1492
  • hali
    #932
    grat :)
  • Galy
    #931
    re
    hétfőn megyek a kocsiért :)
    hr-v helyett cr-v lett
  • ZsirosKenyer
    #930
    hát igen ezt a fajta ütközést még egy autó sem élte túl. Még a legbiztonságosabbnak mondottak sem..
  • JGTC
    #929
    uu kb a ket kereket egymas ele tennem az lenne ilyen hosszu
  • desigo
    #928
    ebből nem sok maradt
  • Jegenye88
    #927
    szendvicsbe fogták az Accordot
  • ZsirosKenyer
    #926
    ezt nézegettem én is, de mivel már vagy 2-3 hónapja fent van és senki nem vitte el gondoltam hogy felejtős..
  • JGTC
    #925
    Persze, de ez egy olyan dolog amit szemelyesen kene csinalni.
  • DJ BP
    #924
    Miért lenne gusztustalan? :) Munkából élünk vagy mi
  • JGTC
    #923
    Ezert szoktam telefonban alkudni, ha olyan messze van az auto. Tudom h egy gusztustalan dolog telcsin keresztul csinalni, de ezen mar le lehet valamennyit venni az eladorol meg az egesz hozzallasarol.
  • JGTC
    #922
    Nemreg neztem eggyet ami a tulja szerint 2.3-as 4ws aut. volt. Aztan h igaz volt e vagy sem... nem neztem at anyira mert szar volt az egesz auto, fonleg a hatulja meivel kiszedett vele egy poznat. Egyebkent a ficko hasznaltauton arulja olyan 270 korul ha meg fent van, egy piros van a kepen, 3is van neki de eggyutt nem ernek annyit mint az enyem torotten. Viszont aprobb alaktreszei vannak szepszamban.
  • streeter
    #921
    E fölött szerensére átsiklottam. épeket megnéztem elolvastam mit írnak ról, de vmiért nem jött be. Szerencsére.....
  • dieselG
    #920
    Hát igen. Majd, ha idősebb leszek, veszek 4 vagy 5 gen akkor már veterán Prelude-ot és mutogatom az unokáimnak hogy jól nézzétek meg, ez volt még az utolsó olyan autók egyike, amikor még tényleg vezetnivaló autók voltak ;] Lehet, hogy picit túloztam is.
    Visszatérve a témához, még egy 6.gen 1.6-os Accord-on gondolkozom (a 2.0 sajna túl erős, 150+ le), rosszabb esetben 1998-2002 közötti VW Passat (1.8 20v vagy 1.9 TDI) is szóba jöhet , bár ez offtopic.
  • Borg
    #919
    Az a baj, hogy 4gen-nek rozsdásodik és kész.
    a.) leszarta és rozsdás, de akkor óccsóért
    b.) megcsináltatta igényesen -> nem adja el
    c.) valahogy befoltozták -> eladja drágáért
  • dieselG
    #918
    Ezért kell fenyegető hangnemben megkérdezni a kereskedőt vagy a tulajt, hogy mondjon már valamit az autó előéletéről és állapotáról részletesen, ha már 100+ kilométert utazik valaki azért hogy meglesse..
    Tavaly ősszel Tatabányára ruccantam fel még bp-ről egy Prelude-ot megnézni. Vezetőülés szét volt szakadva, rozsdás hátsó sárvédőívek.. tipikus. Azóta tanultam párat.
  • Borg
    #917
    Most is van 1-2 amivel szemezek. Van egy bordó a használtautón, elég szép képekről. 1.3M-ért :D De 2.2-esnek irja, holott LE alapján 2.3-as. Viszont 4WS meg nem volt 2.3-asban asszem. Szal nemtom. A másik meg a tuningos fekete. Egykét dolgot le kéne szedni róla, de alapvetően talán az se rossz. Szintén 1M felett.
  • JGTC
    #916
    Persze ertheto, a kepek viszont eleg jol sikerultek el kell ismerjem, mert emlekszem mikor vettem az enyemet akkor irtad h neked is tetszik ez a 4.gen csak feketeben, es pont ennek a kepet tetted be, viszont akkor meg ar nelkul volt.
  • Borg
    #915
    Hja, csak ezt könnyebb volt leirni mint megcsinálni. Ugye nem véletlenül került eladósorba az autója...
  • JGTC
    #914
    Viszont most azthiszem megcsinalgatja szepen lassan, utoljara mintha azt irta volna.
  • JGTC
    #913
    Ra se rants lesz masik, ami meg is eri az arat! Most jartal jol!
    Nekem is volt ilyen "elmenyem" Lementem Bp-rol Fonyodra egy E36 318-ast megnezni (haverom szar alfajaval ) az auto egy skoda markakereskedesben volt, gondoltuk alaneztek rendesen mielott beszamitottak... hat nem jol gondoltuk! Szep vastag repedt gittelesek vartak, szerte szet szakadt ulesek (a raggatott huzat alatt), kinyithatatlan csomiajto, meg egy AF-es forgalmi, plussz meg egy csomo dolog! Aztan hirtelenfelindulasbol megvettem a mostanit! :)
  • ZsirosKenyer
    #912
    jaja olvastam crxforumon szegény srác drámai sztoriját :(
    Így jár aki különlegesebb autót akar...
  • Borg
    #911
    A múltkor ami fekete 4gen-be majdnem beleugrottam, azon teljes kasznizás kellett volna. Szarul cseréltek szélvédőt, és ott kezdett el rohadni körülötte baszki. Meg persze a sárvédők. Szal körbekasznizás, telifény, plusz a karbantartási dolgok a motoron, futóműn alaphangon 4-500e, ha szépre, jóra akarom. Inkább nem vettem meg, pedig 560-ba elhozhattam volna már. És akkor kb 1M-ből lett volna egy jó autóm. TALÁN. Vagy nem.
  • Borg
    #910
    Mondjuk 1.5M-ért nemtom mit vártál tőle. Egy ilyen prelüde ami tiptop állapotban van 2x ennyiért megy el.
    1.5M-ért a 2.2VTI 4gen Prelüket adják, amik jól karban voltak tartva. (ja, mind a két darabot :D)
  • ZsirosKenyer
    #909
    hát igen.. A Hondákkal különösen így van sajnos :(

    Úgy érdemes nézegetni hogy vételár + 200-300e huf felújítási költség.
  • dieselG
    #908
    Igen, hasznaltauto.hu. Gondolkoztam, hogy belinkeljem-e, de mivel éppen kértél, tessék :)
    Messziről elkerülni!
  • streeter
    #907
    Ez szép süti. Undorító hogy hogy átvágják az embert egyesek. Használtautón nézted ezt a kocsit? Mert én is néztem két ilyen preludot, be tudnád linkelni esetleg.
  • Borg
    #906
    Hát igen, ez tipikusan ilyen ügy, ha az ember használt autót akar venni. Főleg ha ritkábbat, sportosabbat.
    De még a jobbik eset, ha mindez a vásárlás előtt derül ki.
  • dieselG
    #905
    Na.. ma reggel az elindulás előtt bevallotta a kereskedő, hogy az autó immár a hetedik tulajdonosnál van (1999-től Magyarországon!), meg hogy nem 1998-as hanem 1997-es.. meg hogy ki van vonva a forgalomból átmenetileg. Ja, és 1997-től 1999-ig németben volt, szóval nem 110ezer km lehet benne, hanem bőven 300ezer fölött lehet már, csak vissza van tekerve minden bizonnyal.. lefújtuk a dolgot.
    Na mindegy, a remény hal meg utoljára ;]
  • Galy
    #904
    re

    ugyanez lenne a kérdésem, csak Prelude helyett H-RV-vel kapcsolatban.
    2003-2004-es évjárat
  • ZsirosKenyer
    #903
    jó választás..a köv autóm szerintem nekem is az lesz!

    Amúgy még ha úgy érzed hogy értesz hozzá akkor is vigyél magaddal egy szakembert, akinek azért minden apróbb motorzörejre van már tapasztalata.
    Ha faterod ért hozzá akkor ok.
  • dieselG
    #902
    Rendben. Tulaj mondta, hogy a hátsó lökhárító törve volt, de már ki lett javítva. Fatert is viszem magammal, mert hát régebben autószerelőként kezdte a szakmát. :D Majd elmesélem holnap este a fejleményeket, már ha lesz időnk lemenni bp-re jól megnézni a prelude-ot.
  • Borg
    #901
    Ha egy iylen autót valaki el akar adni, az eleve gyanúra ad okot :)
    Első körben nézd meg hogy nem volt e szénné törve, festve, hegesztve stb. Váznyúlványok, fenéklemezek, illesztések. Aztán a motorját, nem e füstöl, nem zakatol, nincs csapágyhangja, vagy nem e ereszti az olajat valahol.
  • dieselG
    #900
    Üdv!

    Valószínűleg holnap veszek egy 1998-as évjáratú (5. gen) Honda Prelude 2.0 16v-t.
    Elvileg 110ezer kilométer van benne a tulaj elmondása szerint. Mire kell majd figyelnem a megvétel előtt a szokásos ellenőrzések mellett? A motor hangja mennyire muzsikál, rozsdakeresés, hasonlókon kívül, van-e valamilyen jellegzetes, akár rejtett típusbetegsége, amire figyelni kell? Néztem nepitelet.hu-n, ott mindenki isteníti az autót. Hátha van itt valaki, aki jól ismeri az adott generációjú Prelude-t. Előre is köszönöm a tanácsokat, gyerekkorom álma ez a kupé.
  • desigo
    #899
    De legalább nem veszekednek...
  • Csabesz6
    #898
    hu mi megy itt
  • JGTC
    #897
    Régebben keresett itt valaki 200-250körűl 4.gen Civicet

    itt van 1 : http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1399620&command=ugras&screenwidth=1280
  • Borg
    #896
    Azért, mert egy hajó motorjának futásteljesítménye közel sem azonos a modellautóéval. Szerinted melyik fut több km-t, melyik motorjának kell tartósabbnak lennie? Pontosan ezért lesz gazdaságosabb hajóba nagy, de keveset forgó motort tenni.

    "Nagyobb súlyoknál jobban dominál a nyomaték,hogy miért nem tudom." Ok, maradjunk ennyiben. De akkor ne is magyarázz bele mindenféle hülyeséget.
  • pszihopata
    #895
    Nem honda,de már nyakig merültünk benne.
    Felejtsük el az egészet,és nézzük meg,hogy milyen motorokat használnak a különböző súlyú járművekben.

    Modellautó 33000/min
    motor 10000/min
    személyautó 5000/min
    teherautó 3500/min
    nyerges vont 1800/min
    traktor 1200/min
    Dizelmozdony 800/min
    hajó 400/min


    Minnél nagyobb súlyokat mozgat,annál nagyobb nyomatékot és annál kevesebb lóerőt szednek ki a motorból.
    A traktorok nevetséges lóerővel,és brutális nyomatékkal dolgoznak.Ha ez mindegy és csak áttétel kérdése,akkor miért?Egy 5000-et pörgő 100 lovas személyautó dízelmotor miért nem jó?
    Miért terveznek ennyire eltérő karakterű motorokat?-nem lehet hogy itt más fizikai képleteket is be kéne hozni?
    Nagyobb súlyoknál jobban dominál a nyomaték,hogy miért nem tudom.

    Te elvagy azzal az egy képlettel,de biztosan nem tudhatod hogy nincs-e más tényező.Nem vagyunk fizikusok,és amit nem értünk azt már nincs is?
    Egy pillanatig nem hiszed el a tapasztalatomat,szó szerint hülyének nézel,és jössz nekem az esővel,így tényleg semmi értelme az egésznek.

  • Borg
    #894
    Igen, és az eső is eshet vízszintesen. (hogy a szél fújta, azt meg minek vegyük figyelembe)
    Right.
  • pszihopata
    #893
    A klagenfurt-graz közti húzós dombokat,hetente megjárom.Biztos csak érzéki csalódás volt!
    Viszont te a fotelből magabiztosan megcáfolod!

    Teherautók menetdinamikáját is elmagyarázod!Hagyjuk az egészet!