1492
  • kis kocka
    #492
    jó8 én elteszem magam holnapra mert sok a mai napból
  • kis kocka
    #491
    benzines a mienk, a crx személy szerinte nekem bejön de tény hogy nem olyan sikeres mint a többinekünk sem volt semmi gond csak a mostani civic-el mert bátyám nem nagyon kíméli szegényt.2 éven belül 3 szor zúzta le abból 2 kisebb kasztni kár lett a 3. viszont kicsit súlyosabb majdnem totálkáros lett és azt mondták hondás szerelő haverok hogy lehet totálkárral jobban jártunk volna.
    amúgy nekem egy 1,6 VTi civic mostanába az álmom amit majd megvalósítok
  • Mihail
    #490
    18-20 akkor volt egy pár hondátok :) nem rossz
  • Mihail
    #489
    nálunk is hasonló a szitu, új accord, utolsó HR-V, meg nekem a civic. Nekünk 5 autónk volt nem honda. A honda talán a egyedül a CRX-el hibázott, de abból tanult is. Nekünk eddig mindegyik hondába csak olajat és benzint kellett tölteni komolyabb baj sosem volt még velük. Talán egy civicünk volt amibe utólag tettünk ilyen lopás elleni rejtett gombot és voltak vele indítási gondok, de ott velószínüleg szerelő bakizott valamit vagy jóanyám nem tudta rendesen kezelni.. accordotok dízel vagy benzin?
  • kis kocka
    #488
    örülök hogy ez a véleményed én meg egész család HONDA fan-ok vagyunk eddig összesen ha 4 olyan autonk volt ami nem honda (ez is régen) összesen pedig nem 10 autonk volt már olyan 18-20 körüli
    most jelen állás szerint new accord meg 2 gen-el régebbi civic-ünk van
  • Mihail
    #487
    Azt szeretem a hondában hogy minden téren jelen van az innováció: motor, design, külcsín, belbecs. Egy hete járok az új honda civic 1.8-al és elmondhatom hihetetlenül jó autó. Pályán 5-6 litert fogyaszt nekem ha nem nyomom neki, eszméletlenül kényelmes a szemnek a digitális műszerfal, a nagy tükrök rendkívül praktikusak a parkolásnál, a hátsó spoiler pont eltakarja az autók fényszóróját ami esti vezetésnél kíméli a szemet, jó sok hely van a csomagtartómban, és még sorolhatnám. Szóval nemhiába volt már Muszasi idejében már egy nagyon jóhírű klán a Honda :) ez a Civic tényleg japán acél
  • kis kocka
    #486
    tudom már várom hogy el kezdjék gyártani és megyek is tesztelni mind az accord-ot mind az NSX-et bár erre kisebb az esély még
  • Hondagirl
    #485
    hát ez gyönyörű :)
  • kis kocka
    #484




  • JGTC
    #483
    Jajj hát igen ezek az okosságok mindenhol megvannak, és nem muszály kereskedőnek lenni, hogy ilyen dolgok előforduljanak.
    Gondolok itt legfőképp km-állásra
  • Hondagirl
    #482
    szívesen, bár lehet inkább nem kellett volna... :D:D:D:D
  • Csabesz6
    #481
    kösszzi
  • Hondagirl
    #480
    szeretnék valamit kijavítani. vettünk egy 4. gen hondát, és gyönyörű állapotban volt a motorja. nem füstölt, még többszöri kipróbálás után sem. amint kicseréltük az olajat, úgy elkezdett füstölni, mint a ....... sajnos átvertek minket, ugyanis koncentrátum volt beletöltve, amit az ember nem lát, csak ha olajat cserél.... sosem lehet tudni hol vernek át. jah, és magánszemély volt, és előtte vitték el vizsgáztatni, és mindent megkapott, zöldkártya, és műszakit is... kérdem én: így? sajnos biztos lefizették. sok sikert majd hozzá... :D bizti jó lesz majd.
  • Csabesz6
    #479
    ohh köccke nah iesmire gondoltam:) hát jah 15 vok....:) dehát jobb időben informálódni a dolgokról nemde? a vége nc:D:D

    htx!!
  • ZsirosKenyer
    #478
    A lényeg hogy körültekintően vásárolj, vagy vigyél el magaddal vkit aki legalább alapszinten ért az autókhoz. Ha találsz egy jó állapotú 5gent akkor viszont megbízható és szép társad lesz, csak rajta..

    Van pár köztudott, tipikus jel amire oda kell figyelni. Csapágyas/főtengelyes hangot könnyű felismerni, szóval ha nagyon csattog a motor akkor felejtős. Füstölést is hamar kiszúrni, fehér vagy kék füst rosszat jelent, vagy vizet vagy olajat eszik, a fekete füst magas fordulaton még elmegy, csak annyit jelent hogy sok benyát kap a moci ez pedig jóval könnyebben orvosolható. Futómű kopogás egyértelmű, váltón is érezni ha vmi nem oké, szóval ha úgy érzed ezekkel kapcs még nincsen tapasztalatod akkor kérj meg vkit h menjen el veled.

    Jobb ha előre tudod hogy a legtöbben majd át akarnak verni, de ez nem csak a hondákra igaz, hanem minden autóra, úgyhogy én azt mondom vegyél 5gen-t ;)
  • Csabesz6
    #477
    htxa kimeritö válasz..:) de azé köcce
  • Hondagirl
    #476
    attól függ, talán átvernek.....
    ha vti, általában széthajtott főleg az 5genek.
    de általában jók, sztem
  • Hondagirl
    #475
    aranyos
  • desigo
    #474
  • Csabesz6
    #473
    valaki kifejtené nekem részletesen, hogy miért érdemes, illetve miért nem ajánlott civicet venni(használt, 5.gen főleg)...köszike

    csak hogy okosodjak:)
  • JGTC
    #472
    fekete nekem is gyere be nagyon, ha a kupé lenne fekete akkor nem lenne kérdéses... ha lesz valami kaland valamelyikkel akkor beszámolok :)
  • desigo
    #471
    Az 1.6-os amit belinkeltél az nem változó szelepvezérlésű de az 1.4-es se.
    Az 1.5-ös 115 lovas és az 1.6-os (VTI) 160 lovas a változó szelepvezérlésű.

    Én a kettő közül a feketét választanám ha csak a színt vennénk figyelembe.
    Ritka Civicben a fekete és egy alapos mosás és egy polír után nagyon szép.
    (mondjuk egy kis piszok is egyből meglátszik rajta)
    A coupe elég ritka.Jól ki van ülve az ülése:( tuti több a km benne...
  • JGTC
    #470
    autó nélkül és piszok gyorsan :(
  • JGTC
    #469
    Nektek is így utólag!!!

    Szerintetek melyik lehet jobb vétel, lényeg az ,hogy 6.gen legyen inkább limót vagy kupét szeretnék. Mondjuk a kupé ára lenne a max amit most rá tudnék szánni, évjárat nem az elsődleges szempont.

    Coupe
    4D

    107 lovas 1.6-os az csak sima 16szelepes, vagy már ez is változó szelep vezérléses???
  • Hondagirl
    #468
    hogy telt? kicsit off, de sebaj:)
  • Csabesz6
    #467
    köszvisz:)
  • desigo
    #466
    Viszont neked is!
  • Hondagirl
    #465
    Boldog karácsonyt a Hondák kedvelőinek!!
    és a családjuknak
  • DJ BP
    #464
    hidd el, jópáran keresnek többet, 5-6-7 ezer nem ritka, jó nem tanárból kell kiindulni. Mindkét szülőm átlagos családból származik, egyetemet végeztek, és most jól keresnek, pedig alkalmazottak, jópár munkahely van, ahol sokat kereshetsz, de többet is kell dolgozni, ellenben rugalmas munkaidő, jópár hétvége is foglalt. Táhát nem szokásos 9-re menés, fél 5-kor végzés...
  • hali
    #463
    "csak" egy lakast vettek? dejo
  • fifi
    #462
    OFF:
    akkor gyere ide pl a Viharsarokba, Békésbe, és hajrá!!!
  • Hondagirl
    #461
    sikerült?
  • Hondagirl
    #460
    esetleg ez is lehet az. sok jó dolog van, az tény, és hogy pénztárca is kell, de mihez nem:)
  • JGTC
    #459
    Nevet nem tudok de egy haverom mondta hogy ott van egy ún. mekka Hondásoknak :) és ott rengeteg jó dolog van csak győzni kell pénzel...
  • Hondagirl
    #458
    ezt én is hallottam:) tényleg nagyon szép, és jó.

    amúgy sokan a család alapítás miatt adják el. nem tudják belepakolni a gyerekeket...stb.

    másik: sokszor átvizsgálással sem derül ki, hogy eszi-e az olajat az autó, vagy nem. mi így jártunk. most vettünk egy autót, semmi baja nem volt, többen láttuk, hogy semmit nem füstöl. aztán rögötn olajat cseréltünk, ahogyan szokás, és azóta megállás nélkül úgy füstöl, mint a barom. nem látok ki magam mögött. és persze ehhez párosul egy hatalmas olajevés. hiába, bele volt öntve egy koncentrátum, egy adalék, ami a füstölést "eltüntetni, megszünteti". sosem lehet már tudni. ez van.
  • Hondagirl
    #457
    szerintem a Balogh Tibire gondolsz, nem? az van lőrincen. de nem tudom, hogy van e honlapja. azt tudom, hogy a Gilice térnél van.
  • ZsirosKenyer
    #456
    Valószínűleg kiderült róla hogy mi kopog ott elöl vagy miért fogy az olaj olyen jelentősen. Ha majd veszel és nem értesz hozzá mindenképpen nézesd át előbb! Egy Hondát különösen meg kell vizsgálni, jól szét vannak hajtva, főleg a VTI-k :(

    Persze a másik eshetőség hogy mindössze újabb autót szeretne a tulaj, mint ahogy majd én is egy 5gen prelude-t. Kicsit később...
  • Guer
    #455
    király volt hidd el :)

    szétsz*patni a gyökér suzukisokat vele amikor ott feszít mellettem én meg rá lépek a gázra és csööö :)

    mekkora alázás már a tanulo otthagyja a francba

    amugymeg az auton kb 2 hét alatt a függőleges T tábla vízszintes lett
  • Csabesz6
    #454
    hasznalauto.hu-t szoktam nézegetni...és felmerült bennem 1 kérdés(lehet hülyeség) hogy miért adják el ezeket a civiceket( főleg vti :O)igaz korosodnak, dehát azé' klafa autók.vagy ennyire meglennének szarulva anyagilag v miaz isten? nekem ien autóm lenne
  • Mihail
    #453
    most ez a hozzászólás hogy jön ide?
    nővérem spec egy hónapban megkeres egymillát, pedig nicsen egyetemi végzettsége, és szüleim nem segítettek neki elhelyezkedni, egymaga emelkedett fel, már 19 évesen albérletben lakott és ellátta megát, csakhát akkor voltak olyan idők amikor nem volt mit ennie.
    A szüleim annyit segítettek neki, hogy vettek neki egy lakást, és aztán ő maga egyre magasabbra emelkedett. Mára már vezető marketing manager egy külföldi cégnél, és többször választották év marketingesének. Tehát egyszóval minden lehetséges attól függ mennyi energiát fektetsz bele, és mennyire vagy jó a területeden. Tessék itt egy pozitív példa.
    Mindenkitől enézést az offtopicért.