1492
  • streeter
    #652
    Nekem ugyan nem VTEC Hondám van sima SoHC néha jó kihúzatni 6-7ezerig de állandóan nem hajtom. általába 3000alatt eljárok vele oszt kész. Néha viszont jól esik megtaposni :) Multkor majdnem megszívtam mert 190-nél kihullott a bal első sárvédő műanyag a kerékjáratból és mogottem jött haverom motorral. Éppen sikerült elkerülni a balesetet.... Beszartam mert csak annyit hallok mintha eresztene a kerék egy durranás meg valami fekete elszáll. Hirtelen azt hittem durdefekt. Kiszállok nézem megvan az összes gumi az oldalsó index viszont lóg meg kicsapta a műanyag meg hiányzott a műanyag. Egy kocsi majdnem át is ment rajta. De szerencsére nem lett semmi baj sikerült visszarakni és jobb lett mint volt....
  • Csabesz6
    #651
    ya jolvan most megnéztem mire válaszoltál:DDDD...hát én nem vágnám gallyra szeretett automat...
  • Csabesz6
    #650
    mér ne:D beleszerettem a CIVICbe most mit tegyek?:D
  • DJ BP
    #649
    mert te miért akarsz vtec hondát? :DDDD
  • mycso
    #648
    Tényleg valaki szombaton jön a hondatalira????
  • desigo
    #647
    Azért nincs minden Honda széthajtva.Pont tegnap ment előttem egy 5 ajtós 6 gen Civic 1.5 Vtec.Öreg tata vezette és az összes kanyarban szinte megállt úgy lelassított.Szerintem még sosem pörgött az a Civic 5000 fölé hacsak a fia vagy az unokája meg nem kaparintotta...
  • Csabesz6
    #646
    bár lehet annyira nem:D a sok kötsög széthajtja a javát:@
  • Csabesz6
    #645
    dejó lessz majd mikor szemezgetek a piacon ezekkel a dögökkel:)
  • JGTC
    #644
    kössz! mostmár van mivel menni találkozókra...
  • ZsirosKenyer
    #643
    szép a verda nagyon!

    üdv a fehér hondások táborában ;)
  • JGTC
    #642
    Azért akarok 2.0s vtec mocit hozzá mert annak a furata/lökete megeggyezik ezzel és a blokkhoz akár eggyáltalán nem is kell nyúlni, így papírozni sem kéne, (igaz körülötte szinte minden csere lesz) de eggyúttal akkor fiatalabb is lesz a moci és kész a 147paci és még akkor semmi okosság nincs rajta. 160 lóra így is fel lehet húzni erölködés nélkül
    Na meg ha nyugisan mászkálok vele akkor a fogyasztása is jobb lesz a vtecnek köszönhetően.

    Na mindegy mindenek elött egy garnitúra kell, holnap meyek is a Kabai útra...
  • Borg
    #641
    Nem lesz túl nagy különbség.
    A hajtod ahogy kell, a 11-12 litert most is meg fogja enni városban, a 2.3-as hengerfejjel meg talán 1 literrel többet.
  • JGTC
    #640
    hát viszont úgy már jóval többet kajál... még eldöntöm mi lesz , amikor pénzem lesz rá

    aha lealkudtam kicsit... 790ről :D
  • Borg
    #639
    640-re lealkudtad? :D
    Ennyiért főnyeremény...
  • Borg
    #638
    Felesleges a vtec moci.
    Tegyél rá egy 2.3-asról való hengerfejet szívósorral, és 155-160LE-t érsz el, anélkül ugye, hogy papíroznod kéne új motort.
  • hali
    #637
  • JGTC
    #636
    ty
  • GregSB
    #635
    Szép Prelude
  • JGTC
    #634
    92/12 640 ropi

  • JGTC
    #633
    Én is Civic-et nézegettem, meg még volt más jelölt is (E36 td) de nem igazán találtam olyat ami megfelelt volna minden téren, vagy legalább majdnem minden téren.

    Fényezgetve van rendesen, még nem mértem körbe de nem lepődnék meg egy két 1000 körüli értéken. Kell majd rá költenem de csak is a kasztnira a többi része patent eléggé. (Belseje szinte új pedig majd 200van benne)
    Motorikusan teljesen jó, nem füstöl, bár tényleg mehetne jobban, viszont tudok most elég jó árban egy 2.0-s vtec mocit egy accordból... :) Egyedül a hátsódobot kell rendberakni mert az már inkább szivacs, de az egész rendszert fogom cserélni szerintem.
    Na meg a kerekeket kell marhagyorsan cserélni mert téligumi van rajta, és nem akarom elfüstölni őket viszont a felni meg csak 15ös.
  • desigo
    #632
    szép verda
    Mikori és mennyi volt?
  • Borg
    #631
    Ilyetn akartam én is :) De még mindig nézegetem őket, egy jó fekete példányra várva.
    Csak már annyira nem izgat, mert helykínálatban nem több mint a Civic, nem is megy jobban, de legalább drágább szervizelni, meg fenntartani :)
    Viszont szép, autóformájú autó, tetszik nagyon.

    Ez amúgy már újrafényezett fehér?

    Ez pl nem egy rossz jelölt, csak a felni kicsit béna rajta. Viszont azt lehet orvosolni.
  • JGTC
    #630
    valahogy így fest, de még kap egy polírt is a gyorsszervízben, aztán jön a többi...





  • ZsirosKenyer
    #629
    aha, szóval 4×114.3 .. szűkül a kör ;)
  • JGTC
    #628
    holnap rendbeszedem F1 után aztán feldobom

    Viszont ha valaki tud jó árban normális alutgörgőket 4×114.3-as osztóval az szóljon mert érdekelne
  • Borg
    #627
    képet :)
  • JGTC
    #626
    Ma Honda tulaj lettem! :) (autó, és motor is mostmár)
  • Wicked Belzebub
    #625
    Király :)))
    Legalább utánanéztem pár elfelejtett dolognak :)
  • ZsirosKenyer
    #624
    félreértettük egymást!

    én a #614 kommentet cáfoltam miszerint van az 5gen 1.5-ös coupeból VTEC verzió. Egyértelműen nincs. Azt viszont egy szóval nem említettem h 1.6 sem lenne.

  • Wicked Belzebub
    #623
    Szerintem meg egyértelmű, és csak a motorkódok helyén van kérdőjel.
    De a kedvedért itt van egy másik forrás. De ha ez sem elég, menj fel a hasnyálautóra és ott is van coupe ESi.
  • ZsirosKenyer
    #622
    a táblázat marhára nem egyértelmű ráadásul tele van kérdőjelekkel.

    Ami biztos hogy 1.5-ből kizárólag D15B7 motorkóddal szerelték a coupe-kat, az pedig nem VTEC...
  • Wicked Belzebub
    #621
    616-os hsz-t tessék áttanulmányozni mégegyszer :)
  • ZsirosKenyer
    #620
    tudomásom szerint 5.gen coupe-ban nincs VTEC, 1.5-ösből csak amcsi piacra szánt D15B7-tel gyártották.
  • Csabesz6
    #619
    wáááá:DDDD
  • Borg
    #618
    Jó igaz, kihagytam az 1.5 VEI-t.
    SoHC VTEC-E, 90LE. Ahogy Belzebub irja, csak annyiban különbözik az 1.5 LSI-től, hogy 2500-as fordulat alatt zárva tartja az egyik szívószelep sort.
    De ez volt 3d/4d kasznikban is, viszont pont hogy Coupeban nem. Coupeban csak LSI és ESI volt.
  • Wicked Belzebub
    #617
    Szerintem meg az 1.5-ös VEi csak 3 ajtós kasztniban volt és annyiban különbözik a többi VTEC rendszertől, hogy itt a szelepvezérlést az egyik szívószelep lezárására használják föl, hogy a szegénykeverékes üzemmódban jobban elkeveredjen az elegy alacsony fordulaton.
    Más 1.5-ös VTEC motor akkoriban csak a JDM autókban volt.
  • Wicked Belzebub
    #616
    Ez a táblázat kicsit pontosabb:
    Civic der 5. Generation
  • JGTC
    #615
    igen van kupéban is meg más kasztnisban is
  • mycso
    #614
    Van 5 genből is 1.5 vtec.
    Legalábbis a coupéban az van.
    Meg asszem az amerikai piacra készült 1.5-ből is van, bár ez nem tuti.
  • Csabesz6
    #613
    lol