg
    #1391
    Szerintem sem kéne ettől még a vízhőfoknak elmásznia.
    Légteleníts előbb, aztán ha nem javul meg, akkor termosztát csere. Nem drága az.
  • pszihopata
    #1390
    a gázrendszer reduktora vízzel van melegítve különben lefagyna,lehet hogy levegőbuborék maradt benne

    ha rosszul kötik be bezavarhatja a hűtést-erre figyelni kell
    normál esetben még hőt is von el,ezért pont fordítva kéne lennie

    mindenesetre ha még később is csinálja akkor szólj nekik
  • JohnnySmith
    #1389
    Sztem a gázrendszer, miatt csinálja (nem megy fel fullon de az utolsó negyedig felment, aztán vissza középre normálisan) igazából 120-130nál semmi gond picit magasabb mint benzinnel... De ez meg teljesen normális gázzal...
    Hétfőn visszanézek aztán megtudakolom.
  • Borg
    #1388
    Azért a vízhőfokra nagyon figyelj, nehogy megfőzd a motort. Lehet, hogy termosztát cserés lesz.
  • JohnnySmith
    #1387
    Szóval, tegnap korán (5:30) reggel leállítottam az autót a műhely előtt, aztán go to work motorral cimborával (Honda VFR750 az is megérne egy élménybeszámolót)
    Délután jóval a megbeszélt időpont előtt odamentem, már kész volt a verda...
    Korrektűl megmutogatott mindent a Hondás szaki, mi hol található (képeket készítek) be is állították ahogy kell fordulatszám-tartományokban kipróbálták, tökéletesen működik.
    Annyi diszharmónia van (tegnap kb 50km-t teszteltem) hogy a vízhőfok mérő enyhén rapszodikus... néha elkezd felkúszni érthetetlenül... de egyébként eddig semmi. Én még a teljesítményben sem tapasztalok erőtlenséget...

    Ma jobban kitapasztalom, Balatonalmádi strandra megyünk, ilyen melegben nem is lehet csak vízpart mellett meglenni.. :D
  • sorner
    #1386
    Sajna túl jól csinálják, de nem kell elhinni nekik.
    Csak hogy a hondához is írjak: van valakinek tapasztalata az uj jazz iShift váltojával? Mit olvastatok róla?
  • kamilla6666
    #1385
    Akkor elég jól csinálják, mert nekem bogarat ültettek ezzel a fülembe :(
  • patkomar
    #1384
    Ez csak a szokásos márkalejáratás. Mostanában egyre több van belőle. Ha valami autógyártót egy másik gyár meg akar szívatni akkor addig nyúznak egy adott modellt amíg találnak rajta valami hibát és akkor lehet csinálni a negatív reklámot... Egy ház is kigyulladhat a vezetékek miatt és akkor lakjunk barlangba? Azért a sok pozitív vélemény nem hazudik. Rossz autó semmiképpen sem lehet emiatt...
  • kamilla6666
    #1383
    én annyira nem értek az ilyen műszaki dolgokhoz, de ahol előfordul, hogy az ablakemelő túlmelegedése miatt kigyullad a kocsi, ott én inkább óvatos vagyok

    Persze tudom, ilyen alapon, ki se kéne mennem az utcára.. :(

    Amúgy itt a cikk róla:
    http://www.nepszava.hu/articles/article.php?id=253689
  • pszihopata
    #1382
    nekem ez nem probléma,sosem járok parkolóházakba

    viszont 15 éve hajtom és több mint 3 millát spóroltam vele
  • Megtörhetetlen
    #1381
    de nem is ez a lényeg hanem hogy nem engedik be a parkolóba bármennyire is modern LPG van benne...
  • haraposlo
    #1380
    fejet hajtok, én csak egy véleményt hallottam eddig ismerőstől, de Ő erdőt került a kocsival. Ő nem szerette. De cizelláljunk, ha nem egyezik a vélemény, akkor sem kell rögtön személyeskedni!
  • mekkelek20
    #1379
    az öregem 5 éve rakatta bele bmw 525i -jébe, ugyanígy 300 kilóért
    így is evett vagy 13-14 litert, gázzal meg 16-17 litert, persze egy kicsit lomhább lett, de egy egyszerű keresztbe szorzással rájön az ember, hogy megéri... :)
  • pszihopata
    #1378
    az enyémben 86-os a gázkészülék,a rendszer biztonsági szempontból tök ugyanaz mint bármelyik mai

    4 bizt.gázszelep,lefújószelep,40 baros próbanyomás

    /a kokány palackos daciák-at hagyjuk/

  • JohnnySmith
    #1377
    Így van :) Nagyobb számot akartam írni, a kiforratlan technikára gondoltam ofc!
  • pszihopata
    #1376
    a 20 évesen is zár:D
  • JohnnySmith
    #1375
    (helyesbítek a vevőszolgálat vezetőjéé volt az autó :) )
  • JohnnySmith
    #1374
    250 ezer a legújabb szekvenciális injektoros gázrendszerrel , most jöttem a Medic-Car-tól, leegyeztettem a részleteket. (jövőhéten pénteken viszem-hozom)
    Rohadt nagy meglepetésemre az ajtóban egy színre szagra ugyanolyan Civic mint az enyém csak az 1.4-es volt. Mint kiderült a szervíz főnök autója, hát mondanom se kell nagyon örültem! Már is szimpatikus lett :) Elmondott mindent meg is mutatta az autóját kivűlről belülről.

    A sok tévhitett meg 20éves technikát felejtsük már el, ezek többszörösen biztosított rendszerek, amint megsérűl valami zár a tank..
  • pszihopata
    #1373
    mért kell hülyeségeket beszélni?

    előbb olvass utána!